TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 cze 2017, o 22:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 244  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 mar 2008, o 22:44 
Mistrz
Mistrz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22 FL SW
Rocznik: 2001
Silnik: D-4D
Dyskusje na temat olejow zawsze przypominaja mi rozwazania nad wyzszoscia swiat wielkiej nocy nad swietami bozego narodzenia.

Ja na twoim miejscu (skoro boisz sie syntetyka) wlalbym 10w40. Z mineralnym daj sobie spokoj. Co do marki to wg mnie nie ma to wiekszego znaczenia. Mobil moim zdaniem jest przereklamowany. Pamietam, ze byl taki olej Quaker State, uzywany byl on bodajze przez hamerykanska armie w najtrudniejszych warunkach ;)

MP3 USB SD AUX w fabrycznym radiu
ZMIENIARKI MP3 / Bluetooth

Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2008, o 10:48 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis t22
Rocznik: 2000
Silnik: 4afe
polan79 napisał(a):
Witam!
Jaki olej do silnika o przebiegu 180 tys.? Słyszałem, że przy tym przebiegu leje się półsyntetyk. Na stronie castrola znalazłem, że do ave z 1998 1.6 ma być 0W40 - syntetyk!
Proszę o wyjaśnienie!!!!!!!!!!
Pozdrawiam wszystkich użytkowników AVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lepiej daj 0w30 :auto:

Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2008, o 12:23 
Coś wie...
Coś wie...

konradrak napisał(a):
Castrol RS 10W60 i np Orlen Rally Sport 10W60 to PEŁNE SYNTETYKI ! Sprawdź sobie. Wiele osób błędnie zakłada, że lepkośc zimowa 10W to musi być półsyntetyk.
Prawda, zazwyczaj tak jest ale byc nie musi...
sa oleje np 20w60... wszystko by wskazywalo ze jest to gesty mineral do zajechanych silnikow... okazuje sie ze nie, np motul o tych parametrach to pelen 100% syntetyk o genialnych wlasciwosciach specjalnie dla silnikow mocno obciazonych z turbina, np do wyscigowek.

Tytuł: Co ile ???
PostNapisane: 21 mar 2008, o 18:54 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: TOYOTA
Model: T25 / T27 KOMBI
Rocznik: 2011
Silnik: D4D
Witam . Co ile wymieniacie olej w silniku D4D z 2003 r w modelu T25???? Auto kupiłem 9mcy temu a w książce serwisowej widzę że obsługi były robione co 25-30 tyś km. Auto pochodzi z Francji. Po kupnie wymieniłem oleje i filtry i zrobiłem 8tyś km .

PostNapisane: 14 maja 2008, o 14:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pomóżcie!

Posiadam Avensis 2.0 diesel 2003 rok.

Obecnie ma przejechane prawie 180 000 km

Jaki powinnam wlać olej syntetyk czy półsyntetyk, proszę o poradę

:)

Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2008, o 14:53 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 17
Model: Auris FL Premium +
Silnik: 1,33 VVT-i
Agata, spróbuj opcji: szukaj.... np. tu: http://avensis.info/viewtopic.php?t=210&highlight=10w40
Są tematy na forum, opisujące chyba wszystkie możliwe kombinacje oleju+silnik+rocznik.
Z pewnością znajdziesz odpowiedź. :tak:
Ja w mojej Ave mam 10W40 Castrola półsyntetyk.

Pozdrawiam
Darek

Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2008, o 15:13 
Spamer
Spamer

Pochwały: 54
Marka: Opel
Model: Insignia
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
Ja mam zalany Mobil 1 Turbo Diesel 0W-40 czyli syntetyk.
Poprosimy moderatorów o przeniesienie wątku do dobrego działu :)
Niedługo zbliża się wymiana i też taki sam zaleje.

Pozdrawiam Lukatoari

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 21:26 
Mistrz
Mistrz

charlie_spooki napisał(a):
Mój Aven D4D był sprowadzony przy przebiegu 150tys i ponieważ nie było
nigdzie śladu jaki olej był wcześniej to mechanik,
który na codzień pracuje w Toyocie zalecił wlanie mineralnego Castrola.
Skoro taki poleca to chyba nic złego się nie stanie.

