TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 paź 2017, o 06:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 719 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 mar 2017, o 18:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2008
Silnik: D4D diesel
Witam
Potrzebna pomoc ;)
Niedawno zakupiłem avensis T25 2008 po FL sprowadzany kilka lat temu z zagranicy przez poprzedniego właściciela. Miała przepalony jeden xenon....a w zasadzie tak myślałem bo druga lampa paliła sie jak xenon a samochód miał sprawne spryskiwacze przednich lamp.
Kiedy postanowiłem zmienić żarnik okazało się że jest tam zamontowana instalacja HID dopasowana do żarówek H7. Trochę zgłupiałem bo wydawało mi się że spryskiwacze były montowane jedynie przy lampach wyposażonych w xenony.
Na lampie jest oznaczenie HCRPL 00 co sugerowałoby "Halogenowe drogowe i mijania" ale nie wiem co oznacza PL 00.
Ktoś się orientuje czy faktycznie był model ze zwykłymi halogenami do których montowano spryskiwacze? Teoretycznie jeżeli lampa ma homologację tylko na halogeny i instalację HID to nie powinna przejść badań na stacji kontroli ;).

PostNapisane: 27 mar 2017, o 20:22 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Rocznik: 2005
Silnik: 1AZ-FSE
Tak, były, ja mam. Wersja Duńska. Halogeny ze spryskiwaczami i szmaciane fotele z podgrzewaniem.

PostNapisane: 27 mar 2017, o 22:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: D4D diesel
To by się zgadzało bo mam właśnie materiałowe i podgrzewane przednie fotele. Dodatkowo homologacja jest z Holandii (E4) więc blisko ;)

PostNapisane: 10 maja 2017, o 21:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25 2.0D
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0Diesel D4D
Witam. niedawno kupiłem T25 i bede regenerować xenony. Ktoś może polecić jakieś palniki? ogolnie znam sie na rzeczy ale co najlepiej swieci w t25, biore pod uwage:
-Philips D2S Xtreme Vision 4800k 2generacja
-Osram D2S NightBreaker Unlimited 4350
-GE D2S White 4800k +20% NOWOSC podobno
Moze ktoś polecic pewne źrodło?

PostNapisane: 10 maja 2017, o 22:10 
Stara się...
Stara się...

Marka: avensis
Model: t27
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 D
grzybek86 napisał(a):
Witam. niedawno kupiłem T25 i bede regenerować xenony. Ktoś może polecić jakieś palniki? ogolnie znam sie na rzeczy ale co najlepiej swieci w t25, biore pod uwage:
-Philips D2S Xtreme Vision 4800k 2generacja
-Osram D2S NightBreaker Unlimited 4350
-GE D2S White 4800k +20% NOWOSC podobno
Moze ktoś polecic pewne źrodło?

podjedź do gościa i będziesz zadowolony - światło będzie asfalt topić :) założy dobre żarniki
http://regeneracja-hc.com/

PostNapisane: 11 maja 2017, o 12:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Odemnie szmat drogi a dodatkowo w polsce bede na chwilke. Lampy znam dobrego goscia co regeneruje lampy tylko nie wiem jakie zarniki wlozyc czy zwykle czy cos z nowosci i niby z wieksza iloscia swiayla.

PostNapisane: 15 maja 2017, o 17:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0 benzyna
Czy migotanie na postoju lewego kseonona z Avki T27 2011 oznacza, że już powoli się kończy? Generalnie światła dobrze doświetlają drogę i w trakcie jazdy nie zwróciłem uwagi aby migotały. Dzieje się to na postoju w garażu, wtedy bardzo dobrze widzę na ścianie migotanie (nie non stop ale co jakiś czas).

PostNapisane: 18 maja 2017, o 12:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: liftback
Silnik: 2AD-FTV
Nedeszła chyba chwila wymiany żarników na nowe tzn. od strony kierowcy po przejechaniu kilku km gaśnie żarnik. Jak wyłączę silnik i uruchomie ponownie to znowu normalnie zabłysną oba. Problem pojawia się od czasu do czasu zawsze tylko od strony kierowcy druga strona ok (nigdy takie coś się nie stało). Czy to pora na wymianę żarników?? Jeśli tak to co polecacie - PHILIPS CZY OSRAM?Innych no name nie uznaje. Dodam że barwa żarnika dobrego i tego co gaśnie wg. mnie jest taka sama, jak również nie zauważyłem "mrugania" żarnika w soczewce. Zastanawiam się nad zakupem z allegro:http://allegro.pl/zarnik-2x-d4s-oryg-toyota-philips-kpl-wys-gratis-i6593808402.html Ktoś kupował od niego? Można się skusić czy ma oryginały czy podróby?

