TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 1 paź 2014, o 22:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2012, o 15:44 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
Jeżeli kolega twierdzi że taką dostał informację i ja też dostałem taka informację to coś w tym jest.

Mnie też to dziwi ale jak kierownik serwisu udziela takiej informacji, to co mam zrobić? Powiedzieć mu że sie nie zgadzam na ich warunki? Kto może udzielić informacji o prawach klienta i jak ma wyglądać serwis.

Zawsze tak było że jak oddaje coś do serwisu to mnie nie obchodzi że coś zepsuli, niech to naprawią.

PostNapisane: 8 lut 2012, o 16:03 
Guru
Guru

Pochwały: 36
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T25 Sedan
Rocznik: 2008
Silnik: 1ZZ-FE
Problem z zapieczonymi świecami jest znany nie od dziś. Każdy porządny serwis czy warsztat asekuracyjnie pyta klienta, czy ma odkręcać czy nie. To, że ASO posiada odpowiednie przyrządy do wykręcania urwanych świec nie oznacza, że nie mają obowiązku się o to zapytać i wcale nie zwalnia z dodatkowych kosztów. Mamy niestety takie czasy, że za każdą usługę trzeba płacić. Nie ma nic za darmo.

** RAV4 4x4 2.0 VVTi ** ** 2011 ** PREMIUM

I AM THE LAW

PostNapisane: 8 lut 2012, o 16:13 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 108
Model: LC HDJ 105
Rocznik: 2002
Silnik: 2UZ-FE
zrób tak jak napisałem poproś o wpisanie zrzeczenia wykonania podstawowej usługi serwisowej do protokołu czynności serwisowych

a potem bez zbędnych odczuć moralnych zawiadom dział jakości usług TMMP

to jest kpina z klienta w biały dzień

znajomy audytor walczy z tym od kilku lat i jak do tej pory skutecznie

napisz jak sytuacja będzie wyglądać po wymianie

i zaznacz u doradcy że żądasz zwrotu wymontowanych części

przez asekurację tego typu kilku dealerów straciło autoryzację

http://toyota.jp/

PostNapisane: 8 lut 2012, o 16:32 
Mistrz
Mistrz

RG napisał(a):
Problem z zapieczonymi świecami jest znany nie od dziś. Każdy porządny serwis czy warsztat asekuracyjnie pyta klienta, czy ma odkręcać czy nie. To, że ASO posiada odpowiednie przyrządy do wykręcania urwanych świec nie oznacza, że nie mają obowiązku się o to zapytać i wcale nie zwalnia z dodatkowych kosztów. Mamy niestety takie czasy, że za każdą usługę trzeba płacić. Nie ma nic za darmo.

zgodzę się z tobą że nie ma nic za darmo to fakt

ale w tym wypadku jedziesz do miejsca w którym producent twojego auta podpisuję się oburącz za serwis i wykonanie usługi zgodnie z oczekiwaniem klienta

dodatkowo płacisz wyższą stawkę za roboczogodzinę niż na rynku warsztatów niezrzeszonych

ta wyższa stawka nie jest po to żeby dealer śmigał raz w miesiącu na Seszele

TYLKO PO TO ŻEBY ODRÓŻNIĆ POZIOM USŁUG OD STANDARDU NA RYNKU

PostNapisane: 8 lut 2012, o 18:00 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 67
Marka: Toyota_Fiat
Model: Avensis_Panda4x4 '13
Rocznik: 2001
Silnik: d-4D | MultiJet
Cytuj:
Każdy autoryzowany serwis Toyoty ma sprzęt do wykręcania urwanych świec z głowicy

No chyba po demontażu głowicy, mi wprost jeden z mechaników w ANWA kraków powiedział "poszukaj magików w internecie"

ale to
Cytuj:
jeśli stanowczo stwierdzi że nie wykonują takiej usługi i nie biorą odpowiedzialności

poproś o wpisanie tego do protokołu czynności serwisowych i wyślij do centrali ze skargą i lamentem że co to ma być

jak zrobią im audyt i przypier... z 50 tysi kary i zabiorą bonus

zrazu się nauczą że asekurowanie się odpowiedzialnością klienta to droga do mniejszej wypłaty

jest świetnym pomysłem :ok: co to ma znaczyc zeby ASO odmawiało czegos co od dawna robi byle Czesiek z Mietkiem w blaszaku przy chałpie.

