TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 wrz 2017, o 21:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 maja 2016, o 22:12 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 1.6 VVT-i
Witam, mam trochę śmieszne pytanko. Przedwczoraj wyruszyłem wraz z rodzinką w trasę do trójmiasta, oczywiście przed wyjazdem sprawdziłem stan oświetlenia, płyny ( zwłaszcza stan oleju :hahaha: ) itp. gra gitara więc w drogę. Powrót, więc znowu przegląd. Niestety zauważyłem iż nie świeci boczny lewy kierunkowskaz. Po zdjęciu klosza okazało się że żarówka świeci, tylko kabel wraz z nią jest zbyt krótki, ( wygląda to tak jakby został naciągnięty i wyrwany z klosza kierunkowskazu ). Teraz pytanko, czy ktoś z kolegów przerabiał podobny temat? Oraz czy jakbym chciał dojść do tego kabla to wystarczy zdjąć lewe nadkole, czy cały błotnik ? Pozdrawiam.

PostNapisane: 2 maja 2016, o 22:15 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis
Rocznik: 2005
Silnik: D-cat
sciagnij nadkole ( nie całe tylko od strony budy), przedłuz przewód i tyle :)

PostNapisane: 6 lis 2016, o 22:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 2.2 D-CAT 150 A/T
Przepraszam bo może to pytanie nie do tego wątku idealnie pasuje, ale potrzebuje sie dowiedzieć gdzie w avensis T27 FL jest umiejscowiony przerywacz kierunkowskazów ?
Muszę go wymienić na wersję obsługującą ledy.

Będę bardzo wdzięczny za informację !

Pozdrawiam

PostNapisane: 30 gru 2016, o 12:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D-4-D
Witam, właśnie przerobiłem problem z kierunkami w mojej avce D-4-D 2004, mianowicie :prawe kierunki i awaryjne działały poprawnie, a lewe migały jak szalone.
Zawaliłem pół nocy, sprawdziłem wszystkie żarówki, styki, bezpieczniki i te w kabinie i te pod maską, obydwa sterowniki ten w kabinie i ten w bagażniku....
i co? i niccccc......dalej kierunki wariowały.Z nerwów i bezsilności kopnąłem w hak i wtedy mnie natchnęło, zajrzałem do gniazda przyczepy... a tam syf, mokro, błoto. Przedmuchałem wszystko sprężarką, prysnąłem wd i wytarłem na sucho i proszę, wszystko wróciło do normy.lewe kierunki działają jak kiedyś.
Pozdrawiam.
Życzę udanych napraw.

PostNapisane: 15 kwi 2017, o 17:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 diesel D4D
Cześć, opiszę moją historię bo może komuś się przyda. Dotyczy T22 po FL, kombi D-4D.

Tylne kierunkowskazy przestały mi działać natomiast przód/boki migały bardzo szybko. Jednocześnie wszystkie pozostałe światła działały prawidłowo - również tył i stop. Próba sprawdzenia napięcia na gniazdach żarówek tylnych kierunkowskazów skończyła się zwarciem i wszystkie kierunkowskazy przestały działać. Wszystkie bezpieczniki były całe, sprawdzone miernikiem. Podejrzenie padło na uszkodzony przerywacz (flasher). Kupiłem używkę i wymieniłem, nic nie dało. Poddałem się i oddałem auto do elektryka który dość szybko stwierdził problem z elektronicznym modułem sterującym haka. Nie znam się bardzo na tych sprawach, ale z tego co zrozumiałem obwód odpowiedzialny za przekazywanie sygnału na kierunkowskazy przyczepy (do gniazda haka) uszkodził się i napięcie nie pojawiało również na kierunkowskazach samochodu. Jako rozwiązanie na szybko został "wycięty" obwód kierunkowskazów przyczepy i wszystko wróciło do normy. Docelowo powinno się wymienić cały elektroniczny moduł.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]