TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 paź 2017, o 10:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lis 2015, o 17:20 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 63
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD+V-tech
Niech każdy wciska pedał gazu jak mu pasuje. Nie ma co drążyć, bo robi sie OT :-)

PostNapisane: 21 lis 2015, o 22:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 d4d
Witam wszystkich,

mam możliwość zakupu T27 Wagon z 2009r. 2.0D z przebiegiem 95 tys.km, bezwypadkowe, wersja Sol, 2 kpl. kół: lato, zima. Auto jest z polskiego salonu, od pierwszego właściciela który kupił już nowy model.
W tym miesiącu przeszło remont silnika. Podczas przeglądu w serwisie stwierdzono pocenie się w okolicy uszczelki pod głowicą, toyota poczuła się do winy i wzięła na siebie koszty części, natomiast właściciel musiał pokryć koszty robocizny. Z tego co mówi właściciel wymieniono uszczelkę pod głowicą, panewki, pierścienie... wszystkiego nie pamiętał, ponieważ nie dostał jeszcze rachunku z serwisu. Przeczytałem prawie cały wątek, w szczególności posty dotyczące T27 i ta o której piszę jest chyba autem najmniejszym przebiegiem, które dopadła awaria UPG...
Waham się ponieważ nie wiadomo czy sytuacja się nie powtórzy, jak jest z gwarancja po naprawie, czy są to 24 m-ce dla osób fizycznych? Myślicie, że warto ryzykować, może skoro naprawa została wykonana tak wcześnie to lepiej dla silnika?

PostNapisane: 21 lis 2015, o 22:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Silnik: 2AD-FTV
Może i będzie najmniejszy przebieg ale na forum. Co się działo na świecie to nikt z Toyoty nigdy nie piśnie.
Sytuacja się powtórzy ale za ile, to nie wiesz. Nie ma znaczenia że naprawa została wykonana wcześnie, ponieważ dotyczy wymiany większości silnika a ten tak jak poprzedni może szwankować po przejechaniu znowu 95tys. Ja miałem pierwszą naprawę po 155 tys a teraz 260tys i znowu coś się dzieje.
Gwarancji 24 miesiące na usługę to chyba nie dostaniesz ale nigdy się tym nie interesowałem wiec reki nie dam sobie uciąć.

Swoją droga to płacenie za naprawę to super zagranie ze strony serwisu/TMP. Części w cenie zakupu za grosze (zresztą tak samo wadliwe jak poprzednie) a za robociznę którą TMP musiała by zapłacić serwisowi, opłaci klient.

PostNapisane: 22 lis 2015, o 15:25 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Model: Corolla Verso
Silnik: 2 AD D-4D 2,2 136 KM
Marcin-33 napisał(a):
... T27 Wagon z 2009r. 2.0D z przebiegiem 95 tys.km, bezwypadkowe,...W tym miesiącu przeszło remont silnika.... stwierdzono pocenie się w okolicy uszczelki pod głowicą, toyota poczuła się do winy i wzięła na siebie koszty części, natomiast właściciel musiał pokryć koszty robocizny.

Ciekawe, dlaczego Toyota nie pokryła kosztów w całości, skoro nie upłynęło 7 lat ani nie przekroczono 170.000 km przebiegu?

PostNapisane: 26 lis 2015, o 23:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T25
Silnik: 2.0 D4d
Panowie. Pytanie może i glupie ale mnie nurtuje. Chodzi o prawidłowo dokręcony korek od płynu. Dokręcać do do końca ?? czy pozostawić trochę niedokręcony, wtedy zgra się ten wypustek na korku z wcięciem pokazane na zdjęciach.

Mam jeszcze pytanie czy dziwne bulgotanie po odpaleniu auta to 100% objaw padniętej uszczelki pod głowicą ?? Płynu nie ubywa, nie dymi, ogrzewanie ma, robiłem test na spaliny w płynie wynik negatywny. Po odkręceniu korka wyraźne "syknięcie". Bulgotanie pojawiło się po wymianie oleju i filtrów, płynu nie ruszali. (może zbieg okoliczności)

Dobijające jest to że 50000 temu miałem remont za 13 tys. zł w TOYOCIE czyżby powtorka z rozrywki ??

