TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 lis 2017, o 20:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 paź 2008, o 20:20 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: TOYOTA
Model: T25 / T27 KOMBI
Rocznik: 2011
Silnik: D4D
Witam. Czy oprócz regulacji wysokości świateł z wnętrza można regulować też w samej lampie???

Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2008, o 20:25 
Moderator
Moderator

w t22 mozna, w t25 nie wiem

PostNapisane: 19 paź 2008, o 21:30 
Mistrz
Mistrz

ZORBA napisał(a):
Witam. Czy oprócz regulacji wysokości świateł z wnętrza można regulować też w samej lampie???

Nie, nie można. W związku z tym, jak Ci się kiedyś przepali żarówka, to kaplica. Bedziesz oświetlać krawężniki albo czubki drzew. Nic - pozostanie wymienić całe reflektory.

Dobra - dość ironii. Oczywiście, że można.

PostNapisane: 19 paź 2008, o 21:30 
Mistrz
Mistrz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22 FL SW
Rocznik: 2001
Silnik: D-4D
ZORBA napisał(a):

Wydaje mi sie ze w kazdym aucie taka regulacje jest wymagana, a wysokosc swiatel praktycznie zawsze koryguje diagnosta podczas badania technicznego.

MP3 USB SD AUX w fabrycznym radiu
ZMIENIARKI MP3 / Bluetooth

Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2008, o 21:32 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 4A-FE
Pewnie ze mozna regulować nie tylko z wnętrza auta :-)

Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2008, o 09:41 
Coś wie...
Coś wie...

Ale niech ktoś powie gdzie jest ta regulacja.??? Czy jest tylko do ustawiania wysokości czy też może jeszcze do ustawiania ogniskowej soczewki ??? Może ktoś " łebski " wrzuci jakiś rysunek ???

[ Dodano: 2008-10-20, 19:55 ]
Już wiem bo podejrzałem na moich wypalonych lampach które wymieniałem zaraz po zakupie auta. Regulacja wysokości słupa światła znajduje się na silniczku regulacji wysokości świateł który umiejscowiony jest na środku lampy. Jest na nim ( silniczku ) biała śruba z podkładką zębatą na klucz nr 8mm. Wykręcając ją (śrubę ) podnosimy słup światła. Z boku lampy jest podobna śruba która służy do regulacji prawo lewo. Niema regulacji ogniskowej w soczewce.

Tytuł: Do ZORBY
PostNapisane: 25 paź 2008, o 06:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

A czy jest możliwość ręcznej regulacji prawo lewo tą śrubą z boku o której piszesz? Mam taką sytuację że światło lewe ucieka mi jeszcze bardziej na lewo i muszę je skierować do środka. Tylko obawiam się, że może być potrzeba odkręcania zderzaka. Gdybyś miał jakieś foto tej wyjętej lampy, albo sprecyzował umiejscowienie śruby bocznej to będę wdzięczny.

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2008, o 10:10 
Stara się...
Stara się...

Nie, nie można. W związku z tym, jak Ci się kiedyś przepali żarówka, to kaplica. Bedziesz oświetlać krawężniki albo czubki drzew. Nic - pozostanie wymienić całe reflektory.

Dobra - dość ironii. Oczywiście, że można.

czy kazdy musi znac sie na wszystkim?czy nie mozna odpowiedziec czlowiekowi normalnie nie robiac z niego glupka?
nie kazdy wie jak regulowac lampy,ktos mogl kupic auto niedawno,moze to jego pierwsze.czasami troche pomyslec nie boli....
forum jest po to zeby zadawac tez czasami proste pytanie-bo dla ciebie moze byc proste a dla kogos ratowac przed wydatkiem nawet kilkudziesieciu zlotych.
sory za ot czy jakos tak

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2008, o 10:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pokrętło z brzegu jeśli kręcisz zgodnie z ruchem wskazówek zegara to obniżasz światło jeśli w przeciwnym to podnosisz je. Natomiast to pokrętło na silniczku regulacji jak wkręcasz to regulujesz światło na prawo jeśli wykręcasz to na lewo.
Dokładne ustawienie świateł jest na tej stronce (http://www.fiatuno.pl/fiatuno,1,377.html), w prawdzie opisane dla Fiata Uno ale w każdym samochodzie jest tak samo. Tam masz technikę jak prawidłowo ustawić światła. Ja sugerowałem się tym i pomogło. Mi diagnosta ustawił tak światła że widziałem tylko 30 cm asfaltu przed autem, więc musiałem sam się wziąć za to.

