TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 26 cze 2017, o 07:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 702 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 paź 2015, o 23:12 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.2 D-CAT/177KM
Witam
Czytam tak ten wątek i coś mi zaczęło świecić przed oczami, a mianowicie dziś byłem na jeździe próbnej u dielera w celu zakupu samochodu i w ofercie jest jak byk napisane że posiada bi-xenony z doświetleniem adaptacyjnym ale jadąc sobie w trakcie testu wpuszczałem ziomka przed sobą i mrugnąłem mu światłami i na jego boku samochodu, a że był biały światło miało kolor żółty że tak powiem i jakoś nie zaskoczyłem dopiero teraz. Co prawda samochód już jest zarezerwowany ale teraz mam wątpliwości, historie znam wiem że miał pyknięcie z jelonkiem, atrapa i zderzak był wymieniany ale te lampy coś mi teraz nie pasują.
Może ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić w/g VIN byłbym wdzięczny SB1EB76L10E030559 . Samochód mam odebrać w ciągu 2 tygodni bo czeka na zimówki+alusy do nich i teraz nie wiem co robić.
Zaliczki jeszcze żadnej nie dałem

Może ktoś że zdjęcia stwierdzi czy to bi-xenony czy nie bo musiałbym lecieć specjalnie 100km żeby to sprawdzić
Pozdrawiam
Obrazek

PostNapisane: 29 paź 2015, o 11:46 
Spamer
Spamer

Pochwały: 489
Marka: Nissan_Toyota
Model: QQ J11, Verso 2xCVT
Nadwozie: inne
Rocznik: 2016
Silnik: DIG-T, 2ZRFAE
sierars1 napisał(a):
Witam
Czytam tak ten wątek i coś mi zaczęło świecić przed oczami, a mianowicie dziś byłem na jeździe próbnej u dielera w celu zakupu samochodu i w ofercie jest jak byk napisane że posiada bi-xenony z doświetleniem adaptacyjnym ale jadąc sobie w trakcie testu wpuszczałem ziomka przed sobą i mrugnąłem mu światłami i na jego boku samochodu, a że był biały światło miało kolor żółty że tak powiem i jakoś nie zaskoczyłem dopiero teraz. Co prawda samochód już jest zarezerwowany ale teraz mam wątpliwości, historie znam wiem że miał pyknięcie z jelonkiem, atrapa i zderzak był wymieniany ale te lampy coś mi teraz nie pasują.
Może ktoś ma dostęp i mógłby sprawdzić w/g VIN byłbym wdzięczny SB1EB76L10E030559 . Samochód mam odebrać w ciągu 2 tygodni bo czeka na zimówki+alusy do nich i teraz nie wiem co robić.
Zaliczki jeszcze żadnej nie dałem

Może ktoś że zdjęcia stwierdzi czy to bi-xenony czy nie bo musiałbym lecieć specjalnie 100km żeby to sprawdzić
Pozdrawiam
Obrazek

Produkcja - 09/2011
wychodzi na to że jest wersja SOL-PLUS więc powinna mieć bixenony. Może po spotkaniu z jelonkiem założyli zwykłe, tańsze lampy.

AVE
Obrazek

PostNapisane: 29 paź 2015, o 13:13 
Coś wie...
Coś wie...

Zadałem pytanie przedstawicielowi salonu i napisał że ma bi-xenony, ale gdzieś wyczytałem że niektóre oprócz bi-xenonów posiadają do tego zwykłe światła drogowe.
Jak będę jechał po odbiór to sprawdzę na prostym sposobie podjeżdżając do muru zasłaniając zwykłe długi i się okaże czy sa długie na xenonach tym bardziej że samochód ma 2 lata gwarancji jeszcze

PostNapisane: 29 paź 2015, o 17:56 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 18
Model: Avensis t27 kombi
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0 d4d 1ADFTV
Nie niektóre. Jak migasz długimi to otwiera się przesłona w soczewce i dodatkowo włącza się h7. Normalne zjawisko w t27 przed fl.

Autor postu otrzymał pochwałę

Tytuł: Re: Ksenony,
PostNapisane: 29 paź 2015, o 20:12 
Coś wie...
Coś wie...

muzzz napisał(a):
Nie niektóre. Jak migasz długimi to otwiera się przesłona w soczewce i dodatkowo włącza się h7. Normalne zjawisko w t27 przed fl.

Czyli jak dobrze zrozumiałem z twojej wypowiedzi to długie idą z xenona po przesunięciu się osłony i z h7 ?
Bo jak działają bi-xenony to wiem bo miałem w poprzednim samochodzie

PostNapisane: 29 paź 2015, o 23:24 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 10
Marka: TOYOTA
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 Valvematic
Dokładnie tak działają światła długie w T27 przed FL - ksenon + HB3

Nie są to H7.

