TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 sie 2018, o 07:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 paź 2007, o 12:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam!

Pomóżcie proszę - jak dostać się do reflektora po stronie pasażera by wymienić żarówkę świateł krótkich - przeszkadza bardzo wlew płynu do spryskiwacza oraz nie wiem jak rozmontować osłonę reflektora by wyciągnąć starą żarówkę.

Pozdrawiam

Darek

Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2007, o 20:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

musisz wyjąć lampę, odhaczyć zderzak,...,lepiej wyjmij lampę

PostNapisane: 28 paź 2007, o 15:16 
Stara się...
Stara się...

Jak wymienić żarówkę od świateł cofania? Czy trzeba wyciągnąć cały ten uchwyt ze wszystkimi żarówkami? Gdzie on ma zatrzaski?

EDIT:
Żarówki trzymają się na czterech zatrzaskach. Trzeba złapać w dwóch miejscach. Wymaga to trochę gimnastyki;P

PostNapisane: 2 lis 2007, o 21:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 1
Niki4 napisał(a):
Jak wymienić żarówkę od świateł cofania? Czy trzeba wyciągnąć cały ten uchwyt ze wszystkimi żarówkami? Gdzie on ma zatrzaski?

EDIT:
Żarówki trzymają się na czterech zatrzaskach. Trzeba złapać w dwóch miejscach. Wymaga to trochę gimnastyki;P

To prawda-gimnastyka bardzo wskazana,ale jeśli mogę coś poradzić,to najpierw odłącz zasilanie(wyjmij wtyk),a na pewno łatwiej będzie wyjąć całą listwę z żarówkami.A jeśli chodzi o zatrzaski, to, no cóż trudno wytłumaczyć-po prostu weź latarkę i poświeć do wnęki,a zatrzaski zobaczysz,bo tylko one odstają od listwy.Powodzenia.

PostNapisane: 2 lis 2007, o 21:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

darekmysliwiec napisał(a):
Witam!

Pomóżcie proszę - jak dostać się do reflektora po stronie pasażera by wymienić żarówkę świateł krótkich - przeszkadza bardzo wlew płynu do spryskiwacza oraz nie wiem jak rozmontować osłonę reflektora by wyciągnąć starą żarówkę.

Pozdrawiam

Darek

Owszem,jest bardzo ciasno,ale to nie oznacza demontażu reflektora(wg konstruktorów,wymiana żarówki jest jedną z czynności,którą MOŻE wykonać kierowca,więc trudno wyobrazić sobie demontaż reflektora na drodze).Patrząc z góry na reflektor,z prawej strony jest ruchomy zatrzask który musisz otworzyć (musisz pomóc sobie dłuższym śrubokrętem).Uchyli się "klapka" zasłaniająca dostęp do żarówki.Natomiast z lewej strony jest "haczyk" podtrzymujący tę "klapkę".Musisz po prostu pokombinować by wyjąć tę "klapkę" z "haczyka".Jest to trudne,ale wykonalne (wymieniałem żarówkę na trasie,więc jest to do zrobienia).Powodzenia i pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 6 lis 2007, o 19:49 
Coś wie...
Coś wie...

to standardowy problem w toyotach. w corolli e12 tylko jeden mechanik na cały serwis miał tak małe łapki żeby wymienić żarówke. :O

PostNapisane: 11 gru 2007, o 22:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Panowie,
Pytam poważnie. Czy komuś udało się wymienić komplet przednich żarówek w reflektorach T25. Demontaż obu reflektorów => Jak ?

Proszę o wsparcie...

PostNapisane: 11 gru 2007, o 22:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Spaliła mi się żarówka w modelu T25 od strony pasażera - kombinowałem długo ale w końcu powiedział :klotnia: kolega, że można rozszczelnić klosz i będzie parował. :help: Dałem spokój i serwis wymienił, zresztą niedrogo. Przy okazji wymienił klipsy od plastikowych osłon silnika, które udało mi się urwać (2szt). :chytry:
Okazało się teraz przy niskiej temperaturze i sporej wilgotności, że klosz po drugiej stronie paruje. Tam wymieniłem 3-4 miesiące temu sam. :jacipokaze: No cóż, jak cię stać na konia to i na bat musi stać.

Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2007, o 22:59 
Stara się...
Stara się...

Po co przy wymianie żarówek rozszczelniać klosz? Do jutra postaram się wstawić skany, jak wymienić każdą żarówkę w T25 w każdej wersji.