PostNapisane: 18 maja 2017, o 12:35 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 46
Model: T25FL
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 (2AD-FTV)
miałem idwntyczne objawy z padajc żarnikiem .. i tez od strony kierowcy ... aż w końcu padł i nie odpalił .
Obecnie Osram 4300K i od 4 lat zero problemów ..

PostNapisane: 27 maja 2017, o 08:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wlasnie jestem po regeneracji xenonow w t25. Polecam goscia w katowicach, wymienił odblysniki wymył lampy oraz wypolerował i zabezpieczył przed matowieniem, zarniki kupulem GE D2S 4800k i powiem ze nie moge uwierzyc w jakosc swiatel. Swieca lepiej niz niejedno nowe auto a nawet od niektorych ledów.

PostNapisane: 11 cze 2017, o 23:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2006
Silnik: 1AZ-FSE + LPG
Witam Wszystkich !

Potrzebuje pomocy, ktoś się może z tym spotkał bo ja nie wiem co zrobić, jakiś czas temu na przeglądzie diagnosta w mojej Toyce T25 kombi na xenonach regulował mi lampy śrubokrętem i lewą lampę ustawił ale przy prawej powiedział, że gdy kręci się śrubka to nic sie nie dzieje i jakby coś objeżdżało, ja do tego jeszcze nie zaglądałem ale ma ktoś może przypuszczenie co to może być? Da sie to naprawić czy muszę szukać całej lampy ?

PostNapisane: 17 cze 2017, o 08:08 
Coś wie...
Coś wie...

Lokalizacja: najczęściej 100-lica, rzadziej Suwałki albo Przemyśl
Pochwały: 33
Silnik: 2.2 D4-D + V-Tech :)
Dołączam do grona zadowolonych klientów Panów z Otwocka.
Mogę tylko potwierdzić to, co już wiele osób tu pisało:
emilioo napisał(a):
(...) Dzięki nim zdałem sobie sprawę, że jeździłem bez świateł. Naprawili i jest super. Polecam.

Koszt usługi 500 zł, ale nawet moja luba stwierdziła, że efekt jest wart tego wydatku (a dla niej wszystko, poza laniem paliwa i wymianą oleju raz na rok to już fanaberia :hahaha: ), więc różnica musi być naprawdę kolosalna.
Teraz jest widno, jak w dzień.

Gdyby ktoś potrzebował namiarów - :google:
http://lmgtfy.com/?q=regeneracja+lamp+otwock

Nasza Silver Lady - viewtopic.php?f=63&t=23076

PostNapisane: 8 lip 2017, o 22:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T27
Rocznik: 2009
Silnik: 1,8 benzyna
Witam szanowne grono:) Sprawa pilna.
Mam pytanie odnośnie żarówki -xenon- Światła mijania, Toyota T27/2009 r/1,8 benz.
półtora roku temu kupiłam na szybko takie http://allegro.pl/zarowka-d4s-xenon-toy ... 08766.html
właśnie prawy wypalił się..
Pytanie czy warto kupić znow, czy zainwestować np. w takie:
http://allegro.pl/2x-zarowka-osram-d2s- ... 9275134efd
albo takie http://allegro.pl/zarowka-d4s-xenon-35w ... 39924.html
Czy tańsza to faktycznie tragedia?
I czy polecacie kogoś z Wawy od regeneracji reflektorów, to zrobi je w rozsądnej cenie?
Pozdrawiam:)))

PostNapisane: 8 lip 2017, o 22:53 
Coś wie...
Coś wie...