Jakis czas temu w Turbo Kamerze na tvn turbo jeden odcinek był o tym jak jakiegos dostawczaka chłop odstawił do ASO i urwali mu świeczki po czym ściagli glowice i wystawili rachunek na cos miedzy 7-9tys zł. Niestety nie pamientam jak to sie zakonczyło...

PostNapisane: 9 lut 2012, o 22:10 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Corolla Verso
Silnik: 2.0d4d,116km,1CDFTV
w koncu dzis wygralem wojnę z zapieczoną swieca, dałem auto na warsztat, i pierwsza próba wykręcania: swieca zerwana... po 2-3 godzinkach dostałem informację ze swieca wykręcona :) cieszę się bo nastawiałem się na sciąganie głowicy, a jednak udało się bez tego ;) jestem bardzo zadowolony;) :-D :dance:

PostNapisane: 9 lut 2012, o 22:12 
Mistrz
Mistrz

Można ? Można :ok:

PostNapisane: 10 lut 2012, o 08:50 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 1
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
asterix_007 napisał(a):
w koncu dzis wygralem wojnę z zapieczoną swieca, dałem auto na warsztat, i pierwsza próba wykręcania: swieca zerwana... po 2-3 godzinkach dostałem informację ze swieca wykręcona :) cieszę się bo nastawiałem się na sciąganie głowicy, a jednak udało się bez tego ;) jestem bardzo zadowolony;) :-D :dance:

czy panowie robili jakieś problemy (czy to ASO?) i czy przyjechałeś z już urwaną czy oni urwali? Jaki ew. koszt wykręcenia takiej świecy?

PostNapisane: 10 lut 2012, o 10:49 
Coś wie...
Coś wie...

mlody02 napisał(a):
asterix_007 napisał(a):

czy panowie robili jakieś problemy (czy to ASO?) i czy przyjechałeś z już urwaną czy oni urwali? Jaki ew. koszt wykręcenia takiej świecy?

zadnych problemów nie było, bo przyjechałem z zapieczona cała swieca, i od razu powiedzialem , ze jesli cos to wykręcać do skutku, albo puści albo sie zerwie, i sciagamy głowice, ale mechanik mowil ze bedzie robil wszystko zeby glowicy nie zdzierać, więc gites... poł dnia męczył i wymęczył ;-) CEL ZAMIERZONY OSIĄGNIĘTY..
a koszty?
całe szczęscie to nie aso, bo wyczyściliby mi portfel do zera...
powiem tak: mowil mi ze jezeli głowica do zdarcia to 500 zl + koszty uszczelek, a ile za ta swiece policzy, to powiem Wam wieczor, bo jeszcze zmienia mi rozrząd i dopiero po poludniu odbieram auto to bede mial dokladne koszty...

PostNapisane: 10 lut 2012, o 21:59 
Coś wie...
Coś wie...

oki, jest kosztorys, usunięcie zapieczonej swiecy i wymiana rorządu, razem 500zł. (300+200). swieca urwała się dwa razy, pierwszy raz gdy była podjęta próba odkręcenia, urwała się przy nakrętce, potem drugie zerwanie w połowie długosci swiecy...
uzyte byly rozwiertaki i teraz widać różnicę. autko pali na dyg ;-) i nie ma problemu.. mam wrażenie ze głosniej chodzi, ale to chyba złudne wrażenie...

PostNapisane: 11 lut 2012, o 00:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2004
Silnik: 1CD-FTV
wymieniłem właśnie 4 świece na NGK w ASO w Sosnowcu, koszt z robocizną to prawie 400zł.

