TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 12 gru 2017, o 12:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 cze 2015, o 16:31 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 17
Marka: Toyota
Model: T27FL Prestige cvt
Rocznik: 2015
Silnik: 2,0 benz. valvematic
Właśnie otrzymałem informację z ASO, iż dostępna już jest aktualizacja na 2015 rok do Touch 2 & Go Plus.
Jestem umówiony na jutro.

Mała poprawka - powtórna informacja z ASO, iż klucz do aktualizacji będzie dostępny dopiero od 1.07.
A więc termin przełożony.

PostNapisane: 16 cze 2015, o 17:15 
Spamer
Spamer

Pochwały: 329
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
Należysz do tych szczęśliwców którzy mają w wersji PRESTIGE 3-letnią aktualizacja map gratis :jupi:
Jak będziesz w ASO to zapytaj jaki jest obecnie koszt dla tych którzy nie są takim szczęśliwcami jak Ty ;-)

PostNapisane: 16 cze 2015, o 17:37 
Coś wie...
Coś wie...

Bandzur napisał(a):
Należysz do tych szczęśliwców którzy mają w wersji PRESTIGE 3-letnią aktualizacja map gratis :jupi:
Jak będziesz w ASO to zapytaj jaki jest obecnie koszt dla tych którzy nie są takim szczęśliwcami jak Ty ;-)

Pytałem.
Koszt aktualizacji to 540 zł.

PostNapisane: 22 cze 2015, o 22:41 
Stara się...
Stara się...

A IGO ( czyli to samo) w NNG dla całej Europy kosztuje 74,99 $ wiwat Toyota ! Tu można sprawdzić, że T&G2 ma wlaśnie IGO
https://www.naviextras.com/shop/portal/devicessupport

PostNapisane: 23 cze 2015, o 11:50 
Coś wie...
Coś wie...

berti111 napisał(a):
A IGO ( czyli to samo) w NNG dla całej Europy kosztuje 74,99 $ wiwat Toyota ! Tu można sprawdzić, że T&G2 ma wlaśnie IGO

Wyłóż może bardziej łopatologicznie, bo czegoś tu nie przyswajam.
W zestawieniach nigdzie nie widzę T&G2 i co to jest IGO oraz NNG?

PostNapisane: 23 cze 2015, o 14:20 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2013
Silnik: 2ZR-FAE
berti111 napisał(a):
Tu można sprawdzić, że T&G2 ma wlaśnie IGO

Ja też jakoś nie bardzo mogłem znaleźć. I nic dziwnego, bo moduł nawigacji w TT/TT2 jest od Harmana
Harman Innovation Hub

PostNapisane: 24 cze 2015, o 11:06 
Stara się...
Stara się...

Za nowe radio instalowane w Toyotach odpowiada Harman. Firma chwali się, że prócz AUPEO! i Coyote skorzystasz także z usług Google: Street View oraz wyszukiwarki adresów. Dostępne będą także zdjęcia Panoramio, nawigacja opracowana przez NNG (twórca iGO) oraz serwis danych o korkach prowadzony przez TomTom. za AutoŚwiat już z z 2014 r

zobacz aktualne
http://navilex.hu/touch.html
i przede wszystkim
https://toyota.naviextras.com/shop/portal/howtostart

PostNapisane: 24 cze 2015, o 12:06 
Coś wie...
Coś wie...

berti111 napisał(a):
Za nowe radio instalowane w Toyotach odpowiada Harman. Firma chwali się, że prócz AUPEO! i Coyote skorzystasz także z usług Google: Street View oraz wyszukiwarki adresów. Dostępne będą także zdjęcia Panoramio, nawigacja opracowana przez NNG (twórca iGO) oraz serwis danych o korkach prowadzony przez TomTom. za AutoŚwiat już z z 2014 r

zobacz aktualne
http://navilex.hu/touch.html
i przede wszystkim
https://toyota.naviextras.com/shop/portal/howtostart

Dziękuję, teraz już wszystko jasne.
Usługi Google już posiadam (Panoramio, Sreet Vievw, wyszukiwarkę adresów czy możliwość zadzwonienia na numery telefonów wyszukiwanych obiektów).
Coyote jest również dostępny, ale w płatnym abonamencie. Jest jeszcze kilka innych aplikacji, raczej mało przydatnych.

