TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 paź 2018, o 07:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2010, o 15:24 
Guru
Guru

Pochwały: 25
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 1.8 VVT-i 1ZZ-FE
jonw napisał(a):
nie mów tak bo na osiedlowych bedziemy musieli pchac :-(

można się pośmiać ale ja bym się w sumie nie zdziwił - centrum miasta ograniczenie do 30km/h :D

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2010, o 08:21 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
http://www.smog.pl/wideo/39787/tak_poli ... ierowcach/
takie wozy u niemca widywalem ale u nas pierwszy raz....

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2010, o 08:39 
Moderator
Moderator

Pochwały: 293
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
tytul tego filmu ("Tak policja chce się wzbogacić na kierowcach!") to nieporozumienie, przeciez nie placi sie mandatu na policje tylko na urzad wojewodzki (ok, w przypadku strazy miejskiej to juz inna historia), a w de jest takich aut od groma, i sobie stoja przy autostradzie czy w miastach, w niektorych miejscach tak czesto (np. na A9 Berlin-Norymberga przed tunelem w Bayreuth notorycznie parkuje octavia kombi) ze tam to juz zawsze zwalniam :cfaniak: , w pl widzialem juz (tez na necie) tak przerobione doblo :cfaniak:

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2010, o 10:16 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25 FL
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D4D
A czy komuś zdarzyło się dostać mandat w DE na autobahnie za brak zachowania wymaganego odstępu od pojazdu poprzedzającego? Ponoć stają czasem na wiaduktach i tam walą zdjęcia - w tym celu też przed wiaduktami sa wymalowane na jezdni te krótkie poprzeczne linie.

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2010, o 13:14 
Moderator
Moderator

Paweł_G napisał(a):
A czy komuś zdarzyło się dostać mandat w DE na autobahnie za brak zachowania wymaganego odstępu od pojazdu poprzedzającego?
znam takich kolegow w pracy, sam nie dostalem bo na zderzaku z zasady nie jezdze, mandat jest dotkliwszy niz za predkosc stad wniosek prosty: jedz nawet za szybko, ale z odstepem

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2010, o 13:17 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1AZ-FSE
Wygląda na to, że idzie ku lepszemu. Ciekawe tylko, jak to będzie wyglądało w rzeczywistości. Jak strażnicy wykorzystają swoje kosztowne przenośne zabawki zakupione z myślą o łatwym zarobku? Czy przerobią je na budki dla szpaków?
http://www.youtube.com/watch?v=KVVNa-RHXto&feature=aso
Ostatnio zauważyłem ich zwiększoną aktywność. Nawet dzisiaj ustawili swój "śmietnik" - i to w miejscu, gdzie zazwyczaj się nie pojawiają, bo trochę odległe od ich "bazy". Pewnie biedaki chcą jak najefektywniej wykorzystać czas, jaki pozostał im na zrobienie łatwej kasy.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2010, o 13:46 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Ford
Model: Mondeo Mk4
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 TDCi
z tymi ukrytymi radarami to kompletna paranoja, ciekawe czy po nowym roku coś sie zmieni na lapsze, na razie tylko obiecanki że tak będzie a jak wyjdzie to zobaczymy... dobrze ze ktoś te cb radia wymyślił... zaoszczędził mi sporo kasy :-D

Tytuł: fotoradar
PostNapisane: 13 lut 2011, o 11:19 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 1
Marka: Avensis_T27
Model: Sedan, po FL
Rocznik: 2016
Silnik: 2RT, 1,8 PB
No i niestety z fotoradarami nic się nie zmieniło :smutas:
Znaleźli obejście nowych przepisów i budki jak stały tak stoją i długo będą jeszcze stały...
wtom napisał(a):
trzy dni temu walnęło mnie cos fleszem z krzaków :-) , gdy jechałem z w-wy na mazury. wcześniej byłeem przewidujący :jezyk: i zakleiłem szybną nalepkę oraz literkę na tablicy. mam pytanie czy przyjdzie mandacik gdyby wyczaili że jest zaklejone, miał ktoś podobne doświadczenia? wiem że jestem niepoprawny (więc kazań proszę nie prawić :-D ) ale nie mam ochoty płacić za przekroczenia o 1km ponad widełki radarowe, i jechać 10 godzin przez całą Polskę.

