TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 15 gru 2017, o 06:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 mar 2016, o 09:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0 Diesel
Witam,
Avensis T27 Prestige z aktualizacjami 3-lata. W sprzecie wersja oprogramowania 4.4.1WH mapy 2014v3. Poruszajac sie po forum zauwazylem, ze mowi sie o sofcie 4.5 i mapach 2015. Czy jest mozliwosc zaktualizwania i softu do tych wyzszych? I czy pobierac je z portalu my.toyota.eu? Bo akurat tam za wersje 4.5 kaza sobie placic.

PostNapisane: 7 kwi 2016, o 12:52 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 17
Model: T27FL Prestige cvt
Silnik: 2,0 benz. valvematic
Ropuh napisał(a):
Witam,
Avensis T27 Prestige z aktualizacjami 3-lata. W sprzecie wersja oprogramowania 4.4.1WH mapy 2014v3. Poruszajac sie po forum zauwazylem, ze mowi sie o sofcie 4.5 i mapach 2015. Czy jest mozliwosc zaktualizwania i softu do tych wyzszych? I czy pobierac je z portalu my.toyota.eu? Bo akurat tam za wersje 4.5 kaza sobie placic.

Jeśli posiadasz Prestige, to podjedź do najbliższego ASO - muszą zaktualizować w ramach gwarancji.
Osobiście aktualizowałem już dwa razy i nie miałem żadnych kłopotów z przyjęciem auta przez ASO.

PostNapisane: 16 maja 2016, o 09:08 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Marka: Avensis
Model: t27
Rocznik: 2016
Silnik: benzyna
Ropuh napisał(a):
Witam,
Jeśli kupiłeś jak piszesz z darmowymi aktualizacjami, to wszystko - co i jak - masz napisane po polsku. Adres to http://www.mojatoyota.pl. Tam zakładasz konto, potem się logujesz (autoryzujesz) i ściągasz gratis co masz w pakiecie, albo kupujesz to co płatne. Nawigację dajesz do koszyka w e-sklepie w cenie 520zł, ale jak spojrzysz na ten zakup w sklepowej kasie, to jego cena to 0zł; oczywiście po wcześniejszej udanej autoryzacji. Aktualnie wersja map i softu to 6.7

PostNapisane: 13 mar 2017, o 23:08 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR-FAE
Czy może mi ktoś podać jaki ma numer nawigacja Touch & Go Plus z T27 FL? Bo rozumiem, że jest inny model niż 59005 z touch & go, prawda ???
Jak wygląda aktualizacja map dla nawigacji t&g plus? - czy aktualizacja wygląda podobnie jak to zostało opisane w temacie viewtopic.php?f=67&t=19170&start=180 czy niestety ale ten sposób nie zadziała? Istnieje inny sposób aktualizacji map aniżeli w ASO za kilkaset złotych?
Moje pytanie wynika stąd, że obecnie moje mapy są z połowy 2015 roku - ID Mapy EUH20150630 - a dodatkowo posiadam osobną nawigację TomTom z dożywotnią aktualizacją map i nie wiem ile byłoby ewentualnie zabawy i kosztów związanych z aktualizacją map toyoty.
Przeczytałem również temat viewtopic.php?f=67&t=23749 - czy sprawa dotyczy też t&g plus? Jeśli tak to sytuacja jest dość jasna ;-(

PostNapisane: 14 mar 2017, o 12:49 
Coś wie...
Coś wie...

Jeśli chodzi Tobie o dokonanie aktualizacji w sposób, jaki można to zrobić w nawigacji z dyskiem HDD, to w tym przypadku tak się nie da. Nic mi nie wiadomo o nośnikach z plikami do unacześnienia Touch 2 & Go Plus.
W wersji prestige posiadałeś możliwość darmowej aktualizacji przez trzy lata od momentu zakupu, obecnie pozostaje podjechać do serwisu i wyłożyć około 500 zł lub ściągnąć aktualizację ze strony my.toyota.eu.
W tym drugim przypadku koszt będzie trochę niższy gdyż odpada robocizna, ale i tak około 450 zł będzie trzeba zapłacić.
Jeśli zdecydujesz się na odpłatną aktualizację, to radzę odczekać do czasu pojawienia się kolejnej, najnowszej wersji i dopiero zająć się sprawą.
Z tego co przekazywano mi w ASO, taka aktualizacja powinna ukazać się w maju.

PostNapisane: 14 mar 2017, o 12:50 
Coś wie...
Coś wie...

Jeśli chodzi Tobie o dokonanie aktualizacji w sposób, jaki można to zrobić w nawigacji z dyskiem HDD, to w tym przypadku tak się nie da. Nic mi nie wiadomo o nośnikach z plikami do unacześnienia Touch 2 & Go Plus.
W wersji prestige posiadałeś możliwość darmowej aktualizacji przez trzy lata od momentu zakupu, obecnie pozostaje podjechać do serwisu i wyłożyć około 500 zł lub ściągnąć aktualizację ze strony my.toyota.eu.
W tym drugim przypadku koszt będzie trochę niższy gdyż odpada robocizna, ale i tak około 450 zł będzie trzeba zapłacić.
Jeśli zdecydujesz się na odpłatną aktualizację, to radzę odczekać do czasu pojawienia się kolejnej, najnowszej wersji i dopiero zająć się sprawą.
Z tego co przekazywano mi w ASO, taka aktualizacja powinna ukazać się w maju.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 14 mar 2017, o 12:54 
Coś wie...
Coś wie...

Przepraszam za zdublowanie postu lecz pokazał się 'error" więc sądziłem że pierwsza wersja nie została wysłana.
Proszę o usunięcie.

PostNapisane: 14 mar 2017, o 18:44 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR-FAE
Zbigniewa napisał(a):

Ok dzięki za odpowiedź. Zgadzam się, że aktualizację map można pobrać również za pomocą programu Toyota Touch&Go Toolbox pobranego ze strony my.toyota.eu. Koszt jaki mi się ukazuje to 119 Euro.
Na chwilę obecną się wstrzymam i pozostanę przy użytkowaniu nawigacji TomTom :-)
PS. czy mogę wiedzieć jaki numer ma to radyjko? - Touch & Go Plus z T27 FL z 2012 roku

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 14 mar 2017, o 23:05 
Spamer
Spamer

Pochwały: 329
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
nettwork napisał(a):
Czy może mi ktoś podać jaki ma numer nawigacja Touch & Go Plus z T27 FL? Bo rozumiem, że jest inny model niż 59005 z touch & go, prawda ???

Prawda jest taka że nr radia jest ten sam a w Touch & Go Plus masz inny moduł, tu masz opisaną różnicę:
viewtopic.php?f=4&t=19030

Autor postu otrzymał pochwałę

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]