TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 cze 2017, o 14:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 gru 2014, o 00:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2002
Silnik: 2.0 VVT BENZYNA
Witam, chciałem odświeżyć temat. Od miesiąca jestem posiadaczem Toyoty i niestety zaczął się problem ze zmianą biegów. Wiem że sprzęgło było wymieniane rok temu więc myślę że to nie to. Czytałem o tym Ceramizerze i podobno do skrzyni też można dodać. Używał ktoś z Was?

PostNapisane: 9 gru 2014, o 00:36 
Spamer
Spamer

Pochwały: 132
Model: T25 D4D
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2004
Silnik: 1CDFTV
A nie lepiej wymienić olej w skrzyni?

szary liftback

PostNapisane: 9 gru 2014, o 12:15 
Guru
Guru

Pochwały: 65
Model: Avensis T27 FL Wagon
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0 benzyna
b3b4 napisał(a):
Witam, chciałem odświeżyć temat. Od miesiąca jestem posiadaczem Toyoty i niestety zaczął się problem ze zmianą biegów. Wiem że sprzęgło było wymieniane rok temu więc myślę że to nie to. Czytałem o tym Ceramizerze i podobno do skrzyni też można dodać. Używał ktoś z Was?

Zalej, zalej. Skrzynia biegów będzie lepsza niż fabryczna, z manuala się automat zrobi, a niektórzy użytkownicy ponoć zaobserwowali, że po systematycznym stosowaniu specyfiku pojawił im się w skrzyni dodatkowy bieg :hahaha: :szatanek:

Fiat 126p FL 0,65 (24 KM), Polonez 1,6 GLE (87 KM), Fiat Marea Weekend 1,6 SX (103 KM), Opel Astra I 1,4 (60 KM), Ford Mondeo Mk II 2,0 (132 KM), Volvo V70 2,5T 4x4 (250 KM), Ford Mondeo Mk III 2,0 (145 KM), Ford Mondeo Mk III (FL) 3,0 ST (226 KM), Nissan Almera 1,5 (97 KM), Suzuki Vitara 4x4 1,6 (97 KM), Ford Mondeo Mk IV 2,5 (220 KM), Kia Soul 1,6 (124 KM)

PostNapisane: 11 gru 2014, o 21:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Czemu od razu ten sarkazm:) Wiem że nie ma cudownego środka, który ze starego zrobi nowe ale może chociaż pomoże żeby żywot przedłużyć.

PostNapisane: 11 gru 2014, o 21:33 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Ten ceramizer niewiele pomoze, kiedy ostatni raz zmieniales olej? pozdr

PostNapisane: 11 gru 2014, o 21:38 
Guru
Guru

b3b4 napisał(a):
Czemu od razu ten sarkazm:)

To nie sarkazm. To głośny śmiech...

Fiat 126p FL 0,65 (24 KM), Polonez 1,6 GLE (87 KM), Fiat Marea Weekend 1,6 SX (103 KM), Opel Astra I 1,4 (60 KM), Ford Mondeo Mk II 2,0 (132 KM), Volvo V70 2,5T 4x4 (250 KM), Ford Mondeo Mk III 2,0 (145 KM), Ford Mondeo Mk III (FL) 3,0 ST (226 KM), Nissan Almera 1,5 (97 KM), Suzuki Vitara 4x4 1,6 (97 KM), Ford Mondeo Mk IV 2,5 (220 KM), Kia Soul 1,6 (124 KM)

PostNapisane: 12 gru 2014, o 15:14 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 3
Model: T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.2 + BOX
Odnośnie modyfukatora plus to kiedys (z 6 lat temu) wlalem do astry 2 1.6 lpg. Brala olej - to byla jej wada.
Ale po wlaniu specyfiku nie zuwazylem zadnych pozytywnych rezultatow.
Brala olej dalej, palila tyle samo.