Ciekawi mnie jak ta sprawa zakończyła się dla kolegi, czy coś przyszło do domku czy nie ???

Aha dodam jeszcze, że gdzieś przeczytałem, że jeśli ktoś nie zapłaci mandatu od straży wiejskiej, to po jakimś czasie komornik może wpaść do domu, a co za tym idzie dochodzą dodatkowe koszty, no i podobno komornikowi to już nie bardzo można zabronić zabrania czegoś...
Miał ktoś takie drastyczne doświadczenia ???

Obrazek
Moja poprzednia Avensis T22, sedan przed FL, Linea LUNA, 4A-FE 1,6 16V 110KM PB+LPG II GEN.

Tytuł: Re: fotoradar
PostNapisane: 13 lut 2011, o 17:55 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Pytanie tylko czy to będzie komornik sądowy czy tylko firma windykacyjna. W przypadku tego pierwszego to postępowanie trwa baaardzo długo, więc strażak musiałby być strasznym służbistą żeby się w to bawić. Jeżeli chodzi o firmę windykacyjną to nie musisz im otwierać :P

PostNapisane: 13 lut 2011, o 20:13 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Marka: toyota
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
o wiele prosciej nie odbierac poleconego ze strazy miejskiej.... jak na razie skutkuje to u mnie i wszystkim ktorym polecilem ten sposob. nawet nie probuja wysylac 2 raz o wiele prosciej jest wystawic radar na 2 godziny i maja nowych...

PostNapisane: 23 maja 2011, o 23:03 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25 Sol
Ostatnia wyprawa majówkowa nad morze zaowocowała czterema listami poleconymi: 3 ze straży miejskiej w Białym Boże i jeden od straży gminnej w Kęsowie. Zasranymi "koszami na śmieci" zrobili mi trzy zdjęcia w Białym Borze, zarejestrowali przekroczenia prędkości o 11, 13 i 17 km/h. Ograniczenie jest tam do 40. W ostatnim przypadku "śmietnik" zarejestrował mnie w gminie Żalno koło Człuchowa. Wszystko w dwa dni 1-2 maj , zawoziłem dzieciaki i żonę do sanatorium w Dąbkach k/ Koszalina.
Zastanawiam się z jakiej opcji skorzystać, tj, dwa zdjęcia zrobione są od tyłu, dwa od przodu-widać moja twarz. Proponują mi przyjecie mandatów po 100 zł za Biały Bór i 200 zł na Żalno. Tak sobię myśle, że te dwa zdjęcia gdzie widać moja twarz to przyjmę - 2 x 100 zł i 2 x 2 pkt. Pozostają dwa zdjęcia zrobione od tyłu - wybiorę opcję, w której nie jestem w stanie wskazać osoby kierującej, niech sobie dochodzą. (cenzura).
Podsumowując, UWAGA NA BIAŁY BÓR, CZŁUCHÓW, ŻALNO - droga krajowa nr 25 prowadząca do Koszalina/Kołobrzegu.

PostNapisane: 23 maja 2011, o 23:22 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Od kiedy to straż może wykonywać pomiary i robić zdjęcia sprzętem przenośnym? Nie ma aktów wykonawczych do ustawy, więc brak podstawy do tego.
Póki co to ścierwo zmiotło z ulic Warszawy, ale widać nad morzem chcą zarobić na niewiedzy turystów.

Poza tym na mocy nowych przepisów takie miejsce ma być oznakowane i skonsultowane z policją (to tak na przyszłość jak rozporządzenie wejdzie w życie).

