TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 sie 2017, o 10:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 18:58 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
To jeszcze uściślijmy - przez osiągnięte spalanie rozumiemy stosunek zużytego paliwa mierzonego przy tankowaniu do pełna, do dystansu większego niż 200 km (poniżej taki pomiar będzie obarczony ogromnym błędem). Czy wszyscy się zgadzają?

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 19:09 
Stara się...
Stara się...

barthezo napisał(a):
qfas napisał(a):
jonw napisał(a):
Jest to możliwe tylko to trzeba byc zirytowanym i prydal by sie jakis staż za kierownica zeby miec pojecie jak jezdzic oszczednie , ale to tylko moja sugestia.

Dobrze gadasz, ja mam staż średni 7 lat prawko i udaje mi się osiągnąć wynik 4l i to nawet często chyba, że bardzo mi się spieszy :D

Kolego jesli masz T25 D4D 116 km i uzyskujesz wynik w granicach 4 L to opisz jak to robisz ze taki wynik uzyskujesz.
bo wynik w granicach 5L jeszcze moge uwierzyc ale 4??
ja do pracy mam 5km i jezdze bardzo oszczednie, i czasami po autostradzie do 130, i wychodzi mi 5.8:
ale zeby osiagnac 4Litry to chyba trzeba jezdzic 90 km h po autostradzie non stop..
chyba ze sie myle to wyprowadzcie mnie z bledu:)

Qfas ma zaszczepiony silnik i pewnie to powoduje tak niskie spalanie. Sam jestem ciekaw czy to wynik z komputera czy liczone przy tankowaniu. Kareta ważąca 1,5 tony musi swoje spalić. To nie Fabia, Golf czy Ibiza ze 100 konnym TDI, które normalnie tyle pali bo waży zdecydowanie mniej.
Jak juz gdzies pisałem na testowym odcinku 660km (90%) trasa - wyszło mi 5,8 z komputera i jakieś 6,1 liczone po tankowaniu - jazda na prawdę bez szaleństw.

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 19:38 
Coś wie...
Coś wie...

a ja powiem wam tak moja ave jak jezdze oszczednie pali 6l na 100km. no dokładnie jak kolega wyzej napisał to gdzies 5.7-5.8. to juz mniejsza z tym. ale nie 5 czy 4 litry :bojesie: przy wadze samochodu 1500kg :bojesie: heh mój znajomy ma avke 2005 d4d i pali mu 6.6 litry na 100km i z takim wynikiem sie zgodze.. ale nie 5 czy 4... chyba ze wam komputer sie chszani i zle pokazuje

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 19:39 
No to tak: jadąc na Słowację zatankowałem u siebie do pełna pod korek 54l. Całą drogę z Lublina do Liptowskiego Mikulasa przebyłem na jednym zbiorniku (ok 700km) Spalanie na całym tym dystansie wyszło 4.1L (a miała na sobie bagaż+4 osoby). Az mi się wierzyć nie chciało, ale to była prawda spaliła tyle. A całą drogę jechałem tak: (zaznaczam, że był bardo mały ruch)
Unikałem gwałtownego przyspieszania, starałem się w ogóle nie wciskać mocno gazu, nawet przy ruszaniu gdy zatrzymałem się na torach ruszałem tak 1 tylko drygnąłem z miejsca i później 2 tak do 1600obr i 3 tak samo 4 1400 i 5 i na 5 jechałem sobie 80-90km/h. Ważne jest, aby przy oszczędnej jeździe tylko ruszac z 1 a nie piłować samochód do 2000obr, ja z 1 ruszałem i przy 1000-1100 zmieniałem na 2. I chyba najważniejsza sprawa jechać na ostatnim biegu i hamować silnikiem, a jak najmniej hamulcami. I dzięki takiej jexdzie udało mi się spalić 4.1l (myśle, że gdybym jechał sam, to wynik byłby mniejszy

[ Dodano: 2008-05-07, 19:40 ]
Dodam jeszcze, że dokładność wskazań komputera sprawdzałem u elektryka i wyszło, że pokazuje +/- 5%

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 19:45 
Coś wie...
Coś wie...

