TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 paź 2017, o 19:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2009, o 22:30 
Moderator
Moderator

Pochwały: 289
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
jarek3000 napisał(a):
Umówiłem się u swojego Dealera na wklejenie jakichś cudownych nalepek, które mają wyciszyć stuki.
Domyślam się że jest to rozwiazanie tymczasowe, no chyba że nalepki są z mieszanki tytanu i plastiku i wytrzymają 100kkm.
moze potem pojawia sie nowe czesci o innych luzach/tolerancjach/konstrukcji i te dostana pozniej wszystkie dotkniete egzemplarze, bo naklejeczki to faktycznie wyglada na rozwiazanie na krotka mete...

pozdr :-D

PostNapisane: 30 wrz 2009, o 18:59 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27
Rocznik: 2009
Silnik: 1,8 benzyna
Po montażu nalepek stuki ustały, ma to wytrzymać aż do zużycia klocków.

Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 19:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam Kolegów

Mam dwa pytania

Pierwsze. Czy ktoś słyszy jakieś dziwne głuche dzwięki dochodzące z tylnej części samochodu w momencie gdy samochod jest zatankowany do pełna (chodzi mi wjazd np. na garb itp.). W serwisie powiedzieli mi że jest to związane z zbiornikiem paliwa i podobna sytuacja ma miejsce w Toyocie Auris. Muszę przyznać że gdy ubędzie tego paliwo to wszystko wraca do normy.

Drugie. Czy przy manewrowaniu zdaża się wam żę kierownica trochę skrzypi.
Dzięki z góry.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 19:38 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 3
Model: T27
Silnik: 2.2 + BOX
cezar222 napisał(a):
Witam Kolegów

Mam dwa pytania

Pierwsze. Czy ktoś słyszy jakieś dziwne głuche dzwięki dochodzące z tylnej części samochodu w momencie gdy samochod jest zatankowany do pełna (chodzi mi wjazd np. na garb itp.). W serwisie powiedzieli mi że jest to związane z zbiornikiem paliwa i podobna sytuacja ma miejsce w Toyocie Auris. Muszę przyznać że gdy ubędzie tego paliwo to wszystko wraca do normy.

Drugie. Czy przy manewrowaniu zdaża się wam żę kierownica trochę skrzypi.
Dzięki z góry.

Pozdrawiam

Nie zauwazylem czegos takiego u siebie.

Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2009, o 20:13 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
cezar222 napisał(a):
Czy ktoś słyszy jakieś dziwne głuche dzwięki dochodzące z tylnej części samochodu w momencie gdy samochod jest zatankowany do pełna (chodzi mi wjazd np. na garb itp.). W serwisie powiedzieli mi że jest to związane z zbiornikiem paliwa i podobna sytuacja ma miejsce w Toyocie Auris. Muszę przyznać że gdy ubędzie tego paliwo to wszystko wraca do normy.
Jest cały temat o tym zjawisku, wystarczy poszukać.

Tytuł:
PostNapisane: 7 paź 2009, o 09:44 
Spamer
Spamer

Pochwały: 217
Marka: TOYOTA
Model: Cor, Aur HSD, Ave
Rocznik: 2011
Silnik: 1,6VVTi, HSD, 1,6D4D
we wszystkich modelach, jak i również w moim T25 pomogło przyklejenie klocków na czerwony klej, a stukać będą, jak to mówią "cecha produktu", serwis tego nie zmieni, a nawet jak zmieni, to nowe za jakiś czas będa też stukać

http://www.wsoad.pl

Tytuł:
PostNapisane: 8 lis 2009, o 16:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

rafalko napisał(a):
Witam - kolejny upgrade informacji na temat hamulcow:
1) stuki w przednich zaciskach powrócily po ok 8 kkm - wymiana jarzm na nic sie wiec zdala...
2) dzisiaj bylem na przedterminowym serwisie - w tylnej osi cos zaczelo mi cos skrobac jakby drutem po szlifierce podczas jazdy i hamowania - okazalo sie ze po 27kkm do wymiany sa tylne klocki (zostalo ok 1 mm okladziny)
Na dodatek stwierdzili ze tarcze maja jeszcze 0,5 mm do planowego zużycia i w sumie to juz przydaloby sie je z tylu wymienic.
Mam agresywny styl jazdy ale zeby takim tempie polecał tył, podczas gdy z przodu nic jeszcze nie bylo ruszane i prawdopodobnie nie bedzie do ok 45 kkm to sie zdziwilem.
Hamulce w nowej ave sa naprawde ostre ale zeby kosztem tylnej osi to aż zaskakujące...

