TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 wrz 2018, o 15:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2008, o 09:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam, mam pytanie do użytkowników ave d4d po FL odnośnie wymiany rozrusznika, a mianowicie czy bardzo skomplikowane jest wymontowanie rozrusznika w w/w aucie?
Już od dłuższego czasu śledzę forum i nie znalazłem nic na ten temat!

OBJAWY:
- rano w garażu pali bez zarzutu, gdy silnik lekko zagrzany (lub ciepły) już zaczynają się schody raz załapie raz nie (za drugim, trzecim razem) dziwny odgłos charczenia wydobywa się z okolic rozrusznika. Bywa, że przez cały dzień jazdy odpalania itd. nic się nie dzieje i gra gitara!?

CO ZROBIŁEM?:
- wyeliminowałem już stacyjkę (cienka blaszka już u mnie zamontowana :))
- akumulator w super stanie (zmierzone napięcie)

W ostatniej kolejności został mi rozrusznik, chciałbym go wymontować i sprawdzić przez teścia, który zna się na tym!

Pytanie jak to zrobić??? Z góry wielkie dzięki!

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2008, o 09:54 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 4
Jest z przodu silnika widać go pod naczynkiem wyrównawczym, trzymają go dwie śruby, sam go nie wymontowywałem, ale patrząc na fotki rozruszników z allegro to nie powinien to być tak duży problem. Generalnie musisz wziąć klucze, udać się do samochodu i próbować samemu.

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2008, o 10:58 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: Avensis
Model: T25 Wagon
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: ADT250
Mój rozrusznik (wg.serwisu) za wolno kręcił i czasami harczał (a myslałem, że po7 latach(!) pada akumulator.
serwis:wymiana rozrusznika i podali jakąś kosmiczną cenę(której to nie dosłyszałem z powodu wysokości)
Pojechałem do warsztatu odległego o 300 m od serwisu, tam facet wymontował rozrusznik rozebrał go na czynniki pierwsze, wymienił tulejki, przesmarował, przeczyścił sprężonym powietrzem-razem ok1,5h roboty
Ile zapłaciłem?
Uwaga:160 PLN

Chodzi jak nowy i podejrzewam,że starczy na następne 170 tys przebiegu (7 lat)

Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2008, o 12:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witajcie
Najpierw się przywitam bo to mój pierwszy post na forum.
Po paru latach jazdy Cytrynką BX, 15 lipca przesiadłem się do Avensisa.
Podstawowe rzeczy wymieniłem na starcie, po wyjeździe nad morze doszedł blokujący się docisk hamulca (już zrobiony), od tej pory autko jeździ pięknie, z wyjątkiem rozrusznika, który raz załącza się elegancko(najczęściej rano), ale potem jest problem, chwilę pokręci poczym zacina się słychać jakby szuranie, syczenie, tak 2-3 razy pokręcę i w końcu odpala. W związku z tym mam prośbę czy ktoś mógłby podać zdjęcie jak ten rozrusznik wygląda i gdzie dokładnie jest umiejscowiony w silniku.
W serwisie zaśpiewali 2500 bo musi być oryginalny z TOYOTY, ale czytałem że można sie z wszystkim zamknąć we własnym zakresie do 300 zł.

Pozdro
Marcin
Wrocław

Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2008, o 16:56 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
od ASO trzymaj się z dala z takimi naprawami , znajdź sprytnego elektryka we Wrocławiu polecam na Paczkowskiej /w takim komplesie różnych zakładzików naprawczych/ - w poprzednim "autku" robiłem tam wszystko i sobie spoko radził

Pozdrowienia dla następnego wrocławiaka :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2008, o 21:41 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22 liftback
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D-4Diesel
Z przykrością stwierdzić muszę, że moja Avka przejawia podobne objawy. Na zimnym silniku pali bez większych problemów, schody zaczynają się jak jadę gdzieś np. do galerii, sklepu czy lasu i zostawiam auto na 15-30 min. Po powrocie rozrusznik musi wykonać ze 3-4 obroty, żeby "rozbujać" silnik. Czasami zdarza się, że rozrusznik zamiast rozkręcać silnik wydaje dziwny głos syczenia.

saibei napisał(a):
Po paru latach jazdy Cytrynką BX, 15 lipca przesiadłem się do Avensisa.

gratuluje dobrego wyboru :ok:
saibei napisał(a):
od tej pory autko jeździ pięknie, z wyjątkiem rozrusznika, który raz załącza się elegancko(najczęściej rano), ale potem jest problem, chwilę pokręci poczym zacina się słychać jakby szuranie, syczenie, tak 2-3 razy pokręcę i w końcu odpala.

