TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 16 lis 2018, o 00:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 kwi 2009, o 17:41 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 1CD-FTV
Witam
Mam nadzieję ze nie zanudzę Was kolejnym postem z tym problemem, ale potrzebuję pomocy. Kupiłem t25 d4d 03r. Jazda był bardzo przyjemna i nie było żadnych problemów do momentu, kiedy dokonałem pierwszego tankowania. Zakupu paliwa dokonałem na stacji Statoil i tuż po wyjeździe ze stacji samochód stracił moc. Nie kopcił nie wyrzucał błędów nic tylko nie chciał wkręcać się powyżej 2000 obr. pod obciążeniem, ustępowało to na luzie. Nagle wszystko wróciło do normy. Jakiś czas jeździłem, ale problem zaczął powracać coraz częściej i zauważyłem, że zaczyna się tak dziać przy tej samej temperaturze silnika. Po wyłączeniu silnika na jakiś czas usterka ustępowała i dalej jeździło się normalnie. W dniu wczorajszym przy powyższych objawach zaświeciła się kontrolka silnika, trc off, vsc. Odczytałem kod błędu i jest to słynny P1251 kod został zapisany przy 2000obr/min i temp. silnika 89 C. Dodam, że w międzyczasie tankowałem ponownie paliwo, ale tym razem już na BP. Macie jakieś konstruktywne propozycje na rozwiązanie mojego problemu?

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2009, o 18:34 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 13
Marka: Hyundai
Model: i45
Rocznik: 2013
Silnik: 2.4 GDI
p1251 nie ma związku z paliwem (zbieg okoliczności) kierownice w turbo zaklejone lub zawór sterujący VSV żle działa

Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2009, o 22:56 
Coś wie...
Coś wie...

Tak jak pisze wtom.
To chwilowy brak sterowania pracą turbiny. Ściągnij wężyk podciśnienia z siłownika turbiny, zaślep go i spróbuj jechać. Efekty będziesz miał takie jak opisałeś, gdyż wtedy z turbiny nie uzyskujesz żądanego doładowania. Trzeba zacząć od prowizorycznego wyczyszczenia jej. Gdzieś to pisane było na forum.

pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2009, o 01:08 
Coś wie...
Coś wie...

Nadwozie: kombi
Silnik: 2.0 D4-D
http://avensis.info/viewtopic.php?p=64818&highlight=#64818 tu znajdziesz przyczyny tego błędu

Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2009, o 19:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki za informacje, jeśli jakoś uporam się z kłopotem to dam znać.

Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2009, o 18:03 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: TOYOTA
Model: T25 / T27 KOMBI
Rocznik: 2011
Silnik: D4D
Dziś zrobiłem w swojej taki manewr jak opisał LUK . Czyli zdjąłem z siłownika turbiny przewód podciśnieniowy . Efekt był taki że na pracującym silniku po zdjęciu tego przewodu z siłownika dźwignia załączająca turbinę cofnęła się do tyłu ( w str auta ) , zdjęty przewód położyłem swobodnie i postanowiłem zrobić próbę jazdy. Efekt był taki że auto nie miało mocy , trochę lepiej szło od 3000 obr ale to wraz nie było to co powinno być . Na desce nie zapaliła się żadna kontrolka która by zasygnalizowała usterkę , a przecież układ podciśnienia był rozszczelniony i turbo nie pracowało ( 2 awarie ) .

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2009, o 20:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam Wszystkich
Panowie po części mieliście rację z tą turbiną, autko zostało dość dawno, bo w połowie kwietnia zdiagnozowane (oględziny wizualne i podłączony komp.) przez mechanika zarówno w czasie prób statycznych jak i dynamicznych. W czasie testów auto było wręcz poddane katorgom, ale nie wyskoczył żaden błąd, mechanik stwierdził, że zbyt delikatnie operuje pedałem gazu (i tak było w codziennej jeździe chciałem być oszczędny i biegi przełączałem poniżej zakresu pracy turbiny), po tej diagnozie zmieniłem styl jazdy, wkręcam silnik na wyższe obroty i odpukać wszelki kłopoty ustały. Obyło się bez czyszczenia turbiny jak na razie i mam nadzieję, że tak zostanie. Pozdrawiam a za rady stawiam po piwku