PostNapisane: 11 lut 2012, o 01:11 
Guru
Guru

Pochwały: 8
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
BTW moja 1cd dwa sezony temu palila w gorach przy 28 po 3 sek, tera jak zejdzie ponizej 20 liiipa, co wyszlo 3 swiece smietnik, ciekawe ze tak do 10-12 stopni zapalala tylko kulala przez 3-4 sek, sam wymienilem bo dostep idealny, fabrycznie te swiece sa naprawde lekko wkrecone chyba 20-25nm, jakby mi sie ukrecila to bym to zostawil w czorty( wiem niefachowe) ale na 3 swiecach go 15-17 by zapalila, generalnie warsztaty nie lubia wymiany swiec zarowych bo zarobek maly a potencjalne problemy olbrzymie to jest tzw zlo konieczne, a jak ktos juz grzebal i je przeciagnal to jest pozamiatane

PostNapisane: 11 lut 2012, o 02:05 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyota
Model: avensis T27 wagon
Rocznik: 2010
Silnik: 2,2 d-4d 2AD-FHV
Myslę,że kazdy uzytkownik może sam sprawdzic i wymienić swięce.Cały problem,aby nie przekroczyc momentu i nie ukrecic gwintu.
Jeżeli nie idzie zostaw i wlej dobry olej penetrujący.Przy dokręcaniu nie ma sensu dociagac za mocno.Uszczelnienie odbywa sie na stozku
o zew srednicy 8mm i siła 7-8 kg na kluczu nasadowym z ramieniem 15 cm zupelnie wystarczy.Żeby połączenie gwintowane nie
pokryło sie korozja dobrze posmarowac jakims dobrym smarem MoS+Cu

PostNapisane: 12 lut 2012, o 16:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam
Mam chyba pobne prblemy jak większość kolegów.Jednak cos mnie zastanawia.Wymieniłem 2 św żarowe ktorę byly padnietę i filtr paliwa bo byl zawalony bliżej nie okreslona mazią:(.Wczesniej przed wymiana świec samochod cieżko palil za 10 razem może jak sie udalo..oczywiście przy minus 20,az padl.Ale do rzeczy.teraz po wymianie tych że świec i filtra,fak zapala ale za 10 moze razem(temt okolo minu15 do 20) i co jeszcze waznego po paru kręceniach sluchać takie hmm odbicie,chrząknięcie rozrusznika.Stąd to odpalenie za 10 razem bo jak chrzaka to od nowa trzeab krecić.Nadmieniam i z okolo 3 lat wymienilem rozusznik bosza.Co to moze być ,czy winna temu jest temperatura.samocho zmarżnięty?

Pozdr

PostNapisane: 23 lut 2012, o 10:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D 110 KM
ja jestem świeżo po wymianie świeczek, zdecydowałem się na takie bosche - świece żarowe, robocizna wyniosła mnie 100 zł, efekty zauważalne, autko naprawdę ładnie odpala....

PostNapisane: 23 lut 2012, o 12:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: D4D 2.0
Witam może ktoś z was miał taki przypadek wszystkie świece jak nowe tylko na pierwszym cylindrze taki syf , zaznaczam że świeca dobra , nie było nic smarowane przed wkręceniem , od czego ten syf na świecy?

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 26 lut 2012, o 10:18 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22 Wagon
Silnik: CDT220L-AWMNYW
Ja przed wykręcaniem zalałem świece naftą na noc. Przed robotą dobrze rozgrzałem, delikatnie z wyczuciem i ... udało się.

PostNapisane: 27 mar 2012, o 18:57 
Stara się...
Stara się...

Marka: Ave
Model: T25
Silnik: 2,0 D4D
W swoim T25 d4d 2005 wykręciłem 4 świece i jedna była padnięta a na jej końcu był olej , tak jakbym koniec świecy włożył do szklanki z olejem i wyjął , czy to normalny znak że widzę na niej olej ???? Jeden mechanik powiedział mi że to normalne i po wymianie na nową będzie ok , podrzućcie mi odpowiedź .