A więc zaczynamy:

Wstęp + typy żarówek:
Obrazek

Typy żarówek cd + Światła mijania:
Obrazek

Światła drogowe + Halogeny przednie:
Obrazek

Halogeny przednie cd:
Obrazek

Pozycyjne przednie, Kierunkowskazy przednie, Kierunkowskazy boczne:
Obrazek

Światła tylne - kierunki, pozycja, cofania, przeciwmgłowe - sedan, liftback, kombi:
Obrazek

Dodatkowe światło hamowania - sedan i liftback, oświetlenie tablicy w sedanie:
Obrazek

Oświetlenie tablicy w sedanie cd, tablica w liftbacku i kombi:
Obrazek

Przepraszam za kiepską jakość, ale gdyby były jakieś większe problemy z odczytaniem postaram się coś na to zaradzić. Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2007, o 18:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki za fotki ale mam instrukcje; kłopot w tym, że np zdjęcie sprężyny dociskającej kołnierz lampy jest cholernie trudne. :chytry: Mało miejsca, podważałem różnymi długimi przedmiotami, ale należy wykonać jednocześnie ruch w bok prócz wciskania i to nastręcza problemów. ??? Muszą być jakieś sposoby lub może narzędzia do zakładania/zdejmowania tej sprężyny, ale naprawdę nie jest to łatwe. :help: Mnie się nie udało i musiałem jechać do serwisu, zwłaszcza, że zbliżała się nocna podróż. Gratuluję wszystkim, którzy sami zmienili nie kalecząc rąk.
Co do rozszczelniania, to mam obawy, że gumowa obejma jest tu winna? ale wiele Ave ma ten problem, chyba to słaby punkt tego modelu.

Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2007, o 21:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,
Jestem posiadaczem toyoty avensis T25 2003z grudnia kupiłem ja w sierpniu tego roku .Od początku miałem wrażenie ze coś jest nie tak ze swiatłami ,ale jakoś mi to nie perzeszkadzało. Dziś skorzystałem z posta i chciałem wymienic zrówki. A tu ZONK
Okazło sie ze w jednej jak i w drugiej lampie po otwarciu puszki jak tylko chciałęm odłaczyć elektryke zarówka odpadła z plastikiem (gniazdem ) . Moje pytanie jest następujące czy czeka mnie kupno nowych lamp czy ewentualnie mozna to jakoś naprawić ?? W tej chwili praktycznie nie mam swiatel mijania .
Pozdrawiam Paweł D

Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2007, o 22:04 
Stara się...
Stara się...

A sprężyna była na swoim miejscu, czy ktoś już wcześniej przy niej grzebał?

Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2007, o 22:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Była na swoim miejscu .Auto bylo kupione w niemczech wiec nie chce mi sie wierzć ze ktos tam grzebał

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2007, o 11:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

Mi tez się tak stalo,zarówkę wyjąlem z oprawką, niestety nowa lampa...

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2007, o 20:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam! Mam już za sobą wymianę wszystkich żarówek w T25, więc mogę powiedzieć, że nie trzeba żadnych specjalnych narzędzi, tylko trochę czasu i samozaparcia, ale da się zrobić. Do wymiany H7 mijania z lewej strony(kierowcy) pomaga odkręcenie obejmy mocującej akumulator, aby dał się trochę odsunąć, a z prawej nic nie ułatwi tego zabiegu, można poświecić sobie latarką, aby widzieć co trzeba przesunąć, czy przycisnąć. Dużo większy problem miałem z żarówką od kierunkowskazu z przodu, którą ktoś wcześniej źle założył i się zacięła na amen, ale to już inna bajka...

Tytuł: Lampy
PostNapisane: 30 gru 2007, o 21:46 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: T25 / T27 KOMBI
Rocznik: 2011
Silnik: D4D
Ja też już mam za sobą wymianę obydwu lamp przednich w mojej T25. Ale kupiłem 2 komplety bo tak jakoś głupio wyszło i jeśli ktoś chce to mogę 1 komplet odsprzedać. Lampy nie są wypalone ( wiem co to znaczy bo sam tego doświadczyłem ) mają wszystkie uchwyty , szkła czyste i ładne , niema oznak wklejania kloszy , są silniczki regulacji wysokości. Oceniam je na 5+ . Nie jestem sprzedawcą z ALLEGRO. Mój e mail mwtrans@wp.pl

Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2008, o 16:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Chyba ten typ tak ma.Wymiana żarówki mijania i....w obu lampach uchwyty nadpalone.Jeden został w ręku.Doraźnie pomógł poxipol.Ciekawym na jak długo?

Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2008, o 17:09 
Stara się...
Stara się...

witam u mnie tez zdarzył sie przypadek dwa zaczepy od świateł mijania odpadły
zostały mi w ręku kurcze takie autko tyle kasy a pierwsza wymiana H7 lampy do wymiany w głowie mi to sie nie mieści , bede kombinował z sklejeniem tego zobaczymy na ile to pomoze ale cięzko niedośc że mało miejsca .... toyota jakośc szok!!!!!!!!!

