TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 lis 2017, o 22:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Kodeks drogowy
PostNapisane: 15 maja 2008, o 09:13 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
Mnie najbardziej wkurza niespójnośc oznakowania - już trzy razy tak zatrzymała mnie policja-
gdy na znaku jest "zakaz wyprzedzania", "skrzyżowanie", "ostry zakręt" , a tu na jezdni leci sobie _ _ _ linia przerywana _ _ _
.. i w momencie kiedy coś przesłania znak pionowy - chociażby inny pojazd ale często i drzewa naprzykład i nie widzę go z jakichkolwiek innych przyczyn /nawet i gapiostwa/ - to mogę tylko sugerować się oznakowaniem jezdni - a tam _ _ _ linia przerywana _ _ _

.... i tak sobie wyprzedzam , chociażby traktor , bo tu przecież _ _ _ linia przerywana _ _ _ a tam w krzakach :bojesie: panowie P !

I powiem tak, tylko po raz pierwszy zapłaciłem mandat , potem byłem już przygotowany i zawsze zadaję pytanie panu P , czy tutejsza komenda chociaż raz zarządała zmiany w oznakowaniu od zarządcy drogi skoro tu tak często stoją i dbają o "bezpieczeństwo" , jeśli słyszę , że nie muszą tego robić, albo, że gmina biedna i nie ma pieniędzy /slowa daję jeden tak mi powiedział/ to oświadczam, że mandatu nie przyjmuję - bo to jest ewidentne zastawianie pułapek na kierowców i narażanie ich na niebezpieczeństwo - ponieważ psią powinnością państwa i jego wszelkiej reprezentacji jest przedewszystkim mnie chronić i jednoznacznie informować o wszelkich niebezpieczeństwach a nie karać i to w sposób , który nazwałbym uwłaczającym....
.... w pozostałych dwóch przypadkach mandatu nie zapłaciłem , sprawa nie trafiła do sądu grodzkiego ...

PostNapisane: 15 maja 2008, o 10:29 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
gregor napisał(a):
Mnie najbardziej wkurza niespójnośc oznakowania - już trzy razy tak zatrzymała mnie policja-
gdy na znaku jest "zakaz wyprzedzania", "skrzyżowanie", "ostry zakręt" , a tu na jezdni leci sobie _ _ _ linia przerywana _ _ _

Dokładnie! Też się z taką sytuacją spotkałem - na szczęście nie miałem z tego powodu do czynienia z <p>.

Problem w tym, że sąd może orzec, że te dwie rzeczy się nie wykluczają. Tzn. linia przerywana pozwala na jej przekroczenie, ale nie znaczy to, że w każdych okolicznościach. Samo wyprzedzanie regulują odrębne przepisy. Np. jeśli chodzi o wyprzedzanie w obszarze zabudowanym na drodze o wielu pasach ruchu w tę samą stronę. Teoretycznie nie powinno być żadnych ograniczeń, a jednak...

Co nie zmienia faktu, że jest to niekonsekwencja jakiegoś urzędu i wprowadzanie kierowców w błąd. I tak można się bronić - pytanie z jakim skutkiem :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 12:51 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Honda
Model: Accord
Rocznik: 2004
Silnik: K20A6
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś było tak:
Wyjazd z parkingu z Galerii Mokotów
Nakaz jazdy w prawo lub w lewo i .......... podwójna ciągła :-(

Toyota Avensis T22 kombi ->Honda Civic 5 Gen -> Subaru Justy 1.2 4WD -> Toyota Avensis T22 Sedan -> Honda Accord CL7

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 13:15 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: T22
Rocznik: 1999
Silnik: 3S-FE
Portal napisał(a):
I tak można się bronić - pytanie z jakim skutkiem

Niestety w obecnej rzeczywistości jest to nadal walka z wiatrakami. :-(

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 05:30 
Stara się...
Stara się...

