TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 kwi 2017, o 12:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lut 2009, o 19:08 
Coś wie...
Coś wie...

Witam
Zbliża się termin wykupienia ubezpieczenia na następny rok, może podpowiecie którego ubezpieczyciela wybrać?
Oczywiście wiem, że na wysokość składki mają rózne indywidualne czynniki i będę dzwonił tu i tam ale mimo to liczę, że wasze doswiadczenia i uwagi pomogą mi wybrać najlepszą ofertę.
Przez ostatnie lata miałem ubezpieczenia w PZU lecz nie z mojego wyboru (leasing). Od roku mam ubezpieczenie na siebie i wybrałem LINK 4 ze wzgledu na najtańszą ofertę. Pewnie bym u nich przedłużył ale okazuje się, że maja dziwną praktykę bo po roku chcą prawie identyczną skladkę jak poprzednio.
Narazie dzwoniłem tylko do AXA i wyliczyli mi składkę za pakiet ok. 2831zł bez amortyzacji cześci, udziału własnego, naprawy w ASO i zabieram się za przestudiowanie ich warunków umowy. Dodam że mam udokumentowany jeden rok bezszkodowej jazdy.

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 19:13 
Moderator
Moderator

Pochwały: 283
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
a likwidowales juz cos w link4? bo slyszalem ze problemy sie wlasnie wtedy zaczynaja, nigdzie nie mozna sie dodzwonic, nie ma z kim i o czym rozmawiac
PZU i kilka innych firm ma siec biur wiec jest wtedy latwiej takie sprawy zalatwic
zdecydowanie odradzam firme warta, chamstwo przekracza tam wszystkie wyobrazalne granice :nuda: , mialem przyjemnosc kilka likwidacji w tej firmie widziec :boks:

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 19:25 
Coś wie...
Coś wie...

jakieś 5 czy 6 lat temu likwidowałem małą szkodę z AC w Link4, bezgotówkowo i ASO - nie miałem problemu.
Do warty nawet nie dzwonię, jak kupowałem auto w zeszłym roku to mi wyliczyli składkę 8000zł. W PZU była też na tym poziomie.

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 19:37 
Coś wie...
Coś wie...

Drugi rok Link4 - 3500 bez udziału własnego, Naprawy w ASO Pełne AC kradziezowe. Pakiet szyby. JEdyne co nie brałem to stała wartość samochodu przez cały rok.

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 19:46 
Coś wie...
Coś wie...

Dzisiaj pracownik AXA powiedział mi ze podobno w LINK jest jakiś zapis, że jeżeli dojdzie do wypadku przy przekroczonej prędkości o 40 lub 60km/h (dokładnie nie pamietam) to nie wypłacają odszkodowania z AC ale nie zagladałem do warunków w celu sprawdzenia tej informacji.
Ja w zeszłym roku bez zniżek i ztą opcją stałej wartości zapłaciłem u nich ok 3900.

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 21:58 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22 Sedan
Rocznik: 1998
Silnik: 1.6 4A-FE 110KM
Ja mogę polecić Allianz Direct. Co prawda mam u nich tylko pakiet OC + NW, ale dzwoniąc po wszystkich ubezpieczalniach, u nich wyszło najtaniej. Po roku bezszkodowej jazdy wyszło 1250 zł na rok. Nie wiem tylko czy mam u nich zwyżkę ze względu na wiek czy nie że tak tanio wyszło.

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 22:03 
Moderator
Moderator

brt napisał(a):
Po roku bezszkodowej jazdy wyszło 1250 zł na rok. Nie wiem tylko czy mam u nich zwyżkę ze względu na wiek czy nie że tak tanio wyszło.
hmm, to ja mam AC-OC-NW-Asistance za 1400, a i taniej mozna
ale fakt, nie wiem jakie znizki, zwyzki masz ???

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 22:48 
Coś wie...
Coś wie...