Widzę że nie jestem sam ze swoim problemem, trzeba będzie zaatakować ASO bo dla mnie też nie jest to nromalne

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2009, o 00:16 
Stara się...
Stara się...

Widać taki "urok" tych samochodów. Mam wprawdzie t25 a a nie t27, niemniej u mnie też jest podobny objaw stukania. Dziwi mnie to, że nie usunięto tego w nowym modelu i że na przeglądzie ( pomimo, że to zgłaszałem ) nic z tym nie zrobiono.

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2009, o 01:18 
Coś wie...
Coś wie...

A ja tam jestem upierdliwy i dzisiaj po raz kolejny reklamowałem stuki ;-)
Efekt taki ze na 18 na trzy dni odstawiam autko , dostaje zastepcze a chłopaki będą diagnozować, zamawiać części i eliminować usterkę :-D Zobaczę co wymyślą i dam znać po 19-tym co wyszło :nuda:

PostNapisane: 23 lis 2009, o 16:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Eboll napisał(a):
Zgłaszam temacik do ostrej dyskusji. Przednie hamulce w mojej T-27 mają tendencje do "stukania" gdy samochodzik jedzie po nierównej drodze, np bruk. Po lekkim wciśnięciu pedału hamulca milknie ten odgłos. Byłem w ASO i dowiedziałem się " że to taka konstrukcja' :glupek: i to jest ok. Czy właściciele T-27 mogli by to sprawdzić w swoich maszynach?? Wjazd na bruk i lekko wcisnąć hamulec, czy wtedy stukot z przodu się wycisza??
Jeszcze jedno. Jakieś rady jak się tego pozbyć??? W Yarisie było podobno cos podobnego i "coś' tam podklejali ?? W ASO powiedzieli, że moga mi wcisnąćc tawot na jakieś prowadnice :bojesie: :bojesie: :bojesie: , ręce opadają :help:

Witam - jestem właścicielem T27 od dwóch tygodni i już byłem w serwisie w związku z dziwnym stukaniem na nierównej nawierzchni. Po wciśnięciu delikatnie pedału hamulca w trakcie jazdy nic nie stuka. Zaznaczam, że auto ma przejechane dopiero 400 km!!! W serwisie stwierdzono , że do wymiany jest mocowanie czyli tzw" jarzmo" zacisków klocków hamulcowych. Po naprawie poinformuję Ciebie o rezultacie. Pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 23 lis 2009, o 18:19 
Coś wie...
Coś wie...

Odebrałem autko po trzech dniach i chłopaki stwierdzili że te czynności które wykonali na polecenie TMP są do kitu :jacipokaze: mówili że trzeba czekać problem jest masowy i TMP coś na pewno będzie z tym problem robiła. Problem tego typu że prowadnice klocków nie mają sprężynek jak poprzednie modele luz jest zbyt duży i stąd mają problem. Chłopaki nawet sami się zastanawiają czemu zmienili coś co spisywało się do tej pory w zasadzie bez zarzutów :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2009, o 22:22 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: toyota
Silnik: 1.6 benzyna
Nie chwaląc się wykukałem to pierwszy. Tylko co to zmienia jak mi cały czas łomocze.
Jutro dzwonię. I dalej im tyłek truje.

Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2010, o 12:58 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T27
Silnik: 1,8 BENZ
Temat dawno nie odgrzewany.Zrobili coś z tym stukaniem klocków?Pytam,bo jadę do ASO z tym problemem i jeszcze paroma innymmi(spryskiwacze przednich szyb,ściąganie na prawą stronę,piszczące hamulce,słynny pedał gazu)

Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2010, o 14:25 
Spamer
Spamer

Pochwały: 193
Marka: Avensis
Silnik: 1.8 147KM
popi2009 napisał(a):
powiem krotko jak juz to mowilem, bylo kupic t25 a nie t27 dla szpanu=wyglądu......... t27 bedzie dobre po FL teraz ma choroby wieku dziecięcego pt:

1)uklad hamulcowy
2)wady TC, VSC
3)hamulec postojowy elektryczny
4)tandetne trzeszczące jeszcze w salonie plastiki

itd itp
Jak kogoś stac na t27 to nie będzie kupywał t25 pozatym w kazdym aucie "coś" może nie grać,ale są też modele bez wad a w innych one występują od razu. Zobaczymy co czas przyniesie ja u siebie niemam tych objawów więc może kolega ma pecha co do swojego autka ,ale oby było wszystko ok . pozdrawiam . :diabel:

