TOYOTA AVENSIS FORUM
http://avensis.info/

Sprawa sądowa, sprawca uciekł ale policja go znalazła
http://avensis.info/viewtopic.php?f=7&t=24853
Strona 1 z 1

Autor:  pawelk [ 2 lut 2017, o 17:19 ]
Tytuł:  Sprawa sądowa, sprawca uciekł ale policja go znalazła

Witam
Ktoś mi przerysował auto, uciekł. Drugi ktoś zostawił mi kartkę z numerem sprawcy.
Zgłosiłem na policję. Sprawa poszła do sądu, pierwsza rozprawa już niedługo.
Nie wiem czego się spodziewać ale wolę zapytać Was i ewentualnie jeśli się przyzna to ile mi się należy.
Drzwi pasażera przodu tą przerysowane do czarnego podkładu?. Byłem dzisiaj w ASO toyoty, trzeba malować dwa elementy plus naklejka.
Malowanie 1600zł plus 80zł naklejka. Jeśli mają malować drzwi to raczej nie zedrą całości do tego podkładu więc będzie szpachla.
Drzwi w ASO kosztują 3001zł.
Co według Was mi się należy, o co mogę się prosić sądu?
Czy należy mi się malowanie w ASO i nowe drzwi? bo chciałbym przywrócenia stanu sprzed stłuczki.
Można kupić używki ale jak mam sprawdzić oprócz lakieru czy reszta dobra, zawiasy itd przed założeniem
4680zł to jest cennik maksymalny według ASO

Autor:  wrc [ 2 lut 2017, o 17:37 ]
Tytuł:  Re: Sprawa sądowa, sprawca uciekł ale policja go znalazła

Za to pewnie i tak zaplaci jego oc wiec mozesz oddac auto do aso a oni placa za naprawe ale pewnie sie beda przed tym bronic. Pozdr

Autor:  pawelk [ 2 lut 2017, o 17:53 ]
Tytuł:  Re: Sprawa sądowa, sprawca uciekł ale policja go znalazła

ubezpieczyciel i tak ściągnie to od tej osoby bo była ucieczka

Autor:  wrc [ 2 lut 2017, o 19:27 ]
Tytuł:  Re: Sprawa sądowa, sprawca uciekł ale policja go znalazła

To juz inna sprawa ale moze byc ze z tej osoby trudno cos sciagnac a ubezpieczenie ma kase. Ewidentnie potrzebny prawnik. Pozdr

Autor:  XVS [ 2 lut 2017, o 20:42 ]
Tytuł:  Re: Sprawa sądowa, sprawca uciekł ale policja go znalazła

pawelk napisał(a):
ubezpieczyciel i tak ściągnie to od tej osoby bo była ucieczka
to trzeba udowodnić. Przerysował i nie zauważył. Tak się będzie tłumaczył. Ktoś zostawił nr rejestracyjny sprawcy, ale jeżeli nie zezna, że uciekł z premedytacja, to ciężko będzie udowodnić. Nie oszukujmy się, naprawdę można zarysować swoje, czy czyjeś auto i tego nie zauważyć. Zaznaczam, zarysować, nie wyrwać pół boku :hahaha:
T.U. na pewno będzie chciało usunąć szkodę jak najmniejszym kosztem i nie sądzę, żeby zgodzili się na wymianę drzwi jeżeli jest tylko rysa do podkładu. Szpachla się nie martw. To nie będzie grubość w milimetrach, tylko maks dwie warstwy szpachli natryskowej i podkład. Lakierować i tak trzeba całe drzwi. Jak nie wskażesz palcem, to nie ma szans, żeby zauważyć. lub żeby miało pękać. Chyba, że w łapy weźmie to jakiś paprak.

Autor:  Biały DWR [ 2 lut 2017, o 21:12 ]
Tytuł:  Re: Sprawa sądowa, sprawca uciekł ale policja go znalazła

Z tego co ja wiem to należy się a jak najbardziej naprawa w ASO. Sprawca jak uciekł to ubezpieczenie nie zadziała, z tym że jest coś takiego jak fundusz taki co Ci pieniądze oddadzą gwarantowany się zdaje to nazywa. Radziłbym to oddać do firmy co się tym zajmują, bez wkładu własnego oddasz 20% po tym co wywalczą, chyba że nie zależy Ci na gotówce to oddaj auto do bezgotówkowej likwidacji szkody.