Jak ktoś już pisał, ie linia świadczy o możliwości wyprzedzania - nawet obecność podwójnej ciągłej nie zabrania wyprzedzić pojazdu przed tobą, pod warunkiem, że jej nie przekroczysz.
Niezauważenie znaku przez gapiostwo też nie jest wytłumaczeniem, podobnie jak zasłanianie go przez jadący przed tobą samochód (widocznie za blisko niego jechałeś - w ten sposób możesz nawet nie zauważyć, ze masz czerwone światło a on jedzie na późnym żółtym ;-) ).
Inna sprawa to stawianie zakazu wyprzedzania na drogach wielopasmowych --> rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych jasno mówi, że nie wolno ich na takich drogach stosować - a jednak są. I tu można by się chyba odwoływać, chociaż nie wiem, czy ktoś już próbował. I nie jest to kwestia prawa o ruchu drogowym - podobnie jak pierwszy post. :cfaniak:
I szczerze powiedziawszy ja nie widzę jakichś luk w naszym kodeksie --> jeśli ktoś decyduje się na odmowę przyjęcia mandatu, to raczej ze względu na niejasność dowodów, nie ze względu na sprzeczności w przepisach.

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 07:12 
Zaawansowany
Zaawansowany

Lord D4 napisał(a):
Jak ktoś już pisał, ie linia świadczy o możliwości wyprzedzania - nawet obecność podwójnej ciągłej nie zabrania wyprzedzić pojazdu przed tobą, pod warunkiem, że jej nie przekroczysz.

- nie o tym tu piszę a wręcz przeciwnie - chciałbym, żeby te linie były - bo właśnie wtedy nie będę wyprzedzał

Lord D4 napisał(a):
Niezauważenie znaku przez gapiostwo też nie jest wytłumaczeniem, podobnie jak zasłanianie go przez jadący przed tobą samochód (widocznie za blisko niego jechałeś - w ten sposób możesz nawet nie zauważyć, ze masz czerwone światło a on jedzie na późnym żółtym ;-) ).

nie mam zamiaru tłumaczyć się z mojego gapiostwa - oznakowanie ma być jednoznaczne i spójne, nie pisałem o wyprzedzaniu na skrzyżowaniach o ruchu kierowanym, tam można wyprzedzać, ajeśli jak piszeszz jadę zakimś i on przejeżdż na żółtym, to znaczy że się za nim wlokę a nie wyprzedzam
Lord D4 napisał(a):
I nie jest to kwestia prawa o ruchu drogowym - podobnie jak pierwszy post. :cfaniak:

wątek jest nie tylko o o prawie lecz także o niespójnościach w oznakowaniu
Lord D4 napisał(a):
I szczerze powiedziawszy ja nie widzę jakichś luk w naszym kodeksie --> jeśli ktoś decyduje się na odmowę przyjęcia mandatu, to raczej ze względu na niejasność dowodów, nie ze względu na sprzeczności w przepisach.

- myślę że luki można znaleźć wszędzie - całe nasze prawodawstwo z tego słynie - a nalwięcej jest luk w mózgach ludzi, którzy je sporządzją

- żeby zobrazować dokładniej o co mi chodzi taki przykład

.... wyjazd z jakiejś wsi , zakaz wyprzedzania , a wyjazd ten ciągnie się z 1,5 km , przed tobą ciągnie się dziwny pojazd z jakąś załadowaną przyczepą , gość jedzie dziwnie raz przyspiesza raz zwalnia, po 500 m takiej jazdy jesteś już zdezorientowany czy zakaz jeszcze obowiązuje / a może już jakaś droga krzyżowała się z prawej strony?/ czy wręcz zapominasz o zna ku bo zjakichś powodów jesteś bardziej zajęty tym co się dzieje przed tobą, a tu na jezdni _ _ _ linia przerywana _ _ _ , więc wyprzedzam zawalidrogę, a tam panowie P, i ten debil jeszcze śmie mi mówić, że gmina biedna i nie ma pieniędzy na pomalowanie lini ciągłej , ba ... jeszcze ci powie , że pieniądze z mandatów są są ważnym składnikiem budżetu państwa i dlatego stoją wtakich miejscach - klasyczne zakładanie pułapek na kierowców , z narażaniem mnie na niebezpieczeństo , bo może ono rzeczywiście istnieje a tu _ _ _ linia ciągła _ _ _

Jeśli jeszcze mi powiesz , że tego nie rozumiesz to ja się poddaję

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 12:41 
Stara się...
Stara się...