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2008, o 21:43 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
ech to jakas paranoja dzisiaj stwierdzilem ze nie mam stopu z z prawej strony wiec zajezdzam na stacje wymienic zarowke a tu czarna magia zaczynam sie gimnaastykowac aby wyjac ta zarowke a tu nic i tak sie mecze z 10 min no i poleglem :( ale nic jutro 2 podejscie :)

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2008, o 12:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Kazzzi napisał(a):
ech to jakas paranoja dzisiaj stwierdzilem ze nie mam stopu z z prawej strony wiec zajezdzam na stacje wymienic zarowke a tu czarna magia zaczynam sie gimnaastykowac aby wyjac ta zarowke a tu nic i tak sie mecze z 10 min no i poleglem :( ale nic jutro 2 podejscie :)

Witam.
Z opisu wynika,że jeździsz kombikiem,więc poniekąd masz ułatwione dojście do tej listwy z żarówkami.Najprościej:połóż się w "bagażniku" poświeć latarką we wnękę gdzie jest tył lampy i zobaczysz zatrzaski trzymające listwę z żarówkami oraz wtyk zasilający. Odłącz najpierw wtyk-łatwiej wtedy wyjąć listwę.Muszę jednak przyznać, wymaga to odrobiny gimnastyki i spokojnych nerwów,ale jest wykonalne. Prościej nie jestem w stanie wytłumaczy, a wymianę żarówki znam z autopsji-POWODZENIA.
P.S.
Listwa jest szerokości ok 1.5 cm i posiada (jeśli dobrze pamiętam) trzy zatrzaski (takie szerokie, plastikowe "haczyki")które należy ścisnąć.Podobne "haczyki" są przy zamknięciach chroniących w przednich reflektorach dostęp do żarówek drogowych.Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2008, o 12:17 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1CD-FTV
A nie ma jak wymienic żarówki w instrukcji??

Tytuł:
PostNapisane: 15 mar 2008, o 20:57 
Stara się...
Stara się...

tak informacyjnie w ASO wymiana zarowki +zarowka od stopu koszytuje 20zł

Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 14:05 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
w ciągu pół roku wymieniłem wszystkie żarówki świateł mijania - przód i tył - w tym dwa dni temu lewa , dzisiaj prawa - popadały jak muchy... jak tylko zajrzałem pod maskę , to powiedziałem , że ja tam gzrebać nie będę. - jeżdzę do serwisu i wymieniam.
Czy to standard w T25, że tak szybko padają - swoją drogą nie wiem kiedy poprzednie były włożone - pewnie mają określoną żywotność - to by się zgadzało bo tył padł mniej więcej w jednym czasie i przód też - później ale w odstępie dwóch dni.
Która marka ma dłuższą trwałość?

Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 14:19 
Administrator
Administrator

Pochwały: 57
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8
gregor napisał(a):
Czy to standard w T25, że tak szybko padają

Trzebaby sprawdzić czy nie ma za wysokiego napięcia w istalacji...

gregor napisał(a):
Która marka ma dłuższą trwałość?

Jeśli chodzi o żarówki, to wszystkie oznaczone jako 50% więcej, extra power, hiper light, itd. przepalają się o wiele szybciej ze względu na żarnik...

Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 16:59 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
MaŁy_RaDeK napisał(a):
Trzebaby sprawdzić czy nie ma za wysokiego napięcia w istalacji...

ok, 5 maja przegląd to poproszę o sprawdzenie,

dzisiaj z tą żrówką to policja mnie namierzyła, ale z góry powiedziałem, że mandatu nie przyjmę bo prawej żarówki żaden kierowca od ręki nie wymieni w tym samochodzie , mówię, że odwiozę syna do szkoły i jadę na serwis, pośmiały się chłopaki, pogadali , pogrozili i puścili.

- acha, w jednym zakładzie chcieli go na podnośnik odkręcać nadkole i zbiornik spryskiwacza /autentyk/

Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 18:34 
Stara się...
Stara się...

mi sie udało wyienic ale ostro naginałem lejek no i ze sto razy k....... i udało sie ale na przyszłóśc polecam serwis

PostNapisane: 30 kwi 2008, o 18:44 
Nowicjusz
Nowicjusz

probowalem wymienic zarowki w lampie przedniej mojej Ave 2003, i jedna udalo mi sie wymienic, natomiast przy wymienianiu drugiej odpadl reflektor.... czy ktos z Was mial podobny problem lub slyszal o takim? bede BARDZO wdzieczny za pomoc.

krzysiek

Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 18:46 
Administrator
Administrator

Pochwały: 57
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8
KrzysiekP napisał(a):
odpadl reflektor.... czy ktos z Was mial podobny problem lub slyszal o takim?

Sam z siebie nie mógł wypaść :nie:
Musiały być połamane zaczepy ! Samochód był bity ?

Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 18:56 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Zobacz czy wszystkie śruby są, bo może był w ogóle nieprzykręcony.

Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2008, o 19:01 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Cytuj:
- acha, w jednym zakładzie chcieli go na podnośnik odkręcać nadkole i zbiornik spryskiwacza /autentyk/

Nie łatwiej reflektor odkręcić?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]