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2008, o 19:53 
Coś wie...
Coś wie...

Kolegp bohun jesteś w w błędzie !!!! Jest tak jak napisałem a stwierdzam to na podstawie innej lampy ( wypalonej ) z T25 która leży w moim garażu . Powiedz mi jak to możliwe żeby silnik regulował góra-dół a pokrętło na nim regulowało prawo-lewo ??? Rozebrałem ten mechanizm silniczka z ciekawości aby zobaczyć jak wygląda mechanizm regulacji .

A TOYOTA to nie brat z panem FIAT :fajka:

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2008, o 11:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Mając na myśli silniczek miałem na myśli lokalizacje tego pokrętła. W T22 to pokrętło jest przed silniczkiem patrząc z góry na lampę. Przejęzyczyłem się. A regulacja w T22 wygląda tak:

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2008, o 13:30 
Coś wie...
Coś wie...

Odnośnie T25 ( dolna fotka ) to na silniczku (dolne zaznaczenie na fotce ) jest regulacja góra-dół. Wykręcając śrubę podnosimy słup światła.

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2008, o 09:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Co do Fiata UNO, owszem to nie brat z Toyota. Podałem tylko ten przykład ze względu na to że jasno i prosto jest opisane jak mają być ustawione światła prawidłowo.

PostNapisane: 27 paź 2008, o 10:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

No dobra,
wiem która jest śruba do regulacji Prawo-lewo (ta ze zdjęcia T25 po prawej stronie) niestety przy zamontowanej lampie i zderzaku jej nie widać (chodzi mi o lewą lampę - patrząc z za kierownicy). Czy by dokonać regulacji prawo-lewo trzeba odkręcić zderzak?
Proszę o podpowiedź w jaki sposób dokonać regulacji na boki nie wyciągając lampy ze swojego miejsca?
Czy wogóle jest taka możliwość?
A jeżeli nie ma to czy robi się to metodą prób i błędów, potem wkłada w odpowiednie miejsce i sprawdza ustawienie?

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2008, o 12:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Patrząc od góry na lampę powinno być widać jakąś śrubkę którą można przy pomocy wkrętaka lub klucza kręcić. Jeżeli nie da się to spróbuj przy pomocy rąk pokręcić tą regulacją, jeśli nie da się to niestety ale będzie trzeba wymontować lampę pokręcić trochę regulacją, wsadzić z powrotem i tak metodą prób i błędów, aż do satysfakcjonującego efektu.

PostNapisane: 29 lis 2008, o 00:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zastanawiam się czy w podwójnych reflektorach jakie są w mojej ave jest również regulacja świateł drogowych (długie)... moim zdaniem świecą za wysoko.

Przyglądałem się i tam widzę jedynie poziomą i pionową regulację świateł mijania... żarówki też są raczej dobrze włożone

Jeżeli ktoś ma wiedzę na ten temat będę wdzięczny za podpowiedzi w tej sprawie

Pozdr.
Maciek

Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2008, o 03:45 
Stara się...
Stara się...

