TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 sie 2017, o 22:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 kwi 2015, o 19:35 
Spamer
Spamer

Pochwały: 123
Marka: Honda
Model: Civic Siwa
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2005
Silnik: 1.4
Czekaj. Polisę masz z ASO a załatwiasz w oddziale. No to powodzenia i cierpliwości.
Czy masz w starym zakresie stałą sumę w ac?

PostNapisane: 1 kwi 2015, o 20:28 
Guru
Guru

Pochwały: 56
Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2008
Silnik: 1AZ-FSE
Tom napisał(a):
Czekaj. Polisę masz z ASO a załatwiasz w oddziale. No to powodzenia i cierpliwości.
Czy masz w starym zakresie stałą sumę w ac?

Polise kupiłem w zeszłym roku w aso bo szczerze mowiac obawiałem sie jechac nowym nabytkiem bez autocasco. Mam wrażenie, że w kwestii wyprostowania calej sprawy punkt ubezpieczeń w salonie raczej by mi nie pomógł. ostatecznie z pzu wyszedłem 1,5 godziny po zamknięciu placówki. Podpisalismy jakiś aneks do umowy i aneks ten dołączono do mojej reklamacji. Zażądałem przeliczenia składek na dzień zawarcia umowy i zwrotu nadplaconej części. Wszystko poszlo do centrali i teraz mam czekac...parodia
Aha. W aktualnej wciąż polisie mam stałą sumę ubezpieczenia
I co najlepsze, przez rok jeździłem dieslem. Zlego slowa nie powiem na ropniaka Toyoty. Zero problemow z turbina, dwumasą. Zadnego klekotu. Bajka panie, bajka B-)

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 1 kwi 2015, o 21:56 
Spamer
Spamer

Pochwały: 31
Model: Avensis T25
Rocznik: 2007
Silnik: 2,0 benzyna 1AZFSE
Rocznik 2007 , udział własny 500 zł, bez amortyzacji części, naprawy w ASO na oryginalnych częściach, samochód zastępczy do 14 dni remontu, dowóz paliwa, holowanie do 200 km, assistans i inne duperele na dzisiaj wytargowałem bo kwoty 1450 zł jako całość. Do maja postaram sie zbić jeszcze o 100 do 150 zł. Ikarus staraj się.

PostNapisane: 1 kwi 2015, o 22:00 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D-4D / 116 KM
w Toyocie na oryginalnych częściach łatwo o szkodę całkowitą...
u mnie do wymiany był: zderzak przód, jeden halogen, lakierowany i szpachlowany jeden błotnik, lakierowane jedne drzwi, wymieniony intercooler, kilka plastików, a całość za 8.000 zł...

PostNapisane: 1 kwi 2015, o 23:01 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 24
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 1,6 (110)
To i ja się pochwalę wyceną. Jedna mikrorysa na klapie. Lekko porysowany zderzak z tyłu. Nawet nie zauważyłbym ale facet, który mi puknął na parkingu - miał pecha. Akurat przejeżdżał radiowóz, gościu dostał mandat, a ja dostałem od panów policjantów notatkę z zdarzenia. Dostałem od ubezpieczalni ok 400 zł bodajże :-D

Delfin

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 16:18 
Guru
Guru

Dzwonili do mnie z aviva. Jestem w szoku. Kobitka zarzekala sie,ze nie mają opcji stałej SU i nawet jak inni to oferują to i tak później wyliczaja wartosc auta na dzień zdarzenia...(sic!)

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 16:27 
Spamer
Spamer

Pochwały: 327
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
Trzeba było zapytać się pani z Avivy, czy słyszała o czymś takim jak ogólne warunki ubezpieczenia :twarz:

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 16:45 
Spamer
Spamer

:-)
Wartość auta na dzień zdarzenia przy stałej sumie to "inni" może się przydać tylko do sprawdzenia, czy nie zaszedł warunek wystąpienia szkody całkowitej. Wypłata jest jednak według sumy określonej w umowie. Tym bardziej warto pochylić się i poświęcić kilka minut, by określić wyposażenie pojazdu tak dokładnie, jak tylko jest to możliwe.

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 17:45 
Guru
Guru

Dzwoniłem raz jeszcze do aviva. Inny konsultant potwierdzil-nie zamieszczaja w umowie wartosci auta i nie ma możliwości wykupienia opcji stalej wartości ubezpieczenia.

