TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 19 paź 2018, o 13:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 maja 2018, o 09:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2008
Silnik: T25
Nie wiem jak wymienić i czy jest sens wymiany kierunkowskazu jak może coś innego się zepsuło.
Przestał mi działać kierunkowskaz w lusterku prawym i nie wiem jak go wymienić - jeżeli w nim jest problem (bo może kabel się przetarł).
Powiem szczerze nie wiem jak się do tego zabrać, co sprawdzić, co wymontować i jak żeby się do niego dostać
Szukałem na forum ale cześć zdjęć jest już nie do obejrzenia i mało kto opisywał zdjęcie i wymianę kierunkowskazu w lusterku.
Proszę o pomoc.

PostNapisane: 14 maja 2018, o 11:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Przepraszam już znalazłem opis co i jak mniej więcej wiem jak zdjąć kierunkowskaz. A może ktoś miał problem z kierunkowskazem i ma jakieś porady co i jak. Czy warto się bawić czy kupić cały kierunkowskaz czy może to jakiś inny problem może bezpieczniki. Proszę o pomoc.

PostNapisane: 16 maja 2018, o 02:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadmienię iż połamałem tylko dwa zaczepy od Body, te dolne od strony samochodu nie wiem jakim trzeba być magikiem żeby je odbezpieczyć nie wyjmując lusterka ze środka. Bo tych dwóch w ogóle nie widać. Ktoś bawił sie w naprawę tego body, czy jest sens ?

PostNapisane: 16 maja 2018, o 08:24 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 52
Model: Avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D-CAT
U mnie też jest problem z tym kierunkiem. Tyle że czasami działa. Pytałem dwóch mechaników i obaj stwierdzili że trzeba wymienić płytkę sterująca więc muszę kupić nowe lusterko. Mam zamiar kupić z anglika na dawce

PostNapisane: 16 maja 2018, o 08:33 
Spamer
Spamer

Pochwały: 880
Model: T25FL
Silnik: ADFTV
Tam nie ma płytki sterującej tylko płytka z wlutowanymi ledami.
Trzeba poprawić luty, zwłaszcza 2 pinów zasilających płytkę, tam robi się luz i traci kontakt.
Problem jest z otwarciem lampki bo jest sklejona, ale po ostrżnym podgrzaniu opalarką
da się podważyć nożem i rozkleić. Potem skleja się na bezbarwny silikon.
Jak już otwierać te lampki, to dobrze wlutować nowe mocne ledy - na allegro 10-20zł za 20szt.

Trochę rzeźby jest, ale jedno popołudnie wystarczy, potem przez noc sylikon doschnie
i następnego dnia montaż i świecą mocno wszystkie ledy.

Wrzucę wieczorem fotki jak znajdę.

PostNapisane: 16 maja 2018, o 19:06 
Spamer
Spamer

Pochwały: 880
Model: T25FL
Silnik: ADFTV
Gdzieś na forum był opis zdjęcia obudowy z lusterka, trzeba wychylać lustro do skrajnych pozycji i wsuwać pod nie nóż, aby od środka lustra odblokowywać zatrzaski lakierowanej obudowy lusterka. Delikatnie ciągnąc za obudową odblokowujemy kolejne zatrzaski, czasami któryś się złamie, nie jest łatwo. Po zdjęciu lakierowanej obudowy widać lampkę kierunku, jest zamocowana dwoma wkręcikami. Wykręcamy wkręty i wypinamy wtyczkę na żółto-brązowym kabelku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lampka po podgrzaniu opalarką brzegów i podważeniu nożem szybki daje się rozkleić. Potem wyjmujemy też odbłyśnik, a za nim jest płytka z LEDami i kilkoma rezystorami. Po 10 latach LEDY mogą być już zmęczone, można je wymienić bo kosztują parę złotych.

Główna przyczyna tego że lampa w lusterku raz działa, raz nie - są piny zasilające, gdzie była wpinana wtyczka na żółto-brązowym kablu. U mnie w obu lampkach piny były niby przylutowane do płytki z LEDami, a jednak miały odrobinę luzu. Wystarczyło poprawić luty i lampy świeciły już stabilnie. Piny te są tutaj w czerowonym kółeczku:

Obrazek

Fotki płytki zapomniałem zrobić.

U mnie dodatkowo część ledów zdychała z wieku i wygrzania. A płytka jest zrobiona tak dziwnie, że jak padnie led pierwszy lub drugi, to nie wysterowuje się tranzystor podający napięcie przez drugi rezystor na ledy 3,4,5. Wtedy wszystkie LEDy w kierunku przygasają. Także poprawiamy wszystkie luty, wymieniamy LEDy, rezystory można wymienić z malutkich na przynajmniej 0,25 watowe - nie będą się smażyć. Składamy lampkę i sklejamy na bezbarwny silikon. Przy okazji nie tylko ją skleimy ale doszczelnimy jeżeli ma przecieki, część T25 na ulicach widać że ma brud w lampkach lusterek, wystarczy że gdzieś się delikatnie zarysuje lusterkiem i lampka pęka, rozszczelnia się - sylikon ją uszczelni na następne lata.

Lampi sklejone sylikonem zostawiamy na noc spięte np. spinaczami do bielizny aby równo się skleiły.

Obrazek

Montaż jest dużo szybszy, 2 wkręciki, wtyczka i obudowa wskakuje na zatrzaskach.

PostNapisane: 18 maja 2018, o 12:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

A czy ktoś ma jakiś dobry patent jak zdjąć Body znaczy ten przód lakierowany z lusterka, bo w tym jest największy problem. Dojście do dwóch skrajnych zaczepów( tych od strony samochodu) jest niemożliwa nawet nożem bo ich po prostu nie widać.
Widziałem na filmiku rosyjskim :) jak zdejmują nożem w ściereczce żeby było bezpiecznie od przodu (od strony Body) , nie wypinają od strony lusterka.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]