TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 13 gru 2018, o 03:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 paź 2017, o 23:19 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0 benzyna CVT
ja nie, bo nie aktualizowałem :(

PostNapisane: 21 paź 2017, o 08:24 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 17
Model: Avensis T25/T27
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 benzyna
adam_12 napisał(a):
Ktos zauwazyl jakies zmiany? :)

Trudno stwierdzić, w trasie zobaczymy. Z aktualizacją adresową są daleko w tyle za innymi mapami, ja już mieszkam 20 lat w jednym miejscu, nadal jest brak drogi i mojego domu.

PostNapisane: 21 paź 2017, o 10:37 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T29 Premium
Rocznik: 2015
Silnik: 1.8 Valvematic CVT
Wojteksw napisał(a):
adam_12 napisał(a):
Ktos zauwazyl jakies zmiany? :)

Trudno stwierdzić, w trasie zobaczymy. Z aktualizacją adresową są daleko w tyle za innymi mapami, ja już mieszkam 20 lat w jednym miejscu, nadal jest brak drogi i mojego domu.

Taka aktualizacja "na odczepnego", aby wykazać się dwoma zmianami w roku... tylko te ceny: ponad 500zł na rok i 900 za 3 lata. Kosmos. Ceny zaporowe... Dziwną politykę prowadzą w tym zakresie. Jak było 500zł na 3 lata, to z bólem serca jeszcze wykupiłem, ale teraz to odpadam.

PostNapisane: 21 paź 2017, o 11:05 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8
A kiedy wydana została ostatnia aktualizacja?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

...and Beer for All!

PostNapisane: 21 paź 2017, o 13:12 
Coś wie...
Coś wie...

Glover1969 napisał(a):
A kiedy wydana została ostatnia aktualizacja?

19 października rano była już do pobrania.

PostNapisane: 23 paź 2017, o 15:46 
Stara się...
Stara się...

Model: T27
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8 benzyna 1ZZFE
Wojteksw napisał(a):
Zaloguj się na Toyota More, następnie e-sklep i pobierz najnowszą wersję. Jak przysługuje darmowa wersja to w koszyku kwota zmieni się na 0 zł. https://www.toyota.pl/tme#/my-toyota/eStore

Brzmi to dość ogólnie dla mnie jak SF albo się tam nie logowałes albo nie znasz dokładnie procedury pobierania update....

ale OK wysłałem zapytanie do Toyoty w mojej sprawie podając ViN auta i linka od nowika
https://www.toyota.pl/world-of-toyota/a ... uch-2.json

Jak odpowiedzą dam znać.

ponowie też moje pytanie z początku wątku

Czy we wersji 6.8.1WL jest poprawiona nawigacja na panelu miedzy licznikami???
Załącznik:
AveT27 navi ver 4x.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 23 paź 2017, o 16:01 
Stara się...
Stara się...

Kolego "Dami". Na mój gust, po prostu szukasz zwady. Kolega "Wojteksw" ma rację, pobranie aktualizacji jest proste jak budowa cepa. Mój ojciec (lat 76) bez najmniejszego problemu właśnie zaktualizował dzisiaj nawigację do wersji 6.10 w swojej Toyocie Avensis rocznik 2016, zaznaczam, bez niczyjej pomocy. Uważam,iż ta czynność jest banalnie prosta, ale jeśli masz problem, to udaj się do serwisu i nie krytykuj już innych. Życzę spokoju i pogody ducha.

PostNapisane: 23 paź 2017, o 19:49 
Coś wie...
Coś wie...

Kolego "Dami" czego nie możesz zrozumieć, postaram się bardzo dokładnie wytłumaczyć, zresztą przeczytaj temat od początku, zobaczysz tam wiele wskazówek z tego roku jak i z poprzedniego. Zarzucasz mi, że dawno się tam nie logowałem, przecież nie dam Tobie strony z Toyota more z moimi hasłami logowania i numerami licencji.
Jeżeli potrzebujesz pomocy to napisz, postaram się dokładnie wytłumaczyć. Jesteśmy na tym forum po to aby sobie pomagać, a nie posądzać o coś czego nie zrobiłem.
Tak jak zaznaczyłem wcześniej aktualizacja jesienna pojawiła się 19 października o 8 rano i natychmiast pobrałem i napisałem na forum, że jest dostępna. U mnie pobieranie trochę trwało bo moja neostrada kuleje, jednak pobrałem i instalacja przebiegła prawidłowo, o czy pisałem już w tym temacie.