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 27 lis 2015, o 09:55 
Coś wie...
Coś wie...

Nakrętkę (korek) należy dokręcić tak, aby garbik na niej pokrył się z wycięciem na kołnierzu zbiorniczka. Tak dokręcając nakrętkę daje się wyczuć delikatne "kliknięcie". Jest to system zabezpieczający przed samoodkręceniem się nakrętki.
Z prawie identycznymi objawami miałem w swojej Corolli Verso. Powodem była minimalna nieszczelność pompy wodnej, która powodowała zasysanie powietrza. Objawy ustąpiły po jej wymianie.
Sprawdź przede wszystkim bardzo dokładnie wszystkie połączenia w obiegu płynu chłodzącego, w tym szczelność pompy wodnej.

PostNapisane: 13 gru 2015, o 22:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Rocznik: 2010
Silnik: 20D4D
Witam,
Moją T27 2.0 D4D czeka wymiana UPG w przyszłym tygodniu. Autko jest z sierpnia 2009 i ma nalatane 209 tyś. km. Problem pojawił się w czerwcu tego roku przy pierwszych upałach. Na postoju klima nie chodziła natomiast podczas jazdy już tak. Podjechałem do mechanika i okazało się że wywaliło płyn z zbiorniczka. Dolałem płynu i wszystko wróciło do normy, dopóki nie przegoniłem auta po autostradzie po, której znowu wokół zbiorniczka było mokro a płynu w zbiorniczku na minimum. Wróciłem do mechaniora wymienił korek na zbiorniczku ale przez kolejne dwa dni to samo, zrobił więc test na CO2 i wynik był negatywny. Zaczął szukać przyczyn takiego stanu, wymienił termostat co i tak nie pomogło. Zrobiłem w ten sposób 9 tyś km płyn w zbiorniczku cały czas na minimum bo co dolałem to wywalił nadmiar i trzymał minimum. Ostatnio zaczął mi ciemnieć zbiorniczek, ponowiliśmy test na CO2 i tym razem wynik pozytywny. Gdyby nie sytuacja z klimą pewnie do dziś bym nie wiedział że coś jej dolega gdyż auto zachowuje się zupełnie normalnie tzn. odpala rano bez problemu nawet po ostatnich mroźniejszych nocach, ma moc, ogrzewanie działa jak należy, nie przegrzewa się, węże nie twardnieją itp. Olej wymieniałem co 15 tyś. Oleju nie przybywa ma normalną barwę jedynie w zbiorniczku ostatnio robi się na ściankach ciemny nalot.

PostNapisane: 13 gru 2015, o 23:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2AD-FTV
Nie jest możliwa sytuacja kiedy płyn zostaje wyrzucony ze zbiorniczka wyrównawczego i węże nie sa twarde. Raczej nie oceniasz ich tak bo możesz je ścisnąć.
Nie będą twarde jak kamień bo wcześniej zadziała korek albo ściągnie Ci węże z króćców (sytuacja ekstremalna)
Zanim pojawią się spaliny w płynie lub jakieś inne objawy minie trochę czasu ponieważ dolewa się co i raz nowego płynu.
Najlepiej zaobserwować to mocując na wylocie wężyka spod korka niedużą buteleczkę i sprawdzając czy pojawia się w niej płyn. Po wlewaniu tego płynu z powrotem do układu można spróbować szukać w nim spalin ale to już tylko potwierdzenie tego co i tak wiadomo.
Gdyby ubywało płynu a nie dało by się go zaobserwować w butelce, należy szukać pod silnikiem czy nie widać wycieków (np. pod pompą lub uszczelka pod chłodnicą EGR).
Jeżeli i tu nie widać to pozostaje jeszcze możliwość uszkodzenia wewnątrz chłodnicy spalin EGR. Wtedy płyn ucieka w układ wydechowy.

To tak z doświadczenia i po obserwacji swoich samochodów które miały problem z uszczelką.

PostNapisane: 15 gru 2015, o 00:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

A czy nieszczelność w chłodnicy EGR może dawać takie objawy jak uszkodzona UPG?