PostNapisane: 12 gru 2014, o 15:19 
Spamer
Spamer

Pochwały: 132
Model: T25 D4D
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2004
Silnik: 1CDFTV
Czyli generalnie pomogło w poprawie nastroju i czyszczeniu portfela :hahaha:

szary liftback

PostNapisane: 12 gru 2014, o 15:27 
Guru
Guru

Takie specyfiki głównie działają na portfel. Szczególnie pozytywnie na portfel producenta :-D

PostNapisane: 12 gru 2014, o 15:33 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 3
Model: T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.2 + BOX
Dokladnie, jakies 160zł kosztowalo

PostNapisane: 13 gru 2014, o 12:39 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 16
Model: Yaris
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 1999
Silnik: 1SZFE
Ja mam u siebie wlane Xado stage1, a bratu kupiłem Liqui-Moly Ceratec

Ceratec pojeździł dłużej i dało się zaobserwować lepszą kulturę pracy, na biegu jałowym pracuje ciszej

generalnie jest to środek zapobiegawczy przede wszystkim, efekt w przypadku zdrowego silnika nie będzie spektakularny, a umarłemu też niespecjalnie pomoże

patrząc w kartę np. Cerateca widać, że stężenie substancji pomocniczych jest stosunkowo duże, takie, że może pozytywnie wpływać

patrząc na cenę tych preparatów szoku nie ma, biorąc pod uwagę, że działają przez dziesiątki tysięcy km (Xado kosztuje ok. 100zł, a Liqui-Moly mniej, z 70)

takie środki są w Niemczech chętnie kupowane i stosowane, mechanicy często wlewają je podczas przeglądów
uważam, że warto jeśli wybierzemy środek dobrego, sprawdzonego producenta

PostNapisane: 13 gru 2014, o 20:42 
Moderator
Moderator

paba napisał(a):
takie środki są w Niemczech chętnie kupowane i stosowane, mechanicy często wlewają je podczas przeglądów
uważam, że warto jeśli wybierzemy środek dobrego, sprawdzonego producenta
Nie wiem w jakim regionie, nie znam nikogo komu by to polecano badz to stosowal. pozdr

PostNapisane: 13 gru 2014, o 23:16 
Guru
Guru

paba napisał(a):
generalnie jest to środek zapobiegawczy

W czym wyraża się jego zapobiegawczy charakter?

paba napisał(a):
przede wszystkim, efekt w przypadku zdrowego silnika nie będzie spektakularny, a umarłemu też niespecjalnie pomoże

To po co go stosować?

paba napisał(a):
może pozytywnie wpływać

Na co?

PostNapisane: 15 gru 2014, o 20:54 
Stara się...
Stara się...

wrc napisał(a):
Nie wiem w jakim regionie, nie znam nikogo komu by to polecano badz to stosowal. pozdr

opowiadał mi o tym mechanik, który pracuje w AIS Toyota

statystyk nie prowadzę, piszę to o czym słyszałem
z ciekawości wszedłem na ebay niemiecki i wygląda to tak:
http://www.tinyurl.pl?5oSg24cK

Barbapapa napisał(a):
W czym wyraża się jego zapobiegawczy charakter?

rewitalizant dostaje się do powierzchni tarcia i tworzy cienką powłokę metalowo-ceramiczną, która wypełnia nierówności i zmniejsza negatywne efekty tarcia między elementami silnika przez długi czas, także chroni je przed korozją

Cytuj:
Na co?

na poziom kompresji
na utratę mocy
na ciśnienie oleju
na gazy w wydechu (CO, HC)

Cytuj:
To po co go stosować?

stosować go żeby ochrona silnika była na optymalnym poziomie

nie musisz mnie agresywnie cytować co dwa słowa, to, że nie stosujesz to Twoja sprawa, natomiast uważam, że 100zł za 100,000 km ochrony to nie jest zła cena
oba wymienione przeze mnie środki mają ceryfikat TUV, więc dla mnie pewna wiarygodność jest zachowana

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 15 gru 2014, o 22:16 
paba napisał(a):
opowiadał mi o tym mechanik, który pracuje w AIS Toyota

Raczej slaba rekomendacja
paba napisał(a):
rewitalizant dostaje się do powierzchni tarcia i tworzy cienką powłokę metalowo-ceramiczną, która wypełnia nierówności i zmniejsza negatywne efekty tarcia między elementami silnika przez długi czas, także chroni je przed korozją

http://www.aremedia.lask.info/index.php/cuda?format=pdf . Strona 9.
paba napisał(a):
na poziom kompresji
na utratę mocy
na ciśnienie oleju
na gazy w wydechu (CO, HC)

Inaczej mowiac szlamowanie. Odkladanie sie ceramiki w zakamarkach. Jezeli filtr tego szybko nie wylapie to pewna czesc tej cudownej ceramiki dostanie sie do komor spalania. I dalej do katalizatora. Z tego co zostale opisane w poowyzszym PDFie na rzeczonej 9 stronie...Wplyw wysokich temperatur na rozklad i jego skutki. No wlasnie. Zycze duzo wytrzymylaosci i przepustowosci katalizatorowi.
Zadna ceramika, teflonika i podobnie dzialajace czastki stale nie maja nic do szukania w silniku. Podobnie jak kurz i sadza. Jedyne o co mozna sie pokusic to preparaty i dodatki typu EP jakie w duzych ilosciach stosuje Mobil 1. Technologia supersyn.

