TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 25 maja 2017, o 14:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lut 2015, o 15:05 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Marka: toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1 CDFTV
Ok dzięki wrc. Ja myślę ze moja też działa ( świeca na pewno jest sprawna bo mierzyłem opór poniżej na tej nakrętce co się świecę wkręca - i wartość się pokazała). U mnie jest to 2-ga od strony aku. Najlepszym chyba wyznacznikiem czy listwa przekazuje prąd będzie cold start w temp -15. Jeśli takie temp jeszcze tej zimy nadejdą :jezyk:

PostNapisane: 4 kwi 2015, o 09:05 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 1999
Silnik: 2.0TD 2C-TE
Witam.
Może ktoś mi odpowie:
dlaczego co roku muszę wymieniać świece żarowe i ciągle muszę wymieniać 4 szt. Wymieniałem już 2 razy świece na DENSO. I teraz chyba znowu bo coś ciężko zaczyna palić.
Czy można w jakiś sposób regulować moc grzania, bo wydaję mi się ze jest to trochę dziwne a trochę zastanawiające aby tak się szybko paliły.

PostNapisane: 4 kwi 2015, o 09:28 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 22
Marka: TOYOTA
Model: INNY
Silnik: 2.0 D4D 1cd 116 +2T
marros napisał(a):
Witam.
Może ktoś mi odpowie:
dlaczego co roku muszę wymieniać świece żarowe i ciągle muszę wymieniać 4 szt. Wymieniałem już 2 razy świece na DENSO. I teraz chyba znowu bo coś ciężko zaczyna palić.
Czy można w jakiś sposób regulować moc grzania, bo wydaję mi się ze jest to trochę dziwne a trochę zastanawiające aby tak się szybko paliły.

Przekaźnik świec żarowych jest odpowiedzialny za moment włączenia i czas grzania świec, więc sprawdź wiązkę do przekaźnika lub wymień przekaźnik. Jak masz ochotę sprawdzić to dobrze to podłącz kontrolkę pod świecę i odpal sprawdź jak długo grzeje - kilka razy. Po sygnale z rozrusznika przekaźnik powinien odłączyć prąd.

PostNapisane: 4 kwi 2015, o 22:52 
Stara się...
Stara się...

Coś chyba musi byc na rzeczy z tym przekaźnikiem bo sprawdzałem świece i znowu 4 do wymiany. A to chyba nie jest normalne. Czy można go jakoś sprawdzić? Czy taki przekaźnik świec żarowych można bez problemu dostać w sklepie motoryzacyjnym czy tylko w ASO?
Jak sprawdzałem bez odpalania to: kontrolka podłączona do świecy świeciła się najpierw bardzo krótko i zgasła a póżniej zapalała się w momencie jak na przekażniku było pyknięcie i się paliła. W momencie uruchomienia za drugim razem chyba doszło do jakiegoś zwarcia bo spaliła się kontrolka i do końca nie wiem w którym momencie zgasła.

PostNapisane: 4 kwi 2015, o 22:59 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Rocznik: 2008
Silnik: 1AD-FTV
Nie wiem jak to jest w toyocie ale kiedys walczylem z grzaniem swiec w Nissanie Primera i tam po odpaleniu swiece grzaly jeszcze jakis czas podczas pracy silnika,pozniej przekaznk odlaczal napiecie.

PostNapisane: 5 kwi 2015, o 12:32 
Moderator
Moderator

Pochwały: 283
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
marros napisał(a):
Coś chyba musi byc na rzeczy z tym przekaźnikiem bo sprawdzałem świece i znowu 4 do wymiany. A to chyba nie jest normalne. Czy można go jakoś sprawdzić? Czy taki przekaźnik świec żarowych można bez problemu dostać w sklepie motoryzacyjnym czy tylko w ASO?
Jak sprawdzałem bez odpalania to: kontrolka podłączona do świecy świeciła się najpierw bardzo krótko i zgasła a póżniej zapalała się w momencie jak na przekażniku było pyknięcie i się paliła. W momencie uruchomienia za drugim razem chyba doszło do jakiegoś zwarcia bo spaliła się kontrolka i do końca nie wiem w którym momencie zgasła.