Pewnie, że wolałbym półsyntetyk, ale niestety nie wiadomo czy
wcześniej ktoś nie wlał tam już minerala. Jak patrzyłem na parametry
to ten mineralny Castrol spełnia chyba wszystkie normy wymagane
dla tego silnika. Czy ktoś może jeździ na takim oleju dieslem
i jest w stanie coś powiedzieć?

Jak dla mnie to bez sensu. To, ze nawet ktos wlal tam wczesniej mineral to nie znaczy ze powyzeral on dziury w silniku. Jesli przebieg jest autentyczny to auto powinno smigac na syntetyku az milo. Ja mialem taka sama sytuacje jak Ty, z tym ze auto mialo na liczniku niecale 120kkm, w ktorych prawdziwosc mocno watpie, juz drugi raz zalalem go Castrolem syntetykiem do diesla i oleju ubywa ponizej 1l miedzy wymianami, ktore robie co 15kkm.

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 21:34 
Ja jeżdże na Castrol EDGE 5W-30 i polecam go, choć jest to juz wyższa półka cenowa kosztuje ok 200zł 4l

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, o 18:48 
Nowicjusz
Nowicjusz

witam was serdecznie.
okolo miesiaca temu ojciec, kupil sobie ave T25 1,8 z 2006 roku z 43tys km przebieku(samochod z windykacji wiec nie mam podstaw by twierdzic ze ma wiecej), jest bardzo zadoolony, mi tez sie wyszystko podoba. ale prosze powiedzcie co powinienem zrobic w takiej sytuacji ??
chodzi o to ze ojciec byl dzis w aso na przegladzie przy 45tys km wymienili mu olej... ale...
wlali taki jak byl, a byl 15W-40 :wow: powiedzieli ze czasem firmowe auta zalewa sie tanszym olejem... :wow:
dla mnie to troche dziwne... do swojego civica nigdy bym nie wlal minerala...
olej ten wedlug serwisu wlewany jest od 15tys km przebiegu(czyli od pierwszego przegladu)... czy wedlug was bez przeszkod moge wlac 5W-40 po 30tys przebiegu na mineralnym ??
moze przed wlaniem syntetyka, zastosowac plukanke motula...w civicu plukalem bylo wszystko, ok.
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, o 18:58 
Zaawansowany
Zaawansowany

Model: Avensis T22
Silnik: 1.6 vvt-i
Zacytuję kolegę, który pisał kilka stron wcześniej....

"Nadmienię, że większość firm flotowych jeździ na oleju mineralnym 15W40 nawet w nowych Avensisach T25. Toyota wlewa w fabryce do wszystkich nowych samochodów olej mineralny własnej produkcji. Może część z Was zrozumie dlaczego nagle po pierwszym przeglądzie i zalaniu Mobil 0W40 wasz wymarzony D4D zaczyna pobierać więcej oleju W każdym razie to normalne i nie ma co panikować."

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, o 19:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

to wymieniac czy zostawic co jest...
ojciec chce jezdzic autkiem ile sie da, wiec trzeba zrobic tak zeby silnikowi bylo dobrze. jesli bedzie trzeba dolewac oleju, trudno... jeszcze go stac na pozadny olej :-)
chodzi przedewszystkim o silnik...

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, o 19:35 
jak był lany mineral przez 30kkm to ja bym nalał porządnego półsyntetyka np CASTROL 10W 30

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, o 22:14 
Mistrz
Mistrz

qba1983 napisał(a):
witam was serdecznie.
okolo miesiaca temu ojciec, kupil sobie ave T25 1,8 z 2006 roku z 43tys km przebieku(samochod z windykacji wiec nie mam podstaw by twierdzic ze ma wiecej), jest bardzo zadoolony, mi tez sie wyszystko podoba. ale prosze powiedzcie co powinienem zrobic w takiej sytuacji ??
chodzi o to ze ojciec byl dzis w aso na przegladzie przy 45tys km wymienili mu olej... ale...
wlali taki jak byl, a byl 15W-40 :wow: powiedzieli ze czasem firmowe auta zalewa sie tanszym olejem... :wow:
dla mnie to troche dziwne... do swojego civica nigdy bym nie wlal minerala...
olej ten wedlug serwisu wlewany jest od 15tys km przebiegu(czyli od pierwszego przegladu)... czy wedlug was bez przeszkod moge wlac 5W-40 po 30tys przebiegu na mineralnym ??
moze przed wlaniem syntetyka, zastosowac plukanke motula...w civicu plukalem bylo wszystko, ok.
pozdrawiam

Zmieniaj na syntetyk, nic zlego sie nie stanie. Tak, jak pisalem juz w innym watku olej mineralny nie powyzeral przeciez dziur w silniku. Mineral leje sie do Polonezow i do aut o zmeczonym silniku (niekoniecznie duzym przebiegu), ktore biora duzo oleju a ich wlasciciele nie chca zafundowac im remontu.