Zapis z OWU autocasco Link 4:

Ustalona kwota odszkodowania, zarówno w szkodzie częściowej, jak i polegającej na całkowitym zniszczeniu lub utracie samochodu, może ulec zmniejszeniu
maksymalnie o 30%, jeżeli:
24.1. kierujący ubezpieczonym samochodem dopuścił się jednego z poniższych naruszeń prawa:
24.1.1. przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 30 km/godz.,
24.1.2. naruszył zakaz wyprzedzania lub przekroczył podwójną linię ciągłą,
24.1.3. nie zastosował się do nakazu lub zakazu wjazdu,
24.1.4. w czasie jazdy rozmawiał przez telefon bez podłączonego zestawu głośnomówiącego;

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 22:50 
Moderator
Moderator

droset napisał(a):
Zapis z OWU Link4:
to raczej standard, razace naruszenie przepisow drogowych w wielu towarzystwach to podstawa do obnizenia lub odmowy wyplaty odszkodowania

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 23:13 
Spamer
Spamer

Pochwały: 123
Model: T25
Rocznik: 2004
Silnik: mułowaty
O.K. wrc, ale dwie ciągłe? To już trochę tak, jak: "Płać, wypiszemy, a później, jak przyjdziesz - i tak coś znajdziemy...".

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 23:25 
Moderator
Moderator

TomDexter napisał(a):
"Płać, wypiszemy, a później, jak przyjdziesz - i tak coś znajdziemy..."
z przykroscia stwierdzam ze w niektorych firmach to ostatni punkt regulaminu polisy :klotnia:
ja spojrze dokladnie do mojej umowy, bo w zwiazku z tym ze nie wyprzedzam na ciaglej :diabel: i nie przekaczam predkosci :diabel: nie analizowalem tej czesci umowy zbyt dokladnie :jezyk:

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 23:25 
Coś wie...
Coś wie...

Zapis z OWU AC AXA

Nie pomniejszamy wypłaty
odszkodowania przy szkodach
spowodowanych przekroczeniem
prędkości oraz z tytułu kolejnych
szkód w okresie ubezpieczenia

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2009, o 23:48 
Spamer
Spamer

droset napisał(a):
bez zniżek i z tą opcją stałej wartości
Stałej wartości czego? Sumy ubezpieczenia przez 12 miesięcy - nie uwzględniając utraty wartości rynkowej pojazdu, czy niepomniejszanie sumy w razie szkody do x procent sumy ubezpieczenia?
Leasing był, a teraz autko jeździ dalej w firmie?
Sparzyłeś się na PZU?
Trochę mało danych do wyliczenia oferty ;-)
Jeśli czytasz ogólne warunki, to zobacz minimalną wypłatę i udział własny w przypadku, gdy to nie Ty sam będziesz kierował swoim pojazdem.
No i podstawa - czy jest dopłata za objęcie zakresem szkody poza granicami PL.

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2009, o 00:45 
Coś wie...
Coś wie...

TomDexter napisał(a):
Stałej wartości czego?

wartości na jaką auto zostało ubezpieczone, np. w chwili ubezpieczania było warte 100 i jeżeli zostanie skradzione po 11 m-cach wypłacają 100
TomDexter napisał(a):
Leasing był, a teraz autko jeździ dalej w firmie?
Sparzyłeś się na PZU?

Poprzednie auta były w leasingu gdzie ubezpieczali je w PZU. Ubezpieczenie w leasingu przez PZU było tanie ale indywidualnie jest 2x droższe i kupując avensisa (juz nie w leasingu) zdecydowałem sie na Link 4
TomDexter napisał(a):
Jeśli czytasz ogólne warunki, to zobacz minimalną wypłatę i udział własny w przypadku, gdy to nie Ty sam będziesz kierował swoim pojazdem.

dzięki za tą uwagę, poszukam jeszcze raz bo nie widziałem albo przeczyłem taki zapis. Widziałem jedynie zapisy dotyczące przypadków gdy prowadzącym była os. która nie ukończyła 26 lat, była pod wpływem, nie posiadała uprawnień itp.
TomDexter napisał(a):
No i podstawa - czy jest dopłata za objęcie zakresem szkody poza granicami PL.

