TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 wrz 2018, o 02:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lip 2016, o 20:36 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 2.2 D4D
Cześć, jestem zmuszony założyć nowy temat bo do starego wątku nikt już chyba nie zagląda a grzecznie czekałem miesiąc na jakąkolwiek małą podpowiedź jak rozwiązać mój a raczej avki problem.

Otóż moją avkę również dopadła bolączka z ogrzewaniem ale nie zawsze.
Od jakiegoś czasu z rana, ledwo co leci powietrze przy ustawieniu na auto, nadmuch przód i nogi, temp między 16-22.
Dopiero jak włączę klimę i zmienię siłę nawiewu zaczyna coś mocniej wiać, wtedy wracam na auto i jest normalnie, przy ustawieniu na o wiele niższe temperatury, problemu takiego nie ma, jak i z mocą czy kierunkiem nawiewu.
Zawiesza się czasem również ogrzewanie powyżej 22stp. jak np. przez większą część jazdy mam ustawione jakieś18st, nawiew przód - nogi, i przestawię powyżej 22st. to temp. się nie zmienia tylko mocniej wieje chłodnym powietrzem, dopiero kręcenie temp na max i regulacją kierunków coś tam pomaga i wraca wszystko do normy.

Ostatnio na trasie gdy miałem ustawioną temp. na 22stp. bez klimy, tryb auto, nawiew nogi - przód, nagle zaczynało chłodne powietrze lecieć, dopiero po przekręceniu regulacji temp. na max grzanie i powrót do 22stp. wracało ogrzewanie, i tak kilkukrotnie musiałem sobie kręcić.

Przy chłodzeniu auta, problem nie występuje i wszystko gra, wydaję mi się że nie ma znaczenia czy jest klma włączona czy nie.
Dodam, że w zimie podczas mrozów zawieszała się dmuchawa i nic kompletnie nie wiało, kompletne zero grzania przez brak nadmuchu.
Dopiero po kilku minutach, zaczynało dmuchać i grzać.
Podejrzewam zawieszające się szczotki, ale się do dmuchawy nie dobierałem bo nie wiem czy rozbieralna i jakie szczotki tam pasują.
Na wszelki też odpowietrzyłem układ chłodzenia, ale nie było z nim problemu, żadnych bombli czy ubytków.

Co to może być ?
Jakiś czujnik się zawieszający czy głębszy problem ?
( płyn w chłodnicy ok )
Dzięki za wszelkie sugestie.

PostNapisane: 11 lip 2016, o 21:06 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 80
Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: Kierownica z lewej
Zimą jak silnik osiągnie temperaturę minimalnie powyżej 1 kreski to w pozycji auto i ustawieniu dół przód dopiero zaczyna chodzić dmuchawa. To jest normalne. Jeżeli chodzi o silnik dmuchawy to jest nierozbieralny i szczotek nie wymienisz. Raczej zepsujesz obudowę i sam wirnik zanim wszystko rozbierzesz. Problem moim zdaniem może występować w panelu sterowania klimatyzacji i od tego bym zaczął. Podmienić na inny i zobaczyć czy pomogło.

PostNapisane: 12 lip 2016, o 19:44 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 2.2 D4D
Myślisz że problem zawieszającego się silnika dmuchawy w mroźne dni też może być po stronie panelu sterowania ?
A można wcześniej ten panel rozebrać i coś tam próbować dać więcej cyny na ścieżki czy podgrzać styki ?

PostNapisane: 11 paź 2016, o 14:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D-Cat
Witam Drugi tydzien jak kupilem ten model Toyoty. Problem podobny, jade max na ciepło a tu zimno. Okazało sie iz wystarczyło dolać plynu do chłodnicy i Tadam!!! Ciepło. Ale korek od chlodnicyb ma wezyk i czasami wypluwa nadmiar. Boli mnie to i poradzono mi na to bym go wymienił. Co wy na to?

PostNapisane: 3 gru 2016, o 12:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Anensis T22
Silnik: d4d diesel
potwierdzam, że występują u mnie podobne problemy. Jadę autem, dmuchawa działa całkowicie prawidłowo, wyłączam silnik, nasepnego dnia uruchamiam silnik, a dmuchawa nawet nie drgnie. Po jakimś czasie dmuchawa znów zaczyna działać prawidłowo, ale kiedy wyłączam silnik, ponownie następnego dnia ogrzewanie nie działa. Też nie wiem dlaczego. Próbowałem sposobu, żeby przed wyłączeniem silnika, wyłączać włącznik dmuchawy. Jednak nie ma reguły i dmuchawa działa jak chce i kiedy chce. Czy działanie ogrzewania ma jakiś związek ze stanem filtra kabinowego? czy jeśli on się zapcha np. to dmuchawa przestaje działać? może tutaj jest powiązanie problemu. Kiedyś wcześniej, kiedy zepsuł mi się czujnik temperatury kabiny, to w Toyocie mi go wymienili, ale objaw był taki, że w kabinie bez względu na ustawienie regulatora temperatury było jak w saunie, bo ogrzewanie grzało na maksa. Nie dało się niczego ustawiać czy regulowć.

PostNapisane: 14 gru 2016, o 10:53 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Marka: hyundai
Model: i30
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2015
Silnik: 1.6 CRdi
jak sief iltr kabinowy zapycha to dmuchawa chodzi normalnie tylko powietrze wydobywajace sie z kratek jest slabsze. to co opisujesz wyglada tak jakbys caly czas mial włączony tryb auto wtedy stopniowo z momentem podnoszenia sie temperatury zwieksza sie moc dmuchawy wiadomo jak chcesz miec cieple powietrze to musi je najpierw zagrzac a na zimnym nie ma czym dmuchac...

PostNapisane: 14 gru 2016, o 22:15 
Spamer
Spamer

Pochwały: 879
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: ADFTV
ostry78sharp napisał(a):
Witam Drugi tydzien jak kupilem ten model Toyoty. Problem podobny, jade max na ciepło a tu zimno. Okazało sie iz wystarczyło dolać plynu do chłodnicy i Tadam!!! Ciepło. Ale korek od chlodnicyb ma wezyk i czasami wypluwa nadmiar. Boli mnie to i poradzono mi na to bym go wymienił. Co wy na to?

Zapewne masz ten problem viewtopic.php?f=71&t=12956

PostNapisane: 14 gru 2016, o 23:47 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Marka: hyundai
Model: i30
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2015
Silnik: 1.6 CRdi
toś chłopa pocieszył :)))) :hahaha:

PostNapisane: 21 sty 2017, o 16:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Anensis T22
Silnik: d4d diesel
no tak racja ... mam ogrzewanie na auto. Jednak, kiedy następnego dnia uruchamiam silnik, to nwiew na szybę zimny powinien dmuchać, a dmuchawa rano nie włącza się wcale. Pytanie do Pabloo: jeśli jadę i mam ogrzewanie na auto, to po zakończonej jeździe wyłączyć mam włącznik .... i rano jak uruchamiam dmuchawę? najgorsze, że nawet jak silnik mam zagrzany, to i tak dmuchawa się nie chce włączć. Po kilku rozruchach silnika i kilku dniach sama się włącza i nie wiem od czego to zależy. Więc po skończonej jeździe najlepiej dmuchawę dawać na pozycję wyłączoną? a rano w zimie jak uruchamiacie dmuchawę na na szybę? powietrzem zimnym, czy klimą ... bo w instrukcji polecają klimę włączać na zimne powietrze.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]