Masz chyb faktycznie klopot z przekaznikiem.zrob test i przed rozruchem pogrzej swiece dluzszy czas. Kontrolka zgasnie po chwile a po ok 10 sek bedziesz slyszalal przekaznik. Pozdr

PostNapisane: 5 kwi 2015, o 14:28 
Stara się...
Stara się...

wrc napisał(a):
zrob test i przed rozruchem pogrzej swiece dluzszy czas. Kontrolka zgasnie po chwile a po ok 10 sek bedziesz slyszalal przekaznik. Pozdr

Tak też zrobiłem: Kontrolka zgasła po chwili a w momencie jak usłyszałem przekażnik to znowu się zapaliła, co dla mnie to trochę dziwne. Sprawdzałem też jak silnik był uruchomiony - na każdej świecy kontrolka się nie świeciła. Gdy próbowałem podczas odpalania to mi konrolka się przepaliła i dokładnie nie wiem w którym momencie zgasła.

PostNapisane: 5 kwi 2015, o 15:47 
Moderator
Moderator

Kolejny test przy rozruchu na zimno. Jeden prowadzi rozruch drugi sprawdza kiedy jest napiecie na listwie do swiec. Ew. Dlugi kabel i w kabinie to widzisz. Pozdrawiam

PostNapisane: 20 kwi 2015, o 10:41 
Stara się...
Stara się...

Zrobiłem test na zimnym silniku: temp.otoczenia 7st.
1.Pierwsze grzanie bez uruchamiania - kontrolka świeci cały czas do momentu jak przekaźnik "pyknie"i tak na każdej świecy.
2. Grzanie z uruchamianiem - w momencie uruchamiania zapala się kontrolka i tak świeci przez 2 - 2,2 minuty. Powtórzyłem ten test kilka razy i czas ten skraca się - przy 5 zapalaniu jest około 40 sek.
3. Jak silnik rozgrzany - kontrolka świeci się tylko przez 2-4 sek tak jak kontrolka od świec przy liczniku.
Czy przy zimnym silniku świece muszą grzać się 2 minuty i więcej a to przy 7 st. a co gdy jest - 20st? Może to jest przyczyna że padają mi świece?

PostNapisane: 20 kwi 2015, o 20:07 
Moderator
Moderator

Dopiero zajrzalem w profil ze masz 2.0TD, w d4d dziala to inaczej ze swieceniem kontrolki, ale w 2.0 td to nie wiem. Dla mnie jest dziwne aby sie kontrolka swiec palila 2 minuty... D4D tez jest dogrzewany swiecami po rozruchu, ale nie swieci sie wtedy kontrolka, i czas ten przy 7 stopniach nie jest tak dlugi. pozdr

PostNapisane: 18 cze 2015, o 20:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 D4D
Witam

Jeśli mogę coś doradzić.....

Jeśli chcesz sprawdzić przekaźnik, proponuję odłączyć przewód z listwy świec, podłączyć do niego oraz masy dość mocną żarówkę - może coś w rodzaju H4/H7/H1 55 watt, i po przekręceniu stacyjki sprawdzić czy żarówka będzie świecić tak jak ma świecić. Jeśli tak to przekaźnik ok, jeśli tylko będzie się żarzyć to przekaźnik do wymiany lub czyszczenia.

Tak zrobiłem kiedy zapalił się check i błąd wskazał świece żarowe.
Po wymianie świec check się nie zapala :-D .

P.S.

Stare świece sprawdziłem czy grzeją.......
Na cztery, żadna nawet się nie ociepliła, a mimo to silnik odpalał całkiem nieźle, nawet zimą.

pozdrawiam.