zdążyłem się zorientować że w zależności od firmy jest to w opcji lub standardzie

Przebrnąłem przez QWU Link 4 i AXA.
W AXA nie znalazłem takich zapisów jak w link, co podawałem wcześniej (30km/h, podwójna ciągła itd.) wręcz podają że u nich czegoś takiego nie ma i nie znalazłem również zapisu o rażącym naruszeniu przepisów drogowych, jak pisał wrc.
Nie podobają mi się jedynie dwa zapisy:
1)
"4. Jeżeli Ubezpieczony był uprawniony do odliczenia podatku VAT naliczonego przy nabyciu pojazdu:
1) odszkodowanie w przypadku kradzieży pojazdu ustala się po pomniejszeniu o podatek VAT wartości pojazdu na dzień ustalenia odszkodowania,
2) w przypadku szkody całkowitej podstawą ustalenia odszkodowania jest wartość pojazdu na dzień ustalania odszkodowania pomniejszona o podatek VAT, przy czym wartość pozostałości jest określana według wartości na dzień ustalania odszkodowania (pomniejszonej o podatek VAT), w stopniu wynikającym z przepisów regulujących zasady naliczania podatku VAT."

2)
"Odszkodowanie pokrywa:
1) koszt zakupu części zamiennych i materiałów:
a) dla pojazdów do 3 lat okresu eksploatacji – koszt zakupu oryginalnych materiałów i części zamiennych sygnowanych logo producenta, nie więcej jednak niż do wysokości kwot nieprzekraczających maksymalnych cen części i materiałów, określonych w systemie EurotaxGlass’s lub Audatex, jeżeli warsztat korzysta z systemu Audatex,"

AD 1.
Czemu mają mi potracić cały VAT jeżeli przy nabyciu osobowego auta przysługuje odpis 60% ale nie więcej jak 6000zł?

AD 2.
tzn. że jeżeli część w ASO będzie droższa niż w jakimś ich katalogu to za nią nie wypłacą 100%? Jeżeli tak to opcja naprawy w ASO na oryginalnych częściach może okazać się fikcją

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2009, o 00:54 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
brt napisał(a):
Ja mogę polecić Allianz Direct. Co prawda mam u nich tylko pakiet OC + NW, ale dzwoniąc po wszystkich ubezpieczalniach, u nich wyszło najtaniej.

Tylko jedna uwaga co do AC w Allianz Direct. Mają różne warianty, jeśli chodzi o udział własny, ale warto brać pod uwagę tylko ten z udziałem zerowym. Dlaczego? Otóż ta firma należy do tych, które w sprytny sposób określa udział własny - mianowicie wynosi on określony procent, ale nie od wartości szkody, tylko od sumy ubezpieczenia. W efekcie np. przy udziale własnym 10%, dla samochodu ubezpieczonego na 30 tys., kwota ta wynosi zawsze 3000 zł - i przy mniejszej szkodzie żadnego odszkodowania nie dostaniemy :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2009, o 01:07 
Moderator
Moderator

to z mojej strony ciekawe punkty:
24. Zatopienie - zanurzenie ubezpieczonego pojazdu w cieczy. Przez zatopienie nie uważa się zassania
cieczy przez pracujący silnik pojazdu.

oznacza, ze jezeli silnik auta zassie auto wode z kaluzy co niestety czesto konczy sie "dezintegracja" motoru, nie dostaniemy nic, znam taki przypadek

Ergo Hestia nie odpowiada także za szkody powstałe:
2) w czasie ruchu w pojazdach:
c) nie posiadających ważnego badania technicznego potwierdzonego odpowiednim wpisem
w dowodzie rejestracyjnym pojazdu ważnym w dniu wystąpienia szkody,

sprawa ogolnie znana, ale jednak lepiej na przeglad jechac tydzien przed terminem