PostNapisane: 15 gru 2014, o 22:42 
Moderator
Moderator

Brak tych nazwijmy to zakamarków to śmierć silnika. Nie polecam...

PostNapisane: 15 gru 2014, o 23:30 
Stara się...
Stara się...

tak, śmierć dla silnika, bo Ty tak napisałeś

tysiące ludzi kupują te środki, produkują je firmy o uznanej renomie (wymieniłem Liqui-Moly i Xado, o których nawet nie ma słowa w tym podlinkowanym artykule), dostały certyfikaty i mi samochód zepsują... Xado dodaje rewitalizanty do każdego swojego oleju

Cytuj:

dla Ciebie słaba, dla mnie dobra
w sieci są tysiące rekomendacji co komu, albo czyjemu znajomemu/teściowi i sąsiadowi zrobiła płukanka z silnikiem albo zmiana SAE

ja rozumiem, że ktoś jest do tego nastawiony sceptycznie, ale szlag mnie trafia jak ktoś cytuje mnie po dwa słowa
jak mi korba wyjdzie bokiem to napiszę na forum

PostNapisane: 15 gru 2014, o 23:40 
Moderator
Moderator

Poczytaj o budowie silnika zamiast certyfikatów...

PostNapisane: 16 gru 2014, o 00:08 
paba napisał(a):
tak, śmierć dla silnika, bo Ty tak napisałeś

tysiące ludzi kupują te środki, produkują je firmy o uznanej renomie (wymieniłem Liqui-Moly i Xado, o których nawet nie ma słowa w tym podlinkowanym artykule), dostały certyfikaty i mi samochód zepsują... Xado dodaje rewitalizanty do każdego swojego oleju

Cytuj:

dla Ciebie słaba, dla mnie dobra
w sieci są tysiące rekomendacji co komu, albo czyjemu znajomemu/teściowi i sąsiadowi zrobiła płukanka z silnikiem albo zmiana SAE

ja rozumiem, że ktoś jest do tego nastawiony sceptycznie, ale szlag mnie trafia jak ktoś cytuje mnie po dwa słowa
jak mi korba wyjdzie bokiem to napiszę na forum

Certyfikaty TÜV. Kolego te certyfikaty to bezpieczenstwo. Jak rozlejesz i czy sobie rece poparzysz. Albo jak sobie dwa wdechy wciagniesz do pluc czy karetka nie odwiezie cie intensywna terapie, itd. Podobnie jak usterkowosc w TÜV. Tam nie rejestruje sie zatartych silnikow, padnietych turbin, notorycznych chekow czy trybow awaryjnych. A jedynie spalone zarowki, luzy czy zdarte klocki. Certyfikat taki nie jest zadnym wyznacznikiem jakosci ani wlasciwosci. A tylko bezpieczenstwem stosowania. Tysiace much jedza go...o. Czy moga sie mylic? Ja tam nikogo nie bede uszczesliwial walacego sobie mlotkiem w glowe. I prubujac przekonac, ze to nie proba hartowania organizmu.

PostNapisane: 16 gru 2014, o 19:27 
Guru
Guru

paba napisał(a):
nie musisz mnie agresywnie cytować co dwa słowa

paba napisał(a):
szlag mnie trafia jak ktoś cytuje mnie po dwa słowa

A po trzy można? :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Jeśli tak, to z góry uniżenie dziękuję :papa:

Co do meritum, to słuchaj Visitora1230, a dobrze na tym wyjdziesz :-)
Oczywiście jak już zalejesz tym cudownym specyfikiem silnik i nagle okaże się, ze ma prawie 300 koni, to też się pochwal na forum. Czekam z niecierpliwością.

PostNapisane: 19 gru 2014, o 00:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Kurczę piszecie że czyści portfel i nic więcej ale jak szukam na innych forach to ludzie piszą że pomaga. Ale domyślam się że nie ma skuteczności 100% i u jednym zadziała a u innych nie. Zalałem, zobaczymy co będzie. Na pewno dam znać.

PostNapisane: 19 gru 2014, o 06:52 
Moderator
Moderator

Wlej i zobacz, jakiego efektu oczekujesz, co chcesz wyeliminowac?

