TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 26 maja 2017, o 20:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1025 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: fotoradar
PostNapisane: 4 paź 2015, o 08:55 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0 D4D
pafcio napisał(a):
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18937343,karanie-wlasciciela-pojazdu-za-niewskazanie-kierujacego-jest.html?lokale=warszawa#BoxNewsImg
I po ptokach...

nie wiem czy coś się zmieniło ale, SM nie jest oskarżycielem publicznym z zakresu niewskazania kierującego. taki wniosek może złożyć Policja - tylko policja. na anulujmandat są wyroki uniewinniające z powodu: wniosek o ukaranie złożony był przez organ nieuprwaniony.... więccej bujania ale wyjście jest coby nie oplacić

PostNapisane: 29 paź 2015, o 13:29 
Spamer
Spamer

Pochwały: 489
Marka: Nissan_Toyota
Model: QQ J11, Verso 2xCVT
Nadwozie: inne
Rocznik: 2016
Silnik: DIG-T, 2ZRFAE
http://hobby.pl/2015/10/absurdy-w-ruchu-drogowym/

AVE
Obrazek

PostNapisane: 31 paź 2015, o 00:43 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Model: Avensis Verso
Rocznik: 2005
Silnik: 2.0 d4d 116KM
Może nie w temacie i może ktoś nie widział ale ........... myśle że warto obejrzećhttp://m.cda.pl/video/2128462e

PostNapisane: 25 lis 2015, o 14:20 
Spamer
Spamer

http://www.koscian.net/Radar_kontra_rej ... 26946.html
Nie dajcie się nabijać w butelkę... ;-)

AVE
Obrazek

PostNapisane: 25 lis 2015, o 19:12 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Model: Avensis T25
Rocznik: 2008
Silnik: 1AD-FTV
Trzeba walczyć i tępić cwaniaków -pseudo policjantów co to niby dbają o nasze bezpieczenstwo ,mam nadzieje ze koleś wygra w sadzie , szkoda tylko że w naszym sądownictwie nie istnieje coś takiego jak precedens.

PostNapisane: 25 lis 2015, o 19:30 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Nadwozie: kombi
Silnik: 1.8 benzyna
Bednar! napisał(a):
Może nie w temacie i może ktoś nie widział ale ........... myśle że warto obejrzećhttp://m.cda.pl/video/2128462e

Nie warto.
Jakiś typek który pewnie dostał kiedyś mandat, spina dupę i czepia się policji.

Całkowicie rozumiem jak się ich nagrywa kiedy udają bogów i kim to oni nie są ale w takim przypadku uważam to za czyste przy****nie się do nich.

Ogólnie to mam nadzieję, że trafi kiedyś na nich albo na któregokolwiek z policjantów i będzie potrzebował ich pomocy i niech czeka jak najdłużej, niech się procedury dopełnią...

PostNapisane: 26 lis 2015, o 00:34 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Model: Avensis
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 diesel
esgiee napisał(a):
Bednar! napisał(a):

Nie warto.

Całkowicie rozumiem jak się ich nagrywa kiedy udają bogów i kim to oni nie są ale w takim przypadku uważam to za czyste przy****nie się do nich.

Ogólnie to mam nadzieję, że trafi kiedyś na nich albo na któregokolwiek z policjantów i będzie potrzebował ich pomocy i niech czeka jak najdłużej, niech się procedury dopełnią...

Większość kierowców kiedyś dostało mandat...

Kolego mówisz o przy***********u się do Policjantów, a jak nazwiesz sytuację w której kiedy gość odmówił przyjęcia mandatu (a korzystał ze swojego prawa, które zawsze jest podkreślane, np. w TVN Turbo) to zaczęli się przy********ć do niewłaściwego koloru kierunkowskazu i braku w oświetleniu rejestracji... Gość był grzeczny, nikogo nie obrażał, walczył o swoje. A że zagiął głupiego szkieła to ten skorzystał ze swojej "władzy" i mu utrudnił życie (badanie techniczne + odbiór dowodu). Tyle.

