TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 19 lis 2018, o 09:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 wrz 2010, o 22:12 
Coś wie...
Coś wie...

no wiec tak :
- auto przestalo dymic , nawet w swiatlach innych nie widac mgielki :-) ( a byla - a czasem i to nawet spora )
- auto zrobilo sie bardziej elastyczne na biegach - odczuwalne ( przy nizzych obrotach wyzsza predkosc )
- szybciej sie zbiera - mniejszy dol
- poki co spalania nie jestem w stanie okreslic ale dam znac.

test zdany :-) wlasciciel zadowolony :diabel:
jak sprawdze zasieg na zbiorniku dam cynk.
pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2010, o 10:00 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: byl_Avensis_T25
Model: jest_Superb_II_FL
Nadwozie: inne
Rocznik: 2003
Silnik: 2,0D-4D > 1.8TSI
praski01 napisał(a):
jak sprawdze zasieg na zbiorniku dam cynk.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki. :tak:
To jest preparat do diesla?
pozdr

Na zachętę masz piffko :-)

Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2010, o 22:53 
Coś wie...
Coś wie...

dzieki za browarka :-)
to jest do diesla i benzynki :-)

w piatek powinny byc wyniki :-)

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2010, o 14:12 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CD-FTV 116 KM
Kurcze, normalnie panaceum na wszystko. I to do każdego silnika. Jak się to przyjmie to mechanicy będą już niepotrzebni.

Tytuł:
PostNapisane: 6 lis 2010, o 19:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Przede wszystkim witam na forum, to mój pierwszy post

Współpracuję z kilkoma autoryzacjami Toyoty - właśnie w dziedzinie chemicznego czyszczenia układu paliwowego, stąd pozwolę sobie zabrać głos w temacie. Nie chcę się jakoś szczególnie rozpisywać, ale popełnię kilka zdań.

To nie tak, że są cudowne środki, które zastąpią mechanika, jak ironicznie sugeruje mój przedmówca. Natomiast są środki, które zastosowane odpowiednio wcześnie - usuwają zanieczyszczenia eksploatacyjne, przywracają odpowiednie smarowanie pompy i wtrysków i dzięki temu - zapobiegają mechanicznemu uszkodzeniu elementów układu.

Wg badań TUV i Dekra, pierwotną przyczyną ok. 80% usterek silnika, są zanieczyszczenia eksploatacyjne.

Zmierzone efekty czyszczenia układu paliwowego preparatem Protec - razem z opisem testu możecie obejrzeć tu:

http://www.motochemica.pl/wyniki-testow-2/skutecznosc/

Wspomnę tylko, że udawało się ratować wtryski Denso nawet przy korekcjach sporo powyżej 2, dodam tylko, że przy tych wtryskach niezwykle istotne jest jednoczesne działanie smarujące i czyszczące - dlatego do profilaktyki najpopularnieszy w serwisach Toyoty jest ten preparat: http://www.motochemica.pl/produkty/czys ... n-protect/

Tytuł:
PostNapisane: 9 lis 2010, o 10:33 
Coś wie...
Coś wie...

Prawdę mówiąc powyższe testy mnie nie przekonują. Żeby chiciaż wyniki były przedstawione w formie wykresu to już by było lepiej a tak to są to tylko dwie wybrane wartości. Nie jest podane czy jest to w stanie ustalonym (stałe obroty) czy przy przyspieszaniu lub zwalnianiu obrotów silnika, nie jest podane czy silnik jest obciążony czy pracuje na luzie. Do tego wyniki są wzięte z obrotów biegu jałowego, przy 2500 obrotów różnice już spadają do ok 21 %. Wyniki maja na celu udowodnienie z góry założonej tezy czyli że musi być lepiej. W taki sposób to można by udowodnić działanie ceramizera i magnetyzera i co tam jeszcze komu się podoba. Inaczej tez pewnie zachowa się silnik po trasie a inaczej ledwo co zagrzany po odpaleniu (może i tak tutaj było). No ale pewnie sporo ludzi to kupi bo przecież jest różnica o 72%. Ciekawi mnie też związek pomiędzy piszącym, wykonującym test i handlującym tym specyfikiem.
P.S. Żeby nie było że jestem tak anty to wczoraj wlałem sobie STP czarny (do czyszczenia wtrysków). Liczę na zmniejszenie hałasu na zimnym silniku bo poza tym wszystko u mnie chodzi cacy.
Cytuj:
kolega polecil mi srodek ktory przeczyszcza ogolnie cale uklady, sondy, czujniki itp - przelatuje przez cale auto

Nawet nie wiem jak to skomentować.