PostNapisane: 22 gru 2014, o 11:04 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 6
Silnik: 2.0 D4D
Kiedyś do mojego poprzedniego samochodu, Hondy Accord zastosowałem ceramizer. Auto brało olej, ale po zastosowaniu tego specyfiku...dalej brało;) Nic kompletnie się nie zmieniło. Stosowałem też motodoktory z K2 i efekt dokładnie taki sam. Jedyne co, po motodoktorze jakby silnik mniej szarpał przez kilka dni. Potem wszystko wracało do normy. Tak więc ja już wyleczyłem się z wiary w cudowne specyfiki poprawiające parametry silnika. Jak się silnik sypie, to jedyny specyfikiem jest dobry mechanik i solidne części zamienne.

Pochwały przyznane za post: 2

PostNapisane: 22 gru 2014, o 16:46 
Stara się...
Stara się...

tylko, że Motodoktor do uszczelnienia silnika ciężko porównać z preparatem, który zawiera dodatki m.in fosforu, cynku, wapnia, boru, molibdenu i ma inne zadania

Barbapapa napisał(a):
A po trzy można?

nie można

Visitor1230 napisał(a):
a tam nikogo nie bede uszczesliwial walacego sobie mlotkiem w glowe. I prubujac przekonac, ze to nie proba hartowania organizmu.

piękna metafora, ale najpierw zajrzyj do słownika

generalnie nie chciałem się wdawać w żadną pyskówkę, ale zadziwia mnie ta złośliwość
jeśli sami nie stosujecie takich preparatów to spoko, ja nic do tego nie mam, ale naprawdę jeśli obalać mit ma jakiś stary link hostowany na prywatnym serwerze, który opisuje wszystkie inne produkty, ale nie ten, o którym wspomniałem to jest to słabe (dla mnie, dla was może nie)

Barbapapa napisał(a):
Oczywiście jak już zalejesz tym cudownym specyfikiem silnik i nagle okaże się, ze ma prawie 300 koni

jakbyś nie był w stosunku do mnie chamski, a czytałbyś co piszę, to byś bez problemu wyłapał, że zastosowałem sobie takie środki, bo mam zaufanie do firm takich jak Xado czy Liqui-Moly, podobnie jak 90% rejestrujących się użytkowników for moto chcę "zrobić dobrze" swoim 4 kółkom i przede wszystkim jestem ciekawy tych preparatów, chcę sobie wyrobić opinię na podstawie własnych doświadczeń, a nie tego co ktoś napisze na forum

PostNapisane: 22 gru 2014, o 17:09 
Paba. Dzieki za wskazowki jezykowe. A co do pyskowek. Sam stosuje dodatek LM Motorprotect do oleju silnikowego. Ale wszelka ceramika, teflony czy chlory to nieporozumienie. I kompletnym nieporozumieniem jest dolewanie takich wynalazkow do oleju ze szkoda dla silnika.

PostNapisane: 22 gru 2014, o 17:21 
Guru
Guru

paba napisał(a):
Barbapapa napisał(a):
A po trzy można?

nie można

Masz zbyt wielkie wymagania. W takim razie będę cytował tak, jak mi się będzie podobało.

paba napisał(a):
Barbapapa napisał(a):
Oczywiście jak już zalejesz tym cudownym specyfikiem silnik i nagle okaże się, ze ma prawie 300 koni

jakbyś nie był w stosunku do mnie chamski, a czytałbyś co piszę, to byś bez problemu wyłapał, że zastosowałem sobie takie środki, bo mam zaufanie do firm takich jak Xado czy Liqui-Moly, podobnie jak 90% rejestrujących się użytkowników for moto chcę "zrobić dobrze" swoim 4 kółkom i przede wszystkim jestem ciekawy tych preparatów, chcę sobie wyrobić opinię na podstawie własnych doświadczeń, a nie tego co ktoś napisze na forum

Szkoda, Kolego, że nie doceniasz mojego ciętego dowcipu :hahaha:
A poważnie - czytam, to co piszesz. I dotąd nie wyczytałem, co dobrego i dlaczego zrobi Ci ten specyfik. Argument, że masz zaufanie do jakiejś firmy, powala mnie na kolana, jeśli nie wiesz, co ten produkt ma Tobie dać. I na koniec - wybacz, ale zawsze rozśmieszają mnie teksty typu: jestem ciekawy tych preparatów, chcę sobie wyrobić opinię na podstawie własnych doświadczeń. Masz jakieś laboratorium? Rozbierzesz silnik i będziesz dokonywał jakichś pomiarów? Czy tylko będziesz oceniał podczas jazdy jak Ci mruczy silnik i jak się Tobie z tego powodu poprawia samopoczucie? :hahaha:
I najpoważniej na świecie - nie szkoda Ci kasy? Nie lepiej ją przeznaczyć np. na lepszy jakościowo olej?