PostNapisane: 26 lis 2015, o 01:18 
Coś wie...
Coś wie...

Zygmin napisał(a):
esgiee napisał(a):
Bednar! napisał(a):

Nie warto.

Większość kierowców kiedyś dostało mandat...

Kolego mówisz o przy***********u się do Policjantów, a jak nazwiesz sytuację w której kiedy gość odmówił przyjęcia mandatu (a korzystał ze swojego prawa, które zawsze jest podkreślane, np. w TVN Turbo) to zaczęli się przy********ć do niewłaściwego koloru kierunkowskazu i braku w oświetleniu rejestracji... Gość był grzeczny, nikogo nie obrażał, walczył o swoje. A że zagiął głupiego szkieła to ten skorzystał ze swojej "władzy" i mu utrudnił życie (badanie techniczne + odbiór dowodu). Tyle.

No dobra inaczej powiem. Uważam, że jak jeżdżę pojazdem którego stan techniczny nie mieści się w normie to niestety ale trzeba przyjąć na klatę to, że mogą mi zabrać dowód.
Mi kiedyś zabrali dowód z motocykla bo skończyła się ważność dokumentu z przeglądu(ważny jest miesiąc a ja jeździłem z kim jakieś 9) a nie miałem miejsca na pieczątki i słowa nie powiedziałem o policjanci który mi go zabrał. Nawet mnie nie zatrzymali tylko stałem na poboczu bo mi się motocykl zgrzał.

Czy policjant jest winny tego, że tamten gościu miał samochód taki, że można było się do niego przypieprzyć ? Czy policjant nie może skorzystać z przysługującego mu prawa i obowiązku i sprawdzić pojazd, Tak jak tamten skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu?

Nie mam policjanta w rodzinie jak by co:)

PostNapisane: 26 lis 2015, o 01:38 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 diesel
Stary, jak bym przewalił przegląd o 9 miesięcy też bym nic nie powiedział... Ale brak jednej żarówki i zły kolor drugiej - to powoduje tylko śmiech. A facet chciał naprawić usterki/zmienić żarówki i mu nie pozwolono. Trzeba znać i egzekwować swoje prawa a jak na prawdę zawinisz to przyznaj się i ponieś karę.

Ja mam ziomka policjanta i to wcale nie znaczy że muszę wychwalać jego zachowanie mimo wszystko. Wiem, że akurat on podchodzi do każdego po ludzku, jeśli nikt go nie obraża i nie wymaga nie wiadomo czego może liczyć na takie samo podejście z jego strony (pouczenie zamiast mandatu jak ma taką możliwość). Wiem też że wykonuje dużo cięższą i niebezpieczniejszą pracę (przewodnik psa tropiącego), niż czatujący przy drogach z suszarkami.

Kibicuję gościowi żeby wygrał w sądzie i uważam, że warto oglądać dalsze publikacje.

PostNapisane: 26 lis 2015, o 09:27 
Spamer
Spamer

Oho. Ale dyskusja się wywiązała
Trzeba znać swoje prawa w przypadku kontroli i obecnie odmawiać przyjęcia każdego mandatu za za przekroczenie prędkości. Radary: Rapid 2ka, Iskra-1 (bez video) oraz Ultralite nie spełniają warunków rozporządzenia oraz ich pomiary są wadliwe.

AVE
Obrazek

PostNapisane: 26 lis 2015, o 10:18 
Coś wie...
Coś wie...

Zygmin napisał(a):
Kibicuję gościowi żeby wygrał w sądzie i uważam, że warto oglądać dalsze publikacje.

Odniosę się tylko do tego bo przecież nie będzie żadnej sprawy w sądzie. Nie wiem czy oglądnąłeś do końca ale można powiedzieć, że ten koleś który się przyczepił policjantów pouczył ich ile powinien dostać mandatu kierowca i powiedział, że ma 3 lata na zgłoszenie tego i jak ich jeszcze raz spotka jak łamią przepisy to ta sprawa wróci do nich i do jednego i do drugiego bo ten drugi nie chciał nałożyć na kierowce mandatu tylko go pouczył a nie mógł tego zrobić... temat woda.

