TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 cze 2017, o 00:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 kwi 2011, o 23:49 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: toyota
Model: avensis t25 , t27
Rocznik: 2004
Silnik: 1.8 benzyna
czesc, jestem swiezakiem na tym forum ale juz nie raz goscilem tutaj szukajac jakis info. mam problem z hamulcami z tylu a mianowicie do wymiany wszystko bylo w porzadeczku lecz tarcze byly juz troche zorane i postanowilem je wymienic. kupilem tarcze firmy delphi bo czytalem ze sa ok plus klocki TRW. po wymianie zaczelo cos trzec a halas wzmaga sie np na zakretach, skretach itp. na poczatku myslalem ze przygiolem moze ta oslone i to ona dotyka tarczy ale rozebralem i okazalo sie ze to jest ta "tarcza" (znaczy sie w srodku bebna chyba) na ktorej zamontowane sa np szczeki i reszta gratow. na dole byla juz troche spilowana wiec ja odgiolem ale halas tylko troche sie zmniejszyl. zrobilem maly blad zdejmujac stara tarcze poniewaz nie cofnalem szczek i probowalem zdjac tarcze na "sile" ale jak lekko pstryklo cofnalem ruch i zabralem sie od poczatku jak byc powinno czyli od skrecenia szczek. myslalem ze zejdzie lekko bo juz tarcza wysluzona ale przeciez od recznego sie tak nie zuzyje. moje pytanie po dlugim opowiadaniu brzmi: czy jest jakas szansa na to ze firma delphi stworzyla tarcze ktora odbiega od wymiarow standardowych czy ja cos uszkodzilem czy tez zle zalozylem. dodam tylko ze kolo sie nie grzeje, kreci sie lekko, tarcza i klocki sie nie zuzywaja tylko ten szum i ubytek na tym kawalku blachy. z przodu wymienilem tydzien wczesniej klocki plus tarcze brembo i wszystko ok. ktos pomoze? dzieki z gory

PostNapisane: 10 kwi 2011, o 17:14 
Moderator
Moderator

Pochwały: 284
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
podaj numer Delphi tarczy który założyłeś, to będzie można zerknąć co za tarczę kupiłeś
masz zdjęcie miejsca gdzie wystąpiło tarcie?

PostNapisane: 10 kwi 2011, o 22:49 
Coś wie...
Coś wie...

nie mam zdjecia ale zawsze moge zrobic, jutro znowu podejme walke a numer tarczy moge podac rowniez jutro lecz jesli masz ochote to kliknij na linka, taka sama kupilem.

http://cgi.ebay.co.uk/REAR-BRAKE-DISCS- ... 5ad824ad5f

PostNapisane: 11 kwi 2011, o 09:09 
Moderator
Moderator

wieczorem sie temu przyjrze

PostNapisane: 11 kwi 2011, o 12:36 
Coś wie...
Coś wie...

witam, no wiec rozebralem ponownie chyba juz po raz trzeci i zrobilem fotki ktore zamieszczam. ta oslona ktora jest jednoczesnie mocowaniem dostala mlotka na czesciach ktore obcieraly sie z tarczo-bebnem, oczywiscie po konsultacji z mechanikiem. powiedzial ze moglo dostac sie troche rdzy albo sie jakos odksztalcic ale mlotek zalatwi sprawe. przypominam tylko ze nie mialem z hamulcami zadnego problemu wczesniej a tarcza byla "oryginalna chyba" wiec od nowosci. miala napis bosch i troche byla styrana wiec wskazuje na oryginal. nie sadze aby poprzedni wlasciciel mial problemy wiec stwierdzam-przypuszczam ze faktycznie rdza rozepchala to mocowanie, rozmiar tarcz odbiega od oryginalu na progu miedzy przejsciem z tarczy w beben ( jest po prostu za malo stoczona o 1-2mm) albo ja popelnilem blad gdzies ale na dwoch kolach? i czemu jest scieta(jak brzetwa) tylko w jednym miejscu a nie na calym okregu? moze ktos przeanalizuje i podpowie. na chwile obecna mam nadzieje ze nie wplywa to na bezpieczenstwo poniewaz obcierlo (mam nadzieje ze juz przestanie) tylko na oslonie a nie na elementach "hamulcowych"

tylko mam maly problem z zalaczeniem zdjec, jak to zrobic przez ta stronke fotosik.pl?

Obrazek

PostNapisane: 11 kwi 2011, o 12:38 
Coś wie...
Coś wie...

no dobra dziala kolejne dwa:

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 11 kwi 2011, o 17:29 
Moderator
Moderator

tarcze masz dobrana prawidłowo, czyli delphi bg3912, co dostało młotkiem niezbyt zrozumiałem, co o co ociera tez nie, tutaj rysunek ate jakie wymiary powinna mieć tarcza:

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 11 kwi 2011, o 17:56 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 11
Model: Avensis Verso
Silnik: D4D, 1995, 116Km
kolego sprawdź może czy ci hamulec ręczny działa? w sensie czy linka się nie przycina. Na drugi zdjęciu można odnieś wrażenie ze jedną okładzinę ci nie równo bierze.

