TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 lis 2017, o 10:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lis 2017, o 12:15 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2D-Cat
Nie znalazłem wątku dotyczącego tylko napędu więc zakładam nowy.

W moim 10 letnim TNS700 B9010 pojawiły się problemy z napędem CD/MP3.
Zaczęło się od tego, że nagle w trakcie odtwarzania wyskakiwał komunikat "Check CD" i nie można było nic zrobić, poza wyjęciem i wsadzeniem płyty.
Po kilku takich operacjach płyta w końcu zaskakiwała, grała kilka utworów i znowu ten sam problem.

Kolejnym problemem jest to, że płyty przestały wychodzić - pojawia się terkotanie tak jakby coś blokowało płytę przy próbie wysunięcia jej przez odtwarzacz (później może nagram film).
Chciałem to dokładnie wyczyścić, ale obawiam się, że jak wyjmę całe radio i rozbiorę to coś mi się rozleci i już nie poskładam - nie ma ktoś może jakiejś instrukcji serwisowej do odtwarzacza?
Udało mi się tylko przedmuchać to trochę i sprawdzić czy szczotki nie są przyblokowane - wydaje się, że jest ok. Gdy podczas wysuwania płyty z odtwarzacza wsadzę przez szczotki delikatnie inną płytę to płyta wysuwa się bez problemu - tak jakby była krzywo prowadzona względem wyjścia i włożenie od przodu innej powodowało powrócenie jej na prawidłowy tor wysuwu.
Oczywiście obie płyty są po takich zabawach tragicznie porysowane, dobrze, że nie ryzykowałem jakimiś cenniejszymi oryginałami :/

W obecnej chwili chciałbym założyć zmieniarkę cyfrową ale pojawił się kolejny problem.
W chwili gdy w napędzie CD nie ma płyty nie chce mi się zamknąć klapka z ekranem - przycisk "Close" jest nieaktywny.
Nie wiem czy ciągle wsadzona płyta nie będzie przeszkadzać w pracy zmieniarki? Czy nie będzie ciągle próbować odtwarzać mi od fizycznie wsadzone płyty i będę musiał ciągle męczyć się z komunikatem "Check CD" nie mogąc przełączyć się na "CD" ze zmieniarki.

Napęd DVD działa bez szwanku, płyta normalnie się wysuwa, nie ruszałem jej w ogóle w trakcie tych operacji.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]