PostNapisane: 25 cze 2015, o 16:46 
Coś wie...
Coś wie...

wojaaq28 napisał(a):
a to nieźle w te aplikacje jest tówj sprzęt wyposażony, nie myli się się to wszystko?

Nie, nie pomyliłem się.
Aby korzystać z tych aplikacji, musisz posiadać dostęp do internetu poprzez kompatybilny telefon.
Dodam, że posiadam też możliwość odczytywania (poprzez lektora) i wysyłania sms. W T2&Go plus, istnieje też opcja odczytywania e-mail oraz wyświetlania zamierzeń ujętych w kalendarzu. Z elektronicznej poczty (e-mail) i kalendarza nie mogę korzystać z uwagi na nieprzystosowany telefon (Galaxy S3).

PostNapisane: 1 lip 2015, o 14:08 
Coś wie...
Coś wie...

Dzisiaj uaktualniono mi mapę do najnowszej wersji.
Przy okazji dowiedziałem się, iż pomimo to, że specyfikacja przewiduje w mojej wersji wyposażenia trzyletnią, bezpłatną aktualizację map, to obowiązuje ona tylko podczas trwania gwarancji.
A więc, w przypadku gdy gwarancja kończy się w marcu danego roku, a update będzie dostępne w maju, bezpłatna aktualizacja już nie przysługuje.
Taki mały żarcik ze strony TMP?

PostNapisane: 1 lip 2015, o 17:23 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 62
Model: Avensis T27
Rocznik: 2014
Silnik: 1,8 benzyna 147 KM
No to chyba nie zart 3 lata posiadania auta i jednocześnie używania map. Wszystko oki. :)

PostNapisane: 6 wrz 2015, o 15:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Silnik: 1.8 valvematic
Witam. Mam nową Toyote i chciabym zrobić aktualizację map na 2015 bo mam wgrane 4.4.1WH 2014 v3. Na stronie nie widziałem ze jest coś nowego. Jakie oznaczenia mają nowe mapy?? Muszę jechać i się umówić??. I mam jeszcze pytanie jak zarejestrować swoją nawigację na stronie Toyota, mam podać nr urządzenia czy kod żądania bo już sam nie wiem. Wpisując kod urządzenia wyskakuje że nieprawidłowy numer.

PostNapisane: 11 wrz 2015, o 13:57 
Coś wie...
Coś wie...

Burza napisał(a):
Witam. Mam nową Toyote i chciabym zrobić aktualizację map na 2015 bo mam wgrane 4.4.1WH 2014 v3. Na stronie nie widziałem ze jest coś nowego. Jakie oznaczenia mają nowe mapy?? Muszę jechać i się umówić??. I mam jeszcze pytanie jak zarejestrować swoją nawigację na stronie Toyota, mam podać nr urządzenia czy kod żądania bo już sam nie wiem. Wpisując kod urządzenia wyskakuje że nieprawidłowy numer.

Do rejestracji w portalu my.toyota.eu podajesz numer urządzenia, a kod żądania jest potrzeby podczas przesyłania danych (ustawień) do samochodu z komputera (lub na odwrót, jeśli rozpoczynasz ustawianie w samochodzie).
Sugeruję zrobić foto numeru urządzenia, gdyż przy tej liczbie znaków łatwo o pomyłkę podczas rejestracji na portalu.
Potrzebny będzie też vin.
Błąd może wyskakiwać gdy nieprawidłowo wykonasz pierwszą fazę rejestracji lub pominiesz niektóre dane.
Posiadana przez Ciebie wersja map, jest najnowsza.
Inne wersje, jakie możesz zauważyć na my.toyota.eu, dotyczą innych nawigacji, np "pro", a to Ciebie nie dotyczy.

PostNapisane: 30 paź 2015, o 20:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Silnik: 1.8 valvematic
Witam. Są już nowe mapy do Avki o numerze 4.5.0. Właśnie mi je zaktualizowali w salonie.