PostNapisane: 24 paź 2009, o 11:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam problem polega na błędzie p1251 auto jezdzi normalnie ale raz na jakiś czas nagle traci moc i w ogóle nie chce jechać czasami obroty dziwnie wzrastają . proszę o radę od czego zacząć sprawdzanie bo słyszałem ze ten błąd może mieć kilka przyczyn

PostNapisane: 8 lip 2011, o 15:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: avensis
Model: avensis d4d t3
Silnik: 2.0 Diesel
Czesc zapaliła mi sie kontrolka, auto przestało reagować na pedał gazu ale po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu auto zaczęło jechać ale bardzo kiepsko "bez mocy " to chyba był tryb awaryjny. Po sprawdzeniu samochodu wyskoczyły mi takie błędy P0108 i P1251 co one oznaczają ???? i czy pociągnie mnie mocno po kieszeni ???? Z góry dziękuje za odp.

PostNapisane: 8 lip 2011, o 16:40 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2.4 Benzyna, 2AZ-FSE
było już na forum o tym p1251 (szukaj):

wtom napisał:

4 przyczyny błędu p1251:
- zapieczone kierownice turbiny
- źle działający zawór VRV sterujący turbiną
- uszkodzenie czujnika ciśnienia doładowania
- coś nie tak z wężykami podciśnieniowymi

obstawiam kierownice (czyszczenie ok 500zł)

o o tym p0108 nie znalazłem

PostNapisane: 8 lip 2011, o 20:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: avensis
Model: avensis d4d t3
Silnik: 2.0 Diesel
Dzieki za odp "gRosziu" :piwo: . Tak sobie myślę czy trasa 350 km może zaszkodzić mojej toyocie ?? jestem umówiony na serwis na wtorek ale w poniedziałek wypadła mi podroż z której nie mogę zrezygnować a nie mam dostępu do innego środka transportu :nie: tak sie zastanawiam czy jak będę jechał równo bez wariactw bo ten odcinek jest po autostradzie to moja Avensis nie ucierpi mocno a ja nie wpakuje sie w większe kłopoty . Dzisiaj trochę jeździłem i wszystko było ok tylko ta kontrolka sie świeci .Ale raz jak troszeczkę przycisnąłem to auto straciło moc ale po wyłączeniu silnika i włączeniu go ponownie wszystko było jak wcześniej.

PostNapisane: 9 lip 2011, o 21:41 
Coś wie...
Coś wie...

Jak masz mało paliwa w baku, dolej jakiegoś lepszego, np. Golda na Statoilu. Trzy dni temu wyskoczył mi check engine i też jechałem na trybie awaryjnym do domu. Po drodze zajechałem na stację i dolałem lepszego paliwa.
Problem zniknął, jak ręką odjął. Winą było trefne paliwo.

PostNapisane: 9 lip 2011, o 22:54 
Moderator
Moderator

Pochwały: 293
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
ww84 napisał(a):
Tak sobie myślę czy trasa 350 km może zaszkodzić mojej toyocie ?? jestem umówiony na serwis na wtorek ale w poniedziałek wypadła mi podroż z której nie mogę zrezygnować a nie mam dostępu do innego środka transportu tak sie zastanawiam czy jak będę jechał równo bez wariactw bo ten odcinek jest po autostradzie to moja Avensis nie ucierpi mocno a ja nie wpakuje sie w większe kłopoty . Dzisiaj trochę jeździłem i wszystko było ok tylko ta kontrolka sie świeci .Ale raz jak troszeczkę przycisnąłem to auto straciło moc ale po wyłączeniu silnika i włączeniu go ponownie wszystko było jak wcześniej.
dojechac dojedzisz, auto prawdopodobnie przeładowuje, stad musisz się nastawić na lajtowa jazdę która i tak już niczego nie pogorszy, ale tez niczego nie naprawi ;-)

