TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 cze 2017, o 12:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 244  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2007, o 20:29 
Coś wie...
Coś wie...

tomzy napisał(a):
Dlaczego co 10 a nie jak zalecane 15?

Bo lepiej chuchać na zimne ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2007, o 20:34 
Administrator
Administrator

Pochwały: 54
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8
Piotrek_LU napisał(a):
Bo lepiej chuchać na zimne

Bez przesady :-D
Przy spokojnej jeździe nie trzeba wymieniać co 10 tys. km.
Co innego jeśli ktoś ma "ciężką nogę" a na dodatek eksploatuje samochód w ciężkich warunkach.

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2007, o 20:45 
Coś wie...
Coś wie...

tomzy napisał(a):
Dlaczego co 10 a nie jak zalecane 15?

Bo olej pracuje i im bliżej jesteś tych "ustawowych" 15 tym twój olej ma coraz słabsze właściwości.
Zresztą najlepiej ocenić to przy wymianie, jeśli po 15 będzie wyglądał jakbyś go przed chwilą wlał ;-) to nie ma tematu. Ale zazwyczaj widać gołym okiem że jest przepracowany.
Wymieniając co 10 masz krótsze przebiegi na oleju o słabszych/gorszych właściwościach a więc silnik wolniej zużywa poszczególne swoje elementy :tak:

BTW taką samą metodę stosują również na antypodach :-D widziałem jak starzy australijscy chodowcy owiec wymieniali w swoich Hillux'ach olej właśnie przy 10kkm a ich wozy robiły w upale po 150-200 tys mil bez remontów :tak:

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2007, o 22:17 
Mistrz
Mistrz

Ziemas napisał(a):
Ayrsen tobie zawsze :ok:

Dzięki! :ok:
A w temacie - nie dość, że wymieniam olej zawsze co 10 tys. km, to zawsze Toyota=Castrol pełen syntetyk i gdyby nie głupi pomysł związany z Mobil 1 przy przebiegu 160 tys. km pewnie nie byłoby nadprogramowych kosztów przy 200 tys. km... :czytaj: :czytaj: :czytaj:

Tytuł:
PostNapisane: 23 lip 2007, o 10:58 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyo
Model: T 22
Rocznik: 1998
Silnik: 2CTE
Ja jak napisałem wcześniej nie wiem jaki mam olej obecnie i zdecydowałem po poradzie Ziemasa :ok: nalać półsyntetyka. Co myślicie o Mobil One 10W40?

PS. znajomy ma kumpla w Toyocie w Kraku i mówi ze Avensisy 2.0 TD mają taką ułomność, że zawsze biorą olej i od wymiany do wymiany można nawet zejść z olejem do minimum lub nawet poniżej. Wiecie coś na ten temat? ???

Tytuł:
PostNapisane: 23 lip 2007, o 11:00 
ayrsen napisał(a):
głupi pomysł związany z Mobil 1 przy przebiegu 160 tys

ja jezdze tylko na Mobil 1.

Tez zmieniam co 10 kkm. Akurat mam wlany 5W50 a przebieg to 212 kkm :-)

Tytuł:
PostNapisane: 23 lip 2007, o 12:03 
Coś wie...
Coś wie...

Disaster napisał(a):
Avensisy 2.0 TD mają taką ułomność, że zawsze biorą olej i od wymiany do wymiany można nawet zejść z olejem do minimum lub nawet poniżej

Pierwsze słysze, na 10kkm mam ubytek ale to jest dużo mniej niż 0,5 litra
ale tu się znów zaczyna cała dyskusja ile AVE powinna brać oleju, to już było w innym wątku :-)

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2007, o 13:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

W tym tygodniu będę zmieniał olej silnikowy. Obecnie używałem Castrola TXT 5w-40. Z tego co czytałem jest to olej szczególnie polecany do diesli. Zastanawiam się czy przy nim pozostać czy zmienić na jakiś inny. Po raz pierwszy silnik zalany był nim przy przebiegu około 200 000. Wcześniej był Castrol SLX.

Obecnie mam 278 000. Olej będę zmieniał sam. Polecacie coś innego? Dodam tylko, że pomiędzy wymianami dolewam około 0,5 litra, więc na pewno musi być to syntetyk.

Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2007, o 15:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Polecam z czystym sumieniem to:
http://www.valvoline.pl/index_oleje_osobowe.html#
Mam Avke po 300 000 a poprzednik - "geniusz mechanik" wlał mi mobila1 5w50 i zaczęło wypychać olej gdzieś od dołu. Zmieniłem go na valvoline Maxlife 5w40 i lanie ustało - nadmieniam ze jest to olej specjalnie opracowany do silników z dużym przebiegiem. Wymiana zalecana po 15 tys. Nie zrobiłem jeszcze 15 tys. lecz około 6 a na szabelce jeszcze jasny olej!!!

Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2007, o 13:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

obecnie u siebie mam zalany mobil 10W 40 też miałem autko z włoch i niewiedziałem jaki olej zalac więc postanowiłem aby był to półsyntetyk. przejechałem na nim już 6kkkm i olej jest dość czarny niepowiem żeby całkowicie bo na bagnecie są małe przebłyski. o czym to może świadczyć? a stopy za ciężkiej niemam chyba:D

Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2007, o 13:19 
Mistrz
Mistrz

master of chaos napisał(a):
o czym to może świadczyć?

Najprawdopodobniej o niczym szczególnym... :cfaniak: Dokonaj sprawdzenia po tym jak samochód przestoi całą noc - kolor powinien wówczas być jednolity... A jeśli będzie różny lub co gorsza będzie w nim inna ciecz - to wówczas zacznij sie martwić...

Tytuł:
PostNapisane: 11 wrz 2007, o 14:10 
Mistrz
Mistrz

Model: Avensis T22 FL SW
Rocznik: 2001
Silnik: D-4D
ayrsen napisał(a):
master of chaos napisał(a):
o czym to może świadczyć?

Najprawdopodobniej o niczym szczególnym... :cfaniak: Dokonaj sprawdzenia po tym jak samochód przestoi całą noc - kolor powinien wówczas być jednolity... A jeśli będzie różny lub co gorsza będzie w nim inna ciecz - to wówczas zacznij sie martwić...

Olej w dieslu robi sie czarny juz po przejechaniu kilku kilometrow od wymiany. Taka jest cecha charakterystyczna diesla i nie ma sie czym martwic. Nie oznacza to ze olej jest przepracowany.

MP3 USB SD AUX w fabrycznym radiu
ZMIENIARKI MP3 / Bluetooth

Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2007, o 20:04 
Coś wie...
Coś wie...

oleju nie zmieniac, w preciwienstwie do świec (dokladnie czestotliwosci wymiany), jak zacznie brac przejsc na ciut gestszy :-)
lub NG

Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2007, o 01:11 
Przyjechałem z Angli 1700 km i przed wyjazdem poziom oleju miałem między kropkami czyli ok, po przyjeździe po prostu katastrofa poniżej minimum. Samochód mam około miesiąca. Dziś wymieniłem olej na Castrol 5W40 czy to pomoże, mój silnik 1,8 VVT-i, i takie właśnie silniki lubią brąc olej. Czy ten olej będzie lepszy, poprzedniego nie znam, gdyż "mądrzy" Anglicy w serwisie nie piszą parametrów wymienionego oleju. ponoć standard do mojego to 5W 30 .

Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2007, o 00:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: D4D 2.0
Witam!
Jestem po raz pierwszy na forum ale mam nadzieje, że nie ostatni. Mój problem jest nastepujący.W kwietniu br. kupiłem używaną ave 2,0 D4D z 2002 roku w salonie Forda we Francji z przebiegiem 56,5 tys.km. Według ulotki pod maską silnik zalany jest motorcraftem 5W30. Czy to jest ten sam olej co Ford Formula E 5W30? Właśnie przekroczyłem 10 tys.km i chcę zrobić wymiane. Jaki powinienem kupić filtr oleju? Z góry dziekuje za porade!

Tytuł:
PostNapisane: 23 sty 2008, o 10:19 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
Witam moja avka D4D 116KM /131 tys. km/ ściągnięta z Belgii od nowości była zalana poniższym olejem i taki też zalali przy wymianie,
a to link z opisem jego właściwości
http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lube ... _5W-30.asp

przyznam, że autko po rozgrzaniu chodzi cichutko nawet przy większych prędkościach, a spalanie w granicach 5,5 do 6,0

[ Dodano: 2008-01-23, 09:39 ]
a tak wygląda

Tytuł:
PostNapisane: 23 sty 2008, o 11:25 
Coś wie...
Coś wie...

Heh, czesto bywa ze olej bardzo szybko sie zrobi ciemnobrazowy,
ale to nie swiadczy o niskiej jakosci oleju ale o wlasciwosciach myjacych,
po prostu usuwa sadze i inne brudy z silnika.
To moze byc tez znakiem ze poprzedni wlasciciel mogl zaniedbywac wymiany oleju.
Rzecz jasna ze diesle blyskawicznie "czernia" oleum i nie ma co sie tym przejmowac.

W poprzednim samochodzie zmienialem olej co 10 - 12 tys.
Wyznaje zasade ze jak ktos dysponuje mniejszymi finansami...
to lepiej czesciej np co 10 tys zmieniac slabszy, tanszy olej niz jezdzic nie wiadomo ile na bardzo drogim.