PostNapisane: 2 gru 2015, o 12:39 
Spamer
Spamer

Takie małe zmiany....
http://anuluj-mandat.pl/blog/post/konie ... mne-zmiany

AVE
Obrazek

PostNapisane: 2 gru 2015, o 20:40 
Spamer
Spamer

Pochwały: 802
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: D4D
Qrestwo władzy osiąga nowe poziomy

PostNapisane: 2 gru 2015, o 20:44 
Coś wie...
Coś wie...

piokli napisał(a):

Co się takiego stało, że się tak wyrażasz, bo mnie bardziej denerwuje łamanie konstytucji niż jakieś punkty za wykroczenia.

PostNapisane: 3 gru 2015, o 19:09 
Spamer
Spamer

Pochwały: 802
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: D4D
esgiee napisał(a):
piokli napisał(a):

Co się takiego stało, że się tak wyrażasz, bo mnie bardziej denerwuje łamanie konstytucji niż jakieś punkty za wykroczenia.

http://anuluj-mandat.pl/blog/post/konie ... mne-zmiany - przecież tu chodzi o wyciąganie kasy a o bezpieczeństwo może przy okazji, moooże.

A przy korycie niestety podobnie, władza opracowuje kolejne coraz efektywniejsze sposoby ruchania Polaków.
Do póki na Wiejskiej zasiadają ciągle te same obłudne stare mordy, trudno o zamianę na lepsze.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 3 gru 2015, o 19:43 
Coś wie...
Coś wie...

No nic kto się boi będzie musiał się nauczyć jeździć zgodnie z przepisami.
Trochę mi żal kurierów bo oni niestety ale muszą szybko jeździć żeby się wyrobić w czasie co oczywiście nie rozgrzesza ich z przestrzegania przepisów ale będą mieli trudniej.

Co do polityki to oczywiście zgadzam się na tą wymianę polityków na młodsze modele albo inne tyle, że ostatnio dostaliśmy sporo nowości w parlamencie i część w sumie to marionetki PiSu część jak Pan Morawiecki zniszczył swój wizerunek osoby która coś znaczyła swoim postrzeganiem prawa w Polsce a część pewnie nie zabłyśnie w ogóle i znikną z areny politycznej a wrócą starzy wyjadacze :\

PostNapisane: 8 gru 2015, o 00:26 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Model: Avensis T22
Rocznik: 1999
Silnik: 7AFE 1.8 +LPG
piokli napisał(a):
esgiee napisał(a):
piokli napisał(a):

http://anuluj-mandat.pl/blog/post/konie ... mne-zmiany - przecież tu chodzi o wyciąganie kasy a o bezpieczeństwo może przy okazji, moooże.

A przy korycie niestety podobnie, władza opracowuje kolejne coraz efektywniejsze sposoby ruchania Polaków.
Do póki na Wiejskiej zasiadają ciągle te same obłudne stare mordy, trudno o zamianę na lepsze.

Jeździsz zgodnie z przepisami- nie dostajesz mandatów i pkt i nie wiem w czym problem. Masz w głębokim poważaniu poważaniu przepisy- płać i płacz. Stare powiedzenie: " czemuś biedny, bom głupi, czemuś głupi, bom biedny".

PostNapisane: 8 gru 2015, o 09:06 
Coś wie...
Coś wie...

