TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 wrz 2018, o 11:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 247, 248, 249, 250, 251
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 wrz 2018, o 23:14 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 44
Marka: Toyota
Model: T27FL2
Rocznik: 2015
Silnik: 3ZR
Olej zmieniony na 0W20.
Cena 311zł, zajęło im to (jak na standardy ASO) dosłownie chwilę - niecałą godzinę.
Spalanie w drodze powrotnej do domu (zakorkowana A4 i S3 z jednym pasem do Zielonej) 7.1l/100km
W sumie nieźle, co prawda jechałem ekonomicznie, ale jeśli będzie takie spalanie, to nie jest źle.
Poprzedni T27 w D4D brał niecałe 7l, ale też fakt że tamtego piłowałem, a tu jeżdżę jak dziadek emeryt...

PostNapisane: 15 wrz 2018, o 08:52 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 2
Marka: Tozota
Model: Avensis T22
Rocznik: 1998
Silnik: 4A+FE
bobwoj napisał(a):
Croom napisał(a):
... maja najlepszego kierownika serwisu w Polsce

Wg. jakiego kryterium? Pytam poważnie, bez złośliwości.

Np. Mechanik roku :
Mechanik roku 2006 - Fota III m
Mechanik roku 2007 - Toyota III m
Toyota Tech Team 1,2
Naczelna Organizacja Techniczna , 1 miejsce w konkursie.

A opinie to wiecie różnie z tym bywa ja nie znam osoby lepszej.

PostNapisane: 15 wrz 2018, o 10:55 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Model: Avensis T27FL
Rocznik: 2013
Silnik: 1.6 benzyna
martinez07 napisał(a):
Olej zmieniony na 0W20.
Cena 311zł, zajęło im to (jak na standardy ASO) dosłownie chwilę - niecałą godzinę.

taka szybka wymiana oleju nie jest dobra :) na pewno caly olej nie został spuszczony. Tym bardziej po co ładować olej z najwyższej półki cenowej, jeśli mieszasz go ze starym.

PostNapisane: 17 wrz 2018, o 08:50 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 15
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 2ZR-FAE
SLK napisał(a):
martinez07 napisał(a):
Olej zmieniony na 0W20.

taka szybka wymiana oleju nie jest dobra :) na pewno caly olej nie został spuszczony. Tym bardziej po co ładować olej z najwyższej półki cenowej, jeśli mieszasz go ze starym.

Dobry demot na poniedziałek. A ile wg. ciebie powinna trwać wymiana oleju ? Ile tego oleju zostało w silniku i zmieszałeś z nowym ?
Aaa.....i to 1% na pewno zaszkodzi silnikowi, na bank. Ciekawe czy myjesz Karcherem silnik jak olej wymieniasz. :hahaha:

PostNapisane: 17 wrz 2018, o 18:11 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 44
Model: T27FL2
Rocznik: 2015
Silnik: 3ZR
Panowie, spokojnie - bo zaraz zaczniecie sobie wrzucać wzajemnie, a to nie takie forum :-)
Fakt, że po odkręceniu korka i filtra, im dłużej olej zlatuje tym lepiej (ale i bez przesady), a z drugiej strony to nie wiem ile czasu trwało zanim się za niego zabrali, więc sama wymiana była może jeszcze krótsza ???
Natomiast w moim przypadku, wymieniłem olej na właściwy "przy okazji", a w kwietniu, bo wtedy robię coroczny serwis, wymienię olej ponownie. Więc nawet jeśli coś zostało, a pewnie zostało, to kolejna wymiana za ok 5tys km poprawi moje samopoczucie :ok:
Ważne, że 5W30 (uwielbiany olej przez ASO) nie znajduje się już w moim silniku :ok:

PostNapisane: 18 wrz 2018, o 13:09 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 15
Rocznik: 2012
Silnik: 2ZR-FAE
martinez07 napisał(a):
Panowie, spokojnie - bo zaraz zaczniecie sobie wrzucać wzajemnie, a to nie takie forum :-)
Fakt, że po odkręceniu korka i filtra, im dłużej olej zlatuje tym lepiej (ale i bez przesady), a z drugiej strony to nie wiem ile czasu trwało zanim się za niego zabrali, więc sama wymiana była może jeszcze krótsza ???
Natomiast w moim przypadku, wymieniłem olej na właściwy "przy okazji", a w kwietniu, bo wtedy robię coroczny serwis, wymienię olej ponownie. Więc nawet jeśli coś zostało, a pewnie zostało, to kolejna wymiana za ok 5tys km poprawi moje samopoczucie :ok:
Ważne, że 5W30 (uwielbiany olej przez ASO) nie znajduje się już w moim silniku :ok:

Byłem po prostu ciekaw ile wg. kolegi jest właściwy czas. Sprawa dokładnie ma się jak piszesz, odkręcasz korek, luzujesz bagnet, zlewasz, a potem odkręcasz filtr.
A potem czekasz....czekasz...czekasz...i właściwie to po 10-15 min to już nie masz na co, bo 99% już się zlało i dalsze czekanie niewiele już da.
Wszystko zależy od auta i od wykonania silnika, w jednych to idzie szybciej w innych wolniej, po prostu widać czy jeszcze kapie dużo czy już niewiele.

Warto za to wspomnieć, że olej z auta powinno się zlewać jak jest lekko ciepły -> szybciej idzie i więcej go z auta zejdzie (w krótszym czasie).
Tylko bez popadania w skrajność oparzenia olejem są paskudne, a i filtr się ciężko odkręca jak silnik jest gorący.

PostNapisane: 18 wrz 2018, o 14:27 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 2
Marka: Tozota
Model: Avensis T22
Rocznik: 1998
Silnik: 4A+FE
Witam,
Spokojnie, olej przy wymianie powinien byc zawsze gorący , czas jaki zlatuje z całego układu to kilkanaście minut.

PostNapisane: 18 wrz 2018, o 15:50 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 31
Marka: TOYOTA
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
i tak praktycznie około 0,5l zostaje w silniku. Nie ma zatem co specjalnie przejmować kilkoma kroplami

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 247, 248, 249, 250, 251

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]