TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 lis 2014, o 07:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 mar 2011, o 14:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

Wyskakuje mi błąd P0192 "Czujnik ciśnienia zbiornika zasilania (listwy) paliwa - niski sygnał wejściowy"
Zapala się kontrolka Check Engine oraz VSC, obroty dochodzą do max 1200 obr/min.
Po skasowaniu błędu kontrolki znikają i samochód jeździ normalnie.
Natomiast po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu zapalają się kontrolki i obroty max. 1200 obr/min.
Po każdym skasowaniu błędu samochód jeździ normalnie do momentu zgaszenia silnika.
Na dniach wymienię filtr paliwa i filtr powietrza (bardzo brudny).
Czyżby czujnik się popsuł? Gdzie on się znajduje?

PostNapisane: 28 mar 2011, o 15:41 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 29
Marka: Opel
Model: Vectra CDTI+VIRUS
Rocznik: 2008
Silnik: 181hp 400nm
dyzmak napisał(a):
Witam,

Wyskakuje mi błąd P0192 "Czujnik ciśnienia zbiornika zasilania (listwy) paliwa - niski sygnał wejściowy"
Zapala się kontrolka Check Engine oraz VSC, obroty dochodzą do max 1200 obr/min.
Po skasowaniu błędu kontrolki znikają i samochód jeździ normalnie.
Natomiast po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu zapalają się kontrolki i obroty max. 1200 obr/min.
Po każdym skasowaniu błędu samochód jeździ normalnie do momentu zgaszenia silnika.
Na dniach wymienię filtr paliwa i filtr powietrza (bardzo brudny).
Czyżby czujnik się popsuł? Gdzie on się znajduje?

Możesz spróbować,ale wymiana obu filtrów tutaj nic nie pomoże.

Ważne żebyś napisał z łaski jaki to samochód, bo nie dziwota, że nikt nie pisze jak napisałeś tak ogólnikowo. Kolega w benzynie miał to samo i poradziła wymiana... przepływomierza.

WHITE VECTRA CARAVAN
Akwarystyka profesjonalna. zakładanie i pielęgnacja akwariów roślinnych.

PostNapisane: 29 mar 2011, o 08:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Toyota Avensis 2005 2.0 D4D 116KM
Wymieniłem filtr paliwa i powietrza oraz czyściłem przepływkę, bez zmian.

PostNapisane: 29 mar 2011, o 08:22 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 5
Marka: Avensis
Model: Verso
Rocznik: 2002
Silnik: D4D
uwalony czujnik ciśnienia w CR-e lub jego kabel. wymiany filtrów nic tu nie pomogą. wymiana samego czujnika też nie jest łatwa bo jest tam gwint stozkowy i można już później nic nie wkręcić. po drugie czujnik jest kalibrowany razem z listwą!

PostNapisane: 29 mar 2011, o 10:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Więc lepiej oddać do specjalnego warsztatu?
Czy ktoś ma jakiś warsztat godny polecenia w celu wymiany tego czujnika?

PostNapisane: 29 mar 2011, o 14:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Czy chodzi o ten czujnik co zaznaczyłem na rysunku?

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 29 mar 2011, o 16:24 
Mistrz
Mistrz

tak. trzeba b. uważać przy jego odkręcaniu bo jest specjany gwint, więc jak coś się uwali to cała listwa do wymiany. na pewno listwa jest kalibrowana z "limiterem ciśnienia" na drugim końcu.

PostNapisane: 11 sty 2013, o 20:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis verso
Rocznik: 2003
Silnik: 2,O d4d
Wcześniej opisałem mój problem ale poszedł do kosza.Jeżeli chodzi o auta to jestem laikiem i normalnie aż strach zapytać.(najwyżej pójdzie w kosz).A więc w serwisie miałem błąd P1250 czujnik ciśnienia doładowania odchyłka regulacji.Na razie autko chodzi ale w razie czego pojechałem dzisiaj do elektromechanika ,podłączył pod komputer ,kazał przycisnąć gaz i mówi no tak czujnik do wymiany .Zapisał na kartce do kupienia regulator ciśnienia paliwa .Ile może kosztować taki regulator?