Mam właśnie dokładnie ten sam problem, ale podobno jest to TTTM (ten typ tak ma). Jeżdżę już tak od zakupu autka, czyli od ok miesiąca i powoli się przyzwyczajam do fochów jakie strzela mi moja Avka... niewątpliwie coś trzeba z tym będzie zrobić!
saibei napisał(a):
W związku z tym mam prośbę czy ktoś mógłby podać zdjęcie jak ten rozrusznik wygląda i gdzie dokładnie jest umiejscowiony w silniku.
W serwisie zaśpiewali 2500 bo musi być oryginalny z TOYOTY, ale czytałem że można sie z wszystkim zamknąć we własnym zakresie do 300 zł.

Jeżeli to faktycznie rozrusznik, to wypadałoby oddać go do regeneracji i faktycznie można się zamknąć w kwocie 300zł. Broń Panie Boże nie do ASO :jacipokaze:

Jak ktoś upora się z tym problemem niech da znać na forum co i jak zrobił i ile go to kosztowało

Pozdrawiam! :-)

Tytuł:
PostNapisane: 16 sie 2008, o 22:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wielkie dzieki za odpowiedzi !
W przyszłym tygodniu wybiorę się na Paczkowską (właśnie o coś takiego mi chodziło) a o rezultatach mojej wizyty dam znać na forum.

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 17 sie 2008, o 10:39 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: T25 / T27 KOMBI
Rocznik: 2011
Silnik: D4D
Przed demontażem rozrusznika pamiętaj aby z akumulatora zdjąć + klemę.

Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2008, o 21:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

gregor napisał(a):
od ASO trzymaj się z dala z takimi naprawami , znajdź sprytnego elektryka we Wrocławiu polecam na Paczkowskiej /w takim komplesie różnych zakładzików naprawczych/ - w poprzednim "autku" robiłem tam wszystko i sobie spoko radził

No więc zawiozłem Toyotkę wczoraj na Paczkowską, bardzo miły pan powiedział, że jak będzie gotowa to zadzwoni, telefon dzisiaj "autko gotowe" pytam się ile mam ze sobą zabrac pieniędzy, pan na to "180 zł" :wow: :jupi:. Pojechałem okazało się że bendix był w rozsypce, dodatkowo wymienili rolki, szczotki, itp. Powiem tylko, że autko zapala pieknie praktycznie od razu i w każdych warunkach, na zimno na ciepło itp.

Dzięki gregor, masz u mnie piwko :ok:

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2008, o 23:40 
Coś wie...
Coś wie...

no kurcze... tanio :tak:... to ja chyba też wybiorę się do Wrocławia :-D

Tytuł:
PostNapisane: 28 sie 2008, o 00:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

zapraszamy :-D
Niedaleko warsztatu jest nowy aquapark, więc w czasie naprawy można troche pośmigać na zjeżdżalniach :-D

Przez ostatni tydzień było już cięzko z rozrusznikiem, po 5, 6 razy musiałem kręcić, chyba udało mi się w porę wymienić.

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2009, o 09:41 
Nowicjusz
Nowicjusz

Z silnikami D-4D w Ave T22 jest taki problem, że rozrusznik BOSCHa motowany w nich jest za słaby. Nie ma problemu, gdy auto jest stosunkowo młode. Jednakże w ok. 150tys. km zaczynają się problemy. Gdy jest zimny samochód przestaje odpalać za pierwszym razem. Wystarczy wtedy wymontować i przeczyścić rozrusznik (bendiks, układ planetarny, okolice szczotek, elektromagnes) a wszysto wróci na jakiś czas do normy. Przerabiałem to parę razy. Wystarczy na ok. pół roku. Naszczęście rozrusznik wyjmuje się dość szybko i łatwo bez demontowania połowy silnika. W razie potrzeby służę pomocą jak to zrobić.
Wcześniej też próbowałem wymieniać filtr paliwa, świece żarowe, sprawdzałem przepływomierz i czujniki temperatur ale to nic nie dawało.
Jedynym długotrwałym rozwiązaniem jest wymiana rozrusznika na produkowany w Japonii rozrusznik firmy DENSO (montowany m.in w Ave Verso). Niestety w montowni w Anglii motowane były jedynie BOSCHe Na Allegro można znaleść takie rozruszniki za ok 350zł

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2009, o 09:46 
Coś wie...
Coś wie...