Tytuł:
PostNapisane: 9 lis 2010, o 22:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

agentwp napisał(a):
Prawdę mówiąc powyższe testy mnie nie przekonują. Żeby chiciaż wyniki były przedstawione w formie wykresu to już by było lepiej a tak to są to tylko dwie wybrane wartości.

Heh, kłania się najwidoczniej brak pojęcia o metodach pomiarowych... Specyfika pracy urządzeń pomiarowych, jakimi są analizatory spalin jest niestety taka, że mierzą wartości 'punktowo". Pomiar 'ciągły', jeszcze w formie wykresu jest z kilku względów nierealny - to nie hamownia. Na pomiary na hamownię zapraszam do wrocławskiego Jetronika, który również z nami współpracuje. ALE na hamowni nie dokonasz analizy spalin...
agentwp napisał(a):
Nie jest podane czy jest to w stanie ustalonym (stałe obroty) czy przy przyspieszaniu lub zwalnianiu obrotów silnika, nie jest podane czy silnik jest obciążony czy pracuje na luzie. Do tego wyniki są wzięte z obrotów biegu jałowego, przy 2500 obrotów różnice już spadają do ok 21 %.

Cóż, kolega próbuje poddawać w wątpliwość - słusznie, kto pyta, nie błądzi. Badanie zostało przeprowadzone na Stacji Kontroli Pojazdów w trybie ustawowym. Ustawodawca przyjmuje jasne kryteria parametrów pracy silnika tak, aby oddawały rzeczywisty stan rzeczy (odsyłam do odpowiedniego dziennika ustaw lub na SKP). Na pytanie, czy silnik pracował pod obciążeniem, odpowiem pytaniem - jak kolega wyobraża sobie pomiar spalin podczas pracy pod obciążeniem? Diagnosta ma biec z analizatorem za autem? :D
Przed pomiarem samochód został zagrzany. wykonano również jazdę próbną. Dodam tylko, że pomiar przy obrotach 2,5 tys. został przeprowadzony i wpisany na kartę na moje wyraźne życzenie.

agentwp napisał(a):
Wyniki maja na celu udowodnienie z góry założonej tezy czyli że musi być lepiej.
Zdanie po prostu tak puste, że "nawet nie wiem jak to skomentować"

agentwp napisał(a):
Ciekawi mnie też związek pomiędzy piszącym, wykonującym test i handlującym tym specyfikiem.

Widać kolega nie chciał (nie potrafił?) przeczytać pierwszych zdań mojego poprzedniego postu, więc aby uniknąć wielowątkowego śledztwa i komisji śledczej, podkabluję sam siebie:

grisza76 napisał(a):
Współpracuję z kilkoma autoryzacjami Toyoty - właśnie w dziedzinie chemicznego czyszczenia układu paliwowego
Jasne? Czy dokonać analizy logicznej z rozbiorem zdania?

agentwp napisał(a):
P.S. Żeby nie było że jestem tak anty to wczoraj wlałem sobie STP czarny (do czyszczenia wtrysków). Liczę na zmniejszenie hałasu na zimnym silniku bo poza tym wszystko u mnie chodzi cacy.

Więc szybka decyzja - nie wierzysz w pomiary, pod którymi podpisał się diagnosta, a stosujesz środek, obiecujący wszystko....

agentwp napisał(a):
No ale pewnie sporo ludzi to kupi bo przecież jest różnica o 72%

No i tu trafiłeś kulą w płot. Środek jest niedostępny dla właścicieli samochodów. Jest to środek serwisowy, decyzję o jego zastosowaniu podejmuje serwis. Tym się różni preparat profesjonalny, który ma wykorzystywać mechanik (oczywiście także ma na tym zarobić), od środka z hipermarketu, który ma tylko nabić kabzę producentowi i sprzedawcy.