Autor:  wrc [ 2 lut 2017, o 21:40 ]
Tytuł:  Re: Sprawa sądowa, sprawca uciekł ale policja go znalazła

Fundusz gwarantowany jest dla regulacji szkod powstalych przez pojazdy niebezpieczone badz gdy nieznany jest sprawca a nie do regulacji przy ucieczce z miejsca gdzie sprawca jest juz znany i (zakladam) ze jest ubezpieczony. Mialem taka sprawe kiedys w rodzinie, tyle ze dobra sprawa byla taka ze uciekinier jak juz zostal zlapany podpisal bez dyskusji papiery ubezpieczeniowe o swojej winie. pozdr

Autor:  Biały DWR [ 3 lut 2017, o 12:16 ]
Tytuł:  Re: Sprawa sądowa, sprawca uciekł ale policja go znalazła

Jeśli dobrze rozumiem, fundusz zadziała gdy nie wiem kto i czym mi auto uszkodzi???

Autor:  wrc [ 3 lut 2017, o 14:53 ]
Tytuł:  Re: Sprawa sądowa, sprawca uciekł ale policja go znalazła

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Telefon: 48 22 53 96 100
Strona internetowa: http://www.ufg.pl

Podstawowym zadaniem Funduszu jest zaspokajanie roszczeń z tytułu obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych i odpowiedzialności cywilnej rolników za szkody powstałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:

na osobie, gdy szkoda została wyrządzona w okolicznościach uzasadniających odpowiedzialność cywilną posiadacza pojazdu mechanicznego lub kierującego pojazdem mechanicznym, a nie ustalono ich tożsamości
w mieniu, w przypadku szkody, w której równocześnie u któregokolwiek uczestnika zdarzenia nastąpiła śmierć, naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, trwający dłużej niż 14 dni, a szkoda została wyrządzona w okolicznościach uzasadniających odpowiedzialność cywilną posiadacza pojazdu mechanicznego lub kierującego pojazdem mechanicznym, a nie ustalono ich tożsamości. W przypadku szkody w pojeździe mechanicznym świadczenie Funduszu podlega zmniejszeniu o kwotę stanowiącą równowartość 300 euro, ustalaną przy zastosowaniu kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski obowiązującego w dniu ustalenia odszkodowania
w mieniu i na osobie, gdy:
posiadacz zidentyfikowanego pojazdu mechanicznego, którego ruchem szkodę tę wyrządzono, nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych
posiadacz zidentyfikowanego pojazdu mechanicznego, którego ruchem wyrządzono szkodę, zarejestrowanego za granicą na terytorium państwa, którego biuro narodowe jest sygnatariuszem Jednolitego Porozumienia między Biurami Narodowymi – Regulaminu Wewnętrznego, nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, a pojazd mechaniczny był pozbawiony znaków rejestracyjnych, bądź znaki te nie były, w momencie zdarzenia, przydzielone temu pojazdowi przez właściwe władze
rolnik, osoba pozostająca z nim we wspólnym gospodarstwie domowym lub osoba pracująca w jego gospodarstwie rolnym wyrządzili szkodę, której następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia bądź też utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia, a rolnik nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC rolnikówUbezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zaspakaja też roszczenia z tytułu szkód na osobie i mieniu wyrządzone przez nieubezpieczonego posiadacza pojazdu mechanicznego, jeżeli szkoda powstała w ciągu 30 dni od dnia objęcia w posiadanie pojazdu nabytego w państwie członkowskim Unii Europejskiej, a pojazd ten ma być zarejestrowany w Polsce.

Za szkody spowodowane osobom zagranicznym, z państw w których biura narodowe nie są sygnatariuszami Jednolitego Porozumienia między Biurami Międzynarodowymi – Regulaminu Wewnętrznego, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaca odszkodowania na zasadach wzajemności.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie wypłaca odszkodowania poszkodowanym, jeżeli mogą oni zaspokoić roszczenia na podstawie umów ubezpieczenia dobrowolnego (np. AC, ubezpieczenie mienia w transporcie itp.). W takich przypadkach Fundusz wyrównuje szkody w części nie zaspokojonej z ubezpieczeń dobrowolnych.

Autor:  Aloyz [ 19 kwi 2017, o 22:18 ]
Tytuł:  Re: Sprawa sądowa, sprawca uciekł ale policja go znalazła

Temat już pewnie nieaktualny, ale drobne uzupełnienie z mojej strony. Jeśli szkoda jest tylko na mieniu, a sprawca pozostaje niezidentyfikowany, to UFG nie wypłaci niestety pieniędzy: (cyt.) "UFG nie wypłaca odszkodowań za kolizje spowodowane przez nieustalonych sprawców, w których nikt nie odniósł obrażeń."

Generalnie Fundusz wypłaca kasę w przypadkach kiedy ubezpieczalnia odmawia (kierowca pod wpływem lub uciekł z miejsca wypadku, ale został zidentyfikowany), jeśli auto nie miało OC, względnie gdy zdarzenie miało miejsce w okolicznościach popełniania przestępstwa. Dla poszkodowanych działa to dość przyzwoicie.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/