PostNapisane: 23 maja 2011, o 23:26 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 31
Marka: Opel
Model: Vectra CDTI+VIRUS
Rocznik: 2008
Silnik: 181hp 400nm
IcyMan napisał(a):
Ostatnia wyprawa majówkowa nad morze zaowocowała czterema listami poleconymi: 3 ze straży miejskiej w Białym Boże i jeden od straży gminnej w Kęsowie. Zasranymi "koszami na śmieci" zrobili mi trzy zdjęcia w Białym Borze, zarejestrowali przekroczenia prędkości o 11, 13 i 17 km/h. Ograniczenie jest tam do 40. W ostatnim przypadku "śmietnik" zarejestrował mnie w gminie Żalno koło Człuchowa. Wszystko w dwa dni 1-2 maj , zawoziłem dzieciaki i żonę do sanatorium w Dąbkach k/ Koszalina.
Zastanawiam się z jakiej opcji skorzystać, tj, dwa zdjęcia zrobione są od tyłu, dwa od przodu-widać moja twarz. Proponują mi przyjecie mandatów po 100 zł za Biały Bór i 200 zł na Żalno. Tak sobię myśle, że te dwa zdjęcia gdzie widać moja twarz to przyjmę - 2 x 100 zł i 2 x 2 pkt. Pozostają dwa zdjęcia zrobione od tyłu - wybiorę opcję, w której nie jestem w stanie wskazać osoby kierującej, niech sobie dochodzą. Pies ich jebał.
Podsumowując, UWAGA NA BIAŁY BÓR, CZŁUCHÓW, ŻALNO - droga krajowa nr 25 prowadząca do Koszalina/Kołobrzegu.

Fotki od tyłu nie przyjmuj nigdy z doświadczenia wiem jak to rozegrać, żeby był spokój. Mogę akty prawne i inne potrzebne wysłać ci na PW i nie przejdzie to miejskim z Chiny ludowe.

PS: Użyj trochę cenzury w postach, to nie wypada kolego :-].

WHITE VECTRA CARAVAN
Akwarystyka profesjonalna. zakładanie i pielęgnacja akwariów roślinnych.

PostNapisane: 24 maja 2011, o 06:15 
Moderator
Moderator

chyba mozesz wszystkich mandatow odmowic, po zmianie przepisow nawet slynni kowboje z Sulechowa sie uspokoili...

PostNapisane: 24 maja 2011, o 07:11 
Coś wie...
Coś wie...

ArturT25 napisał(a):
Fotki od tyłu nie przyjmuj nigdy z doświadczenia wiem jak to rozegrać, żeby był spokój. Mogę akty prawne i inne potrzebne wysłać ci na PW i nie przejdzie to miejskim z Chiny ludowe.

PS: Użyj trochę cenzury w postach, to nie wypada kolego :-].

I tak też zrobię, fotek od tyłu nie przyjmę. Czekam na PW odnośnie aktów prawnych :)

PostNapisane: 24 maja 2011, o 07:31 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 4
Dlaczego na PW? Przypuszczam, że wielu kolegów będzie zainteresowanych.

PostNapisane: 24 maja 2011, o 07:44 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 32
Model: T-etka 27
Rocznik: 2011
Silnik: benzyna
wojtekd3 napisał(a):

Dokładnie :-)

PostNapisane: 24 maja 2011, o 08:03 
Mistrz
Mistrz

wojtekd3 napisał(a):

Bo nie chce mi się przepisywać wszystkiego:-], ale to jak dzisiaj znajdę pól godzinki to wam wrzucę jak rozegrać tę partię ze strażą miejską :D. W moich zadaniach służbowych jest im pomagać, ale nigdy tego nie zrobiłem i nie mam zamiaru tego robić.

WHITE VECTRA CARAVAN

PostNapisane: 24 maja 2011, o 08:35 
Stara się...
Stara się...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 vvt-i D4
Mam coś ciekawego na okoliczność fotki z kosza. Znalazłem to kiedyś na demotach

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Today Tomorrow Toyota

PostNapisane: 24 maja 2011, o 09:37 
Mistrz
Mistrz

johnnycom napisał(a):
Mam coś ciekawego na okoliczność fotki z kosza. Znalazłem to kiedyś na demotach

Johnnycom
doceniam Twój humor :ok:

A tak na serio pierwsza dawka wytłumaczenia:

Koledzy ufam, że tego posta nikt nie rozpowszechni:

RAZ:

Sygn. XXXXXXX7/09

POSTANOWIENIE

Dnia XXXXXXXXXXXXr.