PostNapisane: 22 gru 2014, o 17:34 
Stara się...
Stara się...

napisałem wyżej co ma mi ten produkt dać, jeśli nie umiesz tego przeczytać albo to świadomie ignorujesz to nic na to nie poradzę

jeśli Cię rzucają na kolana moje teksty to też nie moja wina - czy ja Cię namawiam żebyś to nalał? proszę tylko żebyś okazał trochę zrozumienia, że ktoś może być z tego zadowolony, a nie udowadniał, że jestem debilem, bo kupiłem sobie dodatek Xado czy Liqui-Moly, bo o to Ci chyba chodzi

Cytuj:
jestem ciekawy tych preparatów, chcę sobie wyrobić opinię na podstawie własnych doświadczeń. Masz jakieś laboratorium? Rozbierzesz silnik i będziesz dokonywał jakichś pomiarów? Czy tylko będziesz oceniał podczas jazdy jak Ci mruczy

być może tak? a masz dla mnie jakąś alternatywę w drugą stronę? masz laboratorium, wykresy, tabele, które wykażą, że jestem głupi stosując te dwa produkty? możemy sobie tak odbijać pałeczkę
ile razy w życiu wysyłałeś próbki swojego dobrego jakościowo oleju do analizy? czy robiłeś to za każdym razem jak zmieniałeś markę czy SAE (hipotetycznie)? wreszcie co Ci pozwoliło stwierdzić, że lejesz jakościowo dobry olej?
przejrzyj sobie wątek olejowy, ile razy ktoś się wypowiada bez jakiegokolwiek pokrycia
powiem tak - ludzie wielokrotnie dolewali tego typu dodatki do oleju i wpływ tego typu dodatków zawierających wymienione przeze mnie pierwiastki był widoczny w analizach przepracowanego oleju, oglądałem takie screeny
niestety nie mam laboratorium żeby Cię zadowolić, a szczerze mówiąc w nosie mam przekonywanie Ciebie do czegokolwiek

Cytuj:
I najpoważniej na świecie - nie szkoda Ci kasy? Nie lepiej ją przeznaczyć np. na lepszy jakościowo olej?

wreszcie można rozsądnie dyskutować - liczę kasę, ale rozkładam sobie wydatek 70zł na Cerateca czy 100zł za Xado w czasie i dla mnie jest to bardziej jedną gazetę mniej miesięcznie, w której i tak nic ciekawego nie ma, a nie ta konkretnie suma

w niezły jakościowo olej inwestuję od dawna i nawet go zmieniam co pół roku jak radzi Haynes, bo użytkuję samochód w mieście

PostNapisane: 22 gru 2014, o 17:47 
Guru
Guru

To życzę powodzenia!
Jedno dodatkowe pytanie - dlaczego żaden z producentów aut w wykazie materiałów eksploatacyjnych nie poleca tego typu specyfików?

PostNapisane: 22 gru 2014, o 18:00 
Stara się...
Stara się...

nie znam odpowiedzi, wydaje mi się, że z powodu ewentualnych roszczeń - mają nie tylko polski rynek gdzie odpadają klamki czy wycierają się kierownice po kilku miesiącach i jest ok
mają też rynki gdzie ktoś kto poparzy się ciastkiem dostaje w sądzie melona, bo nie było stosownego ostrzeżenia
zawsze jest ryzyko, a dany dodatek musiałby być dokładnie i długotrwale sprawdzany w konfiguracji z każdym silnikiem
być może korzyści z ich stosowania nie będą współmierne do poniesionych nakładów
ewentualne zyski niezadowalające - wielu kierowców kwestionuje nawet potrzebę wymiany olej w silniku czy skrzyni, jeszcze większy % jest w ogóle nieświadomy w tych kwestiach

z drugiej strony:
http://www.honda.co.jp/auto-parts/treatment/
http://www.toyota-global.com/company/hi ... indow.html