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 18:04 
Spamer
Spamer

Pochwały: 327
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
ikarus85 napisał(a):
Dzwoniłem raz jeszcze do aviva. Inny konsultant potwierdzil-nie zamieszczaja w umowie wartosci auta i nie ma możliwości wykupienia opcji stalej wartości ubezpieczenia.

Nie trzeba dzwonić, wystarczy poczytać ich owu.:
"5. SUMA UBEZPIECZENIA POJAZDU
1. Suma ubezpieczenia pojazdu to kwota odpowiadająca wartości rynkowej Twojego pojazdu. Ustalamy ją na dzień szkody na podstawie informacji i dokumentów otrzymanych od Ciebie oraz w oparciu o kalkulację systemu Eurotax-carwert. Stanowi ona górną granicę naszej odpowiedzialności.
2. Suma ubezpieczenia pojazdu zmienia się w okresie ubezpieczenia. Wynika to ze zmiany wartości rynkowej pojazdu.
3. Zmiana wartości rynkowej pojazdu w czasie trwania umowy ubezpieczenia jest uwzględniana przy ustalaniu składki, w związku z tym w okresie ubezpieczenia nie dokonujemy zmiany wysokości składki ze względu na zmianę wartości pojazdu.
4. Sumy ubezpieczenia pojazdu nie pomniejszamy o wartość wypłaconego odszkodowania.
"
https://www.aviva.pl/direct/_files/OWU.pdf

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 18:06 
Guru
Guru

Dzięki. Tak czy inaczej praktyka osobliwa.

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 19:46 
Moderator
Moderator

Pochwały: 287
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
ikarus85 napisał(a):
Dzięki. Tak czy inaczej praktyka osobliwa.
To jest akurat jak najbardziej normalne
Bandzur napisał(a):
3. Zmiana wartości rynkowej pojazdu w czasie trwania umowy ubezpieczenia jest uwzględniana przy ustalaniu składki, w związku z tym w okresie ubezpieczenia nie dokonujemy zmiany wysokości składki ze względu na zmianę wartości pojazdu.
A to juz zupelny kosmos, skladka jest stala, a wyplacane odszkodowanie zawsze nizsze niz wartosc auta od ktorego zaplacono skladke, bo od wielu wielu lat auta wraz z wiekiem nie drozeja.
Co ciekawe w de jest to rozwiazane troszke sensowniej:
- wyplaca sie wg wartosci auta z dnia szkody
- jezeli auto nie jest drogie (nie pamietam granicy, ale to suma 30 czy 40 tys. euro) to skladka nie zalezy od wartosci auta tylko przebiegu rocznego, znizek, regionu, czy ma sie garaz itd.

pozdr

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 19:54 
Guru
Guru

Pzu, generali,link4, allianz i chyba (nie pamiętam) liberty.we wszystkich tych firmach jest oferta stalej SU. Dlatego pisze, ze praktyka osobliwa. Co do ust. 3 - zgadzam sie. Kosmos. I jeszcze piszą to w taki sposob, zeby klient myslal, że robią mu dobrze

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 20:02 
Moderator
Moderator

Stala suma ubezpieczenia ma najwiekszy sens jak sie kupi auto nowe, badz prawie nowe. Do tego stoi ona w sprzeczności z zasada ze na ubezpieczeniu nie powinno sie zarabiac, bo kasujac po 11 miesiecy dobrze ubezpieczone auto ewidentnie zapisujesz zysk na koncie. Poniewaz jednak AC to umowa pomiedzy firma a klientem, teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie aby to zrobic. pozdr

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 20:15 
Guru
Guru

Wrc. Tu dochodzimy do sedna. Ubezpieczenie AC to zwykła umowa cywilnoprawna. O ile nie zawiera tresci zabronionych albo niezgodnych z zasadami współżycia spolecznego, strony mogą sie zgodzić na wszystko. Żeby bylo zabawniej-generali przygotowalo mi oferte. Czytam czytam i co? Powtorka z rozrywki. Znowu nie to auto. Tym razem T27 w wersji 1.8 B-) moja avka jest jak kameleon.