Sąd Rejonowy w XXXXXXXXXXXX Wydział Kamy w składzie:

Przewodniczący SSR XXXXXX Protokolant st sekr. sąd XXXXXXXXXXX przy udziale - oskarżyciela publicznego Komendanta Straży Gminnej XXXXXXXXXXXXXXX po rozpomaniu sprawy przeciwko XXXXXXX ukaranej mandatem karnym z wniosku ukaranej w przedmiocie uchylenia mandatu karnego na podstawie art 13§1 kpw, art 32§3 kpw, art 101§1, §2 kpw postanawia:

Uchylić nałożony na XXX w dniu 20.09.2009r. przez straż Gminną W XXXXX mandat kredytowany seria CI numer 5638821. •

Uzasadnienie:
Dnia 09.09.2009 roku XXXXX została ukarana przez straż Gminną w XXXX mandatem kredytowanym seria CI numer 5638821 za wykroczenie z art. 97 kw popełnione dnia 17.07.2009r.
Dnia 15.09.2009r. ukarana złożyła odwołanie do Sądu Rejonowego w XXXX. W treści odwołania skarżąca wniosła o uchylenie mandatu karnego wnosząc, że nie wskazanie na żądanie organu uprawnionego komu powierzyła pojazd nie wyczerpuje znamion wykroczenia określonego w art. 97 kw, nie dotyczy bezpieczeństwa lub porządku na drogach publicznych. Powołała się też na § 1 pkt 2 art. 97 kpwow, który stanowi, że funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie wtedy, gdy... nie zachodzi wątpliwość, co do osoby sprawcy czynu... Na posiedzeniu przed Sądem podała, że nie wie kto kierował samochodem tego dnia, z samochodu korzysta jej mąż i pracownik, który jest montażystą.

Sąd zważył, co następuje:
Funkcjonariusz Straży Gminnej w XXXXXX nakładając mandat karny kredytowy na odcinku C formularza wpisał rodzaj i charakter wykroczenia oraz kwalifikację prawną. Osoba ukarana XXXXXX potwierdziła przyjęcie mandatu karnego kredytowego składając czytelny podpis i oświadczenie, że "nie kierowała tym pojazdem".
Zgodnie z art. 101 kpwow przyjęty mandat karny kredytowy może być uchylony, gdy grzywnę nałożono za czyn nie będący czynem zabronionym jako wykroczenie. Nie można w żadnym przypadku mówić o powstaniu odpowiedzialności wykroczeniowej właściciela pojazdu z tytułu nieudzielanie informacji o sobie samym jak o osobie popełniającej
wykroczenie drogowe. Prowadziłoby to do niedopuszczalnego samoobwinienia i naruszania wszelkich uprawnień procesowych służących obronie.
Organ prowadzący postępowanie powinien wskazać posługując się swoimi uprawnieniami procesowymi osobę sprawcę wykroczenia.
W kodeksie wykroczeń znajduje się przepis, który penalizuje zachowanie sprawcy polegające na odmowie udzielenia informacji uprawnionemu organowi - art. 65§2 kw zatem nie można dokonać subsumcji zachowania właściciela pojazdu lub posiadacza odmawiającego udzielenia informacji o osobie kierującego pojazdem jako wyczerpującego znamiona z art. 97 kw w zw. z art. 78 ust 4 prawa ruchu drogowego.
Dla stwierdzenia wykroczenia z art. 65§2 kw wymagane jest by sprawca umyślnie wprowadził w błąd co do nieudzielenia właściwemu organowi wiadomości o osobie kierującej pojazdem. XXXXXXX udzieliła takich informacji.
Nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść strony obwinionej. W świetle powyższego na mocy powołanych w sentencji przepisów Sąd postanowił uchylić nałożony na XXXXXX mandat karny kredytowy dnia XXXXXX9r. seria CI nr 5638821.

