TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 gru 2018, o 09:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 kwi 2018, o 15:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 benzyna
Witam,

Mechanik potwierdził tezę kolegi maniek32 z tego wątku. 800 zł później mój avensis dostał sprawne serwo (używane z Alledrogo) Przy okazji wymienione zostały klocki i tarcze z przodu bo były już mocno zużyte.
W kabinie nastała błoga cisza, ale martwi mnie "dziwne" działanie pedału hamulca. Zaczął łapać dość nisko i samo hamowanie dalekie jest od ideału. (a wręcz wydaje mi się że droga hamowania jest dłuższa niż na starym komplecie z uszkodzonym serwem).
Dodatkowo zauważyłem, że jeśli muszę hamuję kilka razy pod rząd, hamulec zaczyna działać "normalnie". Łapie praktycznie u samej góry.

Pytanie, czy przesadzam i jest to normalne, czy muszę coś posprawdzać?
A może po prostu hamulce i tarcze muszą się w jakiś sposób dotrzeć i hamulec "łapie" normalnie tylko z powodu braku dotarcia efekt jest praktycznie nieodczuwalny?

Przepraszam za może i "głupie" pytania, ale autem wożę dzieciaki i chciałbym być pewniejszy, że układ hamulcowy jest w pełni sprawny :)

PostNapisane: 19 kwi 2018, o 18:13 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 22
Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2009
Silnik: D-CAT
Ja w dieslu miałem nieszczelność między serwem a pompą hamulcową. Płyn hamulcowy wyżarł lakier i zrobiła się nieszczelność( brak hamulca po długim postoju). Dlatego ważne jest czyste/uważne dolewanie i wymiana płynu. Po wymianie również problem ze słabymi hamulcami. Sprawdź wężyki od podciśnienia i zaworek zwrotny w serwie czy dobrze siedzi. O odpowietrzenie układu nie pytam bo to powinno być normalne...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]