PostNapisane: 15 gru 2015, o 00:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Trochę mnie ta sytuacja zmartwiła z tą UPG i przy tym przebiegu gdyż poprzednio miałem Vectrę z 2007 roku 120 PS, którą sprzedałem przy przebiegu 460 tyś i poza częściami czysto eksploatacyjnymi nic się nie psuło a największy wydatek to był dwumas przy 290 tyś. Rok temu gdy kupowałem Ave myślałem że T27 już ten problem nie dotyczy.

PostNapisane: 5 sty 2016, o 16:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T27
Silnik: 1ad-ftv
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Po sprzedaży Audi S4 biturbo szukałem jakiegoś normalnego samochodu. Najchętniej kombi diesel. Audi i Bmw wszystko tak kręcone z 400tys i bite, że postanowiłem kupić coś innego. Kupiłem krajowego Avensisa bezwypadkowego, nie zniszczonego, serwisowanego do samego końca, bez żadnych problemów a ma 240tys przebiegu. Problem w tym że nie czytałem opinii o 2.0d4d a wcześniej nie obiło mi się o uszy żeby były z nimi jakieś problemy. Cała euforia minęła po przeczytaniu forum...
A więc, czy są na tym forum użytkownicy T27 1ad-ftv którzy nie mieli nigdy problemu z głowicą, płynem itp? Pochwalcie się jeśli tak.

PostNapisane: 5 sty 2016, o 20:08 
Moderator
Moderator

Pochwały: 289
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Oczywiscie sa, nie jest tak ze 100% populacji jest dotkniete. Sprawdz tez po vin, moze tam juz byl wymieniany silnik. pozdr

PostNapisane: 5 sty 2016, o 20:21 
Spamer
Spamer

Pochwały: 825
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
Dostałem informację, od jednego z pracowników stołecznych ASO, że problemem 1AD/2AD jest nie tylko nagar na tłokach zbijający głowicę.
Problemem jest też aluminiowy blok, który odkształca się i następnie rozszczelnia się na styku z głowicą głowicą (pewnie za mało masywny odlew jak na taką moc i takie ilości ciepła).

PostNapisane: 5 sty 2016, o 21:17 
Moderator
Moderator

Do tego pewnie dochodzi czynnik wiecznie awaryjnej pompy czynnika chłodzącego. pozdr

PostNapisane: 7 sty 2016, o 12:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.2 D4D, 150KM
A mnie zastanawia pytanie, czy nie można profilaktycznie co 100ooo zdjąć głowicy i usunąć nagar? z pewnością mimo komplikacji jest to tańsze niż wymiana bloku...(wiem coś o tym, sam płaciłem). :twarz:

PostNapisane: 7 sty 2016, o 14:57 
Coś wie...
Coś wie...

Można, ale zdjęcie głowicy, to jej planowanie + nowa uszczelka + robocizna = ok. 3.500 PLN. W zdecydowanej większości silników 1AD oraz 2AD uszczelka jednak nie pada.

PostNapisane: 7 sty 2016, o 15:40 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 46
Silnik: 2.2 (2AD-FTV)
piokli napisał(a):
Dostałem informację, od jednego z pracowników stołecznych ASO, że problemem 1AD/2AD jest nie tylko nagar na tłokach zbijający głowicę.
Problemem jest też aluminiowy blok, który odkształca się i następnie rozszczelnia się na styku z głowicą głowicą (pewnie za mało masywny odlew jak na taką moc i takie ilości ciepła).

coś dzwoni..ale nie do końca ;-)
jak problem byłby z materiałem i rozszerzalnością cieplną zastosowanego stopu aluminium....to: czy Toyota byłaby na tyle uparta, że w regenerowanych blokach...czy też nowych modelach (T27/T29) dalej stosowała ten sam stop ?? :jezyk: ..
źródłem (i to równiez wg Toyoty na podstawie TSB) jest gromadzący się z czasem nagar .....
czasem jest go na tyle dużo, że tłok waczyna uderzać w pokrywe głowicy a ta zaczyna 'jeździć' po bloku powodując wżery.....
alumioniowy blok/głowica = ciaśniejsze spasowanie i mniejsza tolerancja na ilość nagaru ...
no ale jak pan Kazik patrzy na taki wżer to od razu stwierdza...'paaanie ...łajno aluminium sie rozszczelniło' :hahaha:

