TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 19 sie 2017, o 00:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 20:15 
JacekKu napisał(a):
:piwo:

Top Tec 4200 5W-30 odpada. nie jest lekkobiezny czyli A5/B5. Ponad to jest C3
Top Tec 4300 5W-30. ACEA C2. Jest lekkobiezny. Ale po co masz chronic DPF. Rezygnujac z lepszej ochrony mechanicznej.
Top Tec 4600 5W-30 nie jest lekkobiezny. Tez odpada i tez do diesla z DPFem.
Top Tec 4100 5W-40 jak wyzej
Leichtlauf High Tech 5W-40. Nie jest lekkobiezny. Odpada.
Jezeli chcesz zalac naprawde dobry olej polecam:
Havoline Energy EF 5W-30 (tylko nie MS bo to C2)
Jezeli ma byc LM to Special Tec F 5W-30, Ciekawym bedzie tez Special Tec V 0W-30.
Dobre parametry bedzie tez mial RAVENOL FO 5W-30

PostNapisane: 3 wrz 2014, o 06:51 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 18
Marka: Toyota
Model: Avensis T25 ZZT251
Rocznik: 2004
Silnik: 1.8VVTi 129KM 1ZZ-FE
:piwo: :piwo: :piwo:

PostNapisane: 11 lis 2014, o 02:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8
Witam serdecznie.
Panowie przyglądam się i przeglądam forum już od dawna ale dopiero dzisiaj się zarejestrowałem. Mam prośbę do Visitor 1230. Polecasz dla JacekKu do jego samochodu LM Special Tec F 5W30 i ok. Ale dzisiaj podzwoniłem po przedstawicielach i zaufanych sklepach i warsztatach i niemal jednogłośnie większość z nich poleciła do takiego silnika jak kolega JacekKu LM Top Tec 4600 5w30. To ja już nie wiem kto ma rację.
Jeżeli możesz Visitor 1230 udowodnij swoją racje. Niedługo i mnie czeka wymiana oleju w Avce żonki więc chciałbym mieć pewność.
Czekam z niecierpliwością na wiadomość.

PostNapisane: 11 lis 2014, o 14:11 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 20
Model: Avensis T25
Silnik: 2.0 D4 vvt-i
sodc napisał(a):
Witam serdecznie.
Panowie przyglądam się i przeglądam forum już od dawna ale dopiero dzisiaj się zarejestrowałem. Mam prośbę do Visitor 1230. Polecasz dla JacekKu do jego samochodu LM Special Tec F 5W30 i ok. Ale dzisiaj podzwoniłem po przedstawicielach i zaufanych sklepach i warsztatach i niemal jednogłośnie większość z nich poleciła do takiego silnika jak kolega JacekKu LM Top Tec 4600 5w30. To ja już nie wiem kto ma rację.
Jeżeli możesz Visitor 1230 udowodnij swoją racje. Niedługo i mnie czeka wymiana oleju w Avce żonki więc chciałbym mieć pewność.
Czekam z niecierpliwością na wiadomość.

Było wałkowane to już na forum setki razy... ;-)
LM Top Tec 4600 5w30 posiada Specyfikacje ACEA C3
Cytuję opis specyfikacji C3:
"Stabilny, utrzymujący właściwości olej odpowiedni dla katalizatorów w pojazdach z DPF i TWC w silnikach samochodów osobowych o wysokich charakterystykach pracy, oraz silnikach wysokoprężnych lekkich samochodów ciężarowych, a także w silnikach benzynowych. wymagających olejów o średnich wartościach SAPS (mid SAPS) i HTHS wyższym, niż 3,5MPa.s. Oleje te przedłużają żywotność DPF i TWC."

Ponadto wymagane specyfikacje dla silnika benzynowego to ACEA A1/B1 lub A5/B5. Czasami lepiej nie do końca wierzyć "zaufanym" przedstawicielom czy mechanikom bo sprzedają to, co zwykle im zalega na magazynie. Oczywiście nie twierdzę, że ten olej zupełnie się nie nada, w końcu ma odpowiednią lepkość, ale jednak bardziej nadaje się do silników diesla z dpf.

Zachęcam lekturę naszego jakże obszernego wątku na forum o olejach:
http://avensis.info/viewtopic.php?f=69&t=210

PostNapisane: 11 lis 2014, o 19:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dziękuję za lekturę ale nawet po niej mam mętlik w głowie i nadal nie wiem jaki olej wybrać z LM. Proszę wobec tego o podanie właściwego oleju. Ponadto mam pytanie odnośnie płukanki. Samochód kupiony w salonie dotychczad poza oryginałem zalewany był Castrol Edge 5W30. Wiem bo mam całą historię serwisową Avki. Jednak w tym roku po analizie Waszego forum jednoznacznie odstawiam Castrol Edge. Doradzono mi jednak dla lepszego efektu zastosować tzw. płukankę Engine Flush. Auto ma 196 tys. żadnych wycieków max dolewka 0, 5 l na 15 tys. km. Silnik 1.8 129 KM 1ZZ.
Proszę powiedzieć czy płukanie pomoże coś czy też nie zaszkodzi oraz jaki olej z LM wybrać. Z góry bardzo dziękuję i czekam na wiadomość.
P.s
Proszę o pilną odpowiedz ponieważ dzisiaj muszę zakupić olej.
I jeszcze jedna sprawa. Czy ktoś kupował w tym sklepie
http://liquimoly.sklep.pl/

