TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 paź 2017, o 11:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2015, o 11:09 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 11
Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2009
Silnik: D-CAT
Witam. W mojej Avce komputer pokazuje większe spalanie na 6. biegu niż na 5., odczucia organoleptyczne wskazują że dużo ciężej silnikowi na 6.( olej wymieniony na Castrol Syntrans 75W FE). Porównując to do innych marek wydaje się nienaturalne (Jeden z użytkowników tego forum miał podobny problem). Chcę ulżyć mechanice lejąc modyfikator tarcia do skrzyni. Mam dobre wspomnienia po zastosowaniu dwusiarczku molibdenu w skrzyni w VW Vento. Jednak od tamtego czasu pojawiły się nowe "wynalazki" i jestem ciekaw czy ktoś z was stosował jakieś w swoim aucie?

PostNapisane: 21 lis 2015, o 11:29 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 34
Model: Avensis T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7A-FE
Ze spalaniem to chyba wiem o co chodzi. Mam kolegę, który też narzeka, że na 6 pali więcej niż na 5, tylko nie przyjmuje do wiadomości tego, że na wspomnianej 6-ce dusi auto

PostNapisane: 21 lis 2015, o 11:59 
Coś wie...
Coś wie...

Wiem o co Ci chodzi ale to nie to.

PostNapisane: 21 lis 2015, o 18:08 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 46
Model: T25FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 (2AD-FTV)
enesen napisał(a):
.. jestem ciekaw czy ktoś z was stosował jakieś w swoim aucie?

u mnie od 30tys km z olejem w skrzyni pracuje BG MGC (http://www.bgpoland.pl/bg-mgc174-p-598 )
przy kolejnej wymianie przetestuje AR9100...

PostNapisane: 24 lis 2015, o 22:53 
Stara się...
Stara się...

Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 2AD-FTV
enesen napisał(a):
estem ciekaw czy ktoś z was stosował jakieś w swoim aucie?

Ja wlewałem Interflon dodatek do olejów przekładniowych. Nie pamiętam dokładnie jego nazwy, musiałbym sprawdzić czy zostało opakowanie.
Przetestowaliśmy to w pracy na 2 przekładniach, gdzie w tej z dodatkiem temp. była ok. 10 stopni niższa.
Efekt po zmianie jest taki że biegi zaczęły może trochę lżej wchodzić ale najwięcej pomogło smarowanie wszystkich cięgien zmiany biegów (te pod lewarkiem jak i wejście do skrzyni).

PostNapisane: 26 lis 2015, o 21:55 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Marka: Peugeot
Model: 4007
Nadwozie: inne
Rocznik: 2010
Silnik: 2.2 HDI DW12ME5
enesen napisał(a):
Witam. W mojej Avce komputer pokazuje większe spalanie na 6. biegu niż na 5., odczucia organoleptyczne wskazują że dużo ciężej silnikowi na 6.( olej wymieniony na Castrol Syntrans 75W FE). Porównując to do innych marek wydaje się nienaturalne (Jeden z użytkowników tego forum miał podobny problem). Chcę ulżyć mechanice lejąc modyfikator tarcia do skrzyni. Mam dobre wspomnienia po zastosowaniu dwusiarczku molibdenu w skrzyni w VW Vento. Jednak od tamtego czasu pojawiły się nowe "wynalazki" i jestem ciekaw czy ktoś z was stosował jakieś w swoim aucie?

Inne marki też tak mają. Dlatego uważam, że jeżdżenie moim Pugiem na 6-stym biegu poniżej 120km/h to nieporozumienie.

PostNapisane: 24 gru 2015, o 12:01 
Coś wie...
Coś wie...

Witam ponownie. Dziękuję za wpisy. Posty z insynuacjami że mam problem z doborem przełożeń pozostawię bez komentarza.

Znalazłem wpis użytkownika greg6.7 i sytuacją podobną do mojej (viewtopic.php?f=69&t=11501&p=387560&hilit=archoil#p387560). Zawsze jeździłem na paliwie premium, auto nigdy nie dymiło i nie było problemów z rozruchem. Jednak 6. bieg najlepiej było wrzucić powyżej 130km/h i powyżej 2500obrotów. W zakresie największego momentu obrotowego 2000-2600obrotów silnik spalał więcej paliwa na 6. niż na 5. biegu, opór skrzyni po wrzuceniu najwyższego biegu był największy ze wszystkich aut jakimi jeździłem. Zacząłem od zalania zwykłego shella i LM5156, po 100km nastąpiła lekka poprawa być może spowodowana dodatkiem cetan boostera w LM5156. Następnie do skrzyni dodany został Archoil 9300 (50ml) a do oleju silnikowego Archoil 9100(250ml) + AR9300 50ml który pozostał z opakowania 100ml przeznaczonego do skrzyni. Po przepędzeniu auta efekty są takie:
- w czasie jazdy słychać tylko szum powietrza i zimowe opony. Silnik słyszalny w czasie przyśpieszania i dopiero od ok 3000obrotów choć wcześniej sam w sobie cicho pracował
- szybszy i łagodniejszy rozruch( szczególnie widoczny w niższych temperaturach otoczenia)
- w ramach testu udało mi się zejść na 6. do 90km/h i 1500obr/min co wcześniej w tym aucie było niewykonalne, delikatnie muskając gaz rozpędzałem auto nie generując żadnych nieprzyjaznych dźwięków czy wibracji z silnika
- na 5. biegu dało się jechać 50km/h jednostajnie gdzie wcześniej zadławiłbym silnik
- auto dużo dłużej wytraca prędkość, zjeżdżając z gór można naprawdę przejechać długie odcinki bez dodawania gazu( sprawdzone na trasie którą pokonuje co tydzień od ponad 2 lat)
- choć AR9300 potrzebuje czasu na okres utworzenia jakiejś powłoki to już teraz mogę powiedzieć że przy tm samym sposobie jazdy i tych samych trasach spalanie spadło o ok. 0,5l/100km
- nie wiem czy dodatek AR rozwiąże problem niedoskonałego wrzucania biegów, przesmarowałem tuleje cięgna przy skrzyni i są lekko wyrobione, pod mieszkiem też smarowane i raczej winne jest tu zużycie bądź źle zaprojektowane te mechanizmy niż sama skrzynia

Przy okazji do drugiego auta (Vento, 92r, 1.8b, 310tyś) dodałem molibden do oleju silnikowego i przekładniowego, którego bałem się dodać do Toyoty. I tu efekty również są pozytywne:
- wyciszony silnik
- wyciszona skrzynia
- szybszy i łagodniejszy rozruch
- mniejsze opory- dłuższa droga hamowania silnikiem
- mniejsze spalanie

Jestem bardzo zadowolony z efektów i polecam.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]