PostNapisane: 12 gru 2015, o 20:32 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T29 Premium
Silnik: 1.8 Valvematic CVT
4.5.0. to wersja oprogramowania mapy. Aktualny identyfikator mapy to ciągle 2014v3.
Mam przed kilkoma dniami odebraną Avensis z nawigacją Touch & Go i wewnątrz była właśnie ta wersja mapy. Zadzwoniłem do dealera i dowiedziałem się, że to ciągle aktualna wersja mapy. Oprogramowanie mapy mam w wersji 4.4.1WL, a na stronie MyToyota aktualna wersja oprogramowania mapy do pobrania: 4.5.0L. Być może ta wersja oprogramowania mapy dotyczy wersji Touch & Go Plus. Podobno lada moment ma wyjść nowa wersja mapy.

PostNapisane: 12 gru 2015, o 21:18 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 88
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
To odebrałeś auto z nieaktualną mapą ta wersja jest dostępna, od 28/10/2015 jeśli nie zrobiłeś jeszcze 200km to można to zrobić za darmo, jeśli masz więcej na blacie to trzeba płacić

Touch&Go2 oprogramowanie 4.5.0L mapa 2015 v2
Touch&Go2plus oprogramowanie 4.5.0H mapa 2015 v2

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 13 gru 2015, o 02:32 
Stara się...
Stara się...

Dzięki za informację. W poniedziałek mam dzwonić do dealera, aby odpytać. Ta informacja bardzo mi się przyda w rozmowach... Na razie mam przejechane ok. 50km i oszczędzam na jazdach aby nie przekroczyć owych "magicznych" 200km. Skąd inąd ciekawe... Aktualizacja winna być wykonana niejako "z urzędu" przed odbiorem samochodu z salonu. Ciekawe kto sprawdza ten przebieg: człowiek czy komputer przy próbie bezpłatnej aktualizacji...

PostNapisane: 13 gru 2015, o 02:44 
Stara się...
Stara się...

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące połączenia internetowego. Mam nawiązane połączenie internetowe przez bluetooth w komórce, ale jak wchodzę w tzw. usługi powiązane to nie mogę uruchomić aplikacji: Street View, Panoramio i kilku innych. Pojawiają się komunikaty braku odpowiedzi dostawcy serwisu. Nie mogę też wysłać ustawień do serwisu MyToyota, ani pobrać z tego serwisu. Oba punkty menu są nieaktywne. Na stronie My Toyota mam zarejestrowany nr Panelu multimedialnego.

PostNapisane: 13 gru 2015, o 11:35 
Coś wie...
Coś wie...

budles napisał(a):
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące połączenia internetowego. Mam nawiązane połączenie internetowe przez bluetooth w komórce, ale jak wchodzę w tzw. usługi powiązane to nie mogę uruchomić aplikacji: Street View, Panoramio i kilku innych. Pojawiają się komunikaty braku odpowiedzi dostawcy serwisu. Nie mogę też wysłać ustawień do serwisu MyToyota, ani pobrać z tego serwisu. Oba punkty menu są nieaktywne. Na stronie My Toyota mam zarejestrowany nr Panelu multimedialnego.

Sprawdź w telefonie, czy włączona jest funkcja "udostępnianie internetu".
Po drugie - jeśli smartfon posiada Android 5.1. i wyżej, może nie współdziałać z aplikacjami internetowymi nawigacji (np Samsung Galaxy S6).
Sprawę już opisywałem w tym dziale. Wysłałem zapytanie do TMP, ale odpowiedź jaką otrzymałem była bardzo enigmatyczna tzn mają coś tam zrobić w nieokreślonej przyszłości.
Po trzecie - jesteś przekonany, że posiadasz odpowiedni typ nawigacji aby korzystać z aplikacji internetowych?
I to "trzecie" winno znaleźć się na pierwszym miejscu.

PostNapisane: 13 gru 2015, o 12:46 
Stara się...
Stara się...

