TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 cze 2017, o 14:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 paź 2013, o 11:42 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: T22
Rocznik: 2001
Silnik: D4d
Ja od siebie dodam -
Ostatnio zalana płukanka LM ok 13k km temu - olej ten sam co wcześniej 5W30 Mobil1 oczywiście nowy.
Na dniach będę wymieniał olej na nowy zobaczymy jak będzie z nowym.
Silnik pracuje moim zdaniem głośniej ale może to po prostu starość, oleju ubyło więcej niż ostatnio od wymiany do wymiany.
Zauważyłem też nowe miejsca w których pojawił się olej.

Małe pytanko - czy dużo jest roboty z wyjęciem intercoolera?

Pozdro

PostNapisane: 30 lis 2016, o 08:41 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 32
Marka: Lexus
Model: IS220D
Rocznik: 2006
Silnik: 2ad
Mam pytanko, pytałem w paru sklepach z olejami i odradzali mi stosowania płukanki w 2ad. Ponoć jest jakieś zagłębienie w misce i nie da sie spuścić wszystkiego. Czy ktoś z Was może miał styczność dokładnie w tym silniku z płukankami ? Jak podejść do tematu ?

PostNapisane: 30 lis 2016, o 09:27 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 22
Marka: TOYOTA
Model: INNY
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D4D 1cd 116 +2T
Faktycznie konstruktor się nie popisał . Doradzę Ci jak ja to robię : spuszczam połowę oleju dolewam płukankę do silnika , pracuje 5 min spuszczam . Jak ścieknie wlewam spuszczoną połowę i znowu 5 min pracy . Spuszczam olej wymieniam filtr i zalewam nowy olej .https://c.allegroimg.com/original/01272 ... b90cd96d2c

PostNapisane: 30 lis 2016, o 09:47 
Spamer
Spamer

Pochwały: 803
Model: T25
Nadwozie: kombi
Silnik: D4D
Jeżeli jest takie zagłębienie w misce, można olej z płukanką wyciągnąć dokładniej odsysarką,
albo sposobem starych mechaników wsunąć w otwór odpływowy sznurek bawełniany i olej z dna sam (naczynia połączone) po sznurku wypłynie.

Miska nr 12102-0R010, zobacz tam chyba w tym zagłębnieniu właśnie jest otwór spustowy. To jak tam zostanie kieliszek oleju to wszystko :ok:
Wsuniesz kawałek sznurka i co do kropli ściągniesz :tak:

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 30 lis 2016, o 10:09 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Ew. na koniec auto lewarkiem podniesc, w innym aucie tak to robie zeby syf na dnie miski nie zostawal. pozdr

PostNapisane: 30 lis 2016, o 11:24 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 32
Marka: Lexus
Model: IS220D
Silnik: 2ad
Panowie, bardzo dziękuję za cenne rady. W takim razie to i chyba pokuszę się o tą hardkorową płukankę IT flush :D

PostNapisane: 19 gru 2016, o 19:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis Verso
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 D4D
Podepnę się pod temat chociaż trochę z inną płukanką.
Teraz trochę przydługi wstęp
Przeglądając forum odnośnie dodatków do paliw zasugerowałem sie pozytywnymi opiniami odnośnie Archoil AR6900 D-max, i moja Toyotka Avensis Verso (2.0D4D 85KW) wyciszyła się i ożyła. Robiłem test drogowy (u jednego z kolegów z forum) przed dolaniem specyfiku, wyszło z niego że turbina przeładowywała, zaworki SCV już poniżej normy, korekty wtrysków jeszcze ok, wszystko mam w Excelu. Teraz po 2-3 zbiornikach czas na zakupy MINI-VCI v10 i własny test porównujący po takim czyszczeniu.

Do kompletu potrzebuję zrobić mycie silnika. Jak już wcześniej wspomniałem jest to 2.0 D4D 85KW i ma nalatene 400Kk, zastanawiam się czy ktoś z was używał płukanki Archoil AR2820, ciekawi mnie jak silnik z takim przebiegiem na to zareaguje, to co chciałem zrobić to:

1. Archoil AR2820 (20 minut pracy) i spuszczenie oleju.
2. Wymiana fitra i nalanie taniego mineralnego oleju i zrobienie około 50km
3. Zlanie oleju, wymiana filtra i zalanie oleju właściwego (teraz jeździ na Mobil 10W40- może coś innego polecacie?)

Moje obawy to czy nic się nie stanie z silnikiem (oderwanie "farfocli", zatkanie kanalików itp) nie wiadomo co tam w środku nazbierało się przez lata. czy nie będzie to przerost formy nad treścią. Dodam że obecnie mam około 0,8L - 1L ubytku na 10Kk
Prośba o odpowiedzi osób które już coś takiego robiły nie teoretyków gawędziarzy.

PostNapisane: 30 maja 2017, o 09:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis
Rocznik: 2005
Silnik: 1CD-FTV
Przy wymianie oleju zrobilem plukanke. To byla pierwsza plukanka po zakupie samochodu. LM (biala buteleczka). Przejechalem juz 1600km i po tym dystansie (trasa) olej zaczyna robic sie czarny. Jeszcze troche zostalo bursztynu ale to kwestia kilkuset km. Przy wczesniejszej wymianie oleju, po podobnym dystansie olej robil sie czarny...

Pytanie do was o wasze spostrzezenia, jaki kolor zachowuje wasz olej po plukance. Po jakim dystansie robi sie czarny?

PostNapisane: 30 maja 2017, o 09:17 
Spamer
Spamer

Pochwały: 803
Model: T25
Silnik: D4D
W 1CDFTV stosowalem plukanki prawie przy każdej wymianie oleju.
Olej przez 2-3 tys km od wymiany był jasny, a brązowo-czarny robił się przy 4-5 tys km od wymiany,
a całkiem czarny gdzieś po ok. 10 tys km.

Teraz w 1ADFTV (wymyte wnętrze i miska) po 8 tys km od wymiany olej mam nadal klarowny ale troszkę sciemniał.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]