Jeśli ktoś dobrnął do końca, proszę o wybaczenie za śmiałą formę odpowiedzi.
W razie pytań - służę kontaktem bezpośrednim - gg 4374089
Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2010, o 09:12 
Coś wie...
Coś wie...

1. Nie znam się na metodach pomiarowych ale bez problemu da się uzyskać wykres spalin w funkcji obrotów. Takie coś nawet kiedyś otrzymałem na przeglądzie. Wykres można też stworzyć z wielu punktów. Klient który naprawia/tuninguje swoje auto mało interesuje czy pomiar jest przeprowadzony ustawowo czy nie - ma być wiarygodny a Twój nie jest. Wybór jednego z punktów pracy silnika do oceny działania specyfiku jest dla mnie niewystarczający aby stwierdzić jednoznacznie poprawę. Jakbym chociaż zobaczył wyniki z kilku prób z wyciągnięta średnią, każda próba przeprowadzona przynajmniej co 500 obr., następnie przeprowadzona po pewnym przebiegu, na silniku o zbliżonej temp płynu chłodzącego, oleju i powietrza oraz na tym samym paliwie to była by to próba która coś pokazuje. Twoja próba nie pokazuje praktycznie nic. Piszesz że współpracujesz z serwisami a wyniki pokazujesz jako świstki papierów popisane i pokreślone niechlujnie długopisem - przedstawiasz je następnym serwisom jako reklamę swojego środka? Na mnie działa to akurat odwrotnie ale może profesjonalne serwisy to przekonuje
2. Niby czemu nie można dokonać analizy spalin na hamowni?
3. Jak przeprowadziłeś badania przy 2500 to czemu się chwalisz że jest poprawa o 72% a nie 21 %?
4. Wybacz ale zachwalanie produktu który się samemu sprzedaje jest również mało wiarygodne. Słyszałeś kiedyś o tym aby ktoś mówił że to co sprzedaje jest do d...?
5. STP zastosowałem m.in dlatego aby się przekonać czy coś się zmieni. Nie twierdzę że Twój preparat nie działa, twierdzę tylko że pomiary są przeprowadzone byle jak.
6. Nie wiem czy trafiłem kulą w płot i komu sprzedajesz swój preparat - czy bezpośrednio klientowi czy pośrednio poprzez warsztat. Masz z tego zysk więc Twoja opinia jest mało obiektywna.

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2010, o 19:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Streszczając Twoją wypowiedź:
agentwp napisał(a):
1. Nie znam się na metodach pomiarowych ale

agentwp napisał(a):
twierdzę tylko że pomiary są przeprowadzone byle jak.

agentwp napisał(a):
wyniki pokazujesz jako świstki papierów popisane i pokreślone niechlujnie długopisem

Skoro się nie znasz, dlaczego wypowiadasz się w kolejnych 10 linijkach na ten temat?
Najwidoczniej lubisz mieć dużo niczego do powiedzenia.
Argumentem o niewiarygodnym długopisie mnie pokonałes - genialna dedukcja, Scherlocku :)))
Powodzenia i szerokiej drogi. :)

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2010, o 23:26 
Coś wie...
Coś wie...

Jaki niewiarygodny długopis? Czytać nie umiesz? Poza tym pasuję. Niech będzie że zrobiłeś test w którym jest 79% poprawa po Twoim środku. Jaki pomiar taki wynik.

Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2010, o 22:02 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2006
Silnik: 1CDFTV
Ostatnio zapytałem teścia, który pracuje od wielu lat w serwisie Opla, czy słyszał o jakichś specyfikach do czyszczenia układów paliwowych. Powiedział, że od dawna stosują Protec. Chyba się skuszę, 50 PLN nie majątek. Mam nadzieje, że mi wytrysków po czyszczeniu nie wypluje przez wydech :-)

Michał

Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2010, o 22:20 
Guru
Guru

Pochwały: 100
Marka: CZARNA
Model: WOŁGA T25
Nadwozie: kombi
Silnik: 2,0 D4D 1CD
meehow napisał(a):
Ostatnio zapytałem teścia, który pracuje od wielu lat w serwisie Opla, czy słyszał o jakichś specyfikach do czyszczenia układów paliwowych. Powiedział, że od dawna stosują Protec. Chyba się skuszę, 50 PLN nie majątek. Mam nadzieje, że mi wytrysków po czyszczeniu nie wypluje przez wydech :-)

Michał

Protec to jeden z ulubionych środków stosowanych przez handlarzy, ale gdzie to można kupić?

Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2010, o 22:26 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 13
Marka: Hyundai
Model: i45
Rocznik: 2013
Silnik: 2.4 GDI
ja zastosowałem LM Diesel injector cleaner (80zł), jak narazie dławienia przy 3000-3500obr odpuściły :jezyk: , zobacze jeszcze czy wpłynęło to na korekcje wtrysiwaczy (na jednym było -1,5)

Tytuł:
PostNapisane: 15 lis 2010, o 14:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

jozef01 napisał(a):
meehow napisał(a):

Nie ma strachu w naszym fachu :) - jeśli zastosujesz zgodnie z zaleceniami. Osobiście do zbiornika polecam Common Rail Diesel Clean & Protect - znajdziesz link w moim pierwszym poście w tym wątku. A opis stosowania w układzie paliwowym masz tu:
http://www.motochemica.pl/porady-techni ... o-pro-tec/

Michał

gdzie to można kupić?[/quote]
Warszawa - Protec dostaniesz w kilku punktach - Ford Lipski (ul. Ostroroga 40), serwis tuningowy Unitronic p. Andrzeja Poniedziałka albo serwis WW Tuning w Markach pod Warszawą. W tym ostatnim czyściłem Toyotę zresztą.

W razie pytań - polecam się.

Tytuł:
PostNapisane: 15 lis 2010, o 17:18 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1CDFTV
jozef01 napisał(a):
Protec to jeden z ulubionych środków stosowanych przez handlarzy, ale gdzie to można kupić?

A czemu handlarzy? To brzmi co najmniej jak zalewanie silnika doktorkiem czy innym badziewiem, zeby mial lepsze sprezanie i zeby sie oliwa nie lala, az do pierwszej zmiany... :-) Chyba ze mowisz o srodku lanym do oleju, a nie do baku.

Michał

Tytuł:
PostNapisane: 15 lis 2010, o 22:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Protec nie ma "Motodoktora" do klajstrowania silnika przed sprzedażą. Sprawa jest prosta - wg badań TUV i DEKRA, ok. 80% pierwotnych przyczyn usterek silnika to zanieczyszczenia eksploatacyjne. Ponieważ środek czyści w szybkim czasie, przy odpowiedniej aplikacji do auta (nie mówimy o nalewaniu do baku - zresztą przeczytaj tu: www.motochemica.pl ) otrzymujesz błyskawiczny efekt. Ponieważ w większości przypadków przyczyną problemów jest syf tu i ówdzie - więc takie czyszczenie zastępuje często grzebanie w silniku, a o to chodzi m.in. handlarzom.

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2010, o 07:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T25 kombi
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D4D
Może ktoś poleci warsztat gdzie można wyczyścić wtryski w okolicy Warszawy.

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2010, o 09:30 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 32
Model: T-etka 27
Rocznik: 2011
Silnik: benzyna
Widzę że temat płukania układu się rozwinął , dlatego mam pytanie do osób które pracują w ASO.
Czy wykonujecie u siebie czyszczenie układu wtryskowego tymi "magicznymi" środkami ?
Pozdr.
Wojtek

Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2010, o 19:48 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wisniowy napisał(a):
Może ktoś poleci warsztat gdzie można wyczyścić wtryski w okolicy Warszawy.

serwis tuningowy Unitronic p. Andrzeja Poniedziałka albo serwis WW Tuning w Markach pod Warszawą

Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2011, o 17:45 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 2004
Silnik: 1,8 VVTi
Ja okolo miesiac temu wlalem STP do czyszczenia układu i zatankowałem na full po 1.5h jazdy na trasie podczas stania na swiatlach widziałem ze silnik nie pracuje normalnie na wolnych obrotach ( lekkie skoki) wiec mysle ze dziala następny srodek STP byl to booster (w zestawie) tak samo wlałem i do pelna ponownie. Przyznam ze mam odczucie jakby lepiej chodzil teraz a bylem przeciwny takim specyfikom ale musze przyznac ze sa jednak dobre i polecam

Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2011, o 20:31 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 31
Marka: Opel
Model: Vectra CDTI+VIRUS
Rocznik: 2008
Silnik: 181hp 400nm
paweł napisał(a):
wyjeździłem cały bak i nic ani lepiej ani gorzej to samo :-) :-) :-)

U mnie to samo.