"For the friction modifier, Toyota analyzed molybdenum and sulfur additives, selecting one that offered low friction and possessed excellent compatibility with other materials. The newly developed 5W-20 oil provides an approximately 1.6% improvement in initial fuel efficiency compared to 5W-30 in Japan' s 10-15 test cycle and the U.S. Federal Test Procedure test cycle, and its fuel efficiency improvement effect was verified up to 10,000 km."

sam mam trochę wątpliwości jak takie środki wpływają na fabryczne honowanie, ale też nie mam pewności w jakim ono jest stanie w 9 czy 15 letnim aucie, tym bardziej jak przeczytałem jakiś czas temu długodystansowy test Yarisa 99-05 (Auto Świat jakiś z 2012, zbiór testów różnych samochodów) - było tam wyraźnie napisane, że ich testowy egzemplarz miał spore zużycie gładzi cylindra po demontażu, po 100 tysiącach km

PostNapisane: 27 gru 2014, o 23:59 
Guru
Guru

paba napisał(a):
napisałem wyżej co ma mi ten produkt dać, jeśli nie umiesz tego przeczytać albo to świadomie ignorujesz to nic na to nie poradzę

Tu: http://avensis.info/viewtopic.php?f=69&t=1706&p=409900#p408218 napisałeś, co ma dać.
Chciałem się dowiedzieć:
Barbapapa napisał(a):
co dobrego i dlaczego zrobi Ci ten specyfik

Jak zapewnie widzisz, w tym zdaniu jest koniunkcja (... i dlaczego). Tego nie napisałeś, albo ja rzeczywiście nie umiem czytać. Szczerze mówiąc, myślałem, że się dowiem jakie właściwości, których nie mają oleje silnikowe, ma ten preparat. :niewiem:

paba napisał(a):
a masz dla mnie jakąś alternatywę w drugą stronę? masz laboratorium, wykresy, tabele, które wykażą, że jestem głupi stosując te dwa produkty? możemy sobie tak odbijać pałeczkę
ile razy w życiu wysyłałeś próbki swojego dobrego jakościowo oleju do analizy? czy robiłeś to za każdym razem jak zmieniałeś markę czy SAE (hipotetycznie)? wreszcie co Ci pozwoliło stwierdzić, że lejesz jakościowo dobry olej?

Rzeczywiście się kompletnie nie rozumiemy. Oczywiście, że nie wysyłałem i nawet nie mam zamiaru wysyłać żadnych próbek oleju gdziekolwiek. W instrukcji obsługi w dziale poświęconym materiałom eksploatacyjnym mam wyraźnie napisane, jaki olej jest zalecany i taki stosuję. Nie zmieniam niczego, nie kombinuję, tylko robię tak, jak zalecił producent. Zakładam, że producent zna swój wyrób i potrafił wskazać, jaki olej ma być do niego wlewany. Nic natomiast nie słyszałem o tym, żeby producent zalecał specyfiki, o których Ty piszesz. Stąd było moje pytanie, bo - sorry - ale gadanie o tym, że przejechało się X kilometrów i wszystko jest OK (co to znaczy? Że silnik nie wybuchł? Że jeszcze jeździ? ) to dla mnie p....e kotka przy pomocy młotka.

paba napisał(a):
powiem tak - ludzie wielokrotnie dolewali tego typu dodatki do oleju i wpływ tego typu dodatków zawierających wymienione przeze mnie pierwiastki był widoczny w analizach przepracowanego oleju, oglądałem takie screeny

No to dawaj te analizy. Zamieść je, skomentuj, wyjaśnij (bo nie wszyscy tutaj są fachowcami), podaj źródło itd. - może się czegoś ciekawego dowiem i nauczę.

paba napisał(a):
szczerze mówiąc w nosie mam przekonywanie Ciebie do czegokolwiek

Jak mawiał Nikodem Dyzma: "I ja też tak myślę".

paba napisał(a):
For the friction modifier, Toyota analyzed molybdenum and sulfur additives, selecting one that offered low friction and possessed excellent compatibility with other materials. The newly developed 5W-20 oil provides an approximately 1.6% improvement in initial fuel efficiency compared to 5W-30 in Japan' s 10-15 test cycle and the U.S. Federal Test Procedure test cycle, and its fuel efficiency improvement effect was verified up to 10,000 km

Chyba nie umiem czytać. Jakoś dziwnie mi się wydaje, że ten tekst jest o oleju, a nie o dostępnych w handlu dodatkach do oleju, o których dyskutujemy, nieprawdaż? :wazup:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]