TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 lut 2017, o 02:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lut 2017, o 21:39 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 61
Marka: Toyota
Model: T25 Luna Business
Rocznik: 2008
Silnik: 1AD-FTV
Witam,

Od dłuższego czasu działam na forum Kosmetyka Aut,
Jeśli ktoś lubi wyczyścić swoje auto lepiej i dogłębniej zapraszam do wymiany doświadczeń.
Jeśli moderatorzy będą przychylni, proponuję utworzenie osobnego działu Kosmetyka, bo teraz trochę to się gryzie z Chemią ;-)

Wrzucam Wam test deironizatora do felg.
Czym jest deironizacja?
Deironizacja to nic innego jak usunięcie poprzez rozpuszczenie metalicznych zanieczyszczeń wbitych w lakier karoserii czy lakierowanych felg.

Wraz z dekontaminacją lakieru, czyli usunięciem smoły oraz innych osadów znajdujących się na lakierze, deironizacja to również podstawa jeśli chodzi o przygotowanie powierzchni do korekty maszynowej lakieru, przygotowania felg.

Aktualizacja testu:
Mimo, że zdrowie mi nie dopisuje (artroskopia) na jednej nodze obcykałem przygotowanie felg w wannie. Cała operacja przeprowadzona na siedząco ;-)
Zabrałem się za test dwóch deironiezerów na felgach sumiennie przygotowywanych do sezonu. Ciężko mi było znaleźć szczura.
Obrazek
Obrazek
Jak widać, nie zapuszczone, zobaczymy co wykrwawią ;)
Na placu boju witamy 2 zawodników:
Obrazek
Obrazek

Car Concept - Cena za 1l - 46 zł
Tuga - Cena za 1l - 32-36 zł

Jak dobrze wiemy, tuga dzięki doskonałej relacji cena/jakość przebojem zdobyła serca użytkowników KA (w tym moje, stąd decyzja o zakupie baniaka). Czy Krwawa felga ma szanse w tym pojednku? Odpowiecie sobie sami.

Zaczynamy od nałożenia krwawej.
Obrazek
Obrazek

Pierwsze oznaki działania już po 1 min.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Uff... czekamy tradycyjnie ok 5 min....zaraz, zaraz! Na opakowaniu jest od 1-3 minut. Tak to jest jak się czyta instrukcję po zastosowaniu, a nie przed. Na szczęście Car Concept daje radę po tym czasie swobodnie się wypędzlować.
Obrazek
Efekt po spłukaniu pod prysznicem. Pędzlowałem tylko na zewnątrz.
Obrazek
Obrazek

Całkiem całkiem. ;)

Zobaczymy co potrafi tuga.
Obrazek

Na krwawienie w tym przypadku czekamy dłużej. Po około 3-4 minutach robi się robota.

Obrazek
Pędzlujemy
Obrazek
Jest ok
Obrazek

Może zamienimy stronami?
Krwawa felga po Tudze? Czyżby lepsza?
Obrazek
Tuga po krwawej feldze
Obrazek

W tym momencie pomyślałem, że wyniki są jednoznaczne. :o :o :o

Odwracamy felgi
Obrazek
Obrazek

Tuga
Obrazek

Strona Krwawej Lewa, Tugi prawa
Obrazek

Próba polegała na odczekaniu i wypędzlowaniu felgi (jednokrotnym). Nie nacierałem jak Macierewicz pod Toruniem.
Obrazek
Obrazek

Tuga działa z opóźnionym zapłonem, ale jak :shock: :shock: :shock: Zwracam honor Hulkowej zawiesinie.
Obrazek
Obrazek

Strona Krwawej
Obrazek
Strona Tugi
Obrazek
W tym momencie po luźnym siku z prysznica, zatęskniłem za Karcherem.

Efekty ocencie sami.

Car Concept - uważam za fajny środek na akcje bezdotykowe. Zdąży zadziałać zanim podejdzie do nas Pan Mietek z napisem OCHRONA. Wypracowuje się dobrze pędzlem. Zapach w pomieszczeniu znośny.

Tuga - obroniła się doskonale i miejscami pokazała miejsce w szeregu dla Krwawej felgi. Staniej kochana, to pogadamy ;) Wygrywa dla mnie lepszym czasem pracy, dzięki konsystencji, przegrywa z Krwawą zapachem.

Ostatnie foto, to nie jest stan, w którym zostawiam felgę. Trzeba jeszcze usunąć smołę oraz taśmę po ciężarkach do felg.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]