PostNapisane: 23 paź 2017, o 22:56 
Coś wie...
Coś wie...

Czy to prawda, że podczas aktualizacji nie można wrzucać biegu wstecznego? Ostatnio aktualizacja u mnie zajęła około 40 minut, a jakoś nie chcę tracić tyle paliwa, żeby samochód stał z uruchomionym silnikiem...

...and Beer for All!

PostNapisane: 24 paź 2017, o 00:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T25,ZRE18
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD-FTV 2.0
Glover1969 napisał(a):
Czy to prawda, że podczas aktualizacji nie można wrzucać biegu wstecznego? ...

Ja kolejny raz aktualizowałem podczas jazdy. Wrzucałem też bieg wsteczny. Nic się nie działo złego. Trzeba uważać, żeby nie zadusić silnika, bo to prawdopodobnie spowoduje duży problem.

PostNapisane: 24 paź 2017, o 00:09 
Coś wie...
Coś wie...

Dziękuję. Mam CVT, więc nie zaduszę.

...and Beer for All!

PostNapisane: 24 paź 2017, o 14:27 
Stara się...
Stara się...

Model: T27
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8 benzyna 1ZZFE
Wojtek nie mam żadnych pretensji do Ciebie i to nie są zarzuty tylko draże temat aktualizacji który dla części jest darmowy - pewnie to auta z 2017 roku a dla aut starszych obecnie kosztuje 999 pl na 3 lata. Wyśle że tak jest a reszta jest jasna.

zadałem 2 x pytanie o nowe funkcje bo zastanawiałem się czy warto wydawać tyle kasy na update.

Jeżeli kogoś uraziłem przepraszam.

Wojteksw napisał(a):
Kolego "Dami" czego nie możesz zrozumieć, postaram się bardzo dokładnie wytłumaczyć, zresztą przeczytaj temat od początku, zobaczysz tam wiele wskazówek z tego roku jak i z poprzedniego. Zarzucasz mi, że dawno się tam nie logowałem, przecież nie dam Tobie strony z Toyota more z moimi hasłami logowania i numerami licencji.
Jeżeli potrzebujesz pomocy to napisz, postaram się dokładnie wytłumaczyć. Jesteśmy na tym forum po to aby sobie pomagać, a nie posądzać o coś czego nie zrobiłem.
Tak jak zaznaczyłem wcześniej aktualizacja jesienna pojawiła się 19 października o 8 rano i natychmiast pobrałem i napisałem na forum, że jest dostępna. U mnie pobieranie trochę trwało bo moja neostrada kuleje, jednak pobrałem i instalacja przebiegła prawidłowo, o czy pisałem już w tym temacie.

PostNapisane: 25 paź 2017, o 00:21 
Coś wie...
Coś wie...

Wojteksw napisał(a):
(...)
Skąd wiedziałeś, że pojawiła się nowa wersja?

...and Beer for All!

PostNapisane: 25 paź 2017, o 08:33 
Coś wie...
Coś wie...

Dokładny termin aktualizacji interesuje mnie dlatego gdyż auto odebrałem 14 października ubiegłego roku, a więc w czasie kiedy wychodzą aktualizacje i to będzie istotne w trzecim roku, czy zdążę się załapać na ostatnią aktualizację czy nie. Dlatego sprawdzałem codziennie, czy jest nowa wersja aby wiedzieć kiedy dają aktualizacje i tak w ubiegłym roku była 13 października. Ciekawe czy pod koniec gwarancji uda mi się jeszcze załapać na aktualizację, będzie to istotne kiedy będzie dostępna aktualizacja, ale sądząc po tym, że co roku jest dawana coraz później, pewnie nie zdążę pobrać przed upływem 3 lat od zakupu auta.

PostNapisane: 25 paź 2017, o 09:30 
Coś wie...
Coś wie...

Dla mojej wersji, T27 i 6.9.0WL nie ma aktualizacji map...

...and Beer for All!

PostNapisane: 25 paź 2017, o 10:16 
Coś wie...
Coś wie...

Glover1969 napisał(a):
Dla mojej wersji, T27 i 6.9.0WL nie ma aktualizacji map...