Tytuł:
PostNapisane: 24 lut 2010, o 16:14 
Stara się...
Stara się...

witam
ja stuków klocków nie odczulem , chociaz zglaszalem do aso głośną prace zawieszenia, co do klocków 2 razy coś majstrowali a teraz wymienili mi na nowe podobno (inne i to widać) wolne od piszczenia i stuków , pedal gazu zrobili a dziś dzwonił szef serwisu i powiedział że mają już nowe zmodyfikowane spryskiwacze szyby przedniej i mam podjechać na wymianę. Choroby wieku dziecięcego ( miałem tak w fabi , którą kupilem na poczatku produkcji) - chociaz chłopaki z toyoty jakoś bardziej sie starają. To wszystko to w ramach akcji serwisowych

PostNapisane: 14 mar 2012, o 01:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T 27
Silnik: 2.2 d4d
Podbijam temat stukajacych docisków z przodu w T27, mam ten sam problem i auto z poczatku produkcji, czy zostaly wprowadzone tu jakies modyfikacje (dotyczace pasowania bądź twardości wybijajacych sie elementów) w stosunku do pierwszych egzemplarzy. Warto drążyć temat naprawy czy nie ma sensu bo powraca jak bumerang i lepiej nauczyc się żyć z ta niedogodnością ??? Ma ktos jakies doswiadczenia w temacie ???

PostNapisane: 17 cze 2012, o 09:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2,0 benzyna
Witam
Miałem ten sam problem w Avensisie T27 ze stukaniem w przednim lewym kole po wjeździe na nierowności, po lekkim naciśnięciu hamulca stukanie ustawało. Zgłosilem do serwisu usterkę - wymienili w zacisku zestaw naprawczy i skończyło się stukanie. :-)

PostNapisane: 18 cze 2012, o 19:27 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 22
Marka: AUDI
Model: A8 D2
Rocznik: 2000
Silnik: 4,2 QUATTRO
stukało i bedzie stukac, tylko podklejenie,klej lub jak ktos napisał tasma ,(klej zastepuje sprężyny ,które byly w starszych modelach)wytłumi ,te stuki ,nie myslcie ze tylko w toyotach to sie dzieje pozdrawiam

PostNapisane: 10 cze 2014, o 13:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Rocznik: 2010
Silnik: 2.2 D4D
witam,
odświeżam temat, interesuje mnie jak można tego stukania się pozbyć, serwis niestety spuszcza mnie na drzewo, auto po gwarancji juz.

Jakby ktoś miał rozwiązanie problemu z całym opisem jak to zrobić, chyba że samemu sie nie da i pozostaje tylko specjalistyczny warsztat to bardzo prosze o podrzucenie pomysłów.

PostNapisane: 10 cze 2014, o 14:48 
benben5 napisał(a):
witam,
odświeżam temat, interesuje mnie jak można tego stukania się pozbyć, serwis niestety spuszcza mnie na drzewo, auto po gwarancji juz.

Jakby ktoś miał rozwiązanie problemu z całym opisem jak to zrobić, chyba że samemu sie nie da i pozostaje tylko specjalistyczny warsztat to bardzo prosze o podrzucenie pomysłów.

No przeciez Mech napisal jakie jest rozwiazanie.

PostNapisane: 10 cze 2014, o 15:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

tak widziałem że napisał,
chodziło mi o jakieś szczegóły (jaka taśma, jaki klej i ewentualnie jak to wykonać samemu, jeśli się oczywiście da).

PostNapisane: 10 cze 2014, o 16:14 
Spamer
Spamer

Pochwały: 329
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
benben5 napisał(a):
tak widziałem że napisał,
chodziło mi o jakieś szczegóły (jaka taśma, jaki klej i ewentualnie jak to wykonać samemu, jeśli się oczywiście da).

Pisz na PW lub dzwoń do Mecha a jak masz niedaleko do Wrocławia to możesz podjechać:
http://toyota-wroc.pl/

PostNapisane: 10 cze 2014, o 21:47 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 25
Marka: Subaru
Model: Outback
Rocznik: 2015
Silnik: 2.5i boxer, CVT
brojac300 napisał(a):
Miałem ten sam problem w Avensisie T27 ze stukaniem w przednim lewym kole po wjeździe na nierowności, po lekkim naciśnięciu hamulca stukanie ustawało. Zgłosilem do serwisu usterkę - wymienili w zacisku zestaw naprawczy i skończyło się stukanie. :-)

U mnie było dokładnie tak samo.