I jeszcze jedno czy jak 1 z 4 świec jest uszkodzona to wymienia się komplet czy nie ma co przesadzać ?

z góry dzięki za fachową odpowiedź

PostNapisane: 27 mar 2012, o 19:45 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 67
Marka: Toyota_Fiat
Model: Avensis_Panda4x4 '13
Silnik: d-4D | MultiJet
Wymien tylko to przepaloną.

PostNapisane: 27 mar 2012, o 20:08 
Spamer
Spamer

Pochwały: 600
Model: T22
Nadwozie: kombi
Silnik: D4D ДT+2T
Ja nie masz kasy w nadmiarze, a tamte 3 wyglądają OK, nie są upalone, bez wżerów, to można je śmiało zostawić.
Będą działać może parę miesięcy, a może wiele lat, nie ma reguły.

PostNapisane: 27 mar 2012, o 20:27 
Moderator
Moderator

Pochwały: 190
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
jw. to znaczy wymień te spalona, szkoda pieniądze wydawać na zapas :papa:

PostNapisane: 2 kwi 2012, o 20:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 D4D
Witam

Mam podobny problem. Kupiłem Avkę tydzień temu i wiedziałem, że ma świece do wymiany. Przy wymianie okazało się, że jedna jest ukręcona a druga zapieczona. I teraz pytanie ściągać głowicę czy próbować ją jakoś wykręcić ? Muszę zrobić rozrząd i mechanik wycenił mi wymianę rozrządu z pompą, paska klinowego, oleju, płynu chłodzącego, filtrów paliwa, oleju i powietrza i do tego demontaż i montaż głowicy z wymianą świec na 500-600 zł. Mam upalone 2 świece więc chyba od razu wymienię wszystkie 4 skoro jest taki problem z ich wymianą.

Pozdro

PostNapisane: 2 kwi 2012, o 20:38 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 27
Marka: oryginalna
Model: V8 32 valve
Nadwozie: inne
Rocznik: 2003
Silnik: 2big4economy
Świece warto spróbować wyjąć a jeśli się nie uda to dopiero dźwignąć głowicę.
Zdjęcie głowicy i założenie to jedno, a rzeczywistość ile wytrzyma po takim zabiegu to drugie.
Mi osobiście udało się wyciągnąć ukręconą świece w mojej d4d 116 - dostęp jest fajny więc ja bym na twoim miejscu spróbował wyjąć świece bez zdejmowania głowicy.
Wymień 4 sztuki jak już coś.
500-600 pln ale do tego masz uszczelkę pod głowicę (TYLKO ASO) + zabielenie głowicy + uszczelki kolektorów (TYLKO ASO) + uszczelnienia wtryskiwaczy + inne duperele

No dobra, rozrząd, a co z simeringami wału, wałka i pompy olejowej, przecież to też trzeba wymienić (kup to w ASO) bo inaczej znów będzie rozrząd do roboty przed upływem kolejnych 100 tys.

Piszę o tym wszystkim żebyś wiedział, że nie można zapomnieć o kilku bardzo ważnych kwestiach, które uzbierają ci kolejne kilkaset złotych, a miechanicy jakoś o nich nie pamiętają albo nie wiedzą że tak trzeba.

Czarno biała CELICA GTS i lakier z rolki KLIKNIJ I ZOBACZ

projekt Versalka na spręzynach.... BIAŁY MAT... 19 cali... KLIKNIJ I ZOBACZ

PostNapisane: 2 kwi 2012, o 20:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

[quote="FREDEK"
500-600 pln ale do tego masz uszczelkę pod głowicę (TYLKO ASO) + zabielenie głowicy + uszczelki kolektorów (TYLKO ASO) + uszczelnienia wtryskiwaczy + inne duperele

No dobra, rozrząd, a co z simeringami wału, wałka i pompy olejowej, przecież to też trzeba wymienić (kup to w ASO) bo inaczej znów będzie rozrząd do roboty przed upływem kolejnych 100 tys.

