TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 5 gru 2019, o 19:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 kwi 2013, o 15:57 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: Avensis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2010
Silnik: 2ADFTV 2.2
Witam. Właśnie będę zabierał się za zamianę tns700 na tns510 w mojej avce t25 fl 2007r. Czy ktoś z was może już coś takiego przerabiał? Interesuje mnie wszystko na ten temat. Od ramki, do podłączenie wtyczek z tyłu radia. Może już ktoś to gdzieś już widział i mógł by się podzielić jakimikolwiek informacjami? Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

PostNapisane: 8 kwi 2013, o 17:58 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: sadasdas
Model: dasasdas
Rocznik: 2000
Silnik: asdasdas
musisz miec przejsciowke do anteny FM

jak masz tns700 to zmiana ramki nie bedzie potrzebna

skoro robisz to teraz, trzeba bylo wymienic na toyota touch and go, tez pasuje

PostNapisane: 9 kwi 2013, o 00:46 
Stara się...
Stara się...

No i po robocie. Nie wytrzymałem i wymieniłem już dzisiaj. Tak jak piszesz przelotka ze standardowej wtyczki fm na fakra teoretycznie była by wskazana ale nie jest ona niezastąpiona. Zwykły przewód w izolacji wbity w serce fakra i podłączony do anteny spisał się idealnie. Radio oraz tmc bez zakłóceń. Ramka psuje idealnie. Listwy montażowe tak samo. Mam jedynie problem ze sterowaniem z kierownicy. Kiedyś rozwaliłem wtyczkę na potrzeby instalacji innego sprzętu i teraz nie wiem które przewody na których pinach powinny się znaleźć :-(. Zostało mi tylko podłączyć kamerę oraz sterowanie z kierownicy i będzie skończone.

PostNapisane: 10 kwi 2013, o 09:38 
Stara się...
Stara się...

Tak to wygląda.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 10 kwi 2013, o 09:54 
Spamer
Spamer

Pochwały: 304
Model: Avensis T25 Wargon
Rocznik: 2003
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
Ta obudowa to jest oryginalna ??
Zdjęcie troszkę słabe i nie widzę czy linia klimatronica i tej obudowy jest taka sama ?

PostNapisane: 10 kwi 2013, o 12:06 
Stara się...
Stara się...

Wszystko jest oryginalne. Poprzednio w tym miejscu była tns700 b9010. Sam byłem zaskoczony :o. Wtyczki są identyczne. Plug&play za wyjątkiem FM. Z jakiegoś powodu dali tam gniazdo fakra.

PostNapisane: 10 kwi 2013, o 21:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2008
Silnik: 2,0 d4d
A które radio lepiej gra?

PostNapisane: 10 kwi 2013, o 23:28 
Stara się...
Stara się...

Powiedziałbym że tns510 ale wielkiej różnicy nie ma:-(. Albo ja jej nie słyszę :-)

PostNapisane: 1 kwi 2015, o 23:33 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2.0 VVTi
koledzy przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale mysle o kupieniu tns510, i pytanko czy wtyczki beda p&p jak pisze meyzi, jesli mam t25 z 03r z navi (najprawdopodobniej tns300 ta z otwieranym daszkiem na desce). Radio mam jeszcze oryginalne. Z ewentualnym przepinaniem pinow czy dolutowaniem sie dam sobie rade pytanie tylko czy kostki beda pasowac? Napewno bede musial dopiac sygnal z predkosciomierza i wstecznego ale to luz, mam troche wiazek z mazdy to piny pewnie podpasuja.
BTW: Ile warto zaplacic za tns510? Pytam bo ceny na alledrogo zaczynaja sie od 1300?

