TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 26 cze 2017, o 17:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 702 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 mar 2017, o 18:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2008
Silnik: D4D diesel
Witam
Potrzebna pomoc ;)
Niedawno zakupiłem avensis T25 2008 po FL sprowadzany kilka lat temu z zagranicy przez poprzedniego właściciela. Miała przepalony jeden xenon....a w zasadzie tak myślałem bo druga lampa paliła sie jak xenon a samochód miał sprawne spryskiwacze przednich lamp.
Kiedy postanowiłem zmienić żarnik okazało się że jest tam zamontowana instalacja HID dopasowana do żarówek H7. Trochę zgłupiałem bo wydawało mi się że spryskiwacze były montowane jedynie przy lampach wyposażonych w xenony.
Na lampie jest oznaczenie HCRPL 00 co sugerowałoby "Halogenowe drogowe i mijania" ale nie wiem co oznacza PL 00.
Ktoś się orientuje czy faktycznie był model ze zwykłymi halogenami do których montowano spryskiwacze? Teoretycznie jeżeli lampa ma homologację tylko na halogeny i instalację HID to nie powinna przejść badań na stacji kontroli ;).

PostNapisane: 27 mar 2017, o 20:22 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Rocznik: 2005
Silnik: 1AZ-FSE
Tak, były, ja mam. Wersja Duńska. Halogeny ze spryskiwaczami i szmaciane fotele z podgrzewaniem.

PostNapisane: 27 mar 2017, o 22:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: D4D diesel
To by się zgadzało bo mam właśnie materiałowe i podgrzewane przednie fotele. Dodatkowo homologacja jest z Holandii (E4) więc blisko ;)

PostNapisane: 10 maja 2017, o 21:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25 2.0D
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0Diesel D4D
Witam. niedawno kupiłem T25 i bede regenerować xenony. Ktoś może polecić jakieś palniki? ogolnie znam sie na rzeczy ale co najlepiej swieci w t25, biore pod uwage:
-Philips D2S Xtreme Vision 4800k 2generacja
-Osram D2S NightBreaker Unlimited 4350
-GE D2S White 4800k +20% NOWOSC podobno
Moze ktoś polecic pewne źrodło?

PostNapisane: 10 maja 2017, o 22:10 
Stara się...
Stara się...

Marka: avensis
Model: t27
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 D
grzybek86 napisał(a):
Witam. niedawno kupiłem T25 i bede regenerować xenony. Ktoś może polecić jakieś palniki? ogolnie znam sie na rzeczy ale co najlepiej swieci w t25, biore pod uwage:
-Philips D2S Xtreme Vision 4800k 2generacja
-Osram D2S NightBreaker Unlimited 4350
-GE D2S White 4800k +20% NOWOSC podobno
Moze ktoś polecic pewne źrodło?

podjedź do gościa i będziesz zadowolony - światło będzie asfalt topić :) założy dobre żarniki
http://regeneracja-hc.com/

PostNapisane: 11 maja 2017, o 12:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Odemnie szmat drogi a dodatkowo w polsce bede na chwilke. Lampy znam dobrego goscia co regeneruje lampy tylko nie wiem jakie zarniki wlozyc czy zwykle czy cos z nowosci i niby z wieksza iloscia swiayla.

PostNapisane: 15 maja 2017, o 17:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0 benzyna
Czy migotanie na postoju lewego kseonona z Avki T27 2011 oznacza, że już powoli się kończy? Generalnie światła dobrze doświetlają drogę i w trakcie jazdy nie zwróciłem uwagi aby migotały. Dzieje się to na postoju w garażu, wtedy bardzo dobrze widzę na ścianie migotanie (nie non stop ale co jakiś czas).

PostNapisane: 18 maja 2017, o 12:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: liftback
Silnik: 2AD-FTV
Nedeszła chyba chwila wymiany żarników na nowe tzn. od strony kierowcy po przejechaniu kilku km gaśnie żarnik. Jak wyłączę silnik i uruchomie ponownie to znowu normalnie zabłysną oba. Problem pojawia się od czasu do czasu zawsze tylko od strony kierowcy druga strona ok (nigdy takie coś się nie stało). Czy to pora na wymianę żarników?? Jeśli tak to co polecacie - PHILIPS CZY OSRAM?Innych no name nie uznaje. Dodam że barwa żarnika dobrego i tego co gaśnie wg. mnie jest taka sama, jak również nie zauważyłem "mrugania" żarnika w soczewce. Zastanawiam się nad zakupem z allegro:http://allegro.pl/zarnik-2x-d4s-oryg-toyota-philips-kpl-wys-gratis-i6593808402.html Ktoś kupował od niego? Można się skusić czy ma oryginały czy podróby?

PostNapisane: 18 maja 2017, o 12:35 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 46
Model: T25FL
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 (2AD-FTV)
miałem idwntyczne objawy z padajc żarnikiem .. i tez od strony kierowcy ... aż w końcu padł i nie odpalił .
Obecnie Osram 4300K i od 4 lat zero problemów ..

PostNapisane: 27 maja 2017, o 08:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wlasnie jestem po regeneracji xenonow w t25. Polecam goscia w katowicach, wymienił odblysniki wymył lampy oraz wypolerował i zabezpieczył przed matowieniem, zarniki kupulem GE D2S 4800k i powiem ze nie moge uwierzyc w jakosc swiatel. Swieca lepiej niz niejedno nowe auto a nawet od niektorych ledów.

PostNapisane: 11 cze 2017, o 23:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2006
Silnik: 1AZ-FSE + LPG
Witam Wszystkich !

Potrzebuje pomocy, ktoś się może z tym spotkał bo ja nie wiem co zrobić, jakiś czas temu na przeglądzie diagnosta w mojej Toyce T25 kombi na xenonach regulował mi lampy śrubokrętem i lewą lampę ustawił ale przy prawej powiedział, że gdy kręci się śrubka to nic sie nie dzieje i jakby coś objeżdżało, ja do tego jeszcze nie zaglądałem ale ma ktoś może przypuszczenie co to może być? Da sie to naprawić czy muszę szukać całej lampy ?

PostNapisane: 17 cze 2017, o 08:08 
Coś wie...
Coś wie...

Lokalizacja: najczęściej 100-lica, rzadziej Suwałki albo Przemyśl
Pochwały: 25
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 D4-D + V-Tech :)
Dołączam do grona zadowolonych klientów Panów z Otwocka.
Mogę tylko potwierdzić to, co już wiele osób tu pisało:
emilioo napisał(a):
(...) Dzięki nim zdałem sobie sprawę, że jeździłem bez świateł. Naprawili i jest super. Polecam.

Koszt usługi 500 zł, ale nawet moja luba stwierdziła, że efekt jest wart tego wydatku (a dla niej wszystko, poza laniem paliwa i wymianą oleju raz na rok to już fanaberia :hahaha: ), więc różnica musi być naprawdę kolosalna.
Teraz jest widno, jak w dzień.

Gdyby ktoś potrzebował namiarów - :google:
http://lmgtfy.com/?q=regeneracja+lamp+otwock

Nasza Silver Lady - viewtopic.php?f=63&t=23076

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 702 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]