PostNapisane: 10 paź 2015, o 21:09 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 11
Rocznik: 2005
Silnik: d4d 2,0 116km 1CDFTV
Witajcie.

Dziś wymieniałem swoje świece żarowe.
Przed próbą odkręcania stosowałem 3 dni wcześniej WD40 zalewając niewielką ilością gniazda świec.
Dziś odkręciłem bez najmniejszego problemu na ciepłym silniku.
Podstawą wymiany wg. mnie jest stosowanie odpowiedniego klucza, jak i przykładowo podanego WD40.
Zestaw kluczy ma zasadnicze znaczenie, gdyż nie łapiemy skosów, tylko centralnie skupiamy siłę odkręcania na całym gwincie.
Według mnie, jest to dobra metoda.

1. Zalewać gniazda świec żarowych dobrym środkiem penetrującym
2. Po min. 3 dniach stosowania środka można próbować
3. Rozgrzać silnik do temp. roboczej.
4. Dobry zestaw kluczy nasadowych.
5. Wykręcamy stare świece i porównujemy je z nowymi, gdyż żarnik może być grubszy w nowych a to jest problemem,gdyż może spowodować uszkodzenie samego żarnika podczas wkręcania. Stosujemy taką samą, aby nie grubszą.
6. Wkręcamy nowe świece bez żadnego smaru, nie na siłę, delikatnie z wyczuciem dokręcamy ( aby, przy następnej wymianie nie było problemów )
7. Chłodnego-zimnego poranka cieszymy się podczas uruchamiania d-4D

Pozdrawiam.

PostNapisane: 17 lis 2015, o 10:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensist25
Silnik: 2.0d-4d
jakie świece kupić do toyoty avensis 2005 r

PostNapisane: 18 lis 2015, o 23:18 
Coś wie...
Coś wie...

magda12 napisał(a):
jakie świece kupić do toyoty avensis 2005 r

Odpowiednie to DENSO DG-245 Takie zakładała fabryka. Pozdrawiam.

PostNapisane: 19 lis 2015, o 13:54 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Marka: hyundai
Model: i30
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2015
Silnik: 1.6 CRdi
ja mam u siebie boscha koszt ok 60zl/sztuka sprawdzalem roznice grzania miedzy denso a boschem
moja obserwacja jest taka ze denso szybciej reaguja na poczatku grzania ale po 3-4 sekundach bosch nagzewa sie znacznie lepiej niz denso....

PostNapisane: 4 sty 2016, o 22:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensis
Rocznik: 1998
Silnik: 2.0 TD
Witam wszystkich, mam ave z 1998 r., 2.0 TD, 90 km, jeżdżę nią od 6 lat, uważam, że jest niezawodna, jednakże dzisiaj po raz pierwszy w historii nie odpaliła (-15 na zewnątrz).

Przewiduję, że przyczyny mogą być 3:
-rozrusznik (słychać, że się rozłącza)
-filtr paliwa (nie wymieniany przynajmniej przez 85 tys. km)
-świece

akumulator mam nowy :)

pytanie do głównie do marros'a (masz ten sam silnik), jak sprawdzić świece? czytałem temat od początku, wiem, że należy podpiąć przewód do (+) akumulatora i do świecy, natomiast pytanie odnosi się do lokalizacji świec. Teraz na szybko i po ciemku zajrzałem pod maskę to wydaje mi się, że dostęp do świec jest utrudniony.

Jak się do nich dostać i jakich narzędzi potrzebuję?

Wklejam przykładowe zdjęcie silnika 2.0 TD, gdyby ktoś mógł mi wskazać lokalizację świec.

Obrazek

PostNapisane: 4 sty 2016, o 22:37 
Moderator
Moderator

Jak na pogladowym zdjeciu

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 4 sty 2016, o 23:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

wielkie dzięki, za wrzucone zdjęcie, teraz już wiem gdzie są świece.

