TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 16 sty 2019, o 18:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 gru 2018, o 14:41 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2004
Silnik: 2000 d4d
Witam od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem tośki t25 2004r d4d 2,0 116km. Poprzedni właściciel napisał że auto posiada ASR i ESP a ja niestety tego nie sprawdziłem aż do pierwszego śniegu...
Teraz pytanie czy do mojej tośki mogę dołożyć układ ESP? Wiem że jest inna pompa hamulcowa ale co dalej? i czy jest to w ogóle możliwe?

PostNapisane: 1 gru 2018, o 14:55 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 50
Marka: Lexus
Model: IS220D
Rocznik: 2006
Silnik: 2ad
Widzę że jesteś mój rocznik po nicku i tak się zastanawiam, od niedawna masz prawko ? Jakie trudności masz z jazdą autem przednionapędowym w warunkach zimowych ? Może zainwestuj w nowe świeże opony zimowe. A jeśli chcesz coś dokładać do auta to zacznij od dokumentacji technicznej i przejrzenia schematów. W dziale zrób to sam wrzucałem instrukcje serwisowe.

PostNapisane: 1 gru 2018, o 15:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2004
Silnik: 2000 d4d
Widzę że jesteś mój rocznik po nicku i tak się zastanawiam, od niedawna masz prawko ? Jakie trudności masz z jazdą autem przednionapędowym w warunkach zimowych ? Może zainwestuj w nowe świeże opony zimowe. A jeśli chcesz coś dokładać do auta to zacznij od dokumentacji technicznej i przejrzenia schematów. W dziale zrób to sam wrzucałem instrukcje serwisowe.[/quote]

Takie trudności że autem czasem jeździ żona z 2 miesięcznym dzieckiem więc każde dodatkowe zabezpieczenie dla mojej rodziny się dla mnie liczy. Opony mam nowe...

PostNapisane: 1 gru 2018, o 18:43 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 50
Marka: Lexus
Model: IS220D
Rocznik: 2006
Silnik: 2ad
W takim razie zostają Ci schematy + kupno gratów i dołożenie. Na necie krąży dokumentacja z tzw doposażania, przy odrobinie szczęścia może uda Ci się znaleźć fabryczny tutorial do DIY.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]