4. Z zakresu ochrony ubezpieczeniowej wyłączone są również szkody powstałe:
6) w pojeździe oddanym do sprzedaży komisowej,
7) w pojeździe przekazanym do warsztatu w celu dokonania diagnostyki, przeglądu czy naprawy
§ 11
1. Ergo Hestia jest wolna od odpowiedzialności, jeżeli Ubezpieczony wyrządził szkodę umyślnie lub
wskutek rażącego niedbalstwa, chyba że zapłata odszkodowania odpowiada w danych okolicznościach względom słuszności.

do 4 i 6: czyli trzeba sie bedzie sadzic z serwisem lub komisem, wiec trzeba sprawidzc zapisy umow na podstawie jakich oddajemy tam auto
do par. 11: i tu mozna wyprzedzanie na podwojenej ciagle uznac za razace niedbalstwo, na szybkiego nie znalazlem zapisu o razacym naruszeniu przepisow kodeksu drogowego, ale w poprzednich umowach w innych firmach na pewno cos takiego widzialem :auto:

i tu inny ciekawy punkt:
3. Za opłatą dodatkowej składki, suma ubezpieczenia, o której mowa w ust. 2, będzie uznawana
przez Ergo Hestię za wartość rynkową pojazdu przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy
ubezpieczenia pojazdu fabrycznie nowego pod warunkiem, że do dnia szkody przebieg pojazdu nie
przekroczył 20 000 km i pojazd nie uległ uszkodzeniu
wiec wraz z 20001 km, auto straci bardzo duzo na wartosci dla ubezpieczyciela

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2009, o 09:18 
Coś wie...
Coś wie...

wrc napisał(a):
1. Ergo Hestia jest wolna od odpowiedzialności, jeżeli Ubezpieczony wyrządził szkodę umyślnie lub
wskutek rażącego niedbalstwa, chyba że zapłata odszkodowania odpowiada w danych okolicznościach względom słuszności.
do 4 i 6: czyli trzeba sie bedzie sadzic z serwisem lub komisem, wiec trzeba sprawidzc zapisy umow na podstawie jakich oddajemy tam auto
do par. 11: i tu mozna wyprzedzanie na podwojenej ciagle uznac za razace niedbalstwo, na szybkiego nie znalazlem zapisu o razacym naruszeniu przepisow kodeksu drogowego, ale w poprzednich umowach w innych firmach na pewno cos takiego widzialem

Z tego co się zdążyłem zorientować pod pojeciem "rażące niedbalstwo" kryją się przypadki takie jak np. pozostawienie auta na wzniesieniu bez zaciągniętego hamulca ręcznego, pozostawienie kluczyków w aucie itp. Raczej nie chodzi tu o przekraczanie predkości czy podwójna ciągłą choć kto ich tam wie? Pod tym wzgledem należą się słowa uznania dla LINK 4, każdy punkt umowy jest dotakowo przetłumaczony z "polskiego na nasze" i nie ukrywaja takich kruczków. Jezeli się człowiek zdecyduje to przynajmniej świadomy ewentualnych wyłączeń (zakładając że czytał OWU).

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2009, o 14:45 
Spamer
Spamer

droset napisał(a):
pod pojeciem "rażące niedbalstwo" kryją się przypadki takie jak np. pozostawienie auta na wzniesieniu bez zaciągniętego hamulca ręcznego, pozostawienie kluczyków w aucie itp.
Zobacz: link...
A kluczyki? Oj nie, w momencie zgłaszania kradzieży pojazdu ubezpieczycielowi, powinieneś mieć dokładnie tyle kompletów, ile zostało zapisane we wniosku o ubezpieczenie AC. Jeśli czegoś będzie brakowało (kluczyki, piloty(!), dokumenty), to będzie odmowa - czyli sprawa w sądzie.
Stała suma ubezpieczenia - jesli dostaniesz na piśmie wydruk wyceny wartości katalogowej pojazdu, potwierdzone pieczątką i podpisem osoby wykonującej czynności agencyjne - O.K. Jeśli nie - moim zdaniem jest to zapis martwy. Poza tym przy przebiegu rocznym powiedzmy 70.000 km - osobiście nie chce mi się w takie zapisy wierzyć.