PostNapisane: 7 sty 2016, o 15:46 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 46
Silnik: 2.2 (2AD-FTV)
tomaszGdynia napisał(a):
A mnie zastanawia pytanie, czy nie można profilaktycznie co 100ooo zdjąć głowicy i usunąć nagar? z pewnością mimo komplikacji jest to tańsze niż wymiana bloku...(wiem coś o tym, sam płaciłem). :twarz:

jest też wersja 'economy' :
- wykrecamy świece żarowe i przez otwory usuwamy nagar np takim środkiem : http://xado.pl/autochemia/preparaty-do-silnika/dla-ukladu-olejowego/antykoks

PostNapisane: 7 sty 2016, o 19:41 
Moderator
Moderator

Rozzi napisał(a):
jak problem byłby z materiałem i rozszerzalnością cieplną zastosowanego stopu aluminium....to: czy Toyota byłaby na tyle uparta, że w regenerowanych blokach...czy też nowych modelach (T27/T29) dalej stosowała ten sam stop ?? :jezyk: ..
To nie jest tak ze material odlewu mozna sobie ot tak zmienic. Sam silnik trafil juz na smietnik historii i raczej juz w zadnej nowej wersji nie pojawi. Inni producenci robia tez silniki wysokoprezne a amelinium i jakos nie ma klopotu, ale tutaj ktos popelnil blad konstrukcyjny i tyle w temacie. pozdr

PostNapisane: 16 sty 2016, o 22:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jestem po wymianie UPG. Okazało się że blok i głowica są ok, tzn. nie ma żadnych zwichrowan ani wżerów. Wymieniono tylko uszczelkę pod głowicą gdyż był widoczny ( ciemny ślad) przedmuch na drugim cylindrze zaznaczone na zdjęciu.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 16 sty 2016, o 22:50 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 63
Silnik: 1AD+V-tech
Jakie koszty, jesli to nie tajemnica?

PostNapisane: 17 sty 2016, o 00:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2012
Silnik: 1AD-FTV
Witam mam jedno pytanie. Czy pozytywny wynik na obecnosc co2 w zbiorniczku plynu chlodniczego oznacza w 100% koniecznosc wymiany uszczelki pod glowica? Zaznaczam ze jestem kompletnym laikiem w temacie. Mam avensis 2012r 2.0 d4d 180k km. Mechanik ktory robil test stwierdzil ze moze najpierw sprobowac uszczelniacz a jesli nie pomoze to wymiana uszczelki. Po kontakcie z innym mechanikiem dostalem wskazowke by sprawdzic najpierw pompe wody i wymienic termostat, a jesli to nie pomoze to wymiana uszczelki. Problem zaczal sie od uciekanie plynu. W ciagu dwoch dni ubylo mi polowe plynu ze zbiorniczka, po uzupelnieniu po dwoch dniach znow brakowalo polowy.wywalalo przez korek- mialem plame na obudowie silnika i mokry zbiorniczek. Zgory dzieki za jakiekolwiek informacje. Pizdrawiam.

PostNapisane: 17 sty 2016, o 00:24 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 12
Rocznik: 2008
Mechanikowi od "uszczelniacza" raczej podziękuj. Termostat i pompę oczywiście sprawdź, ale i tak skończy się wymianą UPG.

PostNapisane: 17 sty 2016, o 09:23 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 30
Marka: TOYOTA
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
WR26600 napisał(a):
Witam mam jedno pytanie. Czy pozytywny wynik na obecnosc co2 w zbiorniczku plynu chlodniczego oznacza w 100% koniecznosc wymiany uszczelki pod glowica? Zaznaczam ze jestem kompletnym laikiem w temacie. Mam avensis 2012r 2.0 d4d 180k km. Mechanik ktory robil test stwierdzil ze moze najpierw sprobowac uszczelniacz a jesli nie pomoze to wymiana uszczelki. Po kontakcie z innym mechanikiem dostalem wskazowke by sprawdzic najpierw pompe wody i wymienic termostat, a jesli to nie pomoze to wymiana uszczelki. Problem zaczal sie od uciekanie plynu. W ciagu dwoch dni ubylo mi polowe plynu ze zbiorniczka, po uzupelnieniu po dwoch dniach znow brakowalo polowy.wywalalo przez korek- mialem plame na obudowie silnika i mokry zbiorniczek. Zgory dzieki za jakiekolwiek informacje. Pizdrawiam.