PostNapisane: 11 cze 2014, o 11:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Bandzur napisał(a):
Pisz na PW lub dzwoń do Mecha a jak masz niedaleko do Wrocławia to możesz podjechać:
http://toyota-wroc.pl/
[/quote]

i właśnie o to mi chodziło, dzięki wielkie, :-)

już jestem umówiony na spotkanie z nimi, akurat jestem z Wrocławia wiec mi pasuje, :dance:

dzięki za pomoc.

P.s. choć jak się dowiedziałem nie da się tego całkiem wyeliminować - chodzi mi o stukanie hamulców w T27.

PostNapisane: 14 lis 2014, o 11:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Silnik: 1.8 benzyna
Podłączam się do ogólnego fermentu: Toyota T27 kombi w benzynie 1800 cm3
1. Na kostce słychać wyraźne stuknie hamulców, wręcz "dzwonią" . Po lekkim naciskaniu hamulca, przy jednoczesnym dodawaniu gazu, objawy ustępują.
2. Bardzo kiepska amortyzacja przedniego zawieszenia. Na nierównościach słychać "głuche" stukanie. W serwisie toyoty nie stwierdzono uszkodzenia amortyzatorów i przekazano mi, że ich praca jest prawidłowa, bez śladów znacznego zużycia.
Efekt:
Na kostce i nierównościach tarcze "dzwonią"
Amortyzatory pracują, jak by ich nie było.
Koncert Toyota dużo stracił w moich oczach.

PostNapisane: 14 lis 2014, o 21:53 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 88
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Teraz to przywaliłeś z tymi amortyzatorami jak ci się samochód nie podoba to napisz na PW gdzie mieszkasz to odbiorę go oczywiście bez gotówkowo z takimi wadami to na złom go nie przyjmą. :diabel:

http://photo.qip.ru/users/avensis-club/200614464/206609808/full_image/

Tak jak na obrazkach poluzować zacisk z obu śrub naprężyć z góry czymś, co wejdzie pomiędzy zacisk a jarzmo jednocześnie dokręcić śrubkę i to samo dolna śrubka pismo obrazkowe starożytni używali tak, więc problemów nie powinno być przy dzisiejszym stopniu nauczania.

PostNapisane: 12 sie 2015, o 21:31 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Model: Avensis T27FL
Rocznik: 2013
Silnik: 1.8 benzyna
Serge napisał(a):
Podłączam się do ogólnego fermentu: Toyota T27 kombi w benzynie 1800 cm3
1. Na kostce słychać wyraźne stuknie hamulców, wręcz "dzwonią" . Po lekkim naciskaniu hamulca, przy jednoczesnym dodawaniu gazu, objawy ustępują.
2. Bardzo kiepska amortyzacja przedniego zawieszenia. Na nierównościach słychać "głuche" stukanie. W serwisie toyoty nie stwierdzono uszkodzenia amortyzatorów i przekazano mi, że ich praca jest prawidłowa, bez śladów znacznego zużycia.
Efekt:
Na kostce i nierównościach tarcze "dzwonią"
Amortyzatory pracują, jak by ich nie było.
Koncert Toyota dużo stracił w moich oczach.

Niestety ja borykam się tak samo ze stukającymi hamulcami z przodu, byłem już dwa razy w ASO, wymieniali prowadnice ? z gumkami wg, jakiegoś biuletynu, później poprawiali, ale na nic się to zdało...jak stukało tak stuka...

PostNapisane: 8 gru 2015, o 09:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2011
Silnik: 1,8 benzyna
U mnie też stukało, pomaga wciśnięcie smaru w prowadnice, nie stanowi to żadnego zagrożenia, smar wypełnia przestrzeń pomiędzy tulejką a sworzniem i nastaje cisza. Ktoś kto neguje tą metodę niech tak jeździ. to nie klekoczą klocki ale cały uchwyt.

PostNapisane: 6 kwi 2017, o 20:34 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 17
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 V-Matic CVT
Witam.
A więc definitywnie mam luz na prowadnicach przednich zacisków hamulcowych co w rezultacie powoduje dość denerwujące stukanie klocków o tarcze na nierównościach.
Zastanawiam się, czy dobre oczyszczenie i przesmarowanie prowadnic wystarczy? Czy lepiej od razu kupić zestaw naprawczy... taki jak ten tutaj http://www.ebay.co.uk/itm/231667862857? ... EBIDX%3AIT

Ktoś miał podobny problem i się go skutecznie pozbył?

Pozdrawiam.

PostNapisane: 6 kwi 2017, o 21:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 D
Ja się pozbyłem na gwarancji w Aso - dostałem nowe zaciski

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]