Model: T22, T25
Rocznik: 0
Silnik: 1,6 benz, 2,2 D-Cat
Normalnie nie wieżę. Jak można coś takiego powiedzieć? Już kiedyś to pisałem, nie ma, i powtórzę to jeszcze raz, nie ma osób, które jeżdżą zgodnie z przepisami.
Wczesne czerwone? Coś Wam to mówi? nigdy nie było tak, że światła zmieniły się tak szybko, że nie zdążyliście wyhamować i przejechaliście? Jak ktoś jeździ dużo to za pewne wie gdzie są skrzyżowania, na których światła zmieniają się błyskawicznie i to nie dlatego, że ktoś popełnił błąd w ich ustawieniu, tylko dlatego, że nad skrzyżowaniem wisi kamera i robi zdjęcia. Jak w takim przypadku jazda zgodnie z przepisami może pomóc? Na samej jedynce do Katowic jest parę takich skrzyżowań.
Mało? Jedziesz sobie dwupasmówką, wyprzedzasz jakiś samochód, podjeżdża z tyłu inny z dużą prędkością, mruga ci światłami a ty nie chcąc go blokować przyśpieszasz aby szybciej zjechać na prawy pas, a tam? No właśnie. W samochodzie z tyłu siedzą miśki i specjalnie cię podpuścili abyś przyśpieszył.
Jeśli nikomu nie przytrafiło się nic z powyższego to chociażby w erze dzisiejszych samochodów wystarczy delikatne muśnięcie pedału gazu aby samochód przyśpieszył. Jedziesz sobie spokojnie, trasa szeroka, widoczność dobra, jedziesz zgodnie z obowiązującą prędkością, zagadujesz się z osoba obok i sam nie wiesz kiedy jedziesz już za szybko.
No oczywiście nie wspomnę już o sytuacjach, gdzie ograniczenie prędkości zostało po remoncie i droga szeroka, pusta, teren niezabudowany a ograniczenie do np. 40km/h stoi. I nie mówcie, że to się nie zdarza bo wystarczy cofnąć się parę lat wstecz i przypomnieć sobie drogę z Łęczycy do Kutna. Droga szeroka, prosta, widoczność na kilka kilometrów a ograniczenie do 40 było i to przez ok. pół roku po skończeniu prac.

Dlatego jeśli ktoś mówi, że trzeba jeździć zgodnie z przepisami, to ja się pytam Jak?!?
Łatwo jest wygłaszać takie teksty, jak się jeździ z domu na obrzeżach miasta do pracy do centrum, ale jak się jeździ dużo po kraju to nie ma możliwości się ustrzec.
Co innego jeździć jak pirat a co innego starać się zgodnie z przepisami. I właśnie chodzi o to, że to są tylko starania, bo nie można się ustrzec przed złamaniem przepisu, nawet nie zamierzenie. A wtedy już na ciebie czekają panowie, którzy ci wytłumaczą co zrobiłeś źle i ile to cię będzie kosztować. No ale to w trosce o twoje bezpieczeństwo oczywiście.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 8 gru 2015, o 09:36 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27FL
Rocznik: 2013
Wszystko pięknie tylko błagam popraw ten błąd ortograficzny, bo wali po oczach :) Wierzę, jak wiara ;-)

PostNapisane: 8 gru 2015, o 10:50 
Coś wie...
Coś wie...

Fajnie, że się rozpisałeś ale jeżdżę codziennie do pracy z mojej wioski do miasta, łamię przepisy zaraz po wyjechaniu z terenu mojej posesji(przekroczenie prędkości, delikatne ofc) i to samochodem nie wiem czy się mam rozpisywać o motocyklu bo jednak dużo więcej przepisów łamię jadąc motocyklem i nikt na mnie nie czeka.
Czasami stoją policjanci w dziwnych miejscach w których w życiu bym się nie spodziewał, że jest to miejsce w którym poprawią bezpieczeństwo stojąc i strasząc samą swoją obecnością ale jeszcze nie dostałem mandatu będąc złapanym przez policję. Raz dostałem z fotoradaru ale wiedziałem, gdzie stoją strażnicy, znak jest więc to przez własną głupotę 100zł poszło się walić. W innych miejscach zwyczajnie nie przeginam, po mieście nie zapieprzam jak głupi, zawsze przekraczam prędkość ale tak żeby nie stwarzać zagrożenia i do tej pory się udaje nie załapać mandatu.
Podsumowując nie czuje presji policji i się nie boję kontroli. Jeździć trzeba z głową i będzie wszystko OK.

