TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 27 cze 2017, o 21:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 cze 2017, o 14:30 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2009
Silnik: D-CAT
Zna ktoś z was symbol czujnika ciśnienia atmosferycznego znajdującego się w ECU? Ktoś dysponuje zdjęciem rozbebeszonego ECU? We wszystkich t27 diesel czujnik powinien być ten sam.

PostNapisane: 14 cze 2017, o 19:41 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 75
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Na moje oko tą informacje pobiera z czujnika ciśnienia w kolektorze ssącym przed odpaleniem nigdy nie słyszałem o czujniku zaintegerowanym w ECU silnika

PostNapisane: 14 cze 2017, o 20:39 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 29
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
enesen napisał(a):
Zna ktoś z was symbol czujnika ciśnienia atmosferycznego znajdującego się w ECU? Ktoś dysponuje zdjęciem rozbebeszonego ECU? We wszystkich t27 diesel czujnik powinien być ten sam.

nie ma żadnego czujnika zabudowanego w ECU

PostNapisane: 17 cze 2017, o 16:04 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis
Rocznik: 2009
Silnik: D-CAT
W Service Manual Common Rail System z 2009 dla Avensis na schemacie jest podany czujnik ciśnienia atmosferycznego znajdujący się w ECU. Pytam ponieważ diagnoście na testerze Boscha wywaliło złe ciśnienie. Po podmianie na 2 inne map sensory usterka nie ustąpiła. Więcej napiszę po diagnostyce w ASO. Udało mi się namierzyć w ECU mikrokontroler denso o którym żadnych info w sieci nie ma a możliwe że ma wbudowany ten czujnik. Dodatkowo w obudowie ECU jest otwór z membraną pyłoszczelną więc gdyby nie taki czujnik to byłby tam zbędny otwór.

Problem jaki trapi moją Ave wygląda następująco: Przy mocnym wciśnięciu gazu wskazówka obrotomierza podnosi się, opada( nie zawsze) po czym auto rwie do przodu, cały czas pedał gazu jest wciśnięty. Objaw przypomina ślizgające się sprzęgło i paru kumatych mechaników się nacięło. Ślizgające sprzęgło przerabiałem parę lat temu w innym aucie i wiem że to nie jest ta usterka( bo niby co ma nagle docisnąć ślizgające sprzęgło? trzeba wtedy ująć gazu). Zauważyłem że zaczyna się to dziać jak auto się rozgrzeje( nie chodzi tu o wskaźnik temp. płynu chłodzącego a rozgrzanie komory silnikowej, może elektronika w ECU lub EDU się grzeje?). Przy normalnym operowaniu gazu, bądź redukcji problemu nie ma. Czasami czuć po odpaleniu i ruszeniu że auto rwie się do przodu, czasem rusza jak z zapiętą przyczepą. Tak czy siak skończy się na diagnostyce w ASO a pytam się was czy ktoś to przerabiał bo znalazłem w sieci podobne problemy jednak bez rozwiązań. Opisana usterka pojawiła się u mnie ponad 2 lata temu- wtedy sporadycznie- teraz praktycznie cały czas. Wrzucam wam filmik pokazujący o co mi chodzi( przepraszam za jakość, zwykła kręta droga powiatowa a tel w ręce):
https://www.youtube.com/watch?v=xoqaVkoCLJw

PostNapisane: 17 cze 2017, o 17:26 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 75
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Zwracam honor i potwierdzam na 100% dobrze mówisz czujnik ciśnienia atmosferycznego znajduje się w obudowie ECU.
Taka wskazówka. Jeśli po włączeniu zapłonu różnica między wskazaniem czujnika ciśnienia atmosferycznego a wskazaniem czujnika ciśnienia w kolektorze dolotowym wynosi 10 kPa lub więcej, wystąpiła usterka jednego z tych czujników.
Bardzo ciekawy przypadek aż dziwne, że kodów nie generuje.
Jak będziesz w serwisie to poproś żeby wysłali plik z nagraniem parametrów silnika z jazd testowych na twojego meila mogą zadzierać nosa, ale fajnie by było zobaczyć, co tam się dzieje później wstawisz na jakąś stronę?
Przepływomierz obstawiam ale to może być poważniejsza sprawa.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]