TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 28 cze 2017, o 10:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 kwi 2014, o 11:57 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 19
Marka: Toyota
Model: T25
Rocznik: 2007
Silnik: 2,2 D-4D
a sprawdzacie świadectwa jakości paliwa przed tankowaniem? Jak sie tankuje paliwa premium na stacjach gdzie ruch jest mały to najczęściej ono jest już bardzo stare
Wieć nie ma się co dziwić że potem auto kiepsko na tym pracuje.
Kiedyś na stacji usłyszałem "Panie to jest drogie paliwo, kogo tu na nie stać..."

PS Nie promuje paliw premium bo sam nie zauważyłem żadnej różnicy

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 12:16 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
virusek napisał(a):
a sprawdzacie świadectwa jakości paliwa przed tankowaniem? Jak sie tankuje paliwa premium na stacjach gdzie ruch jest mały to najczęściej ono jest już bardzo stare
Wieć nie ma się co dziwić że potem auto kiepsko na tym pracuje.
Kiedyś na stacji usłyszałem "Panie to jest drogie paliwo, kogo tu na nie stać..."

PS Nie promuje paliw premium bo sam nie zauważyłem żadnej różnicy

Tak to mniej wiecej wyglada... pozdr

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 12:23 
Guru
Guru

Pochwały: 30
Model: byla T22 jest T 27
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
Ja też nie widzę różnicy

PostNapisane: 16 paź 2014, o 08:17 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 13
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 V-Matic CVT
Witam.
Ja mieszkam w UK więc tutaj temat jakości paliw wygląda trochę inaczej niż w Polsce.

Z mojego doświadczenia sprawa wygląda następująco. Tankuję tylko na stacjach Shell, chyba, że jestem w trasie i nie mam wyboru.
Po wlaniu do prawie pustego baku kilkudziesięciu litrów paliwa Shell V-Power nie zauważyłem jakiejś dużej różnicy w osiągach. W zasadzie to żadnej :) Jednak po przejechaniu około 100km pojawiły się pierwsze objawy - silnik zaczął dużo ciszej pracować, przy przyspieszaniu zniknął dźwięk klekoczących wtryskiwaczy. Im więcej km tym lepiej.
Mnie osobiście to przekonało do wysokiej jakości tych paliw, może osiągi nie wzrosły ale kultura pracy silnika na wolnych i wysokich obrotach poprawiła się baaaaardzo. Jak dla mnie rewelka paliwo.

PostNapisane: 18 paź 2014, o 19:57 
Spamer
Spamer

Pochwały: 47
Marka: aud
Model: ttt
Nadwozie: inne
Rocznik: 2001
Silnik: 1,2
kierownik napisał(a):
Witam.
Ja mieszkam w UK więc tutaj temat jakości paliw wygląda trochę inaczej niż w Polsce.

Z mojego doświadczenia sprawa wygląda następująco. Tankuję tylko na stacjach Shell, chyba, że jestem w trasie i nie mam wyboru.
Po wlaniu do prawie pustego baku kilkudziesięciu litrów paliwa Shell V-Power nie zauważyłem jakiejś dużej różnicy w osiągach. W zasadzie to żadnej :) Jednak po przejechaniu około 100km pojawiły się pierwsze objawy - silnik zaczął dużo ciszej pracować, przy przyspieszaniu zniknął dźwięk klekoczących wtryskiwaczy. Im więcej km tym lepiej.
Mnie osobiście to przekonało do wysokiej jakości tych paliw, może osiągi nie wzrosły ale kultura pracy silnika na wolnych i wysokich obrotach poprawiła się baaaaardzo. Jak dla mnie rewelka paliwo.

tankuje na shell

PostNapisane: 29 lut 2016, o 08:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Corolla e12
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 d4d
A ja dam z lekka inna opinie. Mianowicie ultimate zacząłem tankować niemal od razu po zakupie Rolki, miesiąc później pod maską zadomowił się "pterodaktyl". Dopiero wczoraj (bardzo dopiero bo po półtorej roku) doczytałem, że w przypadku 14sto letniego auta to paliwo może bardziej zaszkodzić przez właśnie niskie smarowanie. Szybciej po ultimete nie jedzie, nie liczyłem na to, spalanie bez zmian. Szczęśliwie pterodaktyl też nie wpływa na jazdę poza dźwiękiem nasilajacym się zimą. Zamówiłem wczoraj litr oleju do dwusuwa i wracam na "ordynarne" paliwo, zobaczymy jaki będzie efekt...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]