PostNapisane: 11 sty 2013, o 20:28 
Moderator
Moderator

Pochwały: 203
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Kolego dlaczego nie kontunujesz istniejacych tematow tylko kazdy problem to u Ciebie nowy temat? wyszukiwarka jest bardzo pomocna w ich znalezieniu, czesto sa tam gotowe odpowiedzi:
search.php?keywords=czujnik+ci%C5%9Bnienia+paliwa&terms=all&author=&fid%5B%5D=71&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=topics&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
do tego zle wiadomosci, nie widze tego elementu jako osobnej czesci, tylko z cala listwa, zakladajac ze to to czego szukasz, pozdr
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2003_T ... _2202.html

PostNapisane: 11 sty 2013, o 21:02 
Mistrz
Mistrz

cezar 72 napisał(a):
Wcześniej opisałem mój problem ale poszedł do kosza.Jeżeli chodzi o auta to jestem laikiem i normalnie aż strach zapytać.(najwyżej pójdzie w kosz).A więc w serwisie miałem błąd P1250 czujnik ciśnienia doładowania odchyłka regulacji.Na razie autko chodzi ale w razie czego pojechałem dzisiaj do elektromechanika ,podłączył pod komputer ,kazał przycisnąć gaz i mówi no tak czujnik do wymiany .Zapisał na kartce do kupienia regulator ciśnienia paliwa .Ile może kosztować taki regulator?

p1250 dotyczy złego działania układu turbinowego i nie jest to błąd czujnika ciśnienia doładowania. zmień mechanika bo wpędzi ciebie w koszty!- g. się zna na diagnostyce i d4d, za takie rady to powinien beknąć, nie wystarczy posiadać tester :glupek:. tu turbina przeładowuje i tu jest problem lub problem tkwi w układzie sterowania -> zawór VRV. błąd czujnika to P0105,P0106. i na przyszłośc zadaj sobie trochę wysiłku, wszystko masz na forum ;-)

PostNapisane: 11 sty 2013, o 21:07 
Moderator
Moderator

Ja zrozumialem to tak ze najpierw byl ten blad doladowania, a nastepnie ten cisnienia paliwa, bo kolega przy P1250 wiedzial ze chodzi o doladowanie. Ew. nowa czesc zamienna jest bardzo droga, stad lepiej to dobrze sprawdzic.

PostNapisane: 12 sty 2013, o 17:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis verso
Silnik: 2,O d4d
wrc napisał(a):
Ja zrozumialem to tak ze najpierw byl ten blad doladowania, a nastepnie ten cisnienia paliwa, bo kolega przy P1250 wiedzial ze chodzi o doladowanie. Ew. nowa czesc zamienna jest bardzo droga, stad lepiej to dobrze sprawdzic.
Błąd doładowania P1250 był wykryty w pierwszym serwisie ,tylko nikt nie miał czasu naprawiać .Pojechałem więc do lokalnego elektromechanika ten jak wcześniej pisałem podłączył do komputera i dał kartkę ''regulator ciśnienia paliwa''do zakupu.Na razie postanowiłem jeździć ponieważ nic się nie dzieje ,jak wymieni mi ten regulator nawet nie będę wiedział czy to było to ponieważ między jednym a drugi zapaleniem się kontrolki było chyba 300km.Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o auta ,dla tego kupuję japońskie (mało awaryjne)dla was moje problemy są może banalnie proste i łatwe w do znalezienia analogicznych w innych wątkach . Przyznaję że nie przeczytałem całego regulaminu ,i może nie trafiłem na forum które chciałem ,czy one jest tylko dla specjalistów ?

PostNapisane: 12 sty 2013, o 17:36 
Spamer
Spamer

Pochwały: 307
Model: T25
Silnik: 2.0 benzyna
no co Ty cezar :-) ...zejdą się dieslowcy na forum to Ci pomogą :-)

PostNapisane: 12 sty 2013, o 18:46 
Moderator
Moderator

Moim zdaniem powinieneś być ostrożny z wymiana drogich komponentów po tak pobieżnej diagnostyce. Polecam tez lekture naszego forum, to bedziesz lepiej przygotowany na ew. spotkanie z mechaniem, bo niestety wielu jak sie zorientuje ze mozna Ci cos wkrecic wlasnie to zrobi. pozdr

PostNapisane: 12 sty 2013, o 19:25 
Mistrz
Mistrz

cezar 72 napisał(a):
Pojechałem więc do lokalnego elektromechanika ten jak wcześniej pisałem podłączył do komputera i dał kartkę ''regulator ciśnienia paliwa''do zakupu.?
[/quote]

zrobisz jak chcesz, ja nigdy nie kupiłbym na pałę, bo mi paproch coś na kartce napisał. tego czujnika co ci napisał nie kupje się. dlaczego? z prostej przczyny, czujnik jest kalibrowany razem z listwą wtryskową. wykręcenie starego + wkręcenie nowego=wyrzucenie listwy i nowego czujnika do śmietnika :diabel:

PostNapisane: 13 sty 2013, o 13:28 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Marka: Toyka
Model: Matrix XRS
Silnik: 2ZZGE
cezar 72 - zrób testy drogowe, zanim cokolwiek wymienisz i czytaj forum, pot to ono jest, aby pomagać laikom przed tym jak zaczną słuchać się pseudo fachowców i przed niepotrzebnymi wydatkami.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]