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2008, o 08:10 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 benzyna
Ave 1.8 '98 (gaz) 215 tys.
Zauważyłem, że moje Ave zaczęło "gubić" olej. Są delikatne zacieki przy pokrywie zaworów od stronu rozrządu (wymieniany 30 tys. wstecz). Jeżdże spokojnie bez szaleństw.
Mechanik twierdzi, że to nic strasznego bo od spodu nic nie cieknie, więc trochę puszcza może spod uszczelki pokrywy zaworów i może jakiegoś zimmeringa (mechanikiem nie jestem)- wymiana dość kosztowna i zaleca dopiero przy wymianie rozrządu. No i oczywiście wersja, że auto spala trochę oleju (bo to autogaz) i zaleca przejść na jakiś tańszy olej np. półsyntetyk TEXACO a może nawet mineralny.
Używam Castro 10W40 ( niewiedziałem jaki był poprzednio olej gdy auto sprowadziłem przy 143 tys.).
Jeśli macie podobne przypadki pomóżcie.

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2008, o 08:44 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
kempes napisał(a):
Mechanik twierdzi, że to nic strasznego bo od spodu nic nie cieknie, więc trochę puszcza może spod uszczelki pokrywy zaworów i może jakiegoś zimmeringa (mechanikiem nie jestem)- wymiana dość kosztowna i zaleca dopiero przy wymianie rozrządu

mechanik ma racje, wazne aby nie cieklo na pasek rozrzadu, bo wtedy skraca to jego zywotnosc (guma nie lubi sie z olejem), jezeli sa to jak piszesz delikatne wycieki to na razie chyba nie warto interweniowac

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2008, o 09:03 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 benzyna
Może faktycznie, ale jak zobaczyć czy nie leci na pasek rozrządu. Zacieki są z lewej strony pokrywy zaworów, więc tak gdzie jest pasek rozrządu. Nie mogę przecież zdjąć tak poprostu pokrywy zaworów. Ów zimmering jest podobno od któregoś koła pod tą częścią pokrywy.

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2008, o 14:52 
Stara się...
Stara się...

jakim olejem zalać silnik 1CD-FTV. samochód sprowadziłem i czeka mnie rozrząd +wym. płynów.

wg ks. serwisowej ostatni przegląd był przy 65000, obecnie auto ma 83000(w trakcie potwierdzania).

zastanawiam się czy full syntetyk czy pół syntetyk.
może ktoryś z ponizszych?

- Mobil Super S Turbo Diesel
- Castrol Magnatec Diesel 10W-40

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2008, o 21:38 
Mistrz
Mistrz

sqmir napisał(a):
zastanawiam się czy full syntetyk czy pół syntetyk.
może ktoryś z ponizszych?

Zacznij od syntetyka. Jak sie okaze ze duzo bierze, przejdziesz na pol.

tomek85_85 napisał(a):
z tego co wiem, toyota nie lubi castrola ale niech sie wypowiedza Ci co maja eksperyment Pana Diesla

Zastanawia mnie skad sie biora takie bzdury. Nawet niektorzy dealerzy Toyota leja Castrola. Na mojej ramce pod tablice Toyota Nowaskowski jest reklama Castrola.
Sam leje syntetycznego Castrola Magnatec Diesel 5W40 i jest wszystko w porzadku. Auto wg licznika ma 130kkm (w rzeczywistosci moze nawet 100kkm wiecej) i na 15kkm wciaga mi lekko ponad 1l. Jak na turbo diesla to jest bardzo dobry wynik.

P.S. Podejrzewam, ze tak na prawde nie ma zadnej roznicy czy sie jezdzi na Castrolu, Mobilu, Shellu, Statoilu czy nawet Lotosie. Wszystkie obecne oleje maja swietne wlasciwosci, tak twierdza mechanicy.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2008, o 19:47 
Stara się...
Stara się...

BoB77 napisał(a):
Zastanawia mnie skad sie biora takie bzdury. Nawet niektorzy dealerzy Toyota leja Castrola
Castrol puścił felerną linię olejów, do czego zresztą się przyznał. Może pokażę przykład z życia wzięty: fotka miski olejowej,widać może niezbyt dokładnie nagar,bo odbijał flasha,wydrapany cały słoik nagaru do słoika 200g. Auto do nowości jeździło na Castrolu

Obrazek

Mam przekonanie do Shella (benzyna), oraz do Motula (diesel/benzyna)

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2008, o 21:55 
Mistrz
Mistrz

ArtX napisał(a):
BoB77 napisał(a):
Zastanawia mnie skad sie biora takie bzdury. Nawet niektorzy dealerzy Toyota leja Castrola
Castrol puścił felerną linię olejów, do czego zresztą się przyznał. Może pokażę przykład z życia wzięty: fotka miski olejowej,widać może niezbyt dokładnie nagar,bo odbijał flasha,wydrapany cały słoik nagaru do słoika 200g. Auto do nowości jeździło na Castrolu

[url=http://images29.fotosik.pl/71/90f9355b11916789.jpg]Obrazek[/URL]

Mam przekonanie do Shella (benzyna), oraz do Motula (diesel/benzyna)

Mozesz podeprzec to co napisales nazwa tej serii oraz jakims orzeczeniem Castrola?

