TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 26 cze 2017, o 07:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 maja 2008, o 18:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczem Avensis 1.8 2003/T 25/ i po umyciu samochodu pojawił się problem parowania prawego reflektora. Proszę o info jak zdemontować we własnym zakresie ten reflektor w celu próby jego uszczelnienia lub wymiany.Czy potrzeba demontować zderzak itp.
Pozdrawiam
Jedruch

Tytuł:
PostNapisane: 4 maja 2008, o 20:00 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 2.0 D4D 1CD–FTV
trzeba troszke poszukac i sie znajdzie
zobacz tu

Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2008, o 18:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki "nanakara" ale pytanie dotyczyło Avensis T25. Liczę na dalszą pomoc.
Pozdrawiam
jedruch

Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2008, o 18:59 
W T25 po otworzeniu pokrywy silnika są takie jakby nie wiem jak to nazwać czarne plastiki osłaniające komore silnika zdejmij je.
Potem po zdjęciu tych plastików odsłaniaja się nowe mocujace reflektor, odkreć je, nie pamiętam czy pod spodem tez sa jakies co go trzymają, jeśli są to trzeba zdjęć zderzak, odkręcasz wszystkie śrubki co są widoczne, a potem ciągniesz go do dołu, aby zatrzaski pusciły. I jesli są śrubki mocujące reflektor odkręcasz je.

NIE JESTEM PEWIEN CZY KONIECZNIE TRZEBA ZDJĄĆ ZDERZAK, ABY ZDEMONTOWAĆ REFLEKTOR, GDYŻ NIE PAMIĘTAM. NAJPIERW ODKRĘĆ TE 2 U GÓRY, I SPRÓBUJ CZY WYJDZIE, JEŚLI NIE TO MUSISZ ZDEJMOWAĆ ZDERZAK

Tytuł: Wymiana
PostNapisane: 6 maja 2008, o 20:47 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: TOYOTA
Model: T25 / T27 KOMBI
Rocznik: 2011
Silnik: D4D
Wymieniałem obie lampy bo były wypalone. Trzeba zdejmować zderzak na 100% aby je wyjąć. Robił mi to kolega w swoim warsztacie.

Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 20:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

ZORBA napisał(a):
Trzeba zdejmować zderzak na 100%

Hmmm, a to ciekawe, ja wymieniałem lampy - co prawda nie widziałem na własne oczy całej operacji, ale mechanik powiedział, że obyło się bez zmiany zderzaka - mowa o t25

Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 22:10 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
forrest napisał(a):
ZORBA napisał(a):
Trzeba zdejmować zderzak na 100%

Hmmm, a to ciekawe, ja wymieniałem lampy - co prawda nie widziałem na własne oczy całej operacji, ale mechanik powiedział, że obyło się bez zmiany zderzaka - mowa o t25

Gwoli dygresji (czyt.: OT ;-) ): mojemu teściowi zepsuł się odkurzacz - wiadomo było, że jakaś pierdółka. Teść jest naprawdę zdolnym majsterkowiczem (sam wybudował i wykończył jeden dom, w drugim kładł wszystkie instalacje i boazerie), więc pomyślał: co to dla mnie? No i rozebrał ten odkurzacz na czynniki prawie pierwsze. Prawie, bo został sam silnik w plastikowej obudowie, której nijak nie dało się zdjąć. Teść szukał zatrzasków, śrubek itp. i nic. Więc dał go w końcu facetowi, który ma punkt napraw AGD. Tego samego dnia odkurzacz był gotów - rzeczywiście coś się rozłączyło przy silniku. A na pytanie, jak się dostać do silnika, facet tylko się tajemniczo uśmiechnął, ale tajemnicy zawodowej nie zdradził :chytry:

Więc pewnie i z tym zderzakiem jest podobnie :cfaniak:

Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2008, o 17:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam.
Ponownie proszę o poradę jak dokonać wymiany we własnym zakresie przednich lamp w T25. Czy da się to zrobić bez demontażu zderzaka. Powyższe informacje niewiele wnoszą. Odkręcenie dwu śrub od góry mocujących reflektor nie pozwala na jego demontaż, jeszcze jest jakieś mocowanie od dołu którego nie widać gdyż zasłania to zderzak.
Pozdrawiam
jedruch

Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2008, o 18:20 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 1AZ-FSE
tak to wygląda w instrukcji serwisowej, powinno się odkręcić zderzak, pod nim jest jeszcze jeden zaczep, ale może da się i bez odkręcania

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 22 wrz 2008, o 10:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam wszystkich,

potrzebuję wymieniać oba reflektory w modelu T25 kombi wersja Solo. Niestety stare są w takim stanie, że mogą w środku pływać rybki a mocowania od żarówek już się nawet nie trzymają.

