TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 cze 2018, o 06:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 sty 2017, o 02:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: 2,2 D4D CAT 177KM
https://youtu.be/vssWNKUsBL4. Ustawiony tempomat 130km Dlaczego takie wahania , czy ktoś wie co jest nietak z silnikiem???

PostNapisane: 21 sty 2017, o 07:11 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 8
Model: Rav 4
Nadwozie: inne
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 Valvematic
Mam na tempomacie dokładnie tak samo także ja bym się tym za bardzo nie przejmował. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że elektronika cały czas monitoruje prędkość i pewnie dlatego takie wahania.

PostNapisane: 21 sty 2017, o 10:02 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Marka: Avensis
Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
Mi, na tempomacie ustawionym na 110km/h stoi spalanie momentary jak wryte 3.7l/100km :O <brewki>, zmienia sie cos nieznacznie, jak np pojawi sie jakies wzniesienie ( zaznaczam nawet za specjalnie nie zauwazalne dla kierowcy) i wtedy elektronila robi wszystko kolego żeby zadana predkasc utrzymać, ale po powrocie na plaska constans droge wraca spalanie na niski poziom. Wiec takie skoki to nie zafajne, no chyba ze wlasnie podjezdzales pod jakies tam dlugie wzniesienie (powtarzam wystarczy kilka stopni, i spalanie bedzie sie podnosilo . Hmmmmm ja bym podejrzewał, ze cos nie halo z wtryskami, ale to nie podpowiedz tylko taka myśl, wiec nie panikuj, poobserwuj. A jak jest bez cruise ze wskazaniami spalania? Bo jesli bez tego jest ok to widocznie cos elekteonika blednie zczytuje.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 21 sty 2017, o 10:52 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: Mazda
Model: Mazda 6 Pb i ON
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.2D i 2.0
Przeciez tempomat ma trzymac szybkosc, wiec dodaje gazu lub odejmuje......dla mnie to zrozumiale, bo noga tego tak idealnie nie zrobi.

PostNapisane: 1 lut 2017, o 22:08 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 18
Model: Avensis
Rocznik: 2009
Silnik: D-CAT
sebol39 napisał(a):
https://youtu.be/vssWNKUsBL4. Ustawiony tempomat 130km Dlaczego takie wahania , czy ktoś wie co jest nietak z silnikiem???

Piąty wtrysk ładuje w wydech paliwo w celu podniesienia temperatury spalin po to żeby wypalić dpf'a.

PostNapisane: 2 lut 2017, o 09:08 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Model: Corolla Verso
Rocznik: 2007
Silnik: 2 AD D-4D 2,2 136 KM
Piąty wtryskiwacz jest uaktywniany dopiero, jak temp. DPF-a osiągnie ok. 500 st. C. Do tego momentu temp. DPF-a podnoszona jest przez dłuższy czas przez powtryski głównych wtryskiwaczy w komorach spalania. To one działając przez dłuższy czas wywierają największy wpływ na podniesienie wielkości. spalania. Zarówno powtryski jak i piąty wtryskiwacz dotryskują paliwo cyklicznie, dlatego można obserwować takie skoki wielkości spalania podczas równej spokojnej jazdy samochodem.

PostNapisane: 2 lut 2017, o 20:07 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 18
Model: Avensis
Rocznik: 2009
Silnik: D-CAT
Nie neguję tego co napisałeś ale skąd info o tych "powtryskach"? Czy jest to pewne? Piszesz że piąty wtrysk uruchamia się jak temp. osiągnie 500 stopni. Wszędzie można wyczytać że temp. potrzebna do "naturalnego" wypalenia dpf oscyluje w granicach 500-600 stopni więc po co wtedy miałby 5 wtryskiwacz lać paliwo?

PostNapisane: 3 lut 2017, o 09:40 
Coś wie...
Coś wie...

Z centrali Toyota Poland, która podesłała mi specjalny wykres obrazujący proces wypalania DPF-a. Poza tym sam się o tym przekonałem, jak poprosiłem serwis Toyoty, abym mógł jechać wspólnie z diagnostą serwisu i z testerem Toyoty w trakcie procesu wypalania DPF-a. Przedtem umówiłem się z nimi, że gdy zaobserwuję proces wypalania DPF-a na podstawie wielkości chwilowego zużycia paliwa, natychmiast podjadę do nich, gdy będę blisko, i przeprowadzimy ten test. W trakcie tego testu diagnosta serwisu informował mnie na bieżąco jaka jest temp. DPF-a i co się dzieje z piątym wtryskiwaczem. Tester wykazał, że piąty wtryskiwacz włączył się, gdy temp. DPF-a wyniosła ok. 500 st. C. Gdy włącza się 5 wtryskiwacz, komputer samochodu wskazywał chwilowe spalania ok. 9-11 l/100 km i trwało to ok. 2 km jazdy. Za te usługę serwisu oczywiście zapłaciłem. Wiedza trochę kosztuje.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 3 lut 2017, o 17:00 
Coś wie...
Coś wie...

Fragment odpowiedzi Toyoty Motor Poland Kompany Limited sp. z o.o. w Warszawie na moje pismo:

Szanowny Panie
W odpowiedzi na pismo informujemy, że temperatura 500C osiągana jest przez funkcję Post Injection, czyli dodatkowy dotrysk paliwa przez główne wtryskiwacze w trakcie suwu wydechu.
W celu dodatkowego podwyższenia temperatury do 600C w jak najkrótszym czasie, przy temperaturze 500C włączany jest dotrysk paliwa przez 5-ty wtryskiwacz.
5-ty wtryskiwacz pełni funkcję wspomagającą.
Najlepszy efekt utleniania węgla (oczyszczania filtra z sadzy ) system osiąga przy temperaturze 600C.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]