1) w komórce mam włączone udostępnianie internetu (Tethering przez Bluetooth). Jak pisałem połączenie internetowe jest nawiązane.
2) Android mam w wersji 5.0.1
3) nawigację w samochodzie mam w wersji "Touch 2 & Go" (wersja Premium), która te funkcjonalności powinna udostępniać.

PostNapisane: 13 gru 2015, o 13:24 
Coś wie...
Coś wie...

[quote="budles"]1) w komórce mam włączone udostępnianie internetu (Tethering przez Bluetooth). Jak pisałem połączenie internetowe jest nawiązane.
2) Android mam w wersji 5.0.1
3) nawigację w samochodzie mam w wersji "Touch 2 & Go" (wersja Premium), która te funkcjonalności powinna udostępniać.

Sprawdź w specyfikacji, ale coś wydaje mi się, że aplikacje internetowe dostępne są w wersji Toyota Touch 2 & Go Plus.
Mam wersję "plus", więc pewności co do pozostałych nie posiadam.
Spróbuj też z telefonem opartym na Androd 4.4. Swojego Samsunga Galaxy S6 musiałem odstawić, bo nie nawiązywał łączności internetowej, chociaż rozmowy poprzez urządzenie głośnomówiące można było wykonywać bez problemów (książka telefoniczna została zainstalowana w module nawigacji).
Na www My.Toyota.eu znajdziesz zestawienie kompatybilnych telefonów wraz ze stosowną wersją oprogramowania (Android).
Ale zwróć uwagę, że większość oferowanych nowych smartfonów posiada wersje OS inne niż te, podawane na stronie my.toyota.eu, więc może tutaj leży problem.
Powodzenia.

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 13 gru 2015, o 14:10 
Stara się...
Stara się...

Obrazek
Obrazek

Mam smartfon HTC M8 One z Androidem 5.0.1 i wygląda faktycznie, że od wersji 5.xxxx "traci się" kompatybilność. Na jakich zasadach można uzyskiwać nowe wersje oprogramowania panelu multimedialnego? Czy odbywa się to przy wykupieniu aktualizacji nowej wersji mapy? Czy oprogramowanie mapy jest tym samym co oprogramowanie panelu?
Co prawda przy wyborze z list kompatybilnych telefonów, oprogramowanie mapy samochodu, kończyło się na wersji: 4.3.0.L, a ja mam w samochodzie: 4.4.1WL, a aktualną ponoć jest już 4.5.0L, których na stronie Toyoty http://www.toyota-tech.eu/Bluetooth/search.aspx
do wyboru nie dają:

Obrazek

Tylko u mnie przy systemie Android 5.0.1 wszystkie funkcje związane z łącznością telefoniczną Bluetooth działają. Nie sprawdzałem jeszcze streamingu muzyki. Problem pozostaje na pewno z połączeniem internetowym ("Connected Services DUN/PAN").

PostNapisane: 29 kwi 2016, o 23:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: Avensis T29
Silnik: 1.8 benzyna
Witam
Po rejestracji na my toyota i wpisaniu nr navi mogę pobrać aktualizację 4.5.o i mapę 2015v2 podczas instalacji pyta mnie o kod aktywacji - i tu pytanie skąd mam wziąć ten kod?

PostNapisane: 30 kwi 2016, o 10:49 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 6
Model: Avensis T25 FL
Rocznik: 2008
Silnik: 2AD
Jak ktoś ma Touch 2 & Go Plus to wyszła wersja 6.7.0H 2016v1 - 2015Q2
Dla wersji Touch & Go Plus jest wersja 2.13.5H 20160201 - 2015Q2

Pomogę w aktualizacji wszystkich nawigacji Toyota / Lexus - DVD, SD, microsd, HDD, Touch1, Touch2 oraz inne - PW

PostNapisane: 30 kwi 2016, o 19:13 
Coś wie...
Coś wie...

tombit napisał(a):
Witam
Po rejestracji na my toyota i wpisaniu nr navi mogę pobrać aktualizację 4.5.o i mapę 2015v2 podczas instalacji pyta mnie o kod aktywacji - i tu pytanie skąd mam wziąć ten kod?