PostNapisane: 2 kwi 2015, o 22:27 
Spamer
Spamer

Pochwały: 31
Rocznik: 2007
Silnik: 2,0 benzyna 1AZFSE
Młody szkolisz się coraz bardziej.

PostNapisane: 7 kwi 2015, o 19:28 
Spamer
Spamer

wrc napisał(a):
... w okresie ubezpieczenia nie dokonujemy zmiany wysokości składki ze względu na zmianę wartości pojazdu.
A to juz zupelny kosmos, skladka jest stala, a wyplacane odszkodowanie zawsze nizsze niz wartosc auta od ktorego zaplacono skladke, bo od wielu wielu lat auta wraz z wiekiem nie drozeja.
Co ciekawe w de jest to rozwiazane troszke sensowniej:
- wyplaca sie wg wartosci auta z dnia szkody
- jezeli auto nie jest drogie (nie pamietam granicy, ale to suma 30 czy 40 tys. euro) to skladka nie zalezy od wartosci auta tylko przebiegu rocznego, znizek, regionu, czy ma sie garaz itd.

pozdr
Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Jeśli zdecydujemy się na stałą sumę (jeśli jest taka opcja) - od razu wiemy, jakie będzie odszkodowanie w razie kradzieży. W DE, jak piszesz, tak nie jest, więc składka jest stała, a wartość pojazdu maleje...
Stała suma i do tego w komplecie brak konsumpcji sumy ubezpieczenia po wypłaconym odszkodowaniu wziął się między innymi z faktu, że spora część pojazdów jest przedmiotem leasingu lub kredytu i w takim przypadku taki zapis stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla leasingodawcy/podmiotu kredytującego. Było wiele przypadków, w których pojazdy miały stłuczki, wyjeżdżały z warsztatów, po czym za kilka chwil był dzwon albo kradzież, spalenie itp. W myśl "standardowych" warunków wtedy pojawiał się mały (a raczej duży) kłopot.
Stefan, gdyby tutaj wysokość opłaty zależała od deklarowanego przebiegu i posiadania garażu...
A czekaj, jeśli zadeklarujesz, że garażujesz auto a gwizdną je Tobie spod marketu z tekstylną kolekcją jesień-zima (najpewniej podczas styczniowego szaleństwa wyprzedaży), to pojawi się udział własny, czy wypłacają całość?
Pozdrawiam, @Tom :piwo:

PostNapisane: 7 kwi 2015, o 20:04 
Moderator
Moderator

Tom napisał(a):
A czekaj, jeśli zadeklarujesz, że garażujesz auto a gwizdną je Tobie spod marketu z tekstylną kolekcją jesień-zima (najpewniej podczas styczniowego szaleństwa wyprzedaży), to pojawi się udział własny, czy wypłacają całość?
Wtedy na bank bedzie wyplata calosci bo zdarzylo sie to nie w miejscu zamieszkania czy garazowania pojazdu. To garazowanie ma nie tylko zastosowanie przy kradziezy ale spada takze znacznie ryzyko np. uszkodzen od gradu czy wandalizm.
Tom napisał(a):
Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Jeśli zdecydujemy się na stałą sumę (jeśli jest taka opcja) - od razu wiemy, jakie będzie odszkodowanie w razie kradzieży.

I to potrzebujesz jak sobie nowego citroena na firme w lising wezmiesz, skasujesz go po 9 miesiacach a pan likwidator powie ze nowy kosztowal 100 tys. ten rozbity byłby wart w dniu szkody 70 tys. zl. Pytanie za 100 punktow: kto doklada barkujace 30 tys. zl. :-D
Tom napisał(a):
W DE, jak piszesz, tak nie jest, więc składka jest stała, a wartość pojazdu maleje...
Ale nie mic wspolnego z jakimis chorymi tabelkami wartosci aut, gdzie sie przy zawieraniu ubezpieczenia za kazda [CENZURA] wartosc auta srubuje w gora a jak dochodzi do szkody to auto jest dla likwidatora tylko importowanym kaszalotem o niepewnej historii i bardzo niskiej wartosci...

