TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 19 paź 2017, o 05:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 paź 2014, o 20:25 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Marka: Avensis
Model: T22, sol+lpg
Rocznik: 1999
Silnik: 7A-FE
https://www.google.pl/search?biw=1366&bih=582&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2VJFVL_bBYq8ygPfuYCoDw&ved=0CAYQ_AUoAQ&q=przewody%20wentylacyjne%20w%20aucie#facrc=_&imgdii=_&imgrc=k4AqDXPT6dkihM%253A%3B_gNEL-gtpT72PM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.twojawentylacja.pl%252Fwp-content%252Fuploads%252F2012%252F09%252Fklimatyzacja.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.twojawentylacja.pl%252Fwentylacja-w-samochodzie%252F%3B413%3B291

PostNapisane: 20 paź 2014, o 20:29 
Spamer
Spamer

Pochwały: 48
Marka: toyota
Model: corolla e11
Rocznik: 1997
Silnik: 4EFE
naturalny napisał(a):

Miałem czyszczone w starlet,tyle było liści,brudu bardzo dużo

PostNapisane: 20 paź 2014, o 20:50 
Spamer
Spamer

Pochwały: 820
Marka: Toyota
Model: T25FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
Patrzcie co się czai w wentylacji,
najgorsze są te kolcowate z czterema rogami przy mordzie

Obrazek

PostNapisane: 20 paź 2014, o 22:53 
Spamer
Spamer

ja maja czyszczone,dużo było robaków oraz liści,ale być może dlatego ze auto stało pod drzewem wcześniej,teraz już jest lepiej ,dobrze działa wentylacja
o co sadzisz o tym naturalny?

PostNapisane: 21 paź 2014, o 16:49 
Coś wie...
Coś wie...

swiecha napisał(a):
ja maja czyszczone,dużo było robaków oraz liści,ale być może dlatego ze auto stało pod drzewem wcześniej,teraz już jest lepiej ,dobrze działa wentylacja

samo czyszczenie mechaniczne jak najbardziej co kilka lat, ale powiem Ci że co najmniej raz w roku koniecznie zrob dezynfekcje klimatyzacji, są trzy metody w tym dwie dobre:
1.ozonowanie - sprzetem o wydajnosci co najmniej 3gr/h ozonu
2. ultradziwki + chemia+ zapach

Obie metody sa jednakowo skuteczne odnośnie pozbycia sie zarodników grzybów z przewodów wentylacyjnych.
Ozonowanie jednak ma plus w postaci zabijania wszelakich wirusów i bakterii z wnętrza kabiny, ponadto naturalnie odświeża wnętrze, usuwa zapach nie maskuje perfumem. Nie ma także żadnej ingerencji chemii jak w metodzie poprzez ultradźwięki.

3. chemia z aerozolu - tej całkowicie nie polecam. Jest bardzo malo skuteczna. Wielokrotnie usuwałem zapach tej chemii ozonem bo klienci strasznie narzekali ze gryzie ich w gardło i xle sie czują.

w 2 przypadkach klient zrobił odgrzybianie kilkukrotnie ta sama chemia (insignia, BMW) bo jak twierdził słabo pomagało. Skończyło sie rozbieraniem kokpitu i myciem, każdej rurki, plastiku chodniczek w wannie w specjalnej chemii ( insignia, sonax) tu pomoglo, (Bmw,wurth) po tym samym zabiegu i wielokrotnym ozonowaniu dalej smierdzialo

Tyle powiem z mojego doświadczenia.

PostNapisane: 21 paź 2014, o 16:52 
Spamer
Spamer

naturalny napisał(a):
swiecha napisał(a):

samo czyszczenie mechaniczne jak najbardziej co kilka lat, ale powiem Ci że co najmniej raz w roku koniecznie zrob dezynfekcje klimatyzacji, są trzy metody w tym dwie dobre:
1.ozonowanie - sprzetem o wydajnosci co najmniej 3gr/h ozonu
2. ultradziwki + chemia+ zapach

Obie metody sa jednakowo skuteczne odnośnie pozbycia sie zarodników grzybów z przewodów wentylacyjnych.
Ozonowanie jednak ma plus w postaci zabijania wszelakich wirusów i bakterii z wnętrza kabiny, ponadto naturalnie odświeża wnętrze, usuwa zapach nie maskuje perfumem. Nie ma także żadnej ingerencji chemii jak w metodzie poprzez ultradźwięki.

3. chemia z aerozolu - tej całkowicie nie polecam. Jest bardzo malo skuteczna. Wielokrotnie usuwałem zapach tej chemii ozonem bo klienci strasznie narzekali ze gryzie ich w gardło i xle sie czują.

w 2 przypadkach klient zrobił odgrzybianie kilkukrotnie ta sama chemia (insignia, BMW) bo jak twierdził słabo pomagało. Skończyło sie rozbieraniem kokpitu i myciem, każdej rurki, plastiku chodniczek w wannie w specjalnej chemii ( insignia, sonax) tu pomoglo, (Bmw,wurth) po tym samym zabiegu i wielokrotnym ozonowaniu dalej smierdzialo

Tyle powiem z mojego doświadczenia.

oczywiście czuje różnice diametralnie,nie ma takiej wilgoci i nie gryzie w nos,w starlet nie mam rzecz jasna klimatyzacji ale nawiew teraz pracuje z większa wydajnością
w i30 robiłem ozonowanie plus podłączono klime pod urządzenie na jakaś godzinkę

PostNapisane: 21 paź 2014, o 17:12 
Coś wie...
Coś wie...