PostNapisane: 11 kwi 2011, o 19:02 
Coś wie...
Coś wie...

widzisz takie swiecace sie cos obok okladzin w rogu dolnym lewym lub prawym zalerzy od kola. to wlasnie to dostalo mlotkiem zeby sie lekko cofnelo bo to jest ta "zadra". hamulec reczny nie ma z tym nic wspolnego bo gdyby trzymal w jaki kolwiek sposob to kolo bylo by cieple lub gorace a tu nawet letnie nie jest a reczny trzyma na 4 zabku dosc mocno. mnie tylko zastanawia czemu to cos sie odksztalcilo, no coz do ekspertyzy oddawac nie bede. dzieki za spedzony czas z tym problemem. pozdraiam.

PostNapisane: 11 kwi 2011, o 19:42 
Moderator
Moderator

może ta osłona podgięła się podczas demontażu, mniejsza o to, jak jej lekkie odgięcie pomogło to temat jest zamknięty ;-)

PostNapisane: 11 kwi 2011, o 21:52 
Coś wie...
Coś wie...

odgiecie pomoglo ale taka to naprawa jak kowal do naprawy zegarka. dziala temat zamkniety ale jak masz troche wiedzy na temat tarcz to moze podzielisz sie ze mna jedna ciekawostka? pisalem wyzej ze zmienilem caly przod na brembo i wszystko jest ok wiec dzis spostrzeglem dziwne nadpilowanie (na poczatku myslalem ze to cos odpadlo) na tarczy i mi sie rece zalamaly bo myslalem ze i przod szlag trafil ale jak zdjalem kolo to zobaczylem ze to tak jakos dziwnie oryginalnie, jakis znak szczegolny czy podpis? i co ciekawe obejrzalem druga tarcze i jest czysciutka, zadnych naciec. po co to robia? wywazanie czy co? dziwne dla mnie i tak po co "wywazac" nowa tarcze? te hamulce to jakas moja zmora ale co poradze, zamieszczam fotke jako przyklad.

Obrazek

PostNapisane: 11 kwi 2011, o 21:53 
Moderator
Moderator

tarcze tak maja, tez się kiedyś nad tym zastanawiałem czy to wyważenie czy może potrzebują to ze względów technologicznych ale ostatecznej odpowiedzi nie znam

PostNapisane: 11 kwi 2011, o 22:11 
Coś wie...
Coś wie...

wazne ze nie usterka, pozdrawiam.

PostNapisane: 13 kwi 2011, o 21:36 
Coś wie...
Coś wie...

napisalem do osoby od ktorej kupilem tarcze brembo o tych dziwnych nadpilowaniach, odpowiedzial ze to taki "design". pozdrawiam

PostNapisane: 31 maja 2012, o 22:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 benzyna
Witam

Dzisiaj po odkręceniu tylnego koła zaobserwowałem niepokojący objaw - z dużym trudem mogłem obrócić tarczę hamulcową, bo trą o nią klocki, a domyślam się że raczej powinna się obracać swobodnie... Oceniając organoleptyczne, stan zużycia klocków to około 40%, tarcze zużyte są w około 60%.

Co z tym począć? Jak temu zaradzić?

Pozdrawiam

PostNapisane: 31 maja 2012, o 22:32 
Moderator
Moderator

rozebrac i sprewdzic plynnosc dzialania tloczkow i zacisku

PostNapisane: 1 cze 2012, o 19:32 
Spamer
Spamer

Pochwały: 394
Model: T25
rozebrać,przeczyścić,zbić ranty na tarczach jak są....ale tarcza raczej nie obraca się tak sobie leciutko niczego nie dotykając...szorować troszkę musi ;-)

PostNapisane: 1 cze 2012, o 21:20 
Guru
Guru

Pochwały: 9
Model: t25 przed i po fl
Rocznik: 2007
Silnik: 1cd i 1ad
korneliusz napisał(a):
Witam

Dzisiaj po odkręceniu tylnego koła zaobserwowałem niepokojący objaw - z dużym trudem mogłem obrócić tarczę hamulcową, bo trą o nią klocki, a domyślam się że raczej powinna się obracać swobodnie... Oceniając organoleptyczne, stan zużycia klocków to około 40%, tarcze zużyte są w około 60%.

Pozdrawiam

na poczatek sprawdzic czy reczny nie jest zaciagniety.... jak zdemontujesz zacisk i klocki i dalej bedzie ciezko poluzuj szczeki (ustawiamy gumowa zaslepke w tarczobebnie na dole swiecimy latarka i plaskim srubokretem ustawiamy szczeki poprzez krecenie takiego krecioła) a po zdjeciu zacisku bedzie luz to napisali co robic!

PostNapisane: 4 cze 2012, o 19:57 
Coś wie...
Coś wie...

korneliusz napisał(a):
Witam

Pozdrawiam

i co kolego udalo ci sie dojsc co to tak blokuje? a moze lozysko sie konczy?

PostNapisane: 23 kwi 2014, o 19:11 
Stara się...
Stara się...

Model: avensis t25
Silnik: 1.8
cześć może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić z prowadnica hamulca ,nie odbija ,zauważyłem ze prawa w kole tarcza jest cieplejsza od lewej ,rozebrałem hamulec ,jedna z prowadnic odbija na gumie a druga nie ,pytanie czy muszę kupić nowe albo trzeba w jakiś sposób coś zrobić żeby zaoszczędzić kasę,,,, dzięki za pomoc .jeszcze jedno na lewarku jeśli zakręcę kołem słychać tarcie

PostNapisane: 23 kwi 2014, o 21:05 
Spamer
Spamer

Pochwały: 303
Model: Avensis T25 Wargon
Silnik: 1ZZ-FE +LPG
krzysiek14 napisał(a):
cześć może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić z prowadnica hamulca