Tytuł: UTRATA MOCY
PostNapisane: 8 gru 2011, o 21:48 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: AVENSIS T25
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D4D
Witam, posiadam Toyotę Avensis 2.0 D4D z 2004r. Od pewnego czasu jak dodam jej szybciej gazu traci moc i zapalają się wspominane kontrolki awarii silnika, kontrola trakcji, muszę się zatrzymać i zgasić na chwilę silnik. Po uruchomieniu silnika moc wraca ale kontrolki zostają. Byłem na sprawdzeniu błędów i mam takie: P0108, P1251. Poczytałem trochę na forach i pojechałem do mechanika, zasugerował że wyczyści kierownice turbiny oraz sprawdzi wszelkie wężyki podciśnieniowe oraz wyczyści zawór ERG. Niestety nie pomogło. Dodam jeszcze, że obejrzał wnikliwie turbinę i nie stwierdził aby była w złym stanie, nie bierze oleju a wirnik nie ma luzów. Czy szukał błędu nie tam gdzie trzeba, czy problem może tkwić jeszcze w innym miejscu a może powinienem zmienić mechanika na autoryzowany warsztat choć tam mogą nieźle zedrzeć. Podpowiedzcie proszę co faktycznie oznaczają te błędy i może doradźcie jakiś dobry warsztat w Warszawie lub okolicach.
Pozdrawiam.

PostNapisane: 8 gru 2011, o 22:31 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
Masz napisane co oznacza p1251

PostNapisane: 8 gru 2011, o 22:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Tak, P1251 Step Motor for Turbocharger Control Circuit Intermittent , P0108 Manifold Absolute Pressure Barometric Presure Circuit High Input. Nic nie czaje.

PostNapisane: 8 gru 2011, o 22:42 
Moderator
Moderator

Pochwały: 293
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
pozostaje aso bo widze ze niezbyt chcesz sam temat ruszyć i w slownik zajrzec, podkleiłem Twoj temat pod wlasciwy watek, ale widze nie pomoglo
tutaj ciekawa dyskusja: http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... 16406.html

PostNapisane: 8 gru 2011, o 22:47 
Guru
Guru

gRosziu napisał(a):
było już na forum o tym p1251 (szukaj):

wtom napisał:

4 przyczyny błędu p1251:
- zapieczone kierownice turbiny
- źle działający zawór VRV sterujący turbiną
- uszkodzenie czujnika ciśnienia doładowania
- coś nie tak z wężykami podciśnieniowymi

obstawiam kierownice (czyszczenie ok 500zł)

o o tym p0108 nie znalazłem

A to co?

PostNapisane: 8 gru 2011, o 22:52 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 24
Marka: volvo
Model: xc90
Nadwozie: inne
Rocznik: 2008
Silnik: 3,2 awd
P0108 w procedurze odnosi do 1251 zawór egr masz już sprawdzony no to dalej jak wyżej ktoś napisał ,jest na to cała procedura diagnostyczna, łacznie ze sprawdzeniem przejść z ecu do różnych wtyczek ,trzeba zrobić diagnostykę,żeby trafić w sedno pozdrawiam

PostNapisane: 8 gru 2011, o 23:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zawór EGR był czyszczony ale jak zdjagnozować czy jest dobry bez podmiany i czy znasz jakiś zakład w który może przeprowadzić taką diagnostykę bo byłem w ASO w Markach to nie chciało im się nawet spojrzeć na problem tylko sugerowali wymianę turbiny za 7000zł.

PostNapisane: 8 gru 2011, o 23:19 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 24
Marka: volvo
Model: xc90
Nadwozie: inne
Rocznik: 2008
Silnik: 3,2 awd
no u mnie można,tylko to wrocław pozdrawiam

PostNapisane: 8 gru 2011, o 23:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzieki, trochę za daleko. Poszukam jeszcze w pobliżu, jak się uporam to napiszę na forum.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

PostNapisane: 13 gru 2011, o 11:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis t25
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0 d4d 116ps
u mnie tez sie zalaczyc tryb awaryjny po tym jak zalalem na stacji "krzak". po zatankowaniu na bp problem zginal.