[/quote]

Nie wiedziałem, że uszczelka pod głowicę to tylko w ASO. Avkę kupiłem w środę więc się jeszcze nie orientuje za bardzo w temacie. Tak samo jeżeli chodzi o simeringi. Już w nie jednym samochodzie wymieniałem rozrząd (wiadomo pasek, rolki, napinacze i pompa wody). Ale o simeringach pierwsze słyszę.

PostNapisane: 2 kwi 2012, o 21:16 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 27
Marka: oryginalna
Model: V8 32 valve
Nadwozie: inne
Rocznik: 2003
Silnik: 2big4economy
To są uszczelniacze wału , wałka i pompy olejowej. Jeśli tego nie zorobisz to zaczną puszczać olej, zaoleją pasek rozrządu itd.
To normalne że powinno się je wymieniać. W d4d 116 co 200 tys km czyli co drugą wymianę paska.
Ale skoro kupiłeś avkę to zakładam że nie masz pewności co do jej przebiegu więc lepiej to wymienić dla własnego spokoju.

Co do uszczelki tak tylko ASO w innym wypadku (zamiennika) może szybciej paść niż byś się tego spodziewał. A to znowu koszty, koszty...

IMO jak coś robić to raz a porządnie bo wychodzi dużo taniej i po to się jeździ toyotą żeby do mechanika jechać raz a nie na wieczne coś.

Czarno biała CELICA GTS i lakier z rolki KLIKNIJ I ZOBACZ

projekt Versalka na spręzynach.... BIAŁY MAT... 19 cali... KLIKNIJ I ZOBACZ

PostNapisane: 2 kwi 2012, o 21:23 
Moderator
Moderator

Pochwały: 190
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
To nie jest tak ze uszczelka to tylko aso, ale lepiej popróbować z ta świecą, i dopiero jak faktycznie nie pomoże nic zdejmować głowicę. Przejrzyj poprzednie strony, znajdziesz tam opis walki innych użytkowników. Co do wymiany rozrzadu to mamy na o tym jjuz temat, zreszta widzę ze jesteś już tam aktywny ;-)

pozdr

PostNapisane: 2 kwi 2012, o 21:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Hmmm, to raczej postaram się jakoś wykręcić te świece bez wyjmowania głowicy. Zależy mi na tym, żeby zrobić wszystko za jednym razem - raz a porządnie. Chcę wymienić kompletny rozrząd z pompą - dobrze, że napisałeś o tych simeringach to je też wymienię, pasek klinowy, wszystkie płyny i filtry. Kończą się też klocki i tarcze są zjechane to też chcę je wymienić i mam nadzieję, że na jakiś czas będę miał spokój.

PostNapisane: 12 kwi 2012, o 18:57 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2006
Silnik: 2.2
Hm czy mogłby ktos pokazac na zdjeciu spod maski w ktorym miejscu sa umieszczone w D4D 2.2 świece żarowe ?

PostNapisane: 12 kwi 2012, o 19:10 
Spamer
Spamer

Pochwały: 600
Model: T22
Silnik: D4D ДT+2T
Jak zdejmiesz z silnika czarną plastikowa osłonę,
zobaczysz bliżej siebie końcówki 4 świec żarowych, połączone ze sobą szyną
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200604 ... _1901.html

Obrazek

PostNapisane: 12 kwi 2012, o 19:27 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2006
Silnik: 2.2
hmmmm :) wak wlasnie przypuszczalem ale nie bylem pewien.

Mam problem bo na czwartej swieci patrzac od lewej strony pojawila sie plamka jak by cos wyciekalo hm nigdzie nei ma sladow tylko na tej koncowce i na tym preciku taka plamka jest. Co to moze byc ?

Jezeli ktos by mogl pomoc to jakie swiece kupic do tego silnika ? I czy na allegro cos takiego dostane ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]