Piszę do Was bo nie wiem jakiej firmy kupić reflektory, ASO krzyknęło mi za sztukę 1500zł więc ich wyśmiałem i szukam zamienników.

Jakie firmy polecacie, a może macie jakiś miłych magików co za niewielkie pieniądze mają jakieś lampy nowe do kupienia, i da się je u nich je wymienić ?

Na allegro są nowe za 285zł:

http://allegro.pl/item436715652_812510_ ... _2003.html

ale nie wiem jaka to jakość...

Dzięki za pomoc.

Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2008, o 14:48 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2004
Silnik: 1CD-FTV
Nie lepiej oryginalne używki??

Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2008, o 15:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

jonw napisał(a):
Nie lepiej oryginalne używki??

Wiesz jak trudno znaleźć używane ale całe metalowe w środku :) bo te co już wymieniali, to się nie psują :)

A jak mam kupić używane plastikowe to już wole chyba nowe zamienniki. :-(

Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2008, o 21:07 
Coś wie...
Coś wie...

Ja miałem też ten sam problem. Kupiłem używane na Allegro po 160zł szt ALE z aluminiowym wkładem co raczej definitywnie zapobiegnie wypaleniu lamp. Jakie zamówiłem takie i przyszły i ich stan oceniam na +5 . Lampy sprawne i kompletne do dziś nie mam z nimi problemu a siedzą już rok. Tak więc szukaj lamp z aluminiowym wkładem bo jak sam widzisz plastikowe się wypalają.

Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2008, o 22:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

a umiecie mi drodzy forumowicze powiedzieć które z tych reflektorów na aukcjach są z metalowymi odbłyśnikami, da się to jakoś poznać po przodzie reflektora ?

http://allegro.pl/search.php?string=ref ... ensis+2003

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2008, o 01:24 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Czytaj w opisach bo tak to się nie pozna.
Tu masz jeden metalowy -> http://allegro.pl/item438295726_toyota_ ... potow.html

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2008, o 10:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

A co myślicie o tym ?

http://allegro.pl/item440290618_toyota_ ... u_lam.html

[ Dodano: 2008-09-23, 13:00 ]
Panowie powiedzcie mi czy reflektor który ma wypaloną soczewkę i odbłyśnik, to widać to gołym okiem ?

Chodzi mi o ten komplet świateł.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=435086840

Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2008, o 21:14 
Coś wie...
Coś wie...

Trzeba poszukać trochę.

Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2009, o 16:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Czy ktoś zdemontował lampy przednie w T25 bez konieczności demontażu zderzaka. Jeśli tak proszę o poradę jak to zrobić.

Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 17:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

szczepan73 napisał(a):
Czy ktoś zdemontował lampy przednie w T25 bez konieczności demontażu zderzaka. Jeśli tak proszę o poradę jak to zrobić.

Witam wszystkich zainteresowanych wymianą reflektorów w T25.
Właśnie jestem po wymianie reflektorów, oraz ponownym ich demontażu i uszczelnianiu, gdyż parowały.Czekałem dość długo, ponieważ chciałem sprawdzić skuteczność uszczelniania-powiodło się i teraz mam w końcu porządnie świecące reflektory (oczywiście z aluminiowym odbłyśnikiem i gniazdem mocowania żarówki). Wszystko robiłem sam, w związku z czym, posiadam dostateczną wiedzę w tym temacie.Ale do rzeczy.Po pierwsze, by wyjąć reflektor trzeba opuścić zderzak (nie jest konieczne całkowite jego ściąganie),gdyż przy próbie wyjęcia reflektora nie mieści się on w prześwicie pomiędzy zderzakiem a belką do której jest przykręcany.Sam reflektor przykręcany jest na dwie śruby i kołek plastikowy (jak kto woli-zatrzask) w części górnej (są one widoczne po zdjęciu plastikowych osłon).Teraz najważniejsze-zderzak.Aby go opuścić, a dokładniej jego końcówki (bo tylko tyle potrzeba do wyjęcia reflektorów)należy odkręcić trzy śruby mocujące zderzak na wysokości grila, oraz przednie części nadkoli (są one mocowane na plastikowe kołki-tak było u mnie).Przednie części nadkoli odkręcamy by dostać się do najważniejszej śruby mocującej zderzak. Znajduje się ona pod nadkolem, przy końcówce zderzaka w miejscu zetknięcia z błotnikiem.Po odkręceniu tej śruby należy energicznie szarpnąć końcówkę zderzaka, gdyż jest ona mocowana na trzy zatrzaski.Przy zakładaniu należy pamiętać o dokładnym dociśnięciu tej końcówki,gdyż będzie ona odstawała, a szczelina między zderzakiem a błotnikiem będzie nieestetycznie duża.Tak poluzowany zderzak pozwala już swobodnie wyjąć lampę i ew. ją wymienić. Za pierwszym razem zajęło mi to bardzo dużo czasu, lecz za drugim po uszczelnieniu reflektorów, wyjęcie ich zajęło mi dokładnie czterdzieści minut.Jeszcze jedna ważna rzecz.Przy wkładaniu reflektora należy zwrócić uwagę,by reflektor był dokładnie włożony w zaczep który znajduje się w dolnej części reflektora.Powoduje on dokładne blokowanie reflektora we właściwym miejscu(w dolnej części nie ma żadnych śrub mocujących).
Myślę,że opisałem sposób demontażu w sposób bardzo obrazowy i wyczerpujący.Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania to zapraszam na g-g 4272637.Powodzenia w demontażu.