Jak rozumiem, do pomiaru mam odkręcić płaskim śrubokrętem widoczne na zdjęciu plastiki [1] oraz zdjąć tą metalową listewkę [2] łączącą wszystkie świece, aby pomiar był prawidłowy?

Obrazek

PostNapisane: 4 sty 2016, o 23:33 
Moderator
Moderator

Tak jest, zdemontować listwę zasilająca i mierzyć każda świece z osobna. Ew. decyzje o wykrecaniu dobrze przemyslec. Na kartce sobie napisać ze np. 1 jest od kola zamachowego, żeby potem nie było gdzie jest zepsuta świeca ;-) pozdr

PostNapisane: 5 sty 2016, o 12:26 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Model: T22
Rocznik: 2000
Silnik: D4D
Witam,

Najprostrzy sposób sprawdzenia czy świece są sprawne to żarówka 12 VDC z dwoma przewodami.
Odłączasz klemę "+" z akumulatora.
Ściągasz osłonę silnika.
Odkręcasz listwę łączącą świece.
Do "+" na akumulatorze podłączas jedne przewód od żarówki a drugim dotykasz do końcówki świcy. Gdy świeca jest dobra żarówka świeci poniwqż obwód elektrycnzy zamyka się przez obudowę silnika.

Wymień rownież filtr paliwa bo potrafi się wytrącić woda z paliwa i przy morozach zamarza.

PostNapisane: 6 sty 2016, o 21:16 
Coś wie...
Coś wie...

Ostatnio kolega wymieniał w d4d świeczki, jedna się urwała.
Koszt jej usunięcia to 300zł. Bez demontażu głowicy.

PostNapisane: 8 sty 2016, o 17:27 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 2ZR
mich@l napisał(a):
Witam,

Najprostrzy sposób sprawdzenia czy świece są sprawne to żarówka 12 VDC z dwoma przewodami.
Odłączasz klemę "+" z akumulatora.
Ściągasz osłonę silnika.
Odkręcasz listwę łączącą świece.
Do "+" na akumulatorze podłączas jedne przewód od żarówki a drugim dotykasz do końcówki świcy. Gdy świeca jest dobra żarówka świeci poniwqż obwód elektrycnzy zamyka się przez obudowę silnika.

Wymień rownież filtr paliwa bo potrafi się wytrącić woda z paliwa i przy morozach zamarza
.

Bardziej skłaniałbym się do wytrącania parafiny a woda zostać od filtrowania ;)

PostNapisane: 9 sty 2016, o 15:33 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Model: AVENSIS T25 WG
Silnik: D4D 2.0 116 KM
Więc i ja się podzielę swoimi dokonaniami, a co :brewki:
kilka dni temu, w poniedziałek rano, przy -15 autko musiałem zostawić pod domem :nie:
podrzewanie świec x2 i dalej kręcę. silnik jakby chciał zaskakiwać, ale nie zdołał, bo wczesniej padł aku.
diagnoza szybka i krótka- do wymiany aku. bo najszybciej i najłatwiej :szatanek:
krótka lektura forum i zanabyłem w drodze zakupu Bannera. założyłem , zakręciłem ..... i co? no i zapałił, ale z wielkim dość problemami, przy - 12 :wariat:
chwila zastanowienia i znów skok na forum :)
doczepiłem sie do świec żarowych- poczytałem, sprwadziłem i okazało sę, że 2 padnięte. znowu zanabyłem w drodze zakupu, ale tym razem świeczki- Beru. dziś wymieniłem- tak z 1h roboty. wcześniej oba gniazda traktowałem 2 dni środkiem penetrującym ;-)
wykręciłem bez problemu, troszke poczyściłem dziurkę i okolice :swirek: , potem wkręciłem świece- wchodziły bez problemu, ręką właściwie. dokręciłem kluczem dynamometrycznym i tu uwaga: gdybym go nie miał na bank dokręciłbym mocniej :bojesie:
teraz tylko czekać, aż powrócą mrozy i sprawdzę w praniu , to co zrobiłem.
p.s. aku po naładowaniu tzryma 12,55 V ( to stare, jak się okazało jeszcze fabryczne).
świeczki Beru po wkręceniu wystają z korpusu troszke wyżej niż te co były, ale część , która siedzi w bloku wygląda mi, że jest zagłebiona na tyle samo :jezyk: w założeniu mostka to w ogóle nie przeszkada:)