Przede wszystkim, podajesz 2 różne typy żarników (choć utarło się - błędnie - mówić żarówek)
D2S i D4S.
W Ave T25FL są D4S więc zakładam, że i w późniejszych - T27 - będą takie same, ale w tej kwestii niech się wypowie na 100% któryś właściciel (byłoby to logiczne, bo wątpię, żeby w nowszym modelu wracali do starszego typu)
O jakości tych ostatnich, które podałaś, chyba najlepiej świadczy "profesjonalizm" ich sprzedawcy na aukcjach:
Obrazek
Jeśli komuś szkoda paru groszy na prosty serwer ze zdjęciami, to dla mnie jest skreślony bez względu na to, czy sprzedaje latarki za 3 zł czy części za 500.

PostNapisane: 8 lip 2017, o 23:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Oczywiście, przepraszam., to żarnik..
Chodzi o D4S.
Niestety to nie 50 zl, i stąd dylematy , bo najczęściej radzą wymianę obu.. a to już koszt ok 400 zł..
Zasadniczo, czy te droższe,są faktycznie są wytrzymalsze?
Znalazłam jeszcze takie: http://allegro.pl/xenon-zarnik-d4s-m-te ... 92406.html
http://allegro.pl/osram-2x-d4s-xenon-xe ... 30474.html

PostNapisane: 9 lip 2017, o 08:44 
Coś wie...
Coś wie...

Po pierwsze, nie wiem czemu w opisie jest Osram, a "palnik" (tak ciekawie sprzedawca określa xenon) jest firmy M-Tech, której szczerze mówiąc nie znam (ja prosty chop jestem), ale mniejsza o to. Widocznie dla niektórych Osram stał się synonimem xenonu tak jak Adidasy - obuwia sportowego.

Rzeczywiście, zaleca się wymianę obu na raz, ale nie bez kozery - xenon (jak każde inne źródło światła) ma swoją tzw. temperaturę barwową wyrażaną w stopniach Kelwina - jest to odpowiednik ciała idealnie czarnego, które rozgrzane do takiej właśnie temperatury dałoby światło o tej barwie. Te, które tu podałaś, mają 6000K - co to oznacza w praktyce? Ano porównaj to sobie z ustawieniem monitora komputerowego - na pewno rzuciło Ci się kiedyś w oczy, że możesz wybrać "ciepły" (bardziej wpadający w żółte odcienie) i "chłodny" czy też "zimny" (więcej niebieskiego) Kto pracuje 8h w biurze, ten zna doskonale różnicę.
Pytanie zatem, czy te 6000K dadzą Ci "więcej światła" (co tak naprawdę nie jest możliwe, ale to nie forum light.pl) niż standardowe 4100K? To już raczej kwestia subiektywnych odczuć, ale raczej nie wydasz 500 zł, żeby to przetestować. Poszukaj na YT filmików.

Reasumując - Różnica polega na tym, że np. żarówka H7 czy inna, kiedy się przepali, nagle przestaje świecić, a xenon zmienia barwę i powoli przechodzi aż do prawie fioletowego, przy tym dając użytkownikowi coraz mniej światła widzialnego. Jeden robi to szybciej, drugi wolniej, dlatego nie raz można zobaczyć auto z jednym fioletowym i jednym normalnym "oczkiem" - nie jest to przepisowe, stąd właśnie wymiana obu na raz. I nie ma się co na ten temat żalić, jak się kupuje auto z xenonem to po prostu trzeba się liczyć z tym, że pewnego dnia przyjdzie za ten luksus zapłacić (tak jak z np. dwumasą)
Ja bym poszukał zwykłych Osram'ów/Philips'ów w granicach 200 zł /szt., są też tzw. "Night breaker-y", które niby dają "więcej światła" (zmienia się nie ilość, tylko profil - rozkład tego światła na drodze przed autem, rzeczywiście można zauważyć pewną różnicę) kosztem trwałości, i które mają swoich przeciwników i zwolenników. Znów - najlepiej przed zakupem poszukaj na popularnym serwisie streamingowym.
Mam nadzieję, że pomogłem.

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu LTE (sąsiada)

PostNapisane: 9 lip 2017, o 11:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dziękuję MKKB :)))Barwy światła znam mniej więcej, w domku wybieram neutral czyli 4000 K, żarówki pewnie bliżej barwy zimnej, może właśnie wybiorę 5000 K.
Poszukam zatem , jak radziłeś w dobrej cenie Ostam Czy Philips- niekoniecznie na aukcjach, po prostu tam znalazłam najszybciej szerokie spektrum dostępnych" modeli"
Jak już wiem jakie, poszukam w sklepach internetowych, albo stacjonarnych:))
Kupując auto nie myślałam o żarnikach, ale przede wszystkim o niezawodności auta, ogólnie;)
Mam nadzieje, ze poświecą dłużej niż 2 lata:))

PostNapisane: 10 lip 2017, o 07:59 
Coś wie...
Coś wie...