PostNapisane: 16 gru 2015, o 15:19 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 6
Model: t25
Nadwozie: liftback
Silnik: 2.0 Etylina
djla napisał(a):
koledzy przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale mysle o kupieniu tns510, i pytanko czy wtyczki beda p&p jak pisze meyzi, jesli mam t25 z 03r z navi (najprawdopodobniej tns300 ta z otwieranym daszkiem na desce). Radio mam jeszcze oryginalne. Z ewentualnym przepinaniem pinow czy dolutowaniem sie dam sobie rade pytanie tylko czy kostki beda pasowac? Napewno bede musial dopiac sygnal z predkosciomierza i wstecznego ale to luz, mam troche wiazek z mazdy to piny pewnie podpasuja.
BTW: Ile warto zaplacic za tns510? Pytam bo ceny na alledrogo zaczynaja sie od 1300?

Witaj kolego, mam do Ciebie pytanko , podlaczyłes juz u siebie tns510 ?? Bo planuje to samo zrobić tylko ze u mnie nie ma fabrycznej navi , na czym zresztą mi nie zalezy , bardziej mi chodzi o to aby podłączyc kamere cofania i wywalić u góry wyświetlacz , w miejsce jego dać schowek. Pasowały u ciebie wtyczki p&p ??

PostNapisane: 17 gru 2015, o 12:26 
Stara się...
Stara się...

Ze swojej strony mogę tylko potwierdzić że wszystkie potrzebne wtyczki były na miejscu. Jedynie FM trzeba było wpiąć na chama / lub zmienić wtyczkę.

PostNapisane: 14 lut 2016, o 02:09 
Coś wie...
Coś wie...

Lokalizacja: najczęściej 100-lica, rzadziej Suwałki albo Przemyśl
Pochwały: 37
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 D4-D + V-Tech :)
Podepnę się pod temat, bo właśnie zamierzam dokonać u siebie takiego swap-a.
Przeczytałem cały (jakże długi) wątek:
viewtopic.php?f=67&t=16959&hilit=tns700+tns510
oraz:
viewtopic.php?f=67&t=11988&hilit=tns700+tns510
Ale do rzeczy.
Auto kupiłem (48h temu :-D ) z TNS700, a jestem wstępnie umówiony na jutro z gościem, od którego zamierzam nabyć drogą kupna TNS510. Dlaczego?
Otóż brakuje mi USB. TNS700 obsługuje MP3, ale z autopsji wiem, że dość często w czasie jazdy zmienialiśmy płyty (używaliśmy Pioneera z CD/MP3), bo wiadomo - płytka 700mb, a ileż można słuchać tego samego.
I tu pojawia się problem - w TNS700 trzeba by było każdorazowo opuszczać ekran.
1) ileż to wytrzyma, zanim zdechnie - pół roku? Max.
2) każdorazowo pewnie trzeba by wklepywać od nowa cel podróży, a coś gdzieś widziałem, że te radia nie pozwalają wprowadzać trasy podczas jazdy.

Myślałem o zakupie xCarLink-a albo Yatour-a, ale w którymś wątku było poruszane, że są z nimi problemy, a czasami nawet nie da się ich w ogóle podłączyć. Plus niedogodności związane z nazewnictwem katalogów - a na płytę czy pendrive kopiuję "jak leci" z kompa.
Poza tym, te urządzenia kosztują 250-300 zł, a sprzedając TNS700 stracę prawdopodobnie mniej więcej tyle samo zwłaszcza, że mam do niej jeszcze zestaw samochodowy bluetooth, który też jest wart ok. 150 zł (jakby ktoś był chętny, pisać na priv)
I w zasadzie wszystko byłoby cacy, muszę tylko znaleźć przejściówkę do anteny, reszta plug&play, ale byłem pewny, że w TNS510 mapy wrzuca się na płytce tak samo jak w TNS700, a tu nagle czytam:
antoni napisał(a):
TNS510 ma lepszy wyswietlacz, wbudowany telefon bluetooth oraz wyjscie AUX i USB. tns700 tego nie ma. Jesli chodzi o jakość map - to nie ma różnicy, z tym że na TNS510 są na kartach SD, a do tns700 na plytach DVD. Jesli chodzi o piraty to w obu przypadkach prawie niemozlwie, czasem z DVD się udaje.

i w tym momencie mój plan mocno zachwiał się w posadach. Dlaczego?
Ponieważ tak się składa, że "mam pożyczoną" ;-) płytę z najnowszą nawigacją wschodniej części naszego kontynentu i zamierzałem jej używać.
I teraz pytanie:
czy ktoś z forumowiczów wie, czy na kartach SD są takie same pliki, jak na DVD? Innymi słowy, czy jak skopiuję zawartość tej płyty na kartę to zadziała?