freddy76 napisał(a):
Z silnikami D-4D w Ave T22 jest taki problem, że rozrusznik BOSCHa motowany w nich jest za słaby

Zgadzam się... mój rzęzi tak od zakupu Ave, ale póki co nie miałem jakoś czasu i chęci zabierać się za ratowanie tego niemieckiego shitu BOSCHa. :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2009, o 11:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Samodzielny demontaż nie jest taki trudny - jeżeli masz tylko narzędzia.
Należy przede wszystkim zdemontować akumulator i obudowę filtra powietrza.
Później demontujemy zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego.
Następnie odpinamy kable od rozrusznika (jeden konektor i jeden przewód na oczku pod śrubę).
Za pomocą klucza 14 odkręcamy rozrusznik od strony obudowy filtra powietrza (dwie śruby). Potrzebne tu będą przedłużki i przegób Kardana bo ciężko tam wejść samym kluczem. Trzeba się trochę okręcić bo śruby mają długi gwint.
Rozrusznik wyciągamy od strony chłodnicy.

Gdy już wiedziałem jak się to robi i gdy miałem przygotowane klucze zajęło mi to 15min.

Przy następnym demontażu postaram się zrobić zdjęcia. Zamieszczę wtedy dokładny opis w dziale zrób to sam.

Tytuł:
PostNapisane: 5 paź 2009, o 10:04 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Verso
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0 D4D
Wlasnie wymienilem rozrusznik - zamiast gownianego DENSO zalozylem BOSCHa - auto pieknie kreci i odpala z marszu przy pierwszym kreceniu.
Natomiast widzialem jak zrobiony jest rozrosznik DENSO. Kolejne slabe ogniwo

PostNapisane: 27 paź 2009, o 11:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

witam mam toyote z silnikiem 2.0 d4d i padł mi rozrusznik a za naprawe chca 400zł wiec postanowiłem kupić uzywany i tu pytanie czy rozruszniki w avensis z 2006 roku z silnikiem 2.2 d4d bedzie pasował?

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2009, o 11:40 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 4
o ile wiem to już od 2,0 D4D z 2003 nie pasuje bo różna jest ilość zębów więc pewnie i ten nie będzie odpowiedni. Ale żeby mieć pewność musisz sam to rozpoznać.

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2009, o 14:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

a różnica polega tylko na ilości zębów? jeśli tak to myślę ze bez problemu to rozpoznam gorzej jeśli róznica tkwi w parametrach

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2009, o 15:15 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Model: T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CD-FTV
Napewno nie pasuje. Oznaczenie orgilanle rozruszników to 28100-0G010 do 2003 28100-0G020 od 2003 a od 2006 28100-0G040 moc jest taka sama 12V 2,0kW ale to napewno nie jest to samo i nie będzie pasował bo mają różne głowice inne mocowanie.
Rysunek głowicy do 2003
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2003_T ... _1904.html
Rysunek głowicy do 2006 http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2006_T ... _1904.html
Takie same części to łopatka obudowa wirnik i automat rozrusznika
A tu jest rysunek rozrusznika do 2001r http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2001_T ... _1904.html

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2009, o 21:53 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Avensis
Model: T25 Wagon
Silnik: ADT250
no kolego "prezes2021" za taki wykład należy się piwo dla Arturakrolika

Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2010, o 15:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

co do odpalania też miałem problemy. gdzieś czytałem że silniki CR muszą przy rozruchu wykońać co najmniej 160 obr/min (dokładnie nie pamiętam jaka to była wartość) żeby pompa wytworzyła potrzebne ciśnienie na szynie. miałem założony rozrusznik denso na który wszyscy psioczą - bardzo źle kręcił i został wymieniony na boscha (bo wszystkie serwisy twierdza że w denso lecą przekładnie planetarne i nie ma do nich części). bosch pochodził pół roku i jak przyszły mrozy zaczęły się problemy z rozruchem D4D. zabrałem się samemu za naprawę rozrusznika denso, wymieniłem 2 tulejki od wirnika (tulejka w przekładni planetarnej okazała się niedostępna) oraz elektromagnes (na regenerowany bo oryginalny był nie do kupienia). efekt jest taki że obecnie przy rozruchu trzeba się dobrze wsłuchać, żeby usłyszeć jak silnik zapala, nie mam żadnych problemów z zapalaniem nawet przy mrozach -18 (jak było ostatnio). :jupi:

Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2010, o 13:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

witam. pisałem wcześniej,że mam problem z paleniem na ciepłym silniku,oczywiście chodzi o d4d. i tak, wszyscy mechanicy dookoła nie wiedzieli co mu dolega. w końcu pojechałem do serwisu,diagnoza wykazała że to rozrusznik. regeneracja u nich 800, u mechanika ok 200. moja toyotka jest z 2002 r, pytałem o rozruszniki z nowszych modeli,powiedziano mi w serwisie że do mojego nie pasują, oddałem do regeneracji swój rozrusznik a od kumpla pożyczyłem na ten czas od modelu z 2005,i pasuje. dzieje się to samo,czyli wychodzi na to że też jest trafiony i jego rozrusznik. ale co ciekawe mechanik który mi regeneruje pokazał mi ciekawą rzecz. w momencie gdy samochód jest ciepły i nie chce palić wyjmuję przekaźnik,przekręcam stacyjkę i na kabelek pali mi za pierwszym razem. o co tu chodzi? ktoś wie?

Tytuł:
PostNapisane: 27 lip 2010, o 10:40 
Coś wie...
Coś wie...

jakiej firmy nowy rozrusznik byście polecili?

Tytuł:
PostNapisane: 27 lip 2010, o 10:46 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Silnik: 1cd i 1ad
do d4d chyba tylko denso robi... rzadko sie psuja koszt ok 100pln uzywka, nowe po 250-350pln moga byc chinskie ale nie wiem na 100%

Tytuł:
PostNapisane: 29 lip 2010, o 20:25 
Coś wie...
Coś wie...

jestem po wymianie rozrusznika i akumulatora, auto pali tak, że będe musiał długo ćwiczyć krótkie trzymanie kluczyka ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2010, o 23:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam wszystkich czytających serdecznie.
Mam gorącą prośbę o pomoc.
Niestety dość zaskakująco szybko padł mi rozrusznik (szczotkotrzymacz i wirnik).
Koszt nowego rozrusznika (lub części) w serwisie to masakra, więc potrzebuję zamiennika.
Numer oryginału 28100-0H060 (Denso: 428000-0700).
Serdeczna prośba o podanie numeracji zamienników np. Boscha.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

PostNapisane: 28 wrz 2010, o 20:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

cześć koledzy mam pewien problem z rozrusznikiem do mojej toyi. Otóż mój rozrusznik nie kręci z takimi obrotami jak powinien po naprawie chodzi dobrze około miesiąca a później jest znowusz to samo pewnie dlatego ze to zjeba...ny Bosch ( w carinie popsuł mi się jeden wtrysk oczywiście Boscha a avensis cierpi przez rozrusznik oczywiście Bosch) a nie DENSO tak jak w hipku. naprawiałem ten rozrusznik dwa razy za każdym razem wymieniając szczotki i zazębnik po czym był gruntownie smarowany i montowany w aucie ale po kilku tygodniach wracało wszystko do punktu wyjścia rozrusznik nie dawał takich obrotów jak powinien przez co samochodem przy odpalaniu trzęsło. Po naprawie rozrusznika przez około miesiąc kręcił że aż świst szedł i było wszystko ok. Pytanie moje jest następujące czy istnieje możliwość wymiany rozrusznika na Denso od modelu 2003- czy zazębnik pasuje na kolo zamachowe czy rozstaw śrub mocujących je w komorze silnika jest taki sam i czy wtyczka pasuje również

Tytuł:
PostNapisane: 28 wrz 2010, o 21:21 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Ford
Model: była T22
Silnik: D4D
http://www.toyodiy.com/parts/q.html sprawdź numery ale według mnie to
pasują
w inter carsie
rozrusznik
LAUBER 22.1135
występuje i w T22 D4D
i T25 D4D 116KM
ale jeszcze sie dowiedz
http://sklep.intercars.com.pl

Pozdrawiam serdecznie
http://avensis.info/viewtopic.php?p=138724#138724

Tytuł:
PostNapisane: 28 wrz 2010, o 22:00 
Moderator
Moderator

Pochwały: 293
Model: Avensis T22
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
faktycznie katalogi twierdza ze rozrusznik z t22 28100-0g010 i z t25 28100-0g020 sa wspolzamienne

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 1 paź 2010, o 16:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

mam pytanie po kolejnej wymianie rozrusznika( 2x naprawiałem i 2 razy wymieniałem) znajomy mechanik powiedział iż może przyczyną być bendiks bo w mojej avensis miał 10 zębów a powinien być na 9 zębów i dlatego słabo kręci
czy warto zaryzykować wymianę na rozrusznik z 9 zębami
dodam tylko że świece są ok, wtryski też a pompa była wymieniana 5tys km temu

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]