P.S. 43kkm to przebieg przy ktorym silnik nie powinien wykazywac sladow zuzycia. Chyba, ze poprzedni wlasciciel non toper do odciecia go meczyl.

[ Dodano: 2008-05-22, 22:01 ]
ArtX napisał(a):
BoB77 napisał(a):
nazwa tej serii
Castrol SLX którego wycofali z produkcji i Toyota zrezygnowała z jego stosowania.

Zdaje sie kolego, ze wprowadzasz ludzi w blad. SLX jest sprzedawany i kosztuje ok. 2 razy wiecej niz Magnatec. Na TKP, ktos napisal ze nieudany i wycofany olej to Castrol RS.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 00:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

teraz takie małe OT:
jestem nowy i przepraszam że się nie przedstawiłem i nie powitałem.
ale do rzeczy:
ojciec kupił Avensis 2,0 D-4D z 2004r możecie mi powiedzieć jakie ilości oleju tam wchodzą i jaki olej polecacie?? Jakie musi mieć parametry i normy. Po prostu chodzi mi o bardzo dobry olej, nie ważna cena. I jakiej marki filtry olejowe kupujecie czy tylko z Serwisu??
Z góry dziękuję za odpowiedz.

Portal

[ Dodano: 2008-05-29, 01:51 ]
Tak jak myślałem od razu zj..ka. przepraszam ale nie trawię Toyoty wolę Audi a to że jestem na tym forum to tylko przysługa dla ojca który chciał się dowiedzieć czym zalać Avensis.
czytałem ostatnie wypowiedzi i z nich wynika żę mam zalewać minerałem, potem pół syntetykiem a na końcu full syntetyk :) Już sam nie wiem co o tym sadzić.
Chłopaki jakies konkrety podajcie normę oleju zalecaną przez Toyotę to sam sobie dobiorę olej.
A tak na marginesie Audi zalewam Motulem 8100 X-cess 5w40
widzę że konkretów u Was mało.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 07:07 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
teodor2424 napisał(a):
widzę że konkretów u Was mało.

teodor2424 napisał(a):
konkrety podajcie normę oleju zalecaną przez Toyotę

Teodor nie bądź upierdliwym smokiem , tylko poczytaj cały ten wątek - wszystko tu jest od a do z - łącznie z zalecanymi przez producenta olejami i ich parametrami oraz jaka jego ilość, mnóstwo masz olejów zalecanych przez forumowiczów, najczęściej stosowane to castrol i mobil, na forum jest również instrukcja - więc rusz głową i poszukaj i poczytaj,
a jak nie ważna cena to nie zawracaj gitary - tylko jedź do ASO i zrób przegląd należny i ci wszystko wymienią

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 09:25 
Moderator
Moderator

dokladnie tak,
ps: ja tez lubie audi :glupek: , szczegolnie jak przyjdzie rozpiac ta cala pajeczyne wahaczy (np w a4, jeszcze bardziej lubie jak gosciu slyszy cene zawieszenia na jedna strone... :bojesie: )

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 09:29 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
Albo zmiana rozrządu ze ściąganiem zderzaka....mechanicy klną na tą usługę.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 10:02 
Coś wie...
Coś wie...

no to zależy, moj kolega własnie woli takie rozwiązanie, bo ma super dostęp i się nie przeciska przy robocie.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 18:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

ja sam wyszukałem ten wątek w waszej szukajce ale nic z niego nie rozumiem bo nie wiem jaki model ma ojciec tej toyoty, piszecie tu symbolami T22 itd. jaki silnik ma symbole w tym roczniku piszecie jakieś 7A-FE tego właśnie nie rozumiem. a rozpisane nigdzie tego nie macie :)
Wiecie co oznacza 4B w audi silnik np AFB, AKN, BAU i czym się różnią??