Aby otrzymać kod aktywacji, należy wpierw zakupić nowszą wersję, czyli dokonać płatności.
Zwrotnym e-mail otrzymasz tenże kod.

PostNapisane: 30 kwi 2016, o 19:44 
Coś wie...
Coś wie...

nowik napisał(a):
Jak ktoś ma Touch 2 & Go Plus to wyszła wersja 6.7.0H 2016v1 - 2015Q2
Dla wersji Touch & Go Plus jest wersja 2.13.5H 20160201 - 2015Q2

Zgadza się.
Byłem w ASO i zaktualizowano moją Touch 2& Go Plus do wersji 6.7. OWH oraz mapy do 2016 v1.
Jest tylko małe "ale".
Po uaktualnieniu, z menu głównego zniknęły Google oraz przeglądarka Nokia. System nie łączy się z kontem my.toyota.eu ani w ogóle z internetem.
Oczywiście, zgłosiłem i reklamowałem wykonanie usługi. Specjalista od tych spraw w ASO stwierdził, iż faktycznie nie ma łączności z internetem i nie zna przyczyny usterki.
Mają problem zgłosić "gdzieś tam" i zaprosić na ponowną wizytę. Podejrzewają błąd w nowym oprogramowaniu.
Przy okazji - w najnowszej wersji nawigacji został gruntownie zmieniony interfejs, funkcje rozmieszczone są w innych zakładkach a obraz na wyświetlaczu dokładniej oddaje rzeczywisty teren.
Zlikwidowano sygnalizowanie rozmieszczenia starych radarów Straży Miejskiej, ale nie wprowadzono najnowszych namierników.
Tak więc, należy się spodziewać nowszych wersji map.

PostNapisane: 1 maja 2016, o 23:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zbigniewa napisał(a):
tombit napisał(a):
Witam

Aby otrzymać kod aktywacji, należy wpierw zakupić nowszą wersję, czyli dokonać płatności.

tylko, że ja mam tę aktualizację jako darmwą i nie mam opcji zapłaty ???

PostNapisane: 2 maja 2016, o 14:15 
Coś wie...
Coś wie...

tombit napisał(a):
Zbigniewa napisał(a):
tombit napisał(a):
Witam

tylko, że ja mam tę aktualizację jako darmwą i nie mam opcji zapłaty ???

Jaki posiadasz samochód?
Na podstawie rocznika sądzę, że jest to T27 FL lub T29.
Jaka wersja wyposażenia, bo darmowe aktualizacje nawigacji w T27 FL są dostępne w wersjach Prestige, co do T29 nie orientuję się.

PostNapisane: 3 maja 2016, o 00:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

Posiadam T29 ver. Premium + dodatki
W e-Sklep dostępna darmowa wersja jest 4.5.0 natomiast nowsza wersja 6.7.0L o której piszą koledzy jest za opłatą 520zł u mnie wersja oprogramowania to 4.4.1L. mapa 2014v3
Ściągnąłem wersję 4.5 - darmową ale chce kod aktywacji i tu problem.

PostNapisane: 3 maja 2016, o 16:12 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 6
Model: Avensis T25 FL
Rocznik: 2008
Silnik: 2AD
tombit napisał(a):
Posiadam T29 ver. Premium + dodatki
W e-Sklep dostępna darmowa wersja jest 4.5.0 natomiast nowsza wersja 6.7.0L o której piszą koledzy jest za opłatą 520zł u mnie wersja oprogramowania to 4.4.1L. mapa 2014v3

Jeżeli widzisz w radiu wersje z "L" na końcu to nie masz bezpłatnych aktualizacji (czyli masz wersje bez plusa)i musisz zapłacić za aktualizację.

Podaj dokładną wersje jaką masz w aucie lub podeślij foto kodu żądania a ja sprawdzę czy możesz za darmo zaktualizować.

Pomogę w aktualizacji wszystkich nawigacji Toyota / Lexus - DVD, SD, microsd, HDD, Touch1, Touch2 oraz inne - PW

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]