pozdr

PostNapisane: 7 kwi 2015, o 20:05 
Spamer
Spamer

Pochwały: 47
Marka: aud
Model: ttt
Nadwozie: inne
Silnik: 1,2
ikarus85 napisał(a):
Wrc. Tu dochodzimy do sedna. Ubezpieczenie AC to zwykła umowa cywilnoprawna. O ile nie zawiera tresci zabronionych albo niezgodnych z zasadami współżycia spolecznego, strony mogą sie zgodzić na wszystko. Żeby bylo zabawniej-generali przygotowalo mi oferte. Czytam czytam i co? Powtorka z rozrywki. Znowu nie to auto. Tym razem T27 w wersji 1.8 B-) moja avka jest jak kameleon.

caly czas masz praktyki? :diabel:

PostNapisane: 7 kwi 2015, o 20:39 
Spamer
Spamer

wrc napisał(a):
Tom napisał(a):
Wtedy na bank bedzie wyplata calosci bo zdarzylo sie to nie w miejscu zamieszkania czy garazowania pojazdu. To garazowanie ma nie tylko zastosowanie przy kradziezy ale spada takze znacznie ryzyko np. uszkodzen od gradu czy wandalizm.

Podpuszczasz, ale dobra, spróbuję: gość ma cztery samochody, bo jest dobrym dziadkiem czy tatusiem i rejestruje się jako (współ)właściciel z dziatwą. Ma razem dwa garaże. Naprawdę deklaruje, że dwa samochody są garażowane? Które? Z jakimi konsekwencjami?
wrc napisał(a):
Tom napisał(a):
Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Jeśli zdecydujemy się na stałą sumę (jeśli jest taka opcja) - od razu wiemy, jakie będzie odszkodowanie w razie kradzieży.

I to potrzebujesz jak sobie nowego citroena na firme w lising wezmiesz, skasujesz go po 9 miesiacach a pan likwidator powie ze nowy kosztowal 100 tys. ten rozbity byłby wart w dniu szkody 70 tys. zl. Pytanie za 100 punktow: kto doklada brakujace 30 tys. zl. :-D
Ubezpieczyciel Klientowi, bo w momencie zawierania umowy zapłacił za to. Ale Stefan, to właśnie Ty wcześniej pisałeś, że nie można zarobić na odszkodowaniu :cfaniak: . Dla zachowania ciągłości dyskusji, o podatku VAT nie będę się tutaj rozpisywał.
wrc napisał(a):
Tom napisał(a):
W DE, jak piszesz, tak nie jest, więc składka jest stała, a wartość pojazdu maleje...
Ale nie mic wspolnego z jakimis chorymi tabelkami wartosci aut, gdzie sie przy zawieraniu ubezpieczenia za kazda [CENZURA] wartosc auta srubuje w gora a jak dochodzi do szkody to auto jest dla likwidatora tylko importowanym kaszalotem o niepewnej historii i bardzo niskiej wartosci...

pozdr
Czas tabelek odszedł w zapomnienie - teraz jest era zamawiania katalogów posiadających różne poziomy wtajemniczenia dla różnych żołnierzy w barwach tej samej armii ;-). Oczywiście, że można drążyć temat, z jakim przebiegiem i w jakim stanie samochody zostają wyrejestrowane za granicą, a w jaki sposób uzyskują tutaj w PL nowe życie z jedynym słusznym przebiegiem 174-189 tysięcy km... Tym bardziej, aby ukrócić możliwości interpretacji "czy białe jest białe" panu likwidatorowi warto zadbać o swój interes na początku ustalania zasad "paktu z diabłem".
Wolny wybór (dobrze, jeśli jest).
Temat - rzeka, Stefanie.
Spokojnego wieczoru.

PostNapisane: 7 kwi 2015, o 21:02 
Moderator
Moderator

Dalej twierdze ze na ubezpieczeniu sie nie zarabia, ale bank ktory ma zabezpieczenie na aucie wymógł wprowadzenia takiego dziwnego produktu. Po krotkim okresie od zakupu zabzpieczenie w postaci pojazdu jest mniejsze niz zadluzenie jezeli pierwsza wplata byla niska, co czesto ma miejsce. pozdr

PostNapisane: 7 kwi 2015, o 22:20 
Coś wie...
Coś wie...

Ja jeszcze dorzuce od siebie ze nie wszyscy ubezpieczyciele są źli. Mojemu wujkowi ukradli 6 miesięcznego Hyundaia i30. Dostał od ubezpieczyciela drugi taki sam, a jak go kupował to miał jakąś zniżkę. Teoretycznie wartość auta w dniu kradzieży nie była taka sama jak wartość nowego.