Według mnie 1h pracy dobrego sprzętu daje efekt. Czasami niestety ozonowanie nie pomoze jak jest zaniedbana klimatyzacja. Zostaje rozbieranie i czyszczenie parownika i przewodów.
Dodam jeszcze aby zmieniać filtr kabinowy przy ozonowaniu, ewnentualnie kontrolowac go jak sie robi duzo km, bo tam czesto zbiera sie sporo smieci i moze poleciec nam silniczek od wiatraczka jak filtr bedzie mocno sapchany.

PostNapisane: 7 lut 2016, o 13:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Ford
Model: Mondeo
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 DTI
Ja kupiłem K2 TAPIS i jestem rozczarowany. Nie wiem czy to mój błąd czy po prostu specyfik słabej jakości.
Czym mogę wyprać fotele zalane kawą?

PostNapisane: 7 lut 2016, o 15:12 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 64
Model: T25
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D 116KM
profesjonalne pranie całego wnętrza to kosz około 150zł i w moim przypadku efekt był naprawdę super

PostNapisane: 7 lut 2016, o 16:01 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 16
Marka: Toyoty
Model: Camry Ave
Nadwozie: inne
Silnik: 2.2 2.0
magnificent napisał(a):
Ja kupiłem K2 TAPIS i jestem rozczarowany. Nie wiem czy to mój błąd czy po prostu specyfik słabej jakości.
Czym mogę wyprać fotele zalane kawą?

Raczej wina produktu. Spróbuj użyć ValetPro Carpet Cleaner.

PostNapisane: 15 lut 2016, o 17:32 
Coś wie...
Coś wie...

Co do plamy z kawy jest dość ciężki temat. Plamy po kawie rożnie sie utrwalają. Zależy jaka to kawa, ciepła, zimna, parzona itd. Jeśli nie zejdzie po standardowym praniu i odplamianiu, to tylko i wyłącznie ten preparat może usunąć plamy, oczywiście stosowany przez specjalistę.
https://www.youtube.com/watch?v=HxZOGjndD8U

PostNapisane: 14 kwi 2016, o 11:02 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Marka: Opel
Model: Astra G 1.7 CDTI
Rocznik: 2008
Silnik: Z17DTL
Pierwsza rada - jeśli macie czysto a chodzi wam jedynie o poprawę samopoczucia - odradzam jakiekolwiek zabiegi. Czyszczę tapicerkę usługowo i coś w temacie czyszczenia czystego wiem. Nowy materiał jest jakby "zaimpregnowany". Po czyszczeniu detergentem będzie brudził się szybciej.
Druga rada - nie wierzę we wszelkiego rodzaju piany, proszki i płyny do rozsmarowania i przetarcia gąbką. Tak na prawdę wciera się wtedy brud.
Trzecia rada - chyba najważniejsza - z tego co widzę dużo sklepów Karcher prowadzi usługę wypożyczania odkurzaczy piorących. Karcher Puzzi 100 w zupełności wystarczy. Powiedzcie tylko co chcecie robić, żeby dali wam w komplecie małą końcówkę czyszczącą. Weźcie przy okazji i dużą - wyczyścicie sobie przy okazji dywany w domu. Koszt takiej usługi to ~ 60 zł/doba. Do tego 0.8 kg opakowanie proszku Karcher RM 760 (do kupienia w punkcie) i można zabierać się za czyszczenie.
Co do czyszczenia - najpierw dokładnie odkurzyć, opróżnić wszelkie schowki i zakamarki. Następnie zwilżyć czyszczone powierzchnie roztworem RM 760 (za pomocą końcówki czyszczącej i odkurzacza). Roztwór to miarka proszku + gorąca (~ 55-60 st) woda - zapewne poinstruują w was punkcie. Po odczekaniu 5-10 min można przystąpić do czyszczenia właściwego. Czyścimy dokładnie, miejsce w miejsce (na lekką zakładkę), miejsca poplamione, mocno zabrudzone dłużej (przy plamach można pomóc sobie jakąś twardą szczotką - ale uwaga - z wyczuciem!). Ja zawsze czyszczę dwu krotnie (oba czyszczenia roztworem z proszkiem). Przy drugim czyszczeniu zwrócić uwagę na staranne odessanie czyszczonej powierzchni. Szczególną uwagę i delikatność radzę zachować przy czyszczeniu boczków drzwi. Po pierwsze - starać się zbytnio nie zalać okolic przełączników elektrycznych szyb. Po drugie - Materiał tapicerowania boczków lubi się odklejać i wyłazić spod plastików (na krawędziach). Nie wpadać wtedy w panikę - po czyszczeniu wsunąć materiał na swoje miejsce i zostawić w spokoju do wyschnięcia.
Czyszczenie najlepiej wykonać w pogodny, suchy dzień. Po czyszczeniu przetrzeć wilgotną, czystą szmatką pochlapane przy czyszczeniu plastiki (proszek z roztworu pozostawi zacieki - można też przemyć brudne plastiki roztworem proszku - działa doskonale). Pozostawić auto z otwartymi oknami do wyschnięcia. Czas schnięcia - minimum 12 h.
Jest to praca dosyć ciężka i żmudna ale da wam na pewno dużo satysfakcji. Jeśli chcecie powierzyć taką pracę komuś, kto zajmuje się tym usługowo - w zależności od zakresu prac, stopnia zabrudzenia tapicerki i regionu kraju - zapłacicie za to 150-250zł. Szukajcie w okolicy czyścicieli dywanów i tapicerki - to oni wykonują takie usługi.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]