PostNapisane: 17 sty 2016, o 22:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam, avensis po wymianie świec, podzielę się schematem naprawy.

Tak więc świece pryskane wd-40 przez 4 dni, odkręciły się bez problemu zwykłym kluczem. Dodatkowo zmieniłem filtr paliwa i wymieniłem bendix w rozruszniku. Co do nowych świec to kupiłem Beru, ponoć miały być trochę mniejsze od oryginałów. Jednak po sprawdzeniu średnicy, stwierdzam że nie różnią się zupełnie (załączone foto).

Także myślę że podstawa to:
- wd-40 przez kilka dni,
- nie używać zbyt dużej siły przy odkręcaniu (albo użyć klucza dynamometrycznego).

Też zadzwoniłem do magika spod Rzgowa, który odkręca złamane świece i zażyczył sobie 5 dych za odkręcenie jednej świecy jeśli da się odkręcić bez problemu (gdyby się złamała to 2 stówy za wymianę).

Reasumując, przy minus 15 na dwóch świecach i wadliwym bendiksie ave nie odpali
Obrazek

PostNapisane: 18 lut 2016, o 14:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: D4D 116kM
W mojej d4d wogóle nie słychać tego charakterystycznego cyknięcia przekażnika po zagrzaniu świec. Czy to norma czy powinienem dosyć dokładnie słyszeć? Świece sprawdzał em niby są ok tzn. Żarówka się zapala po podłączeniu do aku. Gdzie się znajduje ten przekaźnik?

PostNapisane: 18 lut 2016, o 21:30 
Coś wie...
Coś wie...

Obok filtra paliwa w kierunku lewego koła jest przekaźnik . Jeśli zgasisz radio włączysz zapłon na zimnym silniku to licząc do 14 słuchaj pyknięcia , wtedy puszcza przekaźnik . Jeśli nie jesteś pewien podłącz kontrolkę do listwy świec i do masy i włącz zapłon . Jeśli silnik ciepły to poproś kogoś bo świece grzeją 2-3 sek . Jeśli pojawi się napięcie jest OK.

PostNapisane: 20 lut 2016, o 11:42 
Coś wie...
Coś wie...

U kolegi mechanik postawił diagnozę, że wtryski się kończą. Objaw baardzo ciężko było odpalić silnik, przy -10 st. C
Mechanior sprawdzał świeczki i były ok ! Co potwierdziłem.
Ale zasadniczym problemem było brak zasilania na listwie. Okazało się, że bezpiecznik 80A. Był przepalony.
Naprawa kosztowała 35zł. :)
Obyło się bez wymiany wtryskiwaczy... Koszt ogromny.

Bezpiecznik znajduje się w T25 po prawej stronie, obok akumulatora, przy prawym błotniku.
Teraz wszystko jest, jak być powinno.

PostNapisane: 20 lut 2016, o 22:18 
Coś wie...
Coś wie...

To mało istotna uwaga ale akumulator jest po LEWEJ stronie i bezpieczniki są po LEWEJ PRZY BŁOTNIKU .

PostNapisane: 4 cze 2016, o 22:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t25
Rocznik: 2007
Silnik: 2.0 d4d
Witam, czy w silniku d4d 116 km, urwany żarnik świecy może wpaść do środka silnika?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 5 cze 2016, o 09:24 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 27
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
przepraszam a gdzie niby poza tym może wpaść?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 378 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]