Ja pytam tylko o olej a uzyskuję jakieś dziwne odpowiedzi.
Czy dobry będzie CASTROL MAGNATEC DIESEL 5W40
może podacie jakiś symbol modelowy Toyoty Avensis sedan rok produkcji 2003 model 2004 z silnikiem 2,0 D-4D.

ps. wahacze w audi A6 to sam rozpinam i składam jak się dobrze poszuka to oryginalny zestaw kosztuje na obie strony 1500zł a z tym zderzakiem to sa 2 śruby główne i do błotników po 3 na stronę łatwy dostęp więc zdjęcie go i założenie to 10min roboty więc nie wiem na co narzekają mechanicy?? Chyba tylko dla zasady że dużo roboty :)

jeszcze coś na forum audi są różni ludzie tak jak tu, ale na pewno godzina 24 to nie żadne wykroczenie w pisaniu postów no i można się spodziewać jeszcze odpowiedzi nawet do godz 2

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 20:17 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 17
Model: Auris FL Premium +
Silnik: 1,33 VVT-i
Witaj Teodor2424,
poniżej masz wynik z "szukajki" (jak to ładnie nazwałeś):
http://avensis.info/viewtopic.php?t=71
Znajdziesz tu wszystkie dane eksploatacyjne do każdego silnika z modelu T22 (min. jaki olej) :nuda:

I mam nadzieję, że ulżyłem Ci w cierpieniach - wyszukiwania odpowiedzi :tak:

Pozdrawiam

Portal

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 20:34 
Mistrz
Mistrz

Model: T25 Liftback
Silnik: Tiptronic
:-) :-) :-)

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 20:39 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
Cytuj:
ja sam wyszukałem ten wątek w waszej szukajce ale nic z niego nie rozumiem bo nie wiem jaki model ma ojciec tej toyoty

To może należało od tego zacząć? Przeczytałem wątek, nie rozumiem tego i tego, problem mam taki. I odpowiedź byłaby zupełnie inna.
A jeśli wiesz, że to D-4D, to wystarczy - akurat ten symbol powtarza się tu w wielu postach i jest tam sporo informacji, o jakie Ci chodzi.

teodor2424 napisał(a):
Czy dobry będzie CASTROL MAGNATEC DIESEL 5W40

Gdybyś zadał od razu to pytanie, mogłaby paść odpowiedź: ZWYKLE tak. Ale: jaki jest przebieg samochodu, jaki olej miał wlany ostatnio, czy widać jakieś wycieki? Jeśli tego nie wiesz, to może Cię zadowolić taka odpowiedź, ale nie ma wtedy pewności, że akurat w przypadku samochodu Twojego ojca będzie to najlepszy wybór. I choćby dlatego nie otrzymałeś jednej, jedynie słusznej odpowiedzi, której oczekiwałeś.

(a w ogóle to ja mam D-4D i jeżdżę właśnie na tym oleju - co do specyfikacji jest na pewno OK).

teodor2424 napisał(a):
może podacie jakiś symbol modelowy Toyoty Avensis sedan rok produkcji 2003 model 2004 z silnikiem 2,0 D-4D.

To model T25. Co do silnika, wystarczy D-4D. Praktycznie wszystkie inne oznaczenia silników dotyczą benzyniaków.

teodor2424 napisał(a):
jeszcze coś na forum audi są różni ludzie tak jak tu, ale na pewno godzina 24 to nie żadne wykroczenie w pisaniu postów no i można się spodziewać jeszcze odpowiedzi nawet do godz 2

Wykroczenie żadne. Ale skoro po 2 godzinach czekania na odpowiedź stwierdzasz, że nikt Ci nie chce pomóc i mało tu konkretów, to dostałeś takie, a nie inne odpowiedzi.

Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 20:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

dziękuję ci Portal za fachową wypowiedź, Co do auta to w tej chwili nie jestem w stanie nic powiedzieć bo stoi na podwórku u ojca ale nie jest jeszcze zarejestrowany więc nie jeżdżony a silnik ma na 100% myty więc wycieków nie widać. Co do oleju to nie wiemy co było wlewane :/
Co do [przebiegu to ma książkowe 80 pare tyś.