Możliwość odliczenia VAT - we wszystkich firmach jest podobnie. Może to tylko zmienić orzeczenie Sądu Najwyższego. Inaczej wszyscy będą lecieli w trąbę.

Części nowe oryginalne - zamienniki: wystarczy podjechać do najbliższego ASO i grzecznie spytać, w jakich firmach warto ubezpieczyć auto. Zostanie jedynie kilka firm do obdzwonienia ;-) Ile jest przypadków osób, których naprawione auta nawet miesiąc czekają, aż ich właściciel dogada się (lub nie) ze swoim ubezpieczycielem w sprawie wysokości wypłaty odszkodowania?

Szkoda całkowita - ile to jest w AXA? 70% wartości pojazdu, czy mniej?

Jeśli zawieramy ubezpieczenie przez telefon - nagrywamy rozmowę, informując uprzednio o tym rozmówcę - przecież oni robią to samo. I przed podpisaniem wniosku (lub ustnym wyrażeniem zgody na zawarcie umowy) koniecznie prosimy o pisemną wycenę wartości katalogowej pojazdu z uwzględnieniem całego faktycznego wyposażenia. Musi się jakoś dać. Dlaczego aż tak się upieram przy tym? Bo katalog (jak każdy program) posiada błędy. Zdarza się, że pojazd mający uboższe wyposażenie ma wyższą wartość katalogową...

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2009, o 20:13 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22 Sedan
Rocznik: 1998
Silnik: 1.6 4A-FE 110KM
wrc napisał(a):
brt napisał(a):
Po roku bezszkodowej jazdy wyszło 1250 zł na rok. Nie wiem tylko czy mam u nich zwyżkę ze względu na wiek czy nie że tak tanio wyszło.
hmm, to ja mam AC-OC-NW-Asistance za 1400, a i taniej mozna
ale fakt, nie wiem jakie znizki, zwyzki masz ???

Ja mam tylko 10% zniżki na OC. Moje pierwsze OC+NW było na Malucha i wynosiło prawie 1100 zł na rok w PZU. Za następny rok chcieli już tylko 700 zł. Podejrzewam zdjęcie zwyżki za wiek ale mogę się mylić. Kolizji żadnych nigdy nie było a samochód mam ubezpieczony tylko na siebie.

Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 09:23 
Coś wie...
Coś wie...

Dziękuję za wszelkie wypowiedzi, szczególnie schłodzone piwko dla TomaD. i wrc :)
Ostatecznie wybrałem AXA:
- najniższa cena za pakiet przy interesujących mnie parametrach ubezpiecznia
- lepsze lub bardzo porównywalne OWU w odniesieniu do innych towarzystw przy cenie pakietu do 4tys. zł.
- auto mam z rynku niemieckiego i posiada wyposazenie niedostępne z tym silnikiem w Polsce. AXA jako jedna z nielicznych firm do szacowania wartości auta wzięła to pod uwagę i uwzględniła faktyczne wyposażenie jako fabryczne bez doubezpieczania (większość firm opiera się na katalogach polskich, gdzie najbogatrzą wersją z tym silnikiem jest SOL i nie ubezpieczą od innej wersji). Druga taka firmą było PZU ale tam było wiecej wyłączeń i droższa oferta.
- udałem sie do jednego z ASO, gzie zadałem pytanie o ich współpracę z AXA. Usłyszałem że przy autach w wieku do 3 lat nie przypominają sobie żadnych problemów i że tylko przy starszych niż 3 akceptują tylko zamienniki. Generalnie wspólpracę ocenili na dobrą.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 12:24 
Guru
Guru