WHITE VECTRA CARAVAN
Akwarystyka profesjonalna. zakładanie i pielęgnacja akwariów roślinnych.

Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2011, o 21:10 
Moderator
Moderator

Pochwały: 293
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
ma byc brak roznicy, roznica oznacza ze juz gdzies "zaroslo", ja uzywam regularnie i sobie chwale ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2011, o 23:18 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: Citroen
Model: C4 New Exclusive
Silnik: 1.6 HDi (110KM)
lukasisko1981 napisał(a):
Ja okolo miesiac temu wlalem STP do czyszczenia układu

Stosowałem i to nic nie daje, tak samo środek Forte nic nie daje.
Teraz testuje Stanadyne Performance Formula (Diesel Fuel Additive) - polecił mi kolega, który pracował w JR MOTOR SERVICES, G.B. zobaczymy czy to coś pomoże.

Mariusz

Była: Toyota Avensis T25 2.0 D-4D (116KM) 2004r

Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2011, o 23:26 
Spamer
Spamer

Pochwały: 880
Model: T25FL
Silnik: ADFTV
Colto napisał(a):
Stosowałem i to nic nie daje... zobaczymy czy to coś pomoże.

A w czym potrzebujesz pomocy?

Tytuł:
PostNapisane: 4 sty 2011, o 00:13 
Coś wie...
Coś wie...

piokli napisał(a):
A w czym potrzebujesz pomocy?

Mam rozjechaną korekcję na jednym wtrysku -1,71

Mariusz

Tytuł:
PostNapisane: 4 sty 2011, o 11:13 
Spamer
Spamer

Pochwały: 880
Model: T25FL
Silnik: ADFTV
Colto napisał(a):
Mam rozjechaną korekcję na jednym wtrysku -1,71

Niektórzy koledzy pisali, że im preparaty czyszczące wtryskiwacze zmniejszyły znacząco sporą korekcję. Zapewne w każdym samochodzie efekt czyszczenia da inny rezultat, ale wydaje mi się, że warto abyś spróbował jeszcze innych, jak najmocniejszych środków czyszczących wtryskiwacze. Może spróbuj Klenn-Flo http://allegro.pl/kleen-flo-plyn-do-czy ... 59426.html, albo "wyjeździj" kilka butelek tego STP. Daj może trochę większe stężenie i kilka zbiorników paliwa zużyj z takimi mocniejszymi dodatkami rozpuszczającymi osady.

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2011, o 23:20 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 8
Model: Avensis T27 1.8
Rocznik: 2015
Silnik: 2ZR
Od kilku lat regularnie używam preparatu firmy Redex.
Nie zauważyłem znaczącej różnicy w działaniu silnika, za to ewidentnie poprawiam sobie samopoczucie.

Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2011, o 01:15 
Coś wie...
Coś wie...

Colto napisał(a):
Teraz testuje Stanadyne Performance Formula (Diesel Fuel Additive) - polecił mi kolega, który pracował w JR MOTOR SERVICES, G.B. zobaczymy czy to coś pomoże.

W piątek miałem robiony przegląd u kolegi Rafała w "All Japanese" - poprosiłem o sprawdzenie korekcji wtrysków.
Nadmienię, że wyjeździłem tylko jeden bak na w/w środku i obecnie korekcja jest -0,03 (było -1,71).
Kolega z JR MOTOR SERVICE, który polecił mi ten środek miał rację, że jeżeli wtryskiwacz nie ma uszkodzenia mechanicznego to wszystko wróci do normy.

Mariusz

Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2011, o 15:44 
Moderator
Moderator

Pochwały: 293
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
to przy okazji napisz gdzie to kupic mozna :cfaniak:

Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2011, o 16:20 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Marka: Peugeot
Model: 308 GTi
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2012
Silnik: 1.6 THP200 by GCS
np tu http://www.jrmotors.pl/stanadyne/78-dod ... ce-formula

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]