TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 gru 2017, o 20:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 paź 2015, o 13:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0 benzyna
Ari napisał(a):
geminatores napisał(a):
Mam w T27 z 2011r. skaj (eko skóra), naturalna skóra to na pewno nie jest bo już nie montują. Kolor czarny więc brudu nie widać :) Ale chciałbym co jakiś czas "odświeżyć" skórę i ją zabezpieczyć żeby nie pękała. Czy środek do skór z Toyoty będzie wystarczający czy bawić się w coś więcej (Gliptone etc.)?

Zależy jakich oczekujesz efektów i jakie masz wymagania. Większość jest opisane w wątku. Reszta to osobiste preferencje. Ja zawsze skłaniam się do 2 etapów. Cleaner + Odżywka.

Miałeś okazję przetestować środek do skór Toyoty? Jak to się ma do Gliptone. Jest dużo gorszy czy różnica jest marginalna?

PostNapisane: 8 paź 2015, o 13:18 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 70
Model: T25 Luna Business
Rocznik: 2008
Silnik: 1AD-FTV
geminatores napisał(a):
Ari napisał(a):
geminatores napisał(a):
Mam w T27 z 2011r. skaj (eko skóra), naturalna skóra to na pewno nie jest bo już nie montują. Kolor czarny więc brudu nie widać :) Ale chciałbym co jakiś czas "odświeżyć" skórę i ją zabezpieczyć żeby nie pękała. Czy środek do skór z Toyoty będzie wystarczający czy bawić się w coś więcej (Gliptone etc.)?

Zależy jakich oczekujesz efektów i jakie masz wymagania. Większość jest opisane w wątku. Reszta to osobiste preferencje. Ja zawsze skłaniam się do 2 etapów. Cleaner + Odżywka.

Miałeś okazję przetestować środek do skór Toyoty? Jak to się ma do Gliptone. Jest dużo gorszy czy różnica jest marginalna?

Nigdy nie używałem żadnego AIO do skór. Dla mnie albo środek czyści albo zabezpiecza, dlatego wolę 2 etapowe

PostNapisane: 27 paź 2016, o 03:37 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 12
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0 Pb 3 ZR FAE
Ja do mycia tapicerki używam Gold Class Leather & Vinyl Cleaner ( plastiki wewnętrzne wyglądają jak nowe) , ale też świetne efekty daje gąbka nasączonej roztworem wodnym delikatnego detergentu do prania jedwabiu czy innych delikatnych tkanin ( wypróbowane na komplecie wypoczynkowym), a każda kobieta ma taki preparat i spokojnie można jej jedną miarkę "podprowadzić". Następnie po wytarciu i samoczynnym wyschnięciu, wcieram środek do pielęgnacji skóry Gold Class Leather Conditioner Meguiars"a a następnie jak się dobrze wchłonie nakładam wosk Elephant Leder Preserver firmy COLOURLOCK. Efekt rewelacyjny. Robię tak dwa razy w roku.
Ktoś z kolegów proponował środek do mebli jaki oferuje Kler. Nie polecam z tego względu, że w cenie 89 zł jest 1/3 tego co oferuje Meguiar's za 106 zł. A już mycie delikatnym detergentem plus mleczko do konserwacji, to już wychodzi bardzo tanio. Wosk występuje w opakowaniach 15 ml i to jest kupno bez sensu (15-25 zł) natomiast opakowanie 125 ml, które wystarczy na kilkakrotne zaimpregnowanie całej tapicerki, to już tylko, lub aż 75 zł.
Ari, Gliptone to świetnej jakości produkty.

PostNapisane: 9 lis 2016, o 19:33 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25/T27
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 benzyna
Witam Panowie, ja mam pytanie z innej beczki. Czy warto nowe siedzenia zabezpieczać jakimś kosmetykiem, aby w przyszłości brud się tego nie trzymał i skóra miała swoje właściwości dłużej.

PostNapisane: 9 lis 2016, o 20:28 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0 Pb 3 ZR FAE
Oczywiście, że tak. Zabieg powinien byc robiony dwa razy w roku, koniecznie przed nadejściem lata.Wysoka temperatura ma duży wpływ na skórę, wysusza, skóra twardnieje i ma tendencje do pękania.
W takim samochodziku jak Peugeot 307 CC, w niektórych wersjach, skórą wyłożona jest deska (kokpit). Po kilku latach niekonserwowana niczym prawdopodobnie skurczyła sie na tyle, że porozrywało szwy. Tragicznie to wyglądało.

Jak jest zakonserwowana, to jest elastyczna. Nie ma chyba natomiast środków, które zabezpiecza przed brudem. Trzeba po prostu czyścic. Im częściej, tym będą efekty lepsze, ale też nie do przesady. Ja robię czyszczenie tapicerki dwa razy do roku.

PostNapisane: 10 lis 2016, o 10:01 
Coś wie...
Coś wie...

Jakie produkty brać pod uwagę do kosmetyki profilaktycznej, mam tapicerkę ze skóry czarnej (perforowana) z elementami alcantary (terracota). Czy nanosząc mleczko czy inny specyfik nie zabarwię kolorowego przeszycia skóry, czy elementy alcantary omijać?

PostNapisane: 10 lis 2016, o 14:26 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 16
Marka: Toyoty
Model: Camry Ave
Nadwozie: inne
Rocznik: 1999
Silnik: 2.2 2.0
Do alcantary i skóry są osobne specyfiki. Ja od siebie mogę polecić Colourlocka ale też są inne równie dobre preparaty jak Gliptone czy Poorboys i jeszcze inne.

PostNapisane: 10 lis 2016, o 17:01 
Coś wie...
Coś wie...

Trzeba trochę poczytać poradników o konserwacji tapicerki samochodowej, aby nie popełnić błędu i nie zasmarować wszystkiego jak leci. Przeglądałem kosmetyki Gliptone i inne są dla czarnej skóry a inne dla jasnej. Ciekawe jaki będzie efekt po przeciągnięciu mleczkiem do czarnej skóry obszyć z nitką brązową, czy nie przyciemni nitki obszycia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]