DWA:

Jeśli przy fotce od tyłu nie wskażesz kierującego, to Straż Miejska może skierować wniosek z Art: 65§2 KW za UMYŚLNE WPROWADZENIE W BŁĄD ORGANU PAŃSTWOWEGO tutaj STRAŻ MIEJSKA, lecz Sąd Rejonowy (bo Grodzkie poszły w niepamięć) nie wpakuje ci ani 1zł za niewskazanie kierującego, bo ty Bogu Ducha winien pożyczyłeś komuś rodzinie, on pożyczył komuś w rodzinie itp i jak ty masz do tego dojść.

Jeszcze trochę poszperam w dokumentach i mogę Ci/Wam jeszcze bardziej przybliżyć tę sprawę.

WHITE VECTRA CARAVAN

PostNapisane: 24 maja 2011, o 11:39 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: Avensis_T27
Model: Sedan, po FL
Rocznik: 2016
Silnik: 2RT, 1,8 PB
A od tamtej pory nic nie dostałeś ???
Żona - prawnik mówi mi, że to jest tylko sąd rejonowy i od tego pewnie była apelacja...

Obrazek
Moja poprzednia Avensis T22, sedan przed FL, Linea LUNA, 4A-FE 1,6 16V 110KM PB+LPG II GEN.

PostNapisane: 24 maja 2011, o 12:24 
Mistrz
Mistrz

WaLeC napisał(a):
A od tamtej pory nic nie dostałeś ???
Żona - prawnik mówi mi, że to jest tylko sąd rejonowy i od tego pewnie była apelacja...

Ja znam to z postępowań po stronie mojej pracy Policja nie bawi się raczej w fotki od tyłu, bo Sądy wyraźnie dały do zrozumienia, że fotki od tyłu są "nieekonomiczne" w związku z niską, że tak to nazwę możliwością ukarania sprawcy, ciężko mu to udowodnić. A Straż Miejska zawsze próbuje załatwić to mandatem, bo kasa zostaje w mieście nie idzie do Skarbu Państwa tak jak się to dzieje w postępowaniach sądowych.

WHITE VECTRA CARAVAN

PostNapisane: 24 maja 2011, o 19:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 D-4D
Właśnie dzisiaj dotarło do mnie zdjęcie z miejscowości Żalno (SG z Kęsowa). Też majowy wyjazd nad morze :-)
Zdjęcie zrobione od przodu, fotoradar Multanova 6F. Czy ktoś z Was orientuje się, czy ten radar jest przenośny? Bo z tego, co wyczytałem, SG nie bardzo chyba może rozdawać mandaty, bo nie ma przepisów wykonawczych do ustawy. A drugie pytanie, czy do fotki (na której widać dolną połowę twarzy) nie powinienem otrzymać jakiejś informacji o homologacji samego urządzenia?
tu znalazłem taki ciekawy artykuł:
http://www.gloswielkopolski.pl/stronaglowna/398340,fotoradary-raz-lapia-raz-nie,id,t.html?cookie=1

Proszę, jeśli ktoś miał podobny przypadek, podpowiedzcie, czy mam przyjąć mandat, czy może jest realna możliwość wygrania sprawy z tymi zbójami drogowymi? Może jakieś argumenty, na podstawie których mógłbym się oprzeć... :-D (swoją drogą dobrze, że nie mam złotych zębów, jakby im zaświeciły na fotce, pewnie też by się upomnieli)

PostNapisane: 24 maja 2011, o 20:06 
Mistrz
Mistrz

OCTODAN napisał(a):
A drugie pytanie, czy do fotki (na której widać dolną połowę twarzy) nie powinienem otrzymać jakiejś informacji o homologacji samego urządzenia?

Najpierw zajmę się tym pytaniem. Informację o homologacji mają obowiązek ci okazać na żądanie, ale musiałbyś się do nich pofatygować, ewentualne napisać listownie podanie o przesłanie kopii takiej homologacji.