PostNapisane: 10 gru 2015, o 08:16 
Coś wie...
Coś wie...

Model: T22, T25
Rocznik: 0
Silnik: 1,6 benz, 2,2 D-Cat
Bebol napisał(a):
Wszystko pięknie tylko błagam popraw ten błąd ortograficzny, bo wali po oczach :) Wierzę, jak wiara ;-)

No kurde. Nie zauważyłem a już za późno na poprawę. No chyba, że uśmiechnę się do Moderatora o poprawę ;-)
esgiee napisał(a):
... W innych miejscach zwyczajnie nie przeginam, po mieście nie zapieprzam jak głupi, zawsze przekraczam prędkość ale tak żeby nie stwarzać zagrożenia i do tej pory się udaje nie załapać mandatu.
Podsumowując nie czuje presji policji i się nie boję kontroli. Jeździć trzeba z głową i będzie wszystko OK.

I właśnie o to chodzi. Każdy łamie przepisy, ale nie zawsze jest to piratowanie. Niestety czasami masz pecha i akurat stoją. Dlatego pisanie, że należy jeździć zgodnie z przepisami jest trochę fałszywe.

PostNapisane: 10 gru 2015, o 23:43 
Guru
Guru

Pochwały: 30
Model: byla T22 jest T 27
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
tak z obserwacji to pewnie jakie 95 % kierowców łamie przepisy codziennie,
ale z drugiej strony przekroczenie o 15-25 km/h to żadne piratowanie

PostNapisane: 11 gru 2015, o 00:38 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22
Rocznik: 1999
Silnik: 7AFE 1.8 +LPG
Ludzie trzymajcie mnie...Każdy łamie przepisy(jak ktoś jedzie zgodnie z nimi, to jest wasz wróg, bo przecież można jechać szybciej, a on jedzie jak pi...a) przekroczenie o 15-25km/h to nie jest piratowanie- takim określeniem możecie nazwać przekroczenie o 5-7 km/h...(w cywilizowanych krajach bardzo rzadko ktoś przekracza prędkość, bo wiedzą, że to złe i jest to wstyd. W Holandii za takie przekroczenie jest wysoki mandat. Jedźcie koło szkół waszych dzieci i jedź jak pokazują znaki(nagłe hamowanie w razie czego), a jedźcie 65 lub 75km i zróbcie to samo. Zaraz polecą pomyje, że pokazuje jakieś dziwne przykłady, ale właśnie na takich się opieram. Dla mnie szczytem debilizmu jest jechać przez miasto, gdzie powiedzmy jest podniesienie administracyjne do 70 np: 100km/h- "bo kto mi zabroni, mam dobre auto, jestem dobrym kierowcą, ja nie popełniam błędów one zdarzają się innym nie mnie"!

PostNapisane: 11 gru 2015, o 09:42 
Coś wie...
Coś wie...

Cytuj:
Jeździć trzeba z głową i będzie wszystko OK.

To by w sumie mówiło wszystko o przekraczaniu prędkości.
Gdzie można to można i rozumny człowiek wie, że przy szkole jedzie się bezpiecznie, w miarę wolno a i to zależy czy teren szkoły czy drogi jest ogrodzony, oddzielony pasem zieleni zasiekami i rowem...
Jeździć trzeba z głową, myślenia nie zastąpi żaden znak, nakaz czy zakaz.