PostNapisane: 15 gru 2011, o 00:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

No i po problemie. Wymieniłem filtr paliwa, który jak się okazało był niewymieniany od czterech lat kiedy to kupiłem auto i wymieniając pasek rozrządu w serwisie wymienili mi na swój oryginalny. Po wymianie filtra przegazowałem go na postoju aż syf z tłumika został na kostce i auto odchodzi aż miło. Co roku prowadzałem auto na wymianę wszystkich filtrów do mechanika a on wciskał mi kit że wszystko jest zrobione i brał za to kasę. Mam nauczkę i od tej pory takie rzeczy będę robić sam.
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi,
Pozdrawiam.

PostNapisane: 15 gru 2011, o 00:49 
Guru
Guru

I brał kasę za "wymianę" filtra?!

PostNapisane: 15 gru 2011, o 19:53 
Spamer
Spamer

Pochwały: 395
Model: T25
Silnik: 2.0 benzyna
gdyby mi się trafił taki mechanik,który przez 4 lata okradał by mnie na żywca a ja mógłbym jemu to udowodnić to jutro z rana jestem u niego i "zabieram" jemu jedynkę górną....obojętnie którą...lewą czy prawą :boks:

PostNapisane: 10 lut 2012, o 19:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: AVENSIS VERSO
Silnik: D4D 2.0
Witam Szanownych kolegów.

Mam problem z moją Avensis Verso 2.0 D4D.

Możliwe że temat był już poruszany za co z góry przepraszam.

Otóż od jakiegoś czasu autko przy ostrej jeździe lub obciążeniu wchodziło w tryb awaryjny błąd P1251 (zapalały się kontroli VSC, TRC, oraz CHECK ENGINE). Zdarzało się to b.rzadko.

Niedawno problem się nasilił. Do 2000obr. wszystko chodzi w normie...powyżej auto
się "haczy/przy mula" co w następstwie powoduje przejście w tryb awaryjny.
Wymieniliśmy zawór sterujący łopatkami (przepuszczał), przejrzane zostały wężyki podciśnienia, przeczyszczony EGR, sprawdzony INTERCOOLER... (był kiedyś nieszczelny), turbina sprawdzono jedynie pobieżnie (mechanik twierdzi że turbo chodzi OK)
Ostatnio przy ostrej jeździe wyskakuje błąd P0106 (błąd czujnika ciśnienia atmosferycznego) następnie P1251 (przeładowanie turbiny).

Proszę pomóżcie bo brakuje nam już sił :((. Co jeszcze możemy sprawdzić zanim wyciągniemy turbo ... co niestety nie jest łatwe w tym aucie?
Kuba

PostNapisane: 10 lut 2012, o 19:36 
Mistrz
Mistrz

p0106 to błąd czujnika ciśnienia doładowania - uszkodzony czujnik, komp głupieje i źle steruje zaworem VRV (czarny, sterujący podciśnieniem do guszki kierownic turbiny), stąd odcina wtryski i wali błędem turbiny p1251(przeładowanie). wymień czujnik i powinno być ok. czujnik ciśnienia doładowania pełni rolę podwójną, po włączeniu zapłonu mierzy ciśnienie atmosferyczne (jako referncyjne) poprzez zawór VSV (brązowy). dla pewności obejdź zawór vsv, zapinając bezpośrednio cisnienie z kolektora do czujnika, wywliminujesz wtedy możliwość uszkodzenia vsv. jest to ważne, bo jak jest zwalony to nie przełącza czujnika doładowania na powietrze doładowania z turbiny i wtedy też będzie łapał te błędy, a auto jedzie jak muł wkręca się max do 3tys :diabel:

PostNapisane: 10 lut 2012, o 20:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: AVENSIS VERSO
Silnik: D4D 2.0
Ok. Kolejny krok na przód.
A czy ten czujnik ciśnienia doładowania jest uniwersalny w D4D 2.0??

PostNapisane: 10 lut 2012, o 22:23 
Mistrz
Mistrz

kuwaj napisał(a):
Ok. Kolejny krok na przód.
A czy ten czujnik ciśnienia doładowania jest uniwersalny w D4D 2.0??

tak we wszystkich d4d 1cdftv jest taki sam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]