Boże co za idioci. Pozytywny test oznacza tylko i wyłącznie problemy z uszczelką. Zapomnij o innych sprawach i nie wydawaj kasy na termostat i pompę a ten od uszczelniacza niech sobie mózg uszczelni.

PostNapisane: 17 sty 2016, o 09:29 
Spamer
Spamer

Pochwały: 329
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
WR26600 napisał(a):
Czy pozytywny wynik na obecnosc co2 w zbiorniczku plynu chlodniczego oznacza w 100% koniecznosc wymiany uszczelki pod glowica?
Mam avensis 2012r 2.0 d4d 180k km.

Jaki autko ma aktualnie przebieg?
Masz je od nowości, krajowa czy sprowadzona?

PostNapisane: 17 sty 2016, o 09:39 
Coś wie...
Coś wie...

Pozytywny wynik na CO2 + duże ubytki płynu chłodzącego = natychmiast przestać jeździć i uszczelka do wymiany. Używanie samochodu z takimi objawami często kończy się także uszkodzeniem bloku. A to już bardzo poważne koszty.

PostNapisane: 17 sty 2016, o 23:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2012
Witam ponownie, piszac 180k km mialem na mysli 180tys km, wiec niestety juz po gwarancji. Auto brytyjskie, pracuje w uk na taxi. Kupowalem avensis niespelna roczne z 53tys km. Ogolnie dzis kontaktowalem sie z polskimi mechanikami( wszystkie diagnozy to upg), poczytalem niniejsze forum i coz, jutro odstawiam samochod do warsztatu i niech sie dzieje wola nieba hihihi ogolnie jesli chodzi o silnik to wole dmuchac na zimne wiec od wczoraj auta nie ruszalem.

PostNapisane: 17 sty 2016, o 23:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zupens napisał(a):
Jakie koszty, jesli to nie tajemnica?

3800 zł z wymianą pompy wody gdyż kazałem ją przy okazji wymienić. Co prawda nic jej nie dolegało ale kazałem profilaktycznie wymienić z uwagi na przebieg. Przy okazji wyczyścili mi kolektor dolotowy egr i parę innych rzeczy.

PostNapisane: 17 sty 2016, o 23:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

carsik napisał(a):
WR26600 napisał(a):

Boże co za idioci. Pozytywny test oznacza tylko i wyłącznie problemy z uszczelką. Zapomnij o innych sprawach i nie wydawaj kasy na termostat i pompę a ten od uszczelniacza niech sobie mózg uszczelni.

Dokładnie tak jak pisze kolega powyżej. Mi co prawda sprawdzili najpierw jeszcze chłodnice EGR zanim wzięli się za wymianę uszczelki.

PostNapisane: 17 sty 2016, o 23:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

josef napisał(a):
Pozytywny wynik na CO2 + duże ubytki płynu chłodzącego = natychmiast przestać jeździć i uszczelka do wymiany. Używanie samochodu z takimi objawami często kończy się także uszkodzeniem bloku. A to już bardzo poważne koszty.

Ja z walniętą uszczelką zrobiłem prawie 10 tyś km od lipca do grudnia 2015 gdyż auto było mi niezbędne w pracy. Oczywiście miałem świadomość że nie polepszam sytuacji ale nie mam drugiego auta a i też nie mogłem pozwolić sobie na tydzień przestoju. Mechanik zalecił mi tylko regularną kontrolę stanu płynu i dolewanie go. Zresztą zawsze wywalało mi go do poziomu LOW nigdy całego. Byłem przygotowany na to że po czymś takim to blok będzie na bank do wywalenia a tu miła niespodzianka, walnięta tylko uszczelka reszta w porządku. Poniżej foty rozebranego silnika.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]