Ja wszystko rozumiem, tylko jak będziemy wszędzie rysować linie ciągłe, gdzie jest zakaz wyprzedzania, bo ktoś jest zajęty czymś innym to w miejscu tym nie nawrócisz, nie wjedziesz na posesje po drugiej stronie itp. Pokazywana przez Ciebie sytuacja jest oznaczeniem jak najbardziej spójnym - wyprzedzanie jest tylko jednym z wielu manewrów, które wymagają przekroczenia linii na jezdni.
Poza tym powtórzę jeszcze raz - jadąc samochodem musisz jechać tak, by móc właściwie oceniać sytuację na drodze i dać sobie szansę na reakcję. Jeśli jeździsz (czy też wleczesz się) za jakimś większym autem, które nie pozwala ci na ogarnięcie wzrokiem czegoś dalej niż maska samochodu, to jedziesz za blisko. I tu nie ma wytłumaczenia.
Zasadność postawienia takiego a nie innego oznakowania może być wątpliwa i nawet jeśli policja to wyczuwa by kosić kierowców, to niestety wszystko jest zgodne z prawem i tyle. Jednak nadal nie widzę sensu psioczenia na kodeks drogowy.

Nie zmienia to niestety faktu, że zakazy czy drastyczne ograniczenia prędkości są stawiane w miejscach, gdzie nie można dopatrzyć się ich zasadności. I to rzeczywiście powoduje narastanie frustracji. Jednak nadal nie rozumiem czemu s tego powodu psioczyć na kodeks drogowy (zgodnie z tematem wątku), bo to raczej zasługa administracji.

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 17:23 
Zaawansowany
Zaawansowany

Lord D4 napisał(a):
tylko jak będziemy wszędzie rysować linie ciągłe, gdzie jest zakaz wyprzedzania, bo ktoś jest zajęty czymś innym to w miejscu tym nie nawrócisz, nie wjedziesz na posesje po drugiej stronie itp

owszem wjadę na posesję - chyba że przywalą jeszcze zakaz skrętu i w lewo i w prawo - bo normalne jest że w miejscu wjazdu/wyjazdu na posesję rysuje się linię przerywaną

Lord D4 napisał(a):
Jednak nadal nie rozumiem czemu s tego powodu psioczyć na kodeks drogowy (zgodnie z tematem wątku), bo to raczej zasługa administracji.

- no dobrze kodeks drogowy zostawiam w tym przypadku w spokoju - na razie - ale jeśli administracja robi złe oznakowania , to policja jest od tego, aby interweniować i wymagać naprawienia błędów, a nie skwapliwie korzystać z tego bałaganu.

Zresztą co tu dużo deliberować policja stoi tam gdzie oznakowanie jest najczęściej niespójne , nie wyrażne, albo trudno widoczne , w pozostałych przypadkach kierowcy stosują się do przepisów, oprócz piratów ale tam policji na lekarstwo.

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 20:54 
Stara się...
Stara się...

Ja sam dostałem dwa razy mandat za jazdę 62 km/h na 50-ce (dziwnym trafem dwa razy dokładnie 62) i nasłuchałem się o piraceniu z dzieckiem w foteliku - jeden był większy, bo dałem wyraz swojej frustracji, drugi symboliczny, bo machnąłem łapą na marudę w mundurze.
Takie życie kierowcy - od egzaminu uczysz się, że jazda jest pełna pułapek, a myśliwym jest najpierw egzaminator a potem policjant. Kierowca niestety zamiast skupić się na prowadzeniu auta zastanawia się, czy ograniczenie już się skończyło i można wreszcie odetchnąć.
tak niestety jest wszędzie na świecie - tylko tam są alternatywy w postaci szybkich dróg a u nas w postaci filmu. :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 21:12 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1CD-FTV
za 62 km/h na 50 zenada, takich policjantów powinni karac

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 23:39 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
Lord D4 napisał(a):
Ja sam dostałem dwa razy mandat za jazdę 62 km/h na 50-ce

Też tak dostałem. Dokładnie 62 w zabudowanym. I to 500 zł!