A co do kolegi d15 to proszę czytaj ze zrozumieniem :) Ja nie wiem jaki mam model autka a tylko podałem przykład "" nie wiem jaki model ma ojciec tej toyoty, piszecie tu symbolami T22 itd."" a że podajecie nazwy T.. to chciałem się dowiedzieć jakim oznaczeniem jest Avensis z roku 2004. I odpowiedz uzyskałem T25 więc T22 mnie nie interesuje :)

Ps. co do olejów to jestem takiego zdania że przy wymianie powinno się zalać takim olejem lub przynajmniej o takich samych parametrach jakie są przewidziane dla tego modelu silnika niezależnie od tego co lał poprzedni właściciel nawet gdy był to minerał. Jeżeli silnik ma wycieki już na mineralnym to nie ma sensu go dalej truć minerałem, najpierw robi się wycieki a potem zalewa dedykowanym olejem, takie moje zdanie i do tego zawsze dążę. Dlatego chciałem się właśnie dowiedzieć jakie oleje są zalewane w fabryce o jakich parametrach.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-05-29, 21:01 ]
Portal napisał(a):

teodor2424 napisał(a):

Wykroczenie żadne. Ale skoro po 2 godzinach czekania na odpowiedź stwierdzasz, że nikt Ci nie chce pomóc i mało tu konkretów, to dostałeś takie, a nie inne odpowiedzi.

Może źle mnie zrozumiałeś :) chodziło mi o to że do 2 czy 3 w nocy siedzą jeszcze na forum ludzie bardzo obeznani którzy są w stanie pomóc i odpisać na posta w paru chwilach :) A to że czasami grzebię w garażu do 3 w nocy to już tylko moje widzimisię :)

Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2008, o 21:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2006
Silnik: 2,2 D4D 150 KM
na stronie Castrol Polska w dziale "narzedzia" masz wyszukiwarke pod nazwa: dobierz olej do swojego samochodu
wpisz tam dane swojego auta i masz wynik.

Ja do tej pory stosowalem Mobil 1, ale chyba przy najblizszej okazji zaleje Castrol. To efekt tego, co czytam na tym forum i ostatniej rozmowy w moim serwisie. Ale o tym to juz przy innej okazji

pozdrawiam
darek

Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2008, o 22:35 
Mistrz
Mistrz

Model: T25 Liftback
Silnik: Tiptronic
ja mam 2.0 TD zalany jest olejem Mobil 10W 40 :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 3 cze 2008, o 23:50 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2004
mi gosc w ASO powiedzial aby nie lac Castrola tylko Mobil 1 i dodal zeby nie lac mineralnego jak zaleca aso tylko 10W40 ale co mechanik i co ASO to inna opinia

Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2008, o 07:14 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyo
Model: T 22
Rocznik: 1998
Silnik: 2CTE
Kazzzi napisał(a):
mi gosc w ASO powiedzial aby nie lac Castrola tylko Mobil 1 i dodal zeby nie lac mineralnego jak zaleca aso tylko 10W40 ale co mechanik i co ASO to inna opinia

Jest dokładnie tak jak mówisz. Co mechanik to inna opinia. Ja akurat leje Mobil 1 10W40 i nie mam żadnych kłopotów. Koledzy na forum leją Castrola i też jest wszystko ok. Wynika z tego, że obaj producenci olejów są odpowiedni do silników toyoty i oba się dobrze spisują.

PostNapisane: 4 cze 2008, o 15:42 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22
Disaster napisał(a):
Koledzy na forum leją Castrola i też jest wszystko ok.

Ja jeżdzę na Castrolu 15W40 Magnatec bo taki wlał tam mechanik na przeglądzie,
(a nie było wiadomo co było wcześniej wlane) zaraz po sprowadzeniu auta i wszystko jest ok. Silnik pracuje równo, oleju nie ubywa.
Na pewno jeśli olej jest gorszej klasy to warto go częściej wymieniać.
Ja zamierzam tak zrobić przed zimą.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2008, o 16:15 
Coś wie...
Coś wie...

hmm, nie to zebym się znał ale 15W to juz sie leje do aut raczej z duzym przebiegiem albo z duzymi ubytkami, do zdrowego silnika więcej niż 10W bym nie wlał- ale to moja opinia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 244  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]