Autor postu otrzymał pochwałę

Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 19:14 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Rocznik: 2003
Silnik: 1AZ-FSE
Bolkowaty napisał(a):
.... Wszystko robiłem sam, w związku z czym, posiadam dostateczną wiedzę w tym temacie.......

"Sam" tylko w zakresie demontażu i montażu, czy również uszczelnienia lamp, jeśli uszczelnienia to napisz jak, skąd części etc. na pewno się przyda.

Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2009, o 19:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

odyseuszek napisał(a):
Bolkowaty napisał(a):
.... Wszystko robiłem sam, w związku z czym, posiadam dostateczną wiedzę w tym temacie.......

"Sam" tylko w zakresie demontażu i montażu, czy również uszczelnienia lamp, jeśli uszczelnienia to napisz jak, skąd części etc. na pewno się przyda.

Oczywiście już uzupełniam opis uszczelniania.Po wyjęciu reflektorów dokładnie widać miejsce w którym reflektor "zaciąga" wilgotne powietrze (jest to najczęściej szarawy nalot i mimo wszystko trzeba się dokładnie przyjrzeć by nie przeoczyć tego miejsca).Klosz reflektora jest łączony z tylną częścią za pomocą szarego kleju który ma konsystencję gumowatą(nie polecam do tego silikonu,gdyż w zmiennych warunkach atmosferycznych,po pewnym czasie silikon puszcza).Ja poszedłem najprostszą drogą i po prostu miejsce newralgiczne zalałem klejem (nie usuwałem starego kleju,gdyż wiązało by się to z całkowitym rozkładaniem reflektora,a to na razie było zbędne).Do tego celu najlepiej używać kleju,który łączy się z plastikiem, a po wyschnięciu daje elastyczną spoinę.Ja użyłem kleju "szewskiego" w tubce.Jest przeźroczysty i tworzy miękką i elastyczną spoinę.Nie polecam klejów typu cyjanopan lub kropelka.Są one zbyt agresywne i tworzą sztywną spoinę,niezbyt dobrze łącząc się z oryginalnym klejem.I najważniejsze.Trzeba najpierw mieć pewność,że klapka świateł drogowych jest szczelna,choć ta część jest najprostsza do uszczelnienia.Wystarczy silikon na uszczelkę i po krzyku.A przy wymianie żarówki "nowa" silikonowa uszczelka trzyma już dobrze.
Może ten sposób jest zbyt naiwnie prosty,ale w moim przypadku sprawdził się,czego życzę wszystkim zainteresowanym.

PostNapisane: 18 lip 2014, o 22:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: D-4D 116KM
Mam takie pytanie. Ponieważ ułamałem mocowanie żarówki świateł mijania w reflektorze, więc liczę się z wymianą (raczej nie posklejam). Czy ktoś korzystał z zamienników? Jeśli tak to, co polecacie. Znalazłem jakieś firmy TYC, ale nie wiem jak z ich jakością. Zastanawiam się czy nie wymienić od razu obie lampy, żeby jednakowo świeciły. Nie wyjmowałem jeszcze lamy, więc czy jest możliwość wymiany tej części, w której znajduje się mocowanie żarówki?

PostNapisane: 15 cze 2017, o 13:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avenis T25
Nadwozie: liftback
Silnik: 1ZZ-FE
Witam, post po trzech latach napiszę, ale właśnie wymieniłem lampy, kupiłem używki z metalowymi odbłyśnikami. Sama wymiana ok. 1 godzinki, w spokojnym tempie. W porównaniu do innych samochodów (mondeo, passat), które miałem, to zdjęcie osłony zderzaka jest bezproblemowe. Z zachowaniem ostrożności nie ma nic do uszkodzenia. Trochę trzeba pomysleć, ale da radę w amatorskich warunkach... dodatkowo pomocny jest filmik >>> https://www.youtube.com/watch?v=ckC6fFhXSXc. Najtrudniejsze jest chyba wypięcie z tego uchwytu, który ukryty jest pod lampą w rogu, a jego schemat mamy kilka postów wcześniej.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]