No tak, ale ja o 62 przekroczyłem... :-D

PostNapisane: 14 sie 2013, o 18:49 
Spamer
Spamer

Pochwały: 54
Marka: Opel
Model: Insignia
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
http://www.tvn24.pl/bez-pasow-z-telefon ... 007,s.html

Zniesienie, na wzór niemiecki, limitu prędkości na autostradach.

- Podwyższenie limitu prędkości na drogach ekspresowych do 130 km/h.

- Podwyższenie limitu prędkości w terenie niezabudowanym do 100 km/h, a w godzinach od 22.00 do 5.00 do 110 km/h.

- Podwyższenie limitu prędkości w terenie zabudowanym do 55 km/h, a w godzinach od 22.00 do 5.00 do 70 km/h.

- Zniesienie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, z wyjątkiem pasażerów do 18. roku życia.

- Dopuszczenie używania tzw. "antyradarów".

- Obowiązek wyposażenia każdej sygnalizacji świetlnej w tzw. "sekundnik".

- Zniesienie, na wzór amerykański, konieczności odbywania obowiązkowego kursu przed egzaminem na prawo jazdy.

- Podwyższenie kar oraz liczby punktów karnych za jazdę lewym pasem.

- Zniesienie zakazu rozmów przez telefon komórkowy w czasie jazdy.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam Lukatoari

PostNapisane: 14 sie 2013, o 19:11 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 41
Marka: Citroen
Model: Czołg C4 Picasso
Nadwozie: inne
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 ON
Cos bym zostawil z tych pomyslow , typu sekundnik przy sygnalizacji . Ale to jak juz ktos powiedzial . To populizm i kretynizm . Niemniej obowiazek pasow po cos jest i ja jestem za.

PostNapisane: 14 sie 2013, o 21:24 
Moderator
Moderator

Pochwały: 289
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Juz bez zniesienia kursow wielu nie potrafi jezdzic, tym bardziej po autostradzie, jeszcze zdjac limit predkosci, pozwolic zapierniczac w zabudowanym, moze nawet zlikwidowac przejscia dla pieszych, odpiac pasy i sie kraj do konca wyludni :-)

PostNapisane: 15 sie 2013, o 14:05 
Spamer
Spamer

Pochwały: 54
Marka: Opel
Model: Insignia
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
Moim zdaniem to:

-Zniesienie, na wzór niemiecki, limitu prędkości na autostradach.
Akurat autostrad nie mamy za dużo, i podniesienie prędkości o 5 czy 10 , ale nie zniesienie limitu, bo i co rusz bramki, ludzie by hamować nie nadążyli :-D

– Podwyższenie limitu prędkości na drogach ekspresowych do 130 km/h.
Nie, i tak jest spora.

– Podwyższenie limitu prędkości w terenie niezabudowanym do 100 km/h, a w godzinach od 22.00 do 5.00 do 110 km/h.
Na 1 jezdniowej drodze, chyba nie aż taki dobry pomysł. NIE

– Podwyższenie limitu prędkości w terenie zabudowanym do 55 km/h, a w godzinach od 22.00 do 5.00 do 70 km/h.
Tu może i tak, ale nie w małych miasteczka, ale w takich miastach jak Warszawa, gdzie są ulice o 2-3 pasach ruchu w jednym kierunku i tylko na tych odcinkach.

– Zniesienie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, z wyjątkiem pasażerów do 18. roku życia.
NIE, nie nie, choć słyszałem przypadki, że mający pasy zginęli, a ci co nie mieli wypadli przez okno i przeżyli, ale to pojedyńcze przypadki

– Dopuszczenie używania tzw. "antyradarów".

– Obowiązek wyposażenia każdej sygnalizacji świetlnej w tzw. "sekundnik".
To byłby dobry pomysł.