Na podstawia art Art. 78.4 PRD musisz wskazać kto kierował pojazdem jeśli jesteś właścicielem i jeśli się rozpoznajesz choć mniej więcej to lepiej nie fisiować i przyjąć mandat,ale pomyślimy co z tym jeszcze zrobić.

OCTODAN napisał(a):
Zdjęcie zrobione od przodu, fotoradar Multanova 6F. Czy ktoś z Was orientuje się, czy ten radar jest przenośny?

MULTINOVA 6F jest przystosowana do montażu zarówno na trójnogu, w pojeździe jak i w tzw "budce", jest bardzo uniwersalny.

WAŻNE PYTANIA:

Kiedy zrobiono zdjęcie i kiedy je otrzymałeś ? Bo można się tu przyczepić przedawnienia przedstawienia ci faktu zaistnienia wykroczenia,

Kwota, prędkość i ewentualnie co oprócz prędkości ci wyliczyli.
Czy jest możliwość wparcia się, ze to ty kierowałeś? Można wtedy otrzymać np 100zł bez punktów za niewskazanie sprawcy wykroczenia i przyjęcie na klatę tego.

PS: Wypadałoby się kolego najpierw w odpowiednim dziale przywitać, postaramy się pomóc, ale kultura wymaga pewnych poczynań.

WHITE VECTRA CARAVAN

PostNapisane: 24 maja 2011, o 20:41 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 D-4D
Zdjęcie zrobiono 6 maja, otrzymałem je 24 maja.
Nie wspomniałem wcześniej, ale auto jest zarejestrowane na teściową (która nie za bardzo chce współpracować) :-D
Kwota 400zł + 8 punktów lub 500zł bez wskazania kto prowadził... tak więc ostro.
Skończy się pewnie na tym, że "mamusia" wyśle moje dane, jako osoby prowadzącej pojazd, pytanie, co dalej...

ps. Przepraszam, że się najpierw nie przedstawiłem, ale tak mnie to wszystko dobiło, że nawet nie pomyślałem.
Wybaczcie, głupio mi :) Nadal jestem w lekkim szoku...
Jeżdżę od ponad 15 lat, "robię" miesięcznie co najmniej po 5-6 tys. km, staram się jeździć zgodnie z przepisami i naprawdę nigdy do tej pory nie miałem okazji dostąpić tak wątpliwej przyjemności, jaką są mandaty, czy punkty.

PostNapisane: 24 maja 2011, o 20:43 
Mistrz
Mistrz

OCTODAN napisał(a):
Zdjęcie zrobiono 6 maja, otrzymałem je 24 maja.
Nie wspomniałem wcześniej, ale auto jest zarejestrowane na teściową (która nie za bardzo chce współpracować) :-D
Kwota 400zł + 8 punktów lub 500zł bez wskazania kto prowadził... tak więc ostro.
Skończy się pewnie na tym, że "mamusia" wyśle moje dane, jako osoby prowadzącej pojazd, pytanie, co dalej...

ps. Przepraszam, że się najpierw nie przedstawiłem, ale tak mnie to wszystko dobiło, że nawet nie pomyślałem.
Wybaczcie, głupio mi :) Nadal jestem w lekkim szoku...
Jeżdżę od ponad 15 lat, "robię" miesięcznie co najmniej po 5-6 tys. km, staram się jeździć zgodnie z przepisami i naprawdę nigdy do tej pory nie miałem okazji dostąpić tak wątpliwej przyjemności, jaką są mandaty, czy punkty.

Moje pytanie które musisz skierować do straży dlaczego 500zł za niewskazanie jak może być od 20 do 500zł. Z taką teściową to rzeczywiście może być ciężko:-/.

WHITE VECTRA CARAVAN

PostNapisane: 24 maja 2011, o 20:47 
Coś wie...
Coś wie...

