TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 16 sty 2018, o 15:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lis 2017, o 12:15 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2D-Cat
Nie znalazłem wątku dotyczącego tylko napędu więc zakładam nowy.

W moim 10 letnim TNS700 B9010 pojawiły się problemy z napędem CD/MP3.
Zaczęło się od tego, że nagle w trakcie odtwarzania wyskakiwał komunikat "Check CD" i nie można było nic zrobić, poza wyjęciem i wsadzeniem płyty.
Po kilku takich operacjach płyta w końcu zaskakiwała, grała kilka utworów i znowu ten sam problem.

Kolejnym problemem jest to, że płyty przestały wychodzić - pojawia się terkotanie tak jakby coś blokowało płytę przy próbie wysunięcia jej przez odtwarzacz (później może nagram film).
Chciałem to dokładnie wyczyścić, ale obawiam się, że jak wyjmę całe radio i rozbiorę to coś mi się rozleci i już nie poskładam - nie ma ktoś może jakiejś instrukcji serwisowej do odtwarzacza?
Udało mi się tylko przedmuchać to trochę i sprawdzić czy szczotki nie są przyblokowane - wydaje się, że jest ok. Gdy podczas wysuwania płyty z odtwarzacza wsadzę przez szczotki delikatnie inną płytę to płyta wysuwa się bez problemu - tak jakby była krzywo prowadzona względem wyjścia i włożenie od przodu innej powodowało powrócenie jej na prawidłowy tor wysuwu.
Oczywiście obie płyty są po takich zabawach tragicznie porysowane, dobrze, że nie ryzykowałem jakimiś cenniejszymi oryginałami :/

W obecnej chwili chciałbym założyć zmieniarkę cyfrową ale pojawił się kolejny problem.
W chwili gdy w napędzie CD nie ma płyty nie chce mi się zamknąć klapka z ekranem - przycisk "Close" jest nieaktywny.
Nie wiem czy ciągle wsadzona płyta nie będzie przeszkadzać w pracy zmieniarki? Czy nie będzie ciągle próbować odtwarzać mi od fizycznie wsadzone płyty i będę musiał ciągle męczyć się z komunikatem "Check CD" nie mogąc przełączyć się na "CD" ze zmieniarki.

Napęd DVD działa bez szwanku, płyta normalnie się wysuwa, nie ruszałem jej w ogóle w trakcie tych operacji.

PostNapisane: 5 gru 2017, o 01:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 2
Marka: Audi
Model: A-4
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2005
Silnik: BPW
Widać że rozsypał się mechanizm zmieniarki 6CD.
Co konkretnie, bez zaglądnięcia do środka, trudno zawyrokować. Jak widać wielokrotne męczenie mechanizmu aby odczytać płytę nie wyszło mu na zdrowie. To tak jak wrzucać biegi bez naciśnięcia sprzęgła, po prostu tak się nie robi.
Wcześniej prawdopodobnie wystarczyło by czyszczenie lasera, teraz do kompletu dochodzi naprawa mechanizmu. Da się to zrobić ale trzeba rozebrać i ocenić straty.

http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
kontakt 503304123

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]