TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 25 cze 2019, o 13:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1444 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 cze 2019, o 23:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2005
Silnik: 2AD-FHV (D-CAT)
Witam wszystkich Forumowiczów,

Ostatnio zauważyłem zapocenie w okolicach głowicy i zastanawiam się, czy to przypadkiem nie początek końca UPG. Dodatkowo jest też ciemniejszy nalot na listwie wtryskowej.

Toyota Avensis 2.2 D-CAT 2005, 215 000 km. Nie ma żadnego majonezu w okolicach nakrętki od płynu chłodniczego, czasami (szczególnie zimą) dymi w momencie dogrzania silnika (tutaj bardziej prawdopodobne tematy związane z DPF). Nie zauważyłem ubytku w ilości płynu chłodniczego, ale też mało jeżdżę (5k rocznie), styl jazdy raczej spokojny.

Czy na podstawie tych zdjęć można stwierdzić, że jest się czym martwić?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 12 cze 2019, o 23:19 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 32
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
no gdzie zauważyłeś zapocenie a gdzie jest uszczelka pod głowicą, takie retoryczne pytanie.

PostNapisane: 13 cze 2019, o 07:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2003
Silnik: 1AZ-FSE
Panowie, jeszcze raz, bo się boje że zostane niezauważony przez kolejny temat.
Cześć. Mam problem z moją Toyotką. Nie działa klima, wentylatory (oba) załączają się tylko na chwilę (teraz w trakcie upałów np.) przy osiągnięciu temperatury płynu chłodniczego 100 stopni i wyłączają się po jakichś 10-15 sekundach kiedy osiągnie 96 stopni. Swego czasu około rok temu zaczęło mi ubywać płynu chłodniczego. Mechanik polecił wymianę chłodnicy ponieważ była nieszczelna (pojawił się na niej zielony kalafior z płynu chłodniczego). Wymieniłem kiedy zauważyłem że po dolaniu płynu na zimnym silniku na drugi dzień zaczęło go przybywać w zbiorniczku! Potem zaczęły się problemy związane z przegrzewaniem silnika po intensywnej jeździe i nagłym zwolnieniu w korku. Stawałem i musiałem dolewać płyn przez korek bezpośrednio do chłodnicy bo go nie było mimo że w zbiorniczku był (dodatkowo mimo tego że wskaźnik pokazywał 3/4 wartości nie załączały się wentylatory). Sytuacja wystąpiła około 3-4 razy (raz podczas normalnej jazdy do pracy czyli około 50 km/h kiedy silnik osiągnął optymalną temperaturę wskazówka szła dalej w górę). Miałem wyciek płynu chłodniczego (plamy pod samochodem na wysokości zbiorniczka wyrównawczego). Pojechałem do innego mechanika który zdiagnozował walnięta uszczelkę pod głowicą. Czy jest szansa że to zła diagnoza? Dymu nie stwierdziłem, majonezu na korku zbiorniczka też nie, grzanie działa. Dodam że zauważyłem też chrobotanie w okolicach kierownicy. Znalazłem na forum że to wina mieszalnika powietrza. Czy jest zatem szansa że ma to wszystko związek jednak z układem chłodzenia (wentylatory nie chodzące przy podwyższonej temperaturze płynu chłodzacego, niedziałająca klima, może tandetny termostat który też wymieniałem)? Zastanawiam się czy podjechać jeszcze do Japan service w Gdyni, ale nie wiem czy jest sens, bo słabo się na tym znam, a może koledzy po opisanej sytuacji macie pewność że uszczelka do wymiany? Dodam że mechanior wycenił koszta od 3 koła do 4,5 koła albo i więcej czyli połowa wartości auta ;) Dzięki z góry za pomoc!

PostNapisane: 13 cze 2019, o 10:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2005
Silnik: 2AD-FHV (D-CAT)
carsik napisał(a):
no gdzie zauważyłeś zapocenie a gdzie jest uszczelka pod głowicą, takie retoryczne pytanie.

Wybaczcie moją ignorancję, post do usunięcia. Umieszczę go w odpowiednim temacie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1444 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]