– Zniesienie, na wzór amerykański, konieczności odbywania obowiązkowego kursu przed egzaminem na prawo jazdy.
NIE, ludzie i po egzaminie nie umieją jeździć.

– Podwyższenie kar oraz liczby punktów karnych za jazdę lewym pasem.

– Zniesienie zakazu rozmów przez telefon komórkowy w czasie jazdy.
NIE,
Dodałbym też zakaz jedzenia, picia, czytania gazety, malowania się itd.

Pozdrawiam Lukatoari

PostNapisane: 15 sie 2013, o 17:33 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 41
Marka: Citroen
Model: Czołg C4 Picasso
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 ON
Ja bym dodal jeszcze do zakazu , zakaz przebierania( bo i takie przypadki widzialem) .

PostNapisane: 29 sie 2013, o 15:55 
Coś wie...
Coś wie...

Model: avensis I
Rocznik: 1998
Silnik: 7A-FE
Fans napisał(a):
http://www.tvn24.pl/bez-pasow-z-telefonem-i-szybciej-chca-zmian-w-kodeksie-drogowym,347007,s.html

- Podwyższenie limitu prędkości w terenie niezabudowanym do 100 km/h, a w godzinach od 22.00 do 5.00 do 110 km/h.

- Podwyższenie limitu prędkości w terenie zabudowanym do 55 km/h, a w godzinach od 22.00 do 5.00 do 70 km/h.

- Zniesienie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, z wyjątkiem pasażerów do 18. roku życia.

- Zniesienie, na wzór amerykański, konieczności odbywania obowiązkowego kursu przed egzaminem na prawo jazdy.

Co o tym sądzicie?

Raczej wszystko na tak ale z pewnymi zastrzeżeniami
w zabudowanym w dzień 70 w nocy 90 i tak wszyscy jadą szybciej plus wysokie kary dla pieszych daltonistów czyli tyle samo co dla kierowców (postawić takich nierobów z bloczkiem mandatowym i do roboty na jednej zmianie świateł spokojnie można z 5 mandatów wlepić ) a bezpieczeństwo realnie bardzo wzrasta
Rozmowa przez kom rozprasza i to bardzo więc wstrzymam się od głosu (sam używam)
I najważniejsze doprowadzić drogi do stanu używalności

PostNapisane: 29 sie 2013, o 15:56 
Coś wie...
Coś wie...

Model: avensis I
Rocznik: 1998
Silnik: 7A-FE
Fans napisał(a):
http://www.tvn24.pl/bez-pasow-z-telefonem-i-szybciej-chca-zmian-w-kodeksie-drogowym,347007,s.html

Co o tym sądzicie?

Raczej wszystko na tak ale z pewnymi zastrzeżeniami
w zabudowanym w dzień 70 w nocy 90 i tak wszyscy jadą szybciej plus wysokie kary dla pieszych daltonistów czyli tyle samo co dla kierowców (postawić takich nierobów z bloczkiem mandatowym i do roboty na jednej zmianie świateł spokojnie można z 5 mandatów wlepić ) a bezpieczeństwo realnie bardzo wzrasta
Rozmowa przez kom rozprasza i to bardzo więc wstrzymam się od głosu (sam używam)
I najważniejsze doprowadzić drogi do stanu używalności

PostNapisane: 29 sie 2013, o 16:04 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Silnik: 3ZZ-FE
Co do tych zmian:
Limity na autostradach- w Polsce jest ich tyle,a jak sa to ciagle remonty... To bylby na razie martwy przepis.
Limity na drogach ekspresowych- 130km/h nie jest zle. Ale i tak wiekszosc jezdzi maks te 110km/h.
Limity w terenie niezabudowanym- 100km/h brzmi sensownie.
Pasy bezpieczenstwa zawsze i wszedzie bede forsowal, dla mnie jazda bez pasow to istne samobojstwo-to odpada :-)
Karanie gamonia,co na lewym pasie jedzie wolno- jestem za, to jest miejsce do wyprzedzania,a nie do "kruizingu".
Rozmowy przez telefon to taki dziwaczny temat...Mozna w aucie jesc, palic, robic milion innych spraw niezwiazanych z jazda, ale tego juz nie mozna... Sam czesto-gesto rozmawiam przez telefon, ale ilosc zestawow sluchawkowych, bluetooth... Jak ktos jezdzi naprawde w trasach,mysle ze ma juz takie zestawy.
Co do nieobozwiazkowych kursow na prawo jazdy- nie przejdzie. Duzo osob straci prace, dilerzy klientow i takie tam. W USA jest inna kultura jazdy, inne drogi, inne podejscie do tej tematyki....