Jeśli nie, to pewnie i tak kupię to radio, bo zależy mi na USB bardziej niż na Navi w radiu, po prostu będę używał darmowej i naprawdę dobrej nawigacji na Androida - Be On Road, ale fajnie byłoby jednak mieć 1 urządzenie, a nie 2 (tak po prawdzie to telefonu i tak używam jako wideorejestratora i do Yanosika, ale do tej pory pełnił dodatkowo funkcję właśnie gps-a, a teraz robiłby ju tylko na 2/3 etatu :-D )

Nasza Silver Lady - viewtopic.php?f=63&t=23076

PostNapisane: 14 lut 2016, o 19:09 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Rocznik: 2005
Silnik: D-cat
iile cały secik CIe wyszedł ?

PostNapisane: 15 lut 2016, o 22:13 
Coś wie...
Coś wie...

Lokalizacja: najczęściej 100-lica, rzadziej Suwałki albo Przemyśl
Pochwały: 37
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 D4-D + V-Tech :)
ene napisał(a):
iile cały secik CIe wyszedł ?

Jeśli ten post był skierowany do mnie, to nie potrafię odpowiedzieć, bo wrzuciłem go przedwczoraj i dopiero przymierzałem się do zakupu.

Zrezygnowałem z tej opcji. Dlaczego?

Umówmy się - nie stać mnie na kupowanie aktualnej mapy toyoty za 400-500 zł, zwłaszcza, kiedy żyjemy w erze smartfonów z niemal nieograniczonym dostępem do sieci i darmową nawigacją na Adroida. Zwłaszcza, że po sprzedaży CB nie wyobrażam sobie trasy bez Yanosika (na którym przynajmniej nie ma tylu przekleństw....) Uprzedzając pytania - ciężko coś znaleźć na torrentach/peb-ie, o dziwo łatwiej już o obraz DVD.

Drugi argument - o ile pendrive powinien zadziałać pod TNS510 bez problemu, to - abstrahując od map do nawigacji - w dalszym ciągu pozostaje problem z subwooferem. Ja wiem, że 70% forumowiczów powie, że ori audio do Avki jest spoko, ale - jak pisałem w moim wątku - mi brak <45 Hz i to się nie zmieni. A w TNS trzeba kombinować z konwerterami Hi / Lo, więc zmieniłem koncepcję na zakup jakiegoś Alpine'a ze sterowaniem z kiery.

Sorki za rozbudzenie nadziei, mogę jedynie obiecać, że wrzucę fotki jak skończę.

Nasza Silver Lady - viewtopic.php?f=63&t=23076

PostNapisane: 24 lis 2019, o 17:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: Avensis II
Silnik: 2.0 d4d
witam

PostNapisane: 25 lis 2019, o 19:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: Avensis II
Silnik: 2.0 d4d
jarkus25 napisał(a):
witam

Mam Avke t25 2008 fl zminiłem radio tns700 na tns510 sterownanie z kierownicy nie działa jak należy mam pytanie, czy ktoś orientuje się które piny w kostce należy pozamieniać by działało jak należy?
Z gory dziekuje!!!

PostNapisane: 2 gru 2019, o 18:30 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 8
Model: Avensis T25 FL
Silnik: 2AD
A co Ci nie działa?
Ja w avensis 2007 zmieniałem z tns700 na 510 i wszystko pasowało i działało bez najmniejszego problemu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]