A jaką wersję wyposażenia Avensis kupiłeś, ja mam Premium z pakietem Executive i też miałem 6.9.0WL przed aktualizacją.
Najlepiej sprawdzić w ten sposób:
Jeżeli masz konto na Toyota More (trzeba założyć sobie jeżeli nie masz)
W zakładce Mapy wyświetlają się dostępne aktualizacje, wtedy dodajesz do koszyka wersję 6.10.0WL i przechodzisz dalej, jeżeli przysługuje Tobie darmowa wersja to w koszyku cena zmieni się na 0 zł, jeżeli cena się nie zmieni, to już nie masz darmowej aktualizacji i albo zatwierdzasz aktualizację płatną lub wycofujesz się.
Możesz też napisać do klient@toyota.pl z prośbą o wyjaśnienie jaki jest status Twoich aktualizacji.

PostNapisane: 26 paź 2017, o 09:23 
Coś wie...
Coś wie...

Ok, jest 6.10. Sklep Toyoty jest tak intuicyjny, że niech ich...
Mam taką samą wersję wyposażenie.

...and Beer for All!

PostNapisane: 26 paź 2017, o 10:01 
Coś wie...
Coś wie...

Masz rację, tam się rozpoznać, to trzeba dodatkowe szkolenie przejść, żadnego wyjaśnienia jaka wersja jest do czego przeznaczona. Celowo to robią, aby korzystać z serwisów.
Napisz czy sobie poradziłeś.

PostNapisane: 26 paź 2017, o 13:24 
Coś wie...
Coś wie...

Trudno się zorientować mimo, że to już druga przeprowadzona przeze mnie aktualizacja... Tylko nie wiem po co: w moim mieście nie widzę żadnej aktualizacji dróg, strzałka ma wyświetlaczu między wskaźnikami zostaje nawet, jeżeli przerwę pracę nawigacji... Nie zauważam jakichkolwiek zmian. A koszmarna procedura sprawiła, że po zakończeniu jazdy jeszcze 15 minut silnik musiał być uruchomiony.

...and Beer for All!

PostNapisane: 26 paź 2017, o 13:55 
Coś wie...
Coś wie...

Szkoda, że producent mapy nie podaje zmian w stosunku do poprzedniej wersji, tak się dzieje w przypadku Auto Mapy, gdzie na bieżąco wiem jakie drogi, węzła, zostały otwarte, czy dodano dane adresowe.
W przypadku map w Toyocie wielka niewiadoma, dla osób nie mających darmowych aktualizacji jest stres, czy warto wydawać następne pieniądze za produkt o nieznanej zawartości. A może wcale nie są aktualizowane, tylko następuje zmiana wersji map. Mam pod tym względem mieszane uczucia.
Już wcześniej pisałem o moim adresie zamieszkania, mieszkam już 20 lat i na mapach Toyoty nadal jest puste pole, brak ulicy, domu.
Przebieg aktualizacji faktycznie długi, trzeba cały czas mieć włączony silnik, bo po 15 minutach system wyłączy radio w celu oszczędzania energii. Można trochę skrócić czas aktualizacji wybierając poprzez selekcję niektóre kraje Europy, w zależności od potrzeb.
Inna sprawa to w sklepie Toyoty brak jest wytłumaczenia, czy pozostałe aplikacje instalują się razem z mapami, czy muszę dodatkowo instalować.
Ogólnie kompletna olewka.

PostNapisane: 28 paź 2017, o 11:02 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 4
Model: T25FL > T27FL2
Silnik: 2ZR-FAE
w 6.9.0 daty plikow z mapami to byl grudzien 2016, w 6.10.0 sa z wrzesnia 2017, a sam plik jest wiekszy o 3MB, pliki z poi, radarami roznia sie od tych w poprzednim wydaniu. Tyle mozna na pierwszy rzut oka zobaczyc grzebiac po plikach.
Dla mnie najwieksza zaleta tych map jest informacja o korkach, ktora w miare pokrywa sie z rzeczywistoscia, przynajmniej w Krakowie. Mapa ma tez dynamiczny update i pojawiaja sie nowe drogi jezeli mamy skonfigurowany dostep do internetu. Mialem tak np. z nowym odciniem S7.

PostNapisane: 28 paź 2017, o 11:16 
Coś wie...
Coś wie...

adam_12 napisał(a):
Mapa ma tez dynamiczny update i pojawiaja sie nowe drogi jezeli mamy skonfigurowany dostep do internetu. Mialem tak np. z nowym odciniem S7.

To znaczy, że mapa powinna nanieść mi moją ulicę, jeżeli mam połączenie z telefonem (włączony internet) i kilkakrotnie przejadę do domu ulicą której nie ma na mapie.
Dobrze by tak było, ale zapewne najpierw producent mapy musi daną ulicę nanieść na własny system i udostępnić do pobrania. Czy dobrze myślę?