Jest:
Toyota Avensis 1.6 VVT-i

PostNapisane: 29 sie 2013, o 16:41 
Spamer
Spamer

Pochwały: 502
Marka: Nissan_Toyota
Model: QQ J11, Verso 2xCVT
Rocznik: 2016
Silnik: DIG-T, 2ZRFAE
1. Zniesienie, na wzór niemiecki, limitu prędkości na autostradach.
Nie. Obecnie ludzie nie potrafią u nas jeździć na autostradach i przy obecnym stanie infrastruktury byłoby to skrajnie nieodpowiedzialne.
2. Podwyższenie limitu prędkości na drogach ekspresowych do 130 km/h.
O ile się nie podniesie to i tak dla niektórych będzie za mało :D
3. Podwyższenie limitu prędkości w terenie niezabudowanym do 100 km/h, a w godzinach od 22.00 do 5.00 do 110 km/h.
To zależy.
4. Podwyższenie limitu prędkości w terenie zabudowanym do 55 km/h, a w godzinach od 22.00 do 5.00 do 70 km/h.
Lepiej gdyby zweryfikowali "obszary zabudowane"...

5. Zniesienie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, z wyjątkiem pasażerów do 18. roku życia.
Zdecydowanie nie. Po to ktoś je wymyślił żeby w nich jeździć.

6. Dopuszczenie używania tzw. "antyradarów".
Nie mam. nie używam. Nie mam zdania.
7. Obowiązek wyposażenia każdej sygnalizacji świetlnej w tzw. "sekundnik".
Super pomysł. W WS jest takie jedno skrzyżowanie i o dziwo nie największe i poza centrum miasta :D
8. Zniesienie, na wzór amerykański, konieczności odbywania obowiązkowego kursu przed egzaminem na prawo jazdy.
Ja bym nie próbował nawet myśleć w ten sposób... dajmy jeszcze każdemu broń bez pozwolenia...

9. Podwyższenie kar oraz liczby punktów karnych za jazdę lewym pasem.
Niektórym mistrzom lewego pasa może by to sie przydało. Problem polega na tym że oni nie widzą w tym nic złego więc może jakby zapłacili to by zapamiętali. Policja u nas też nie za bradzo zwraca na to uwagę...
10. Zniesienie zakazu rozmów przez telefon komórkowy w czasie jazdy.
Nie.

Zadajcie sobie pytanie kto z Was zna aktualny kodeks drogowy i zasady poruszania się po drodze.
Jak ktoś zdawał 20 czy 30 lat temu to na pewno nie pamieta tamtego i nie sądzę żeby przeczytał aktualny :jezyk:

Trzeba tez zmienić system szkolenia....
Przykładowe pytanie z obowiązujących obecnie.
Niektóre pytania są wręcz kretyńskie a i tak ciężko zdać...
Obrazek

AVE
Obrazek

PostNapisane: 29 sie 2013, o 18:49 
Moderator
Moderator

Pochwały: 289
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Caly ten kodeks drogowy to oszukiwanie samego siebie, tak samo jak jego zmiana, to jest w wiekszosci martwe prawo a ponad 6 tys. ofiar smiertelnych kazdego roku tylko to potwierdza. Zmieniac cos ma sens tylko jak cos dziala i chce sie to ulepszyc, a nie tylko z niskich pobudek spowodowanych wyborami czy poszukiwaniem rozglosu w gazetach czy na necie, a dalej bedzie za prawo swoje a zycie swoje...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]