qfas napisał(a):
No to tak: jadąc na Słowację zatankowałem u siebie do pełna pod korek 54l. Całą drogę z Lublina do Liptowskiego Mikulasa przebyłem na jednym zbiorniku (ok 700km) Spalanie na całym tym dystansie wyszło 4.1L (a miała na sobie bagaż+4 osoby). Az mi się wierzyć nie chciało, ale to była prawda spaliła tyle. A całą drogę jechałem tak: (zaznaczam, że był bardo mały ruch)
Unikałem gwałtownego przyspieszania, starałem się w ogóle nie wciskać mocno gazu, nawet przy ruszaniu gdy zatrzymałem się na torach ruszałem tak 1 tylko drygnąłem z miejsca i później 2 tak do 1600obr i 3 tak samo 4 1400 i 5 i na 5 jechałem sobie 80-90km/h. Ważne jest, aby przy oszczędnej jeździe tylko ruszac z 1 a nie piłować samochód do 2000obr, ja z 1 ruszałem i przy 1000-1100 zmieniałem na 2. I chyba najważniejsza sprawa jechać na ostatnim biegu i hamować silnikiem, a jak najmniej hamulcami. I dzięki takiej jexdzie udało mi się spalić 4.1l (myśle, że gdybym jechał sam, to wynik byłby mniejszy

[ Dodano: 2008-05-07, 19:40 ]
Dodam jeszcze, że dokładność wskazań komputera sprawdzałem u elektryka i wyszło, że pokazuje +/- 5%

no to ładnie silnik przykatowałeś :) ja jak bym przy 1 i obrotach 1000-1100 zmienił na 2 to zadusiłbym auto :D

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 19:49 
gdzież zadusił, kolega mechanik mi mówił, że w dieslu 1 służy tylko do ruszania

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 19:52 
Stara się...
Stara się...

warto pamiętać o jednym: eco jazda jest OK ale należy od czasu do czasu przydeptać buta mocniej dla zdrowotności turbiny i koniecznie ją później chwilkę wychłodzić. Chodzi o łopatki turbiny, które w momencie zmiany biegu przy 1500obr nie ruszają się. Przy dłuższej jeździe w ten sposób mogą się zapiekać w tej pozycji i później nie ruszać prawidłowo. Dłuższa jazda nie oznacza w tym wypadku jednej trasy - chodzi o nawyk eco-jazdy. Efekty zapewne będą widoczne po kilku-kilkunastu tysiącach km.
Dotyczy to wszystkich diesli ze zmienną geometrią łopatek turbiny.

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 19:59 
IgnisDriver napisał(a):
warto pamiętać o jednym: eco jazda jest OK ale należy od czasu do czasu przydeptać buta mocniej dla zdrowotności turbiny i koniecznie ją później chwilkę wychłodzić.

Dobrze gadasz, ja przy moim wyniku 4.1 deptalem jak musialem starego tira wyprzedzic i jakis traktor i cos tam jeszcze takze moja sie nie zapiekla

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 20:03 
Stara się...
Stara się...

IgnisDriver napisał(a):
Jak juz gdzies pisałem na testowym odcinku 660km (90%) trasa - wyszło mi 5,8 z komputera i jakieś 6,1 liczone po tankowaniu - jazda na prawdę bez szaleństw.

No z tym moge sie zgodzic.bo przy ruchu bez korkow i jezdzi pol na pol po motorwayu taki wynik mozna osiagnac bez wariacji i szybszych zrywow.
czekam wlasnie na czipa ktory "podobno" obnizy spalanie...
ale i tak nie moge uwierzyc w to ze auto 1500 kg moze zejsc ponizej 5 L chyba ze na trasie 90 bez postojow i bocznych wiatrow i wiekszych gorek:P
bedzie czip zdam relacje

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 20:06 
Coś wie...
Coś wie...

qfas napisał(a):
gdzież zadusił, kolega mechanik mi mówił, że w dieslu 1 służy tylko do ruszania

no ok rozumiem, ale moj przy obr 1100 dusi sie i ciagne zawsze na jedynce gdzies do 1500 wtedy jest ok :ok: silnik musi miec te swoje obroty i nigdy go tak nie mule... przez to chyba mi tak olej bierze :) heh

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 21:14 
MarcinD4D napisał(a):
przez to chyba mi tak olej bierze :) heh

Wspominałeś coś o tym. Ale to chyba nie jest wina katowania silnika, może pierścienie puszczają, po prostu ślady zużycia, raczej nie przez katowanie

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 21:18 
Coś wie...
Coś wie...

mam 95tys przebiegu jak kupupiłem miała 75tys i nie brała oleju... ne wiem co sie dzieje.. naprawde :-(

