TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 31 mar 2017, o 02:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2016, o 13:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Avensis
Model: T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 2.0 D4D
To mój pierwszy post na tym forum także najpierw się przywitam .
Witam :)
Mam T25 z 2007 i zabrałem się samotnie za wymiane żarówek xenonowych. Okazało sie że trzeba było poluzować cały zderzak. Xenony siedzą na miejscu ale jeden z nich świecił mizernie. Zmieniłem żarówki miejscami i znów ta sama lampa świeciła bardzo słabo.
Reflektor był wymieniany po stłuczce także wygląda na całkiem nowy, może to mimo wszystko być lustro?
Drugi, mimo że klosz wyblakły, świeci o wiele lepiej.
Druga sprawa, że po tej operacji nie działają mi przeciwmgłowe z przodu i z tyłu oraz długie w pozycji stałej. Tzn do siebie przełacznikiem działaja ale nie od siebie. Nawet sie lampka nie pali na tablicy jak sie je włącza od siebie przełącznikiem.
Może tak być,że jakieś połaczenie się rozłączyło podczas zdejmowania zderzaka?

Z miesiąc temu padł mi akumulator, włączone światła na noc. Sąsiad włożył swój akumulator który był mniejszy i odpalił. Póżniej podczas gdy auto chodziło zmienił spowrotem akumulatory. Może to być przyczyną uszkodzenia elektryki jeśli wogóle taka możliwość jest?

Wogóle dziwnym trafem w przeciągu tygodnia poszły mi żarówki parkowania, jedna stopu, jedna od tablicy i tylna przeciwmgłowa/ już wszystkie wymienione są i działaja. Czy to może być spowodowane ww operacjami ?

Inna sprawa że klosz w tylnej lampie prawej jest pękniety i może jakieś przepięcie od wilgoci sie zrobiło?

Chyba wszystko opisałem ile mogłem i teraz prosze o waszą pomoc

PostNapisane: 21 lis 2016, o 17:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dlugie i przeciwmgielne przednie zaczely dzialac same z siebie. Wymienilem zarowke i sprawdzilem bezpiecznik w tylnym ale dalej nie dziala. No i dalej jest problem z tym Xenonem. Macie jakies pomysly? Moze to byc padniete poziomowanie?

PostNapisane: 17 gru 2016, o 21:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2008
Silnik: 2AD-FTV
Co do wariacji z żarówkami (szczególnie jeśli chodzi o tył) to u mnie sprawa wyglądała tak. Coś ktoś kiedyś grzebał albo i nie; w tylnej lampce sufitowej podświetlającej kanapę.Było zwarcie, paliło bezpieczniki i gdzieś poszło w wiązkę elektryczną. Po ogarnięciu tematu lampki i wymianie wiązki wszystko działa jak ta lala:)Niestety im więcej gadżetów, pierdół, punktów poboru nawet małego prądu mogą dziać się cuda...

PostNapisane: 25 gru 2016, o 10:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam ponownie.
Zamówiłem reflektor używany i wymieniłem. Teraz świeci o wiele lepiej. Świecił, bo po wymianie świeciły ładnie obydwa reflektory, pojechałem do sklepu i padł lewy. Całkowicie ksenon nie świeci, wszystkie inne lampy w tym reflektorze swieca. Sprawdziłem bezpieczniki w tym małym pudełku pod maską i są ok. Wie ktoś może Który przekaźnik jest od lewego światła?
Długie i przeciwmgłowe przód już swieca, tylko tylnej nie mogę ogarnąć jeszcze.
Proszę o pomoc z tym xenonem

PostNapisane: 26 gru 2016, o 14:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wie ktoś może gdzie znajduje się przekaźnik do lewego xenona?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]