Model: T22
Rocznik: 2000
Silnik: 3SFE 2,0
napisz dokładnie o co ci chodzi ?? bo światła można regulować na dwa sposoby pod maską masz pokrętła od regulacji i w środku samochodu po lewej stronie kierownicy pokrętełkiem ustawiasz wyskokość świateł najlepiej podjedź samochodem pod ścianę i kcęcąć sprawdź jak sie zachowują światła i pamiętaj jak jedziesz z przyczepką to wystarczy przekręcić choć o jeden stopień :tak: i już nie będziesz nikogo oślepiać światłami :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2008, o 04:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nie wydaje mi sie aby regulacja świateł tym pokrętełkiem działała na światła długie... moim zdaniem to jest regulacja wyłącznie świateł mijania

Nie jeżdżę z przyczepą ani z załadowanym bagażnikiem itd... światła mijania są dobrze ustawione (były sprawdzane) problem jest ze światłami długimi. Ostatnio jechałem taką drogą przez las i zauważyłem że światła długie świecą bardziej na drzewa zachodzące nad drogę niż prosto przed samochód i zastanawiam się czy da się je trochę obniżyć... to samo zaobserwowała inna osoba która jechała moim samochodem wiec to nie moje złudzenia.

Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2008, o 15:53 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 4
macko1024 napisał(a):
Nie wydaje mi sie aby regulacja świateł tym pokrętełkiem działała na światła długie... moim zdaniem to jest regulacja wyłącznie świateł mijania

A mnie się wydaje, że jest to regulacja położenia reflektorów, więc działa na światła mijania i drogowe.

Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2008, o 10:06 
Zaawansowany
Zaawansowany

Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 1.6 vvt-i
macko1024 napisał(a):
(długie)... moim zdaniem świecą za wysoko.

ale jak długie mogą świecić za wysoko? wydaje mi się że one ogólnie oświetlają wszystko dookoła plus kawałek kosmosu - taka ich konstrukcja

Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2008, o 11:18 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
macko1024 napisał(a):
Nie jeżdżę z przyczepą ani z załadowanym bagażnikiem itd... światła mijania są dobrze ustawione (były sprawdzane) problem jest ze światłami długimi. Ostatnio jechałem taką drogą przez las i zauważyłem że światła długie świecą bardziej na drzewa zachodzące nad drogę niż prosto przed samochód i zastanawiam się czy da się je trochę obniżyć... to samo zaobserwowała inna osoba która jechała moim samochodem wiec to nie moje złudzenia.

Nie ma raczej możliwości, żeby regulacja działała na światła mijania, a na długie nie. Odbłyśniki jednych i drugich są przecież połączone w jedną całość, więc jeśli ten od krótkich idzie w dół, ten od długich nie zostanie w miejscu.

Poza tym - jak słusznie pisze Peter von M., długie światła właśnie mają oświetlać nie tylko drogę. Mam takie pytanko: czym jeździłeś wcześniej? A dokładniej, jakie żarówki miałeś. Bo np. ja zauważyłem to samo, co Ty, kiedy przesiadłem się z Astry F (która miała H4) na G (2xH7). W tym pierwszym przypadku jedna żarówka ma do oświetlenia i drogę i to co nad nią - włókno od świateł mijania wyłącza się po włączeniu długich. W przypadku H7 jest inaczej - drogę przed samym samochodem ciągle oświetlają światła mijania, więc długie mogą świecić wyżej. Fakt, wrażenie jest takie, że świeci mocno w górę, ale nie wiem jak u Ciebie - u mnie generalnie bardzo dobrze jest oświetlona droga przed samochodem i to, co jest daleko przede mną. A oświetlanie tego, co jest nad jezdnią, to moim zdaniem równie ważna sprawa, co sama jezdnia.

No i jeszcze jedno - piszesz że światła mijania miałeś ustawiane. A może jednak są za wysoko? Jeśli były ustawiane np. podczas przeglądu, "na szybko", to mogą spełniać normy kąta świecenia, a mimo wszystko świecić nie do końca tam, gdzie trzeba. Radziłbym Ci sprawdzić najpierw krótkie - tzn. czy widzisz wyraźnie granicę ich świecenia i jak daleko ona się znajduje. A to, że na trasie będą cię troszkę oślepiać znaki drogowe ;-), to nie do końca jest nieprawidłowe - weź pod uwagę, że w ciemności chyba nawet łatwiej nie zauważyć znaków i np. pieszych, niż czegoś, co ewentualnie leży na drodze :-).

Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2008, o 12:39 
Coś wie...
Coś wie...

heh, to u mnie jest odwrotnie własnie. Jak dla mnie to światła w ave swiecą jakby za nisko. Wogole długie wg mnie to jakies nieporozumienie bo wcale nie tak znacząco róznią się od drogowych. Ustawienie śwateł miałem sprawdzane i niby wsio ok ale moje wrazenie subiektywne jest takie, ze swiecą jakby za nisko. A długie do tego za mało dają na boki i do góry....

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2008, o 04:04 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Portal napisał(a):
Odbłyśniki jednych i drugich są przecież połączone w jedną całość

I tu się mylisz, bo przed FLem są oddzielnie.
Obrazek

Przyznam, że ja też mam wrażenie że długie trochę dają po koronach drzew ale też dobrze dają na wprost więc to nie problem.

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2008, o 13:03 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
Schwefel napisał(a):
I tu się mylisz, bo przed FLem są oddzielnie.

A, to przepraszam :-)

Schwefel napisał(a):
Przyznam, że ja też mam wrażenie że długie trochę dają po koronach drzew ale też dobrze dają na wprost więc to nie problem.

Właśnie wygląda na to, że tu można sobie tylko odnosić takie albo inne wrażenie. Szukałem czegoś nt. norm ustawienia świateł innych niż mijania i w tym artykuliku naskrobano co następuje:

Cytuj:
Ustawianiu podlegają także światła drogowe, i przeciwmgłowe. Jest to trudniejsze, bo światła drogowe nie mają granicy światła i cienia. Zwykle świecą lepiej niż światła mijania, nawet niezbyt dokładnie ustawione. W przypadku świateł drogowych zapisy przepisów o precyzji ustawienia są praktycznie niemożliwe do spełnienia.

Czyli możliwe, że długie nie mają żadnej regulacji, skoro nie muszą. A dokładniej pewnie regulacja w skrajnych przypadkach polega na wymianie lampy :-D .

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2008, o 13:17 
Coś wie...
Coś wie...

długie światła ustawiają sie razem ze swiatłami mijania. Tak samo opuszczają sie elektryczna regulacją razem z mijania. Radze sprawdzić ustawienie zarówki albo udać sie do stacji kontroli pojazdów. koszt 10zł a wszystko zrobią. Jakby jednak to nic nie dało to zostaje rozebranie lampy i ustawienie od środka regulacji.Pozdrawiam

PostNapisane: 16 gru 2008, o 23:48 
Artur K napisał(a):
Czy by dokonać regulacji prawo-lewo trzeba odkręcić zderzak?
Proszę o podpowiedź

Nie nie musisz odkręcać zderzaka w T25, regulacja jest patrząc od góry (np w lampie kierowcy) po prawo na górnym rancie lampy przy napisie 1,0% i znaczku świateł mijania znajduje się mały otwór jedynie na długi śrubokręt włożysz go i wyczujesz regulację pokręcając .

Jak będą problemy zrobię fotkę, daj znaka jedynie.

Tytuł: silniczki
PostNapisane: 23 gru 2008, o 22:27 
Stara się...
Stara się...

Witam kolegów i koleżanki . Mam pytanko odnośnie regulatorów ustawienia świateł w AVE t22
.Zauważyłem że jeden silniczek przy lampie cały czas pracuje nawet gdy pokrętło ustawione jest na "0" tzn próbuje coś ustawiac wydaje mi się że może jakaś krańcówka nie działa poprawnie .Rozbierał ktoś może takie ustrojstwo ?lub zamiana napędu z drugiej lampy wchodzi w gre?

Tytuł:
PostNapisane: 23 gru 2008, o 22:30 
Moderator
Moderator

wyjac sie da bez problemow
czy podmienic tzn z lewej do prawej lub odrowtnie??nie wiem, nie probowalem

Tytuł:
PostNapisane: 23 gru 2008, o 22:34 
Stara się...
Stara się...

a jak je się wyciąga?

Tytuł:
PostNapisane: 23 gru 2008, o 22:39 
Moderator
Moderator

odkrec lampe, zlap silniczek, przekrec w lewo, powinen wyjsc

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]