Zamontuj DRL to przeżyją to auto :-) Serio, abstrahując od zasadności jazdy na światłach w dzień, uważam, że każde auto z xenonami powinno być wyposażone w LED-y. A im więcej jeździsz, tym szybciej ich montaż się zwróci.

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu LTE (sąsiada)

PostNapisane: 10 lip 2017, o 17:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wow, DRL są świetne, montują je seryjnie chyba min. w nowych audicach.. :))
Znalazłam za ok 200 zł komplet, więc koszt lepszy niż ksenon.. ale ja blondynka, nie monterka.. jak zacznę kombinować, to jak czescy Sąsiedzi.. może być wielkie BUm:D

PostNapisane: 9 paź 2017, o 19:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Silnik: d4d
Prośba o info.
Rok temu regenerowałem odblaśniki w mojej Avce. Super świeciły, gwarancji 2 lata. Przyszła szarówka i znowu masakra.
Nie chcę odsyłam do regeneracji w ramach gwarancji bo wyciągnięcie tego wiąże się z demontażem połowy przodu a za to mechanik mnie nieźle kroi ( sam nie umiem ) .

Czy jest szansa, że można zmienić system lamp w tym samochodzie na "zwykłe" ??

PostNapisane: 9 paź 2017, o 20:00 
Coś wie...
Coś wie...

Co to znaczy "zwykłe"?

PostNapisane: 9 paź 2017, o 20:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Zwykłe żarówki, nie ksenony. Czy taka przeróbka jest możliwa?

PostNapisane: 9 paź 2017, o 20:44 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 12
Silnik: 1AD-FTV
Tak, wymiana reflektorów .......

PostNapisane: 9 paź 2017, o 21:58 
Coś wie...
Coś wie...

Nie rozumiem... "Nie chcę odsyłam do regeneracji w ramach gwarancji bo wyciągnięcie tego wiąże się z demontażem połowy przodu"
A wymiana na halogeny to ta sama robota i jak kupisz z plastikowymi odbłyśnikami to ten sam problem.
No ale... jak się zdecydujesz daj znać za ile te lampy Xenon.

PostNapisane: 9 paź 2017, o 22:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ostatnie pytanie. Czy żeby zmienić żarówkę w klasycznych też trzeba połowę przodu ściągać?

PostNapisane: 9 paź 2017, o 22:33 
Coś wie...
Coś wie...

A zmienić Xenon trzeba? Myślałem że wystarczy od strony kierowcy odsunąć akumulator na bok, a od strony pasażera po prostu trochę dłonią zakombinować. Tak jest z H7.

PostNapisane: 10 paź 2017, o 09:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

niestety nie. wymiana żarników wiązała się ze ściągnięciem połowy przodu. dostępu grama nie ma. tylko u mnie tak ? mógłby się ktoś wypowiedzieć kto ma?

PostNapisane: 14 paź 2017, o 21:20 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 benzyna 1AZ-FSE
Masz tutaj filmik jak to zrobić: https://www.youtube.com/watch?v=ckC6fFhXSXc

Wymiana żarników, to 15 minut roboty. Dobrze mieć kogoś do potrzymania zderzaka, jeśli nie ma się wprawy, aby go z powrotem wsadzić w zatrzaski.

Mi osobiście nie udało się wymienić bez opuszczania zderzaka.

PostNapisane: 15 paź 2017, o 10:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0 benzyna
Mam problem z lewym ksenonem w T27 benzyna 2.0 z 2011. Obecnie po paru minutach od włączenia gaśnie, około rok temu zaczęło się migotanie przy dojezdzaniu do ściany w garażu (wolne obroty i ruszania) w trakcie jazdy było ok. Pada żarnik czy przetwornica? Jaki jest koszt żarnika w ASO? Jaki jest najlepszy model nie z ASO i czy zamienniki świecą dużo gorzej niż te z ASO? Jest niedziela więc nie mam gdzie podzwonic i popytać to chociaż na forum zrobię już wywiad.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 719 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]