Autor postu otrzymał pochwałę

Obrazek

PostNapisane: 30 paź 2015, o 03:56 
Coś wie...
Coś wie...

A jeszcze pytanko odnośnie żarnika jaki tam wchodzi D2S czy inny ?

PostNapisane: 30 paź 2015, o 04:42 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 6
Silnik: 2ZR-FAE
D4S

PostNapisane: 30 paź 2015, o 13:16 
Coś wie...
Coś wie...

laseroz napisał(a):
D4S

dżięki

PostNapisane: 5 lis 2015, o 18:33 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis T25
Rocznik: 2008
Silnik: 1.8 benzyna
Takie pytanie bo zaczyna mi się wyłączać prawy ksenon. Nie jest to nagminne ale raz na jakiś czas się wyłączy po jakiś 5 min od włączenia samochodu ale po restarcie świateł już chodzi dobrze.
Zamierzam kupić nowe tak żeby mieć jak już ten padnie albo zrobi się to zbyt częste.
Na allegro znalazłem osram d4s w przystępnej cenie http://allegro.pl/zarnik-2x-d4s-oryg-to ... 90129.html w opakowaniu TOYOTY
czy może lepiej np. takie http://allegro.pl/d4s-osram-xenarc-6644 ... 89930.html trochę droższe?
Chyba, że ktoś ma inny pomysł na zakup nie najdroższego żarnika w PL :)

PostNapisane: 5 lis 2015, o 20:23 
Stara się...
Stara się...

Powoli kończy się żywot palnika. U mnie działo się tak samo. Zakupiłem taka (jak niżej) na próbę i okazało się ze jest identyczna jak ta zamontowana w samochodzie. Tylko teraz jest tak ze ta nowa świeci trochę mocniej :) niż stara z drugiej strony i postanowiłem wymienić do pary tą drugą. Sama wymiana nie jest jakoś skomplikowana ale trzeba zdjąć te plastikowe osłony z góry i trochę pokombinować z dostępem i odpięciem sprężynek trzymających żarówkę. Polecam filmik na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=ZjBBU6aoxdo i kolejny https://www.youtube.com/watch?v=9zZe4PhZKuA

a żarówkę kupiłem tu http://www.xenon-serwis.pl/pl/sklep/d4s ... 42,84.html z gwarancją.
jest identyczna jak te fabrycznie zamontowane.

PostNapisane: 5 lis 2015, o 20:37 
Stara się...
Stara się...

esgiee napisał(a):
Chyba, że ktoś ma inny pomysł na zakup nie najdroższego żarnika w PL :)

Ja wziąłem palniki Bosmy, która to w podpoznańskim Przeźmierowie ma swoje przedstawicielstwo wraz ze sklepem.
http://www.bosma-group.eu/pl/produkty/z ... /xenon-pl/

Cena ok 150 PLN. Po 3 miesiacach i 2,5 tys km na razie nic nieporządanego się nie dzieje :)

PostNapisane: 7 lis 2015, o 17:40 
Coś wie...
Coś wie...

Tak się szczypię z zakupem tych żarników, patrze oglądam, nawet na stronie OSRAM sprawdzałem jak powinien wyglądać ten żarnik i co rzuciło mi się w oczy to np. brak blaszek na zdjęciu u jednego sprzedawcy który niby ma oryginalne żarniki w dość wysokiej cenie.
Znając życie to żarniki są oryginalne a zdjęcie standardowe zrobione kiedyś przez kogoś i teraz wykorzystywane prze całą resztę sprzedawców.

Obrazek

PostNapisane: 7 lis 2015, o 20:47 
Coś wie...
Coś wie...

Te blaszki to chyba wzmocnienie żeby żarówka nie pękła

PostNapisane: 7 lis 2015, o 21:35 
Coś wie...
Coś wie...

sierars1 napisał(a):
Te blaszki to chyba wzmocnienie żeby żarówka nie pękła

W sumie to rybka mi do czego to jest ale jak widziałem w pdf'ie z OSRAMu, że D4S mają te blaszki to na zdjęciu też powinny być :) inaczej burzy to moją pewność w to, że są to oryginały :)

PostNapisane: 8 lis 2015, o 08:47 
Coś wie...
Coś wie...

D2S też występują z i bez tych blaszek, sądzę że zależy od producenta bo też i takie miałem we wcześniejszym samochodzie

PostNapisane: 11 lis 2015, o 14:59 
Coś wie...
Coś wie...