PostNapisane: 28 paź 2017, o 11:23 
Coś wie...
Coś wie...

No właśnie... Po aktualizacji, mimo wprowadzenia prawidłowego loginu oraz hasła do konta na stronie Toyoty, wciąż nie mogę się zalogować - nie działają usługi online. Hasło resetowałem kilka razy...

...and Beer for All!

PostNapisane: 28 paź 2017, o 12:15 
Coś wie...
Coś wie...

Glover1969 napisał(a):
No właśnie... Po aktualizacji, mimo wprowadzenia prawidłowego loginu oraz hasła do konta na stronie Toyoty, wciąż nie mogę się zalogować - nie działają usługi online. Hasło resetowałem kilka razy...

Musisz napisać do klient@toyota.pl z prośbą o wyjaśnienie dlaczego tak się dzieje.

PostNapisane: 28 paź 2017, o 19:43 
Coś wie...
Coś wie...

Aktualizuję oprogramowanie przed wyjazdem i zostaję pozbawiony wszelkich usług online. Dopracowane oprogramowanie, nie ma co. Sprzęt typowy, w każdym samochodzie taki sam, więc testerzy nie popisali się.

...and Beer for All!

PostNapisane: 14 lis 2017, o 20:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T27 FL
Rocznik: 2017
Silnik: 1,8 benzyna
Glover1969 napisał(a):
Aktualizuję oprogramowanie przed wyjazdem i zostaję pozbawiony wszelkich usług online. Dopracowane oprogramowanie, nie ma co. Sprzęt typowy, w każdym samochodzie taki sam, więc testerzy nie popisali się.

Nadal nie działa Ci nic online? Bo nie wiem czy jest sens aktualizować...

PostNapisane: 14 lis 2017, o 20:21 
Coś wie...
Coś wie...

Samochód do jutra stoi w serwisie. Od razu człowiek z centrali oraz człowiek z lokalnego serwisu zapowiedzieli, że nie mają pojęcia co się stało i że przynajmniej w Europie nie zdarzył się taki przypadek. A sam sprzęt raz był wymieniany (Nr katalogowy A86140-05200-EX, nazwa z faktury: radionawigacja), chociaż samochód ma dopiero kilka miesięcy.

Generalnie w Toyocie rozwiązań problemów szuka się po omacku. Mam doświadczenie z czasów, kiedy jeździłem służbowymi Avensisami.

...and Beer for All!

PostNapisane: 15 lis 2017, o 19:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T27 FL
Rocznik: 2017
Silnik: 1,8 benzyna
Glover1969 napisał(a):
Samochód do jutra stoi w serwisie. Od razu człowiek z centrali oraz człowiek z lokalnego serwisu zapowiedzieli, że nie mają pojęcia co się stało i że przynajmniej w Europie nie zdarzył się taki przypadek. A sam sprzęt raz był wymieniany (Nr katalogowy A86140-05200-EX, nazwa z faktury: radionawigacja), chociaż samochód ma dopiero kilka miesięcy.

Generalnie w Toyocie rozwiązań problemów szuka się po omacku. Mam doświadczenie z czasów, kiedy jeździłem służbowymi Avensisami.

Dziś zrobiłem aktualizacje, ale wszystkie aplikacje wymagające internetu działają.
Może wgraj nowe oprogramowanie raz jeszcze...

PostNapisane: 15 lis 2017, o 19:11 
Coś wie...
Coś wie...

Odebrałem samochód z serwisu. Mam czekać na kolejną aktualizację "może się coś zmieni". Aha...

Wgranie powtórne nie jest możliwe - system odświeża bazę danych i po kilku minutach proces się kończy. Wgranie niższej wersji nie jest możliwe - robiłem to kilka razy, próbował serwis.

...and Beer for All!

PostNapisane: 15 lis 2017, o 21:44 
Coś wie...
Coś wie...

Glover1969 napisał(a):
Odebrałem samochód z serwisu. Mam czekać na kolejną aktualizację "może się coś zmieni". Aha...

Mam nadzieję, że dadzą Tobie dodatkowe 6 miesięcy powyżej 3 lat na aktualizację map. Dziwię się, że serwis nie potrafi dokonać resetu oprogramowania i wgrania nowego prawidłowego. Będąc w takiej sytuacji bym nie odpuścił i poprosił o decyzję na piśmie, że nie mogą sobie poradzić z tą sytuacją. Ostatecznie nich dokonają wymiany urządzenia wadliwego.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]