PostNapisane: 11 lis 2014, o 20:25 
Zaawansowany
Zaawansowany

Ja po namowie Visitora zakupiłem LIQUI MOLY SPECIAL TEC F 5W30 (Leichtlauf Special F 5W-30) numer katalogowy 3853.
O TAKI bez reklamy oczywiście.
Płukankę też stosowałem, nie zauważyłem żadnych efektów ubocznych, silnik ten sam co u Ciebie, przebieg 195tyś km

Pozdrawiam

PostNapisane: 11 lis 2014, o 21:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Podałeś stronę sprzedawcy na Allegro. Nie bałeś się że coś z olejem może być coś nie tak. Różnie ludzie piszą o " takich " olejach. Ja zastanawiam się nad tym sklepem co wkleiłem w ostatnim poście. Rozmawiałem ze sprzedawcą i wydał mi się ok. Ale wiadomo. Jak chce się coś sprzedać to można słodzić i słodzić. A może polecisz jakiś dobry sklep a co najważniejsze pewny!!!
Pozdrawiam

PostNapisane: 12 lis 2014, o 07:42 
Zaawansowany
Zaawansowany

Wiesz zawsze pozostaje cień niepewności... ale kierowałem się ilością pozytywów itp
No cóż językiem nie zbadam czy olej jest ok. Zalałem i jeździ i przestałem o tym myśleć :ok:
Niestety nie znam sprawdzonych sklepów

PostNapisane: 6 sty 2017, o 19:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Model: Avensis T 25
Rocznik: 2007
Silnik: 1AZ-FSE
Top Tec 4300 5W-30 - jest to nowoczesny ubogi w popioły olej typu lekki bieg o obniżonej lepkości do zastosowania całorocznego. Kombinacja niekonwencjonalnej bazy olejowej opartej na technologii syntetycznej w połączeniu z najnowszymi dodatkami gwarantuje doskonałą ochronę przed zużyciem, obniżenie zużycia paliwa i oleju oraz błyskawiczne dotarcie oleju w czasie rozruchu do wszystkich elementów podlegających smarowaniu.
Olej ten może być stosowany w pojazdach wyposażonych w filtr cząstek stałych. Maksymalny interwał wymiany dla tego oleju to maksymalnie 40 000 km zależnie od zaleceń producenta samochodu.
Olej ten jest także idealny do samochodów osobowych zasilanych gazem CNG/LPG.

Zastosowanie:
Optymalny do nowoczesnych silników benzynowych i Diesla z turbodoładowaniem. Szczególnie nadaję się do pojazdów spełniających normę Euro IV, czyli pojazdów wyposażonych w filtr cząstek stałych (DPF/FAP)

Specyfikacje:
ACEAA1-04/A5-04/B1-04/B5-04/C2-04; API SM/CF

Liqui Moly rekomenduje ten olej do samochodów Citroen, Fiat, Honda, Toyota.

PostNapisane: 16 mar 2017, o 21:59 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Podłączę się pod temat. Szykuję się do pierwszej wymiany oleju w avce. Przeczytałem setki postów, odwiedzałem różne fora i jestem w temacie doboru oleju głupszy niż na początku. :glupek: Dzięki forum wiem jakie parametry powinien posiadać olej do mojej avki, ale co sklep który odwiedzę by kupić olej to ZONK. Komentarze w stylu "Panie kto panu takich głupot nagadał, albo nie wiem z kąd Pan taki olej wytrzasnął - weź Pan Castrola, Panie taki olej to jakiś egzotic itp. :help: Najbardziej podchodzi mi poza ceną oczywiście LM Top Tec 4300 5W-30 , ale i tu na forum jest duża rozbieżność w opiniach. Podpowiedzcie konkretnie plz :brewki:

PostNapisane: 16 mar 2017, o 22:34 
Spamer
Spamer

Pochwały: 814
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
Kup sobie ELF EVOLUTION 900 SXR 5W30 - tani (100zł/5L) i dobry

Nie słuchaj ograniczonych sklepikarzy.

PostNapisane: 17 mar 2017, o 21:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Thx za podpowiedź. Szczerze mówiąc ELF-a wogóle nie brałem pod uwagę, jakoś byłem przekonany że to kiepskie oleje. Z tego co poczytałem co mi zaproponowałeś to myślę dobry olej. W podobnych cenach wypatrzyłem jeszcze Mobila i Shella. Możesz coś jeszcze doradzić w sprawie w/w olejów czy wybrać jednak Elfa? :piwo:

PostNapisane: 20 mar 2017, o 17:27 
Spamer
Spamer

Pochwały: 492
Marka: Nissan_Toyota
Model: QQ J11, Verso 2xCVT
Nadwozie: inne
Rocznik: 2016
Silnik: DIG-T, 2ZRFAE
Bierz Elfa ;)

http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016102 ... 7601a0.jpg

AVE
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]