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 21:21 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
ja tam oleju nie lubie oszczędzać :auto:

ale spalanie poniżej 5 jest jak najbardziej do osiągnięcia, kiedy nie spiesze się do przacy i nikogo nie wyprzedzam, to proszę poniżej ...... tak na codzień to jest ok 5,5 - 5,8
no a gdy :auto: to ok 6,5

już była kłotnia na ten temat w wątku http://avensis.info/viewtopic.php?t=141 ... nie+diesel

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 21:22 
ahhh szkoda, że nie zrobiłem zdjątka jak komp mi wskazywał 4.1

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 21:23 
Stara się...
Stara się...

jonw napisał(a):
bajbus napisał(a):
tez uwazam ze spalanie w przwdziale 5.8, 6.0 jest jak najbardziej prawidlowe a tam jakies 3.8 no nie ma bola chyba ze wyjedzies z garazu i wjedziesz z powrotem.tez posiadam avensisa d4d 116km. z 2004 i wiem ile musze wlewac do niego

Jest to możliwe tylko to trzeba byc zirytowanym i prydal by sie jakis staż za kierownica zeby miec pojecie jak jezdzic oszczednie , ale to tylko moja sugestia.

jown mam 28 lat moze troszke mniej niz ty ale obawiam sie ze troche cie ponioslo z 4 litrami!!!!!co do stazu za kierownica to rocznie jakies 40000 moze 50000 tys.kilometrow rocznie od dobrych kilku lat!ale bede mial troche samo zaparcia i sprubuje zejsc do 4 litrow bo skoro piszesz ze sie da to CZA sprubowac!!!! :-D

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 21:28 
bajbus napisał(a):
own mam 28 lat moze troszke mniej niz ty ale obawiam sie ze troche cie ponioslo z 4 litrami!!!!!co do stazu za kierownica to rocznie jakies 40000 moze 50000 tys.kilometrow rocznie od dobrych kilku lat!ale bede mial troche samo zaparcia i sprubuje zejsc do 4 litrow bo skoro piszesz ze sie da to CZA sprubowac!!!! :-D

Próbuj, bo warto a na pewno się da tylko trzeba troszkę samozaparcia i troszkę czasu. A odnośnie rocznych przebiegów, to ja robie podobnie Mercem Sprinterem 416CDi też około 45K rocznie

[ Dodano: 2008-05-07, 21:29 ]
Bo Avką szkoda takie przebiegi robić

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 21:34 
Stara się...
Stara się...

oki bede probowac i dam ci znac co i jak z czasem!!!ja tez moja avka takich kilosow nie jezdze no moze jedna piata a reszta to firmowka hehe :-D pozdro

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 21:37 
bajbus, Nie wiem czy czytałeś moje posty, ale moja Avka jest po chipie i jak nie uda Ci się osiągnąć takiego wyniku jak mi to radziłbym wychipować:
Polecam takie zestawienie: http://avensis.info/viewtopic.php?p=38022#38022 jak jest w tym wątku

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 21:40 
Stara się...
Stara się...

oki przejrze pomysle ale napewno dalej bede jezdzil heheh

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 21:48 
bajbus napisał(a):
oki przejrze pomysle ale napewno dalej bede jezdzil heheh

jakby Cie interesowało gdzie i za ile robiłem chipa to informacji udzielę na PW

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 21:50 
Guru
Guru

qfas napisał(a):
ahhh szkoda, że nie zrobiłem zdjątka jak komp mi wskazywał 4.1

Mój wskazywał kiedyś 4.0. Tylko co z tego?

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 21:55 
Portal napisał(a):
Mój wskazywał kiedyś 4.0. Tylko co z tego?

Jak co ??? Zawszę pare złotych Polskich w kieszeni :hihihi:

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 22:34 
Guru
Guru

qfas napisał(a):
Jak co ??? Zawszę pare złotych Polskich w kieszeni :hihihi:

W moim przypadku - parę euro ;-) . Było to w Niemczech, zmierzone na dystansie 990 km. Ale tak naprawdę było to 5.3l/100km i tego rezultatu jak dotąd nie udało mi się pobić. Aha, te 990 km to była w 100% autostrada, więc nie wiem, jak inaczej mógłbym jechać, żeby osiągnąć lepszy wynik. Oczywiście nie jechałem 90km/h, ale raczej nie przekraczałem 120.

Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2008, o 13:08 
Portal napisał(a):
W moim przypadku - parę euro

Jak parę euro to jeszcze lepiej, jechałeś za szybko i stąd to spalanie, najlepszy wynik uzyskuje się przy prędkości 80km/h

Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2008, o 20:23 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 2.0 D4D 1CD–FTV
qfas napisał(a):
I dzięki takiej jexdzie udało mi się spalić 4.1l

Widze kolego ze ty jedyny w to wszystko wierzysz tak jak i ja...
Prezeciez nikt nie powiedzial ze spalanie w granicach 4 litrow da sie zrobic w miescie - nie ma szans - czemu? gaz - stop - gaz - stop...i tak ciagle
ale przy jezdzie w trasie jest to do osiagnieca..mi w trasie pali 4.4- 4.5l komp pokazuje wtedy 4.1-4.3 ale przy zalaniu ponownie pod korek wychodzi tak jak pisalem wczesniej
Jak sie chce to mozna...prosze pierw sprobujcie a potem piszczie czy to bajki
a jezdzac w miescie eco drivingiem tez mozemy duzo zaoszczedzic ale tu juz trzeba wiecej myslec niz na trasie
trzeba znac sygnalizacje swietlna..np (kto z wroclawia bedzie wiedzial ) stajac na swiatlach za mostem pomorskim w strone staszica ruszam ze swiatel i rozpedzam samochod do 40km/h +/- 2-3km/h i tak jade caly czas ulica pomorska...czemu? Bo jadac wlasnie tak a nie szybciej jak inni dojezdzajac do nastepnych swiatel akurat zapala sie zielone, ci ktorzy mnie wyprzedzili wlasnie ruszaja a ja ciagle jade :D oni zuzyli duzo paliwa na rajd do nastepnych swiatel i ponowne rozpedzanie aut...
przykladow mozna mnozyc

Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2008, o 21:23 
Guru
Guru

Marka: Toyota
Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Wy tu się o 4 litry kłócicie a ja się ciesze jak mi 7 litrów spali na trasie :jezyk:

Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2008, o 07:39 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyo
Model: T 22
Rocznik: 1998
Silnik: 2CTE
Schwefel napisał(a):
Wy tu się o 4 litry kłócicie a ja się ciesze jak mi 7 litrów spali na trasie :jezyk:

I to mi się podoba :ok: Piwa mu dać :hihihi: :hihihi:

Moim zdaniem auto jest po aby jeżdzić, a nie przejmować się ile weźmie. Jak zacznie brać za dużo wtedy się będę martwić. Na razie jest extra :-)
Pozdrawiam wszystkich

Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2008, o 07:48 
Powiem krótko każdy samochód spali tyle ile mu się wleje :D :D :hihihi: :hihihi:

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 08:10 
Moderator
Moderator

mialem w sobote wieczorem mozliwosc przetestwania corolli na trasie Kielce - Jaroslaw, ponad 200km, srednie spalanie wg kompa wyszlo na poziomie 5,4l/100kmm co uwazam za wynik nawet ok jak na auto tego formatu,oczywiscie w gre wchodzilo hamowanie silnikiem ale nie bylo jazdy na tzw luzie, predkosc oscylowala w granicach 85-95 km/h

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 10:45 
Stara się...
Stara się...

tomek85_85 napisał(a):
mialem w sobote wieczorem mozliwosc przetestwania corolli na trasie Kielce - Jaroslaw, ponad 200km, srednie spalanie wg kompa wyszlo na poziomie 5,4l/100kmm co uwazam za wynik nawet ok jak na auto tego formatu,oczywiscie w gre wchodzilo hamowanie silnikiem ale nie bylo jazdy na tzw luzie, predkosc oscylowala w granicach 85-95 km/h

Moja AVE na odcinku Suwałki-Kowno-Suwałki przy jeździe o jakiej piszesz spaliła ostatnio 4,8l/100km wg kompa i 4,4l/100km wg tankowania. Konfiguracja: 3 osoby, bez bagaż, bez klimy, radio i światła włączone.

Corolla jest chyba lżejsza, powinna mniej spalić... Choć w samej PL takiego wyniku nie udało mi się zrobić. Litwini u siebie jeżdżą zdecydowanie równiej i wolniej niż kierowcy w PL. Zapewne dlatego. W PL najniższy wynik z tych co pamiętam to 5,2-komputer/4,9-bak.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]