Delfin

PostNapisane: 7 kwi 2015, o 22:29 
Guru
Guru

Criters napisał(a):
Ja jeszcze dorzuce od siebie ze nie wszyscy ubezpieczyciele są źli. Mojemu wujkowi ukradli 6 miesięcznego Hyundaia i30. Dostał od ubezpieczyciela drugi taki sam, a jak go kupował to miał jakąś zniżkę. Teoretycznie wartość auta w dniu kradzieży nie była taka sama jak wartość nowego.

Tyle, że polisy najczęściej sa tak skonstruowane, ze w wypadku kradzieży auta poniżej roku, poszkodowany otrzymuje równowartość auta z dnia zakupu/nowe auto

PostNapisane: 7 kwi 2015, o 22:35 
Coś wie...
Coś wie...

Przyznam się ze nie wiedziałem iż jest to stała praktyka. AC to dla mnie za wysokie progi :D

Delfin

PostNapisane: 9 kwi 2015, o 18:14 
Spamer
Spamer

Pochwały: 47
Marka: aud
Model: ttt
Nadwozie: inne
Silnik: 1,2
ikarus85 napisał(a):
Criters napisał(a):

Tyle, że polisy najczęściej sa tak skonstruowane, ze w wypadku kradzieży auta poniżej roku, poszkodowany otrzymuje równowartość auta z dnia zakupu/nowe auto

tak, kuzynce wyplacili calosc

PostNapisane: 10 kwi 2015, o 16:41 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 16
Model: T27FL Prestige cvt
Rocznik: 2015
Silnik: 2,0 benz. valvematic
swiecha napisał(a):
ikarus85 napisał(a):
Criters napisał(a):

tak, kuzynce wyplacili calosc

No dobrze, na ubezpieczeniu auta się nie zarabia.
A co sądzicie o wykupie dodatkowego ubezpieczenia GAP (fakturowy). Przy zakupie nowego samochodu można je doubezpieczyć w postaci GAP trwające 3 lata, za kwotę ok 1800zł.
W wypadku kradzieży lub "skasowania" auta, otrzymuje się różnicę kwoty pomiędzy ceną na fakturze a wypłaconym odszkodowaniem z AC.
Czyli, samochód straci znacznie na wartości, ale dostaję zwrot kwoty występującej na dokumencie zakupu.
Innymi słowy - zarobiłem.
Kolejne ubezpieczenie GAP można wykupić po upływie tych trzech lat, z wyjściową wartością samochodu określoną stosownie do obowiązujących tabel.
Nie wiem jak to działa w praktyce, ale obecnie i w poprzednim samochodzie wykupiłem takowe ubezpieczenie.
Przy cenie nowego auta, dodatkowe 1800 zł nie stanowi znaczącej kwoty, a daje psychiczny komfort.

PostNapisane: 10 kwi 2015, o 21:48 
Moderator
Moderator

Ciekawa sprawa, az prowokuje aby pojezdzic trzy lata i potem nieopatrznie auto na drodze wielkiej koparki zostawic. pozdr

PostNapisane: 11 kwi 2015, o 13:57 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 16
Model: T27FL Prestige cvt
Rocznik: 2015
Silnik: 2,0 benz. valvematic
wrc napisał(a):
Ciekawa sprawa, az prowokuje aby pojezdzic trzy lata i potem nieopatrznie auto na drodze wielkiej koparki zostawic. pozdr

Oj tam, oj tam, od razu takie niecne myśli.
Jest to jednak ciekawa opcja i dość popularna.

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 07:33 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Silnik: d-4D
Mam krótkie pytanko...
kupiłem auto z DE, na chwile obecną jest w trakcie rejestracji + mam wykupione OC na miesiąc. Czy w dniu rejestracji w PL muszę kupić OC na rok na siebie czy to miesięczne na VIN jest wystarczające i nie przyjdzie mi za miesiąc kara za brak OC ?

PostNapisane: 13 kwi 2015, o 08:14 
Moderator
Moderator

Najpozniej przy wydaniu dowodu rejestracyjnego stalego bedziesz musial pokazac ubezpieczenie, przynajmniej ja zawsze musialem pokazac. pozdr

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]