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2008, o 22:52 
Stara się...
Stara się...

BoB77 napisał(a):
nazwa tej serii
Castrol SLX którego wycofali z produkcji i Toyota zrezygnowała z jego stosowania.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2008, o 23:16 
Mistrz
Mistrz

ArtX napisał(a):
BoB77 napisał(a):
nazwa tej serii
Castrol SLX którego wycofali z produkcji i Toyota zrezygnowała z jego stosowania.

Ja uzywam GTX Magnatec, w starym aucie 10W40 teraz w Ave 5W40 do diesla i jestem zadowolony.

Teraz mocno rekomendowane do diesla sa oleje 5W30, zakres gornej temp. pracy jest nieco obnizony, ale polecaja ze niby to jakas nowa technologia olejow.

Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2008, o 13:58 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: D4D
Schwefel napisał(a):
BoB77 napisał(a):
Nawet niektorzy dealerzy Toyota leja Castrola. Na mojej ramce pod tablice Toyota Nowaskowski jest reklama Castrola.

Ja powiem więcej :P W komorze silnika mam nawet naklejkę Castrola. Castrol był zalany fabrycznie jak kupowaliśmy Ave. Pojeździliśmy do dotarcia i zmiana na Mobil 1.

mam pytanko kupilem ostatnio Avensis D4D 04 i napisalem emaila do Toyoty w Belgii jaki olej stosowali do silnika i dostalem dzisiaj odpowiedz ze Castrol 15W-30 i się troche dziwie ze jest to tak gesty olej ( jak sadzicie dlaczego taki olej lali czy taki olej sie leje do takiego silnika o takim przebiegu bo ma 150tys czy moze silnik juz nie jest szczelny ale nie ma sladow jakichkolwiek wyciekow )

[ Dodano: 2008-02-05, 15:13 ]
a moze gośc sie pomylil i chodzilo mu i 5W30

Tytuł:
PostNapisane: 5 lut 2008, o 18:43 
Mistrz
Mistrz

Kazzzi napisał(a):
Schwefel napisał(a):
BoB77 napisał(a):
Nawet niektorzy dealerzy Toyota leja Castrola. Na mojej ramce pod tablice Toyota Nowaskowski jest reklama Castrola.

Ja powiem więcej :P W komorze silnika mam nawet naklejkę Castrola. Castrol był zalany fabrycznie jak kupowaliśmy Ave. Pojeździliśmy do dotarcia i zmiana na Mobil 1.

mam pytanko kupilem ostatnio Avensis D4D 04 i napisalem emaila do Toyoty w Belgii jaki olej stosowali do silnika i dostalem dzisiaj odpowiedz ze Castrol 15W-30 i się troche dziwie ze jest to tak gesty olej ( jak sadzicie dlaczego taki olej lali czy taki olej sie leje do takiego silnika o takim przebiegu bo ma 150tys czy moze silnik juz nie jest szczelny ale nie ma sladow jakichkolwiek wyciekow )

[ Dodano: 2008-02-05, 15:13 ]
a moze gośc sie pomylil i chodzilo mu i 5W30

Sadze ze chodzilo mu o 5W30.

Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2008, o 10:28 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyo
Model: T 22
Rocznik: 1998
Silnik: 2CTE
Panowie a co sądzicie o czymś takim?? Wczoraj usłyszałem, że przy wymianie oleju w silniku można spokojnie zmienić olej np z 10w-40 na 5w-30. Zawsze słyszałem, że można "w górę" tzn. np z 10w-40 na 15w-40, ale żeby "w dół" :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2008, o 11:08 
Mistrz
Mistrz

Disaster napisał(a):
Panowie a co sądzicie o czymś takim?? Wczoraj usłyszałem, że przy wymianie oleju w silniku można spokojnie zmienić olej np z 10w-40 na 5w-30. Zawsze słyszałem, że można "w górę" tzn. np z 10w-40 na 15w-40, ale żeby "w dół" :nuda:

Jesli nie ma wyciekow i auto nie bierze duzo oleju to na pewno mozna. Gdyby zuzycie sie znaczaco zwiekszylo zawsze mozna wrocic do poprzedniego oleju.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 244  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]