TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 28 cze 2017, o 16:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 kwi 2017, o 13:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: D4D 1CD-FTV 110 KM
Witam!
Jest to mój pierwszy post na tym Forum, więc serdecznie witam wszystkich Użytkowników i wszystkie Użytkowniczki Avensisa.
Problem mam z autem z profilu. Na ciepłym silniku obroty spadają poniżej "ustawowych 800" (ok. 760/minutę) i trzęsie autem, mam darmowy masaż fotela podobnie jak pasażer. Nie pomaga operowanie klimatyzacją - czy włączę, czy wyłączę to jest identycznie, czyli trzęsie autkiem. Po dodaniu gazu i ustawieniu w ten sposób obrotów na przynajmniej 800/minutę wszystko wraca do normy. Autko na bieżąco serwisowane i elementy wymieniane na fabrycznie nowe, nieregenerowane (poza turbiną). Podczas jazdy spokój czego nie mogę powiedzieć o zatrzymaniu na światłach. Zdarza się, że same z siebie "wskoczą" na 800 i autko działa wtedy jak należy ale zaraz znowu spadają poniżej 800.

Z moich podejrzeń i lektury internetu:
- zawory SCV
- wtryskiwacze
- pompa wtryskowa (ogólnie układ wtryskowy)

Jakieś sugestie inne? Czy wtryskiwacze Denso można regenerować w razie czegoś w nieautoryzowanym serwisie i jaka jest gwarancja, że taki zabieg zda egzamin na dłużej (auto ma jechać prawie 3.000 km za granicę w jedną stronę, spędzi tam ponad 2 miesiące)? Jeżeli nie to jak wybrać właściwe wtryskiwacze (może ktoś ma numery abym sprawdził na alledrogo koszt takiej imprezy)?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi :)

PostNapisane: 22 kwi 2017, o 18:08 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: Kierownica z lewej
Przepływomierz wyczyścić.
Podłączyć pod komputer dedykowany do Toyot i odczytać błędy z korekcją wtrysków włącznie.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]