OCTODAN napisał(a):
Właśnie dzisiaj dotarło do mnie zdjęcie z miejscowości Żalno (SG z Kęsowa). Też majowy wyjazd nad morze :-)
Zdjęcie zrobione od przodu, fotoradar Multanova 6F. Czy ktoś z Was orientuje się, czy ten radar jest przenośny? Bo z tego, co wyczytałem, SG nie bardzo chyba może rozdawać mandaty, bo nie ma przepisów wykonawczych do ustawy. A drugie pytanie, czy do fotki (na której widać dolną połowę twarzy) nie powinienem otrzymać jakiejś informacji o homologacji samego urządzenia?
tu znalazłem taki ciekawy artykuł:
http://www.gloswielkopolski.pl/stronaglowna/398340,fotoradary-raz-lapia-raz-nie,id,t.html?cookie=1

Proszę, jeśli ktoś miał podobny przypadek, podpowiedzcie, czy mam przyjąć mandat, czy może jest realna możliwość wygrania sprawy z tymi zbójami drogowymi? Może jakieś argumenty, na podstawie których mógłbym się oprzeć... :-D (swoją drogą dobrze, że nie mam złotych zębów, jakby im zaświeciły na fotce, pewnie też by się upomnieli)

Dokładnie ten sam śmietnik zrobił mi fotke w gminie Żalno.
Obrazek
Obrazek
Do powyższego wezwania otrzymałem jeszcze formularz dotyczący wyboru sposobu ukarania.
Takie samo zdjęcie - zrobione od tyłu i w ten sam dzień otrzymałem jeszcze od straży miejskiej w gminie Biały Bór. Przesłali mi ten sam komplet dokumentów. Po przeczytaniu masy informacji, artykułów, forum prawnych postanowiłem w obu przypadkach skorzystać z opcji 3 formularza "wyboru kary", tzn. nie jestem w stanie wskazać kto kierował samochodem. (Mam krótką pamięć, w samochodzie było 4 osoby, wszystkie maja prawo jazdy, zmienialiśmy się co godzinę za kółkiem).

Pozostałe dwa zdjęcia zrobione dzień później w Białym Borze jedno o godz. 11.07 a drugie o 11.09 zrobione były od przodu gdzie widać prawie w całości moją twarz (trochę nawigacja zasłaniała) - postanowiłem przyjąć po 100 zł i po 2 pkt. W tym przypadku chyba sprawa jest oczywista.

PostNapisane: 24 maja 2011, o 21:11 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1,8 benzyna
Witam

Ja co prawda ekspertem nie jestem ale z tego co słyszałem mandaty wystawione przez Straż Miejską są w tej chwili nie ważne. Teoretycznie mogą wystawiać radary ale po wskazaniu bądź zatwierdzeniu przez Policję miejsca wystawienia takiego radaru. Niestety to co muszą jeszcze zrobić to oznakować to miejsce informacją o kontroli radarowej. Problem polega na tym że nie ma rozporządzenia mówiącego o tym jak ten znak ma wyglądać dlatego też wystawienie przez nich mandatu z takiego radaru jest niezgodne z prawem.

Na poparcie mojej tezy mogę polecić artykuł http://auto.dziennik.pl/artykuly/332568,bezprawne-mandaty-od-strazy.html

Moja rada - odmów przyjęcia a wraz z odmową skieruj pismo do straży miejskiej z informacją, że fotoradar nie mógł zostać wykorzystany z uwagi na to, iż nie był prawidłowo oznakowany

Daj znać czy tak zrobiłeś i jak wszystko się potoczyło.

Moje autko Ave in black zapraszam do oceny

PostNapisane: 25 maja 2011, o 13:27 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2004
Silnik: 1AZ-FSE
No to jest jakaś informacja, jak się zachować. Oby tylko w rzeczywistości było tak fajnie, jak to napisano w artykule, bo w prawie jest taki bajzel, że już nie wiadomo, komu wierzyć.

PostNapisane: 27 maja 2011, o 17:34 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1,8 benzyna
A oto pomysł strażników z moich rejonów na spełnienie wymogów rozporządzenia dot. znaku http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?aid=%2F20110527%2Fpowiat01%2F343793006

Moje autko Ave in black zapraszam do oceny

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]