PostNapisane: 8 lut 2016, o 22:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis II
Silnik: 2.0 ON
piootr napisał(a):
pafcio napisał(a):
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18937343,karanie-wlasciciela-pojazdu-za-niewskazanie-kierujacego-jest.html?lokale=warszawa#BoxNewsImg
I po ptokach...

nie wiem czy coś się zmieniło ale, SM nie jest oskarżycielem publicznym z zakresu niewskazania kierującego. taki wniosek może złożyć Policja - tylko policja. na anulujmandat są wyroki uniewinniające z powodu: wniosek o ukaranie złożony był przez organ nieuprwaniony.... więccej bujania ale wyjście jest coby nie oplacić

U mnie teraz pójdzie wniosek do Sądu od SM. Od maja zeszłego roku bujam się z mandatem. Podałem 3 potencjalnych kierujących, ale żaden się nie chce przyznać (w sumie to się nie dziwię) i ostatnio wezwali mnie na przesłuchanie. Mówili, że złożą wniosek do Sądu. Ciekaw jestem czy rzeczywiście to zrobią.

PostNapisane: 8 lut 2016, o 22:58 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Silnik: 1AD-FTV
neder napisał(a):
piootr napisał(a):
pafcio napisał(a):
I po ptokach...

U mnie teraz pójdzie wniosek do Sądu od SM. Od maja zeszłego roku bujam się z mandatem. Podałem 3 potencjalnych kierujących, ale żaden się nie chce przyznać (w sumie to się nie dziwię) i ostatnio wezwali mnie na przesłuchanie. Mówili, że złożą wniosek do Sądu. Ciekaw jestem czy rzeczywiście to zrobią.

To chyba się trochę spóźnili: https://anuluj-mandat.pl/blog/post/zacz ... i-gminnych

PostNapisane: 8 lut 2016, o 23:00 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: D-cat
mialem Zabawna sprawe z tą organizacja bankowo/przestepcza
niechcieli mi wysłac zdjęcia z domiemanego złamania prawa , wysyłałem z 5 pism, z prosbą o udostepnienie mi zdjęć, nie pomogł nawet paragrafy, listy od adwokata... co prawda , sprawa wylądowałą w sądzie zostalem skazany, musialem zapłącic 300 zł, jednak ze, zabawne jest to iż nie było mnie w tym czasie nad morzem (rewal) , co smieszniejsze, nie było mnie w polsce , co dziwne...nie mam BMW

PostNapisane: 10 lut 2016, o 09:19 
Spamer
Spamer

I nie odwoływałeś się od tego wyroku?

AVE
Obrazek

PostNapisane: 28 lut 2016, o 12:25 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Marka: toyota
Rocznik: 2004
Silnik: 1 CDFTV
Ja z wami sie podzielę moją opinią jak działają fotoradary np w Niemczech.
Niedawno mój znajomy (bardziej mój klient) :-D podczas gdy przewoził ludzi swoim busikiem w Niemczech gdzieś pod francuską granicą - przez gapiostwo lub pośpiech - nie wiem nie przyznał się :-D przekroczył prędkość o 10 km - i za niedługi czas przyszło mu do domu pismo tu UWAGA - PISMO ZE ZDJĘCIEM ! Czyli takie jak wysyła nasza kochana ITD o wskazanie kierującego. I od razu blankiecik do zapłaty mandatu.
Na zdjęciu była ewidentnie jego twarz - dał się rozpoznać.

A u nas kto widział takie pismo ze zdjęciem ??? ITD bawi się we wskazanie kierującego !
Ile u nas jest mandatu za przekroczenie prędkości o 10 km ??? Bo w Niemczech 10 Euro to 10 E x 4,20= ok 50 zł. Czyli nas i tak biednych polaków państwo jeszcze bardziej łoji ze skóry :jacipokaze:

PostNapisane: 28 lut 2016, o 13:28 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 1,8 benzyna
Dostałem dwukrotnie fotki z moją gębą, pasażer też był świetnie sfotografowany. Obie strzelone nocą. Za pierwszym razem przekroczenie o 12 km, za drugim o 14.
Jeżdżę sporo. Staram się w miarę przepisowo, naprawdę. Ale faktycznie jest tak, jak tu któryś z kolegów wcześniej napisał - nie da się.. Absurdów na drogach jest oszałamiająca ilość.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1025 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]