Też przez pierwszy rok użytkowania Avki korzystałem z pakietu w AXA. Rzeczywiście mieli najniższą cenę przy sensownych warunkach. Tyle że jedną rzeczą mnie do siebie zrazili - ale to pewnie akurat u mnie tak wyszło. Mianowicie pierwszy rok kosztował mnie ok. 4000zł (Toyota, Wawa, pierwszy samochód... :nuda: ) i zgadzało się to z ich kalkulatorem on-line. W kolejnym roku zaglądam w kalkulator i za moje autko wyszło mi 2700 :wow: . Myślę sobie: nieźle, niech żyje konkurencja na rynku :chytry: . To ciekawe ile mnie zaproponują. Potem sami zadzwonili, z propozycją dosyć prostą: 4000zł - 10%... :glupek: . Więc wysmarowałem im maila, z pytaniem, czy to nie jakaś pomyłka, żeby stały klient dostawał gorsze warunki (poniekąd sporo gorsze) niż nowy. Podałem im mój numer polisy i numer zapisanej kalkulacji. Znów zadzwonili i z pewną taką nieśmiałością mówią, że wszystko się zgadza i tak niestety wyszło, tak wyliczył ich system i nic z tym się nie da zrobić, oczywiście to nie do końca w porządku, może na przyszłość jakoś zmienią te warunki, ale teraz nic nie poradzą... To wziąłem cztery litery w troki ;-) , zadzwoniłem do poleconego przez kumpla agenta Compensy, który mi wynegocjował nieco lepszy pakiet za 3400zł. A w tym roku z jeszcze lepszymi warunkami (m.in. bez udziału własnego) zapłaciłem 2600. I tak to wygląda w "normalnej" firmie (tzn. działającej przez agentów, nie przez net). Zwykle taka obsługa kosztuje, ale jak widać czasem można wręcz na tym zyskać.

Więc co do AXy, to chyba nie jest zły wybór - jeśli jesteś ich nowym klientem, bo na takich najwyraźniej zależy im najbardziej. Moja rada na przyszły rok: dowiedz się wcześnie, co Ci zaproponują i zorientuj się wśród innych firm. Może teraz mają jakąś inną politykę cenową, a może nie...

Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 14:59 
Coś wie...
Coś wie...

Portal, to, co opisujesz dokładnie, ale to dokładnie w 100% spotkało mnie w tym roku w Link4 i właśnie z tego powodu postanowiłem zmienić ubezpieczyciela. Jak zgłosiłem, że rezygnuje zadzwonił do mnie pracownik Link4 i powiedział, że AXA za rok może zrobić dokładnie tak jak oni teraz, bo to wynika z jakiegoś kalkulatora szkodowości na danej marce/modelu. Ja na to odparłem, że dzięki nim, nauczony doświadczeniem za rok również rozpoznam rynek i jeżeli AXA mi wyliczy składkę na tym samym poziomie, co rok wcześniej to nie będę miał problemu z ponowna zmianą ubezpieczyciela i może nawet ponownie ubezpieczę w Link4. Człowieka, delikatnie zatkało, bo co mógł mi na to powiedzieć?
Wychodzi na to, że niezależnie od firmy warto, co roku badać oferty konkurencji.

Jako ciekawostkę dodam, że po kilku godzinach zadzwoniła do mnie Pani (prawdopodobnie z działu utrzymania klienta lub cos w tym stylu) z radosną informacją, że dyrektor udzielił mi specjalnego rabatu 1000zł i żebym pozostał u nich. Tym rabatem zrównali ofertę cenową do oferty AXA, praktycznie co do złotówki, ale poczułem sie jak ktoś, kogo próbowano na dzień dobry okraść i podziękowałem.

Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 15:03 
Spamer
Spamer

Portal napisał(a):
jeśli jesteś ich nowym klientem, bo na takich najwyraźniej zależy im najbardziej.
Niestety wygląda na to, że nie tylko u nich jest taka polityka cenowa.
Dla mnie osobiście to jakieś zupełne nieporozumienie.
A trzymając się faktów:
Wcześniej było tak:
"Nasz klient = nasz pan"
A teraz jest tak:
"Nowy klient = nasz pan".
Chore.
AXA + Warszawa + prawie nowe auto + szyte na miarę warunki -> źle to nie wygląda :-)

Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 21:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

ostatnio w PZU (czyli rok temu) za OC i AC-kradzieżowe zapłaciłem 799 (60% zniżki na OC) 6 lutego dzwoni ubezpieczyciel czy kontynuuję więc mówię tak ale proszę o wycenę AC, OC, NW pełne - gostek mówi że jest promocja w PZU jak mam 60% na OC to dają też 60% na AC wyszło 1879 ogółem :-)

Tytuł:
PostNapisane: 14 lut 2009, o 10:28 
Spamer
Spamer

adamsawi napisał(a):
AC-kradzieżowe
Już nie ma samej AC-KR w PZU. Aktualnie opcja full econo mode jest taka, że... lepiej nie będę się tutaj rozpisywał.
Portal napisał(a):
Potem sami zadzwonili

droset napisał(a):
zadzwoniła do mnie Pani

Jeśli mogę spytać, kiedy ostatnio zrobiliście super zakupy przez telefon?
Jestem w pełni świadomy tego, że sam się wystawiam, ale jednak zaryzykuję.
droset napisał(a):
poczułem się jak ktoś, kogo próbowano na dzień dobry okraść

Rozumiem..., ale są takie zniżki, których nie ma w arsenale zwykły agent/konsultant/pracownik.

Tytuł:
PostNapisane: 14 lut 2009, o 22:21 
Guru
Guru

TomDexter napisał(a):
Portal napisał(a):
Potem sami zadzwonili

droset napisał(a):
zadzwoniła do mnie Pani

Aaleossochozzi ??? No bo chyba nie o to, że ubezpieczyciel do mnie dzwoni z propozycją przedłużenia polisy? A zakupy przez telefon? Raczej przez Net - to się owszem, zdarzało, ale ciągle nie pojmuję Twojej "żaluzji" :nie:

Tytuł:
PostNapisane: 14 lut 2009, o 23:20 
Coś wie...
Coś wie...

TomDexter napisał(a):

Rozumiem..., ale są takie zniżki, których nie ma w arsenale zwykły agent/konsultant/pracownik.

... i ty Brutusie przeciwko mnie? :help:

Teraz serio, to czy ktoś dysponuje na dzień dobry mniejszym czy większym rabatem jest dla mnie mało istotne. Tak się poczułem, nie uważam takiej praktyki za moralnie poprawną i raczej zdania w tym temacie nie zmienię. :nie: :nie:

Tytuł:
PostNapisane: 14 lut 2009, o 23:55 
Coś wie...
Coś wie...

Ja osobiscie z link4 mialem przeboje... troche kombinowali... juz nie bede opisywal co i jak...
w kazdym razie zrobili mi taki rabat, ze ubezpieczenie wyszlo wyzsze niz bylo rok wczesniej w innej "drogiej" uzbezpieczalni.

Mialem w allianz - bylem bardzo zadowolony, teraz korzystalem z HDI - calkiem przystepne ceny.

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2009, o 13:45 
Spamer
Spamer

Portal, droset, nie mam absolutnie zamiaru usprawiedliwiać kogokolwiek, moje pytanie wydawało mi się naturalnym rozwinięciem Waszych opinii. Tym bardziej, że rozumiem Wasze odczucia pt. "Prawie nabici w butelkę".
Miałem na celu jedynie przedstawienie tej sprawy bardziej "od kuchni". Znam reakcje osób, które dzwonią (no właśnie: "dzwonią" - IMHO jeden z gorszych sposobów na uzyskanie wiążącej informacji) w trzecie miejsce, pytając o dobrą ofertę i uwaga: otrzymują trzecią cenę przy identycznym zakresie.
I dopiero teraz można się zastanawiać, skąd to się bierze i czy to poprawne moralnie. Moje zdanie: absolutnie NIE.

Resztę Wam napiszę w OT, bo z ubezpieczeniami to nie będzie miało wiele wspólnego...

>> Link do OT <<

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2009, o 14:06 
Moderator
Moderator

TomDexter napisał(a):
>> Link do OT <<
Tom link nie dziala ;-(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]