Dobra panowie i panie ofc :)
Wymieniłem żarniki. W sumie to jestem z siebie dumny bo łatwo nie było.
Lewy w sumie poszedł zgodnie z tym co wszyscy piszą, że trzeba zdemontować akumulator i nie ma żadnego problemu z dojściem. Inna sprawa z wymianą bo u mnie te pieprz.. druciki nie chciały zejść z żarnika i długo się bawiłem z tym żeby je odblokować, w końcu śrubokrętem się udało.
Prawy to zupełnie inna bajka.
Najpierw chciałem iść na łatwiznę więc nic nie chciałem rozbierać, to już problem miałem ze ściągnięciem dekla, później znowu te druciki, ile to ja się namęczyłem z tym gó...m.
Tak więc, nawet zacząłem rozkręcać zderzak i próbowałem wyciągnąć lampę ale jakoś w połowie rozbierania wpadłem na genialny pomysł i poszedłem po

Obrazek

ten oto magiczny przyrząd pomógł mi zdjąć jeden drucik(drugi ściągnąłem przy pomocy długiego śrubokrętu) ale też pozwolił mi bez żadnego problemu włożyć żarnik do otworu. Końcowa faza to już tylko przekręcenie go palcami tak żeby pasował i zaciągnięcie drucików.

Miałem Philipsy EcoXen czy jakoś tak wcześniej.
Świecąc światłami w drzwi garażu nie zauważyłem żadnej różnicy, poczekam do nocnej jazdy :)

PostNapisane: 13 lis 2015, o 01:30 
Stara się...
Stara się...

Wymieniałem dziś D4S po stronie zbiorniczka na płyn do spryskiwania i poszło bez problemu. Odpiąłem nawet jeden zatrzask trzymający wlew żeby odginając nieco ułatwić sobie dostęp ale i bez tego by się dało wymienić. Sprężynki spokojnie zdejmuje się palcami lekko je naciskając. Nieco gorzej z założeniem ale daje się to w końcu wyczuć. Potem dla pewności biorę małe lusterko i patrzę czy dobrze zapięte. Lampa w środku przesuwa się na boki (lewo-prawo) - układ doświetlania, można palcami sobie delikatnie przesuwać żeby był lepszy dostęp. W takich przypadkach jak ktoś to robi pierwszy raz warto zajrzeć przy pomocy małego lusterka i lampy zobaczyć sobie co i jak.

PostNapisane: 14 lis 2015, o 23:10 
Coś wie...
Coś wie...

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/t ... eca/l7grkq

PostNapisane: 25 paź 2016, o 10:33 
Stara się...
Stara się...

Model: T25
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 diesel
witam.
Zauważyłem, ze w mojej ave t25 2003 r jeden xenon czasem miga i gasnie, po wyłaczeniu swiateł i właczeniu swieci normalnie, ale potem znowu to samo... dziś jak sprawdzałem to ten awaryjny daje trochę jasniesze światło. Jest to spowodowane konczącą sie żywotnoscią xenonu czy może coś gdzieś nie styka?

PostNapisane: 25 paź 2016, o 10:33 
Stara się...
Stara się...

witam.
Zauważyłem, ze w mojej ave t25 2003 r jeden xenon czasem miga i gasnie, po wyłaczeniu swiateł i właczeniu swieci normalnie, ale potem znowu to samo... dziś jak sprawdzałem to ten awaryjny daje trochę jasniesze światło. Jest to spowodowane konczącą sie żywotnoscią xenonu czy może coś gdzieś nie styka?

PostNapisane: 25 paź 2016, o 10:50 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 22
Model: AVENSIS T25
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D4 VVTi
Felon napisał(a):
witam.

-ile lat maja żarniki?
-kolor świecenia biały/żółtawy czy różowo/czerwony?

zazwyczaj, jeśli żarnik się nie załącza, a przy którejś próbie zaczyna działać to coś nie styka, sam tak miałem, ale w przypadku gdy zaczyna migać (rozumiem że się włącza-gaśnie i tak ciągle) to wyglądałoby to na brak podtrzymania napięcia przetwornicy, masz samochód z 2003r. wiec palniki to D2S, napięcie podtrzymania po zapłonie i stabilizacji to85V.
Jest tez opcja że ktoś włożył palniki D4S którego napięcie podtrzymania to 45V, wtedy takie cuda się mogą dziać.

Obrazek
>>>> MOJA AVA <<<<
Avensis 2.0 D4 VVTi/liftback/Prestige/2004

PostNapisane: 25 paź 2016, o 11:23 
Coś wie...
Coś wie...

A u mnie jak xenony gasly raz jeden, później drugi czasami oba włączały się dopiero po przekręceniu włącznika. Wymiana na nowe całkowicie naprawiło problem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 25 paź 2016, o 13:33 
Stara się...
Stara się...

Barwy xenon niebieskie. Ta mrugajaca lekko jasniejsza. No dobra to pewnie czas na kupno nowych, macie jakiegos zaufanego sprzedawcę?

PostNapisane: 4 lis 2016, o 20:59 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2006
Silnik: 2,2 D-Cut diesel
esgiee napisał(a):
A u mnie jak xenony gasly raz jeden, później drugi czasami oba włączały się dopiero po przekręceniu włącznika. Wymiana na nowe całkowicie naprawiło problem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Kolego a co wymieniłeś?? żarniki (jeżeli tak to na jakie) czy też przetwornice?

PostNapisane: 5 lis 2016, o 20:33 
Stara się...
Stara się...

Felon napisał(a):
Barwy xenon niebieskie. Ta mrugajaca lekko jasniejsza. No dobra to pewnie czas na kupno nowych, macie jakiegos zaufanego sprzedawcę?

Proponuję zamienić zarniki miejscami i wówczas będzie można sprecyzować, czy wina leży po stronie przetwornicy, czy zwyczajnie "kończy się" żarnik ksenonowy. Mrugania oraz różnica w barwie światła wskazują raczej na konieczność poszukiwania nowego żarnika.
Pomimo, że na rynku jest bardzo szeroki wybór ksenonów oraz wyrobów "ksenopodobnych" skłaniałbym się do kupna w konkretnych sklepach renomowanych producentów tp Osram, Bosch. Raczej omijałbym portale aukcyjne na których roi się od tańszych podróbek, które charakteryzują się przede wszystkim dużo krótszą żywotnością.

PostNapisane: 6 lis 2016, o 09:04 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2.2 ON
Krótsza żywotność zamienników (podróbek) to jedno, ale jak wygląda sytuacja co do ilości wytwarzanego światła?? Ja u siebie zaryzykowałem i kupiłem żarniki Vision D4S za 120 zł kpl. :). W planach był zakup Philipsa za ok 250 zł szt. ale jak by nie patrzeć cena czyni cuda :). Wrażenia ok świeci lepiej niż było, ale zastanawia mnie czy z tych lamp da się wyciągnąć więcej światła.

PostNapisane: 17 lis 2016, o 09:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: bez
Model: brak
Rocznik: 2000
Silnik: brak
Witam,
Podczas wymiany żarówek wyładowczych miałem lekki problem z wymianą ponieważ soczewka się porusza w lewo,prawo.
Czy można zablokować to ustrojstwo? Dotyczy T27 , żarówki D4S

PostNapisane: 18 lis 2016, o 10:45 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 22
Model: AVENSIS T25
Silnik: 2.0 D4 VVTi
bart#155 napisał(a):
Krótsza żywotność zamienników (podróbek) to jedno, ale jak wygląda sytuacja co do ilości wytwarzanego światła?? Ja u siebie zaryzykowałem i kupiłem żarniki Vision D4S za 120 zł kpl. :). W planach był zakup Philipsa za ok 250 zł szt. ale jak by nie patrzeć cena czyni cuda :). Wrażenia ok świeci lepiej niż było, ale zastanawia mnie czy z tych lamp da się wyciągnąć więcej światła.

tutaj masz "ruski" test palników D2S różnych marek, gość pokazuje ile dany palnik generuje KLx, może to coś pomoże ;-)

Obrazek
>>>> MOJA AVA <<<<
Avensis 2.0 D4 VVTi/liftback/Prestige/2004

PostNapisane: 3 lut 2017, o 08:52 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Model: Avensis Sedan
Silnik: 2.0 benzyna 1AZ-FSE
Panowie, małe pytanie.
Dzisiaj zgasł mi jeden xenon. Po zgaszeniu i zapaleniu świateł zapalił się, ale jakby już nie miał mocy. Z pół roku temu były sprawdzane podczas regeneracji odbłyśników, to miał niby pełną moc. Będę zmuszony na wymianę żarników. Przeczytałem cały temat, ale już nie wiem.
Do Avensis 2004 rok kupić D2S czy D4S? Bo niektórzy montują D4 zamiast D2 i nie wiem co wybrać. Od razu prosiłbym o doradzenie który model wziąć. Osram czy Philips.
Wg Toyodiy mam D2S.

które byście wybrali, czy może jakieś inne:
1. Osram D2S Xenarc
2. Philips D2S 85122 STANDARD
3. OSRAM D2S XENARC COOL BLUE INTENSE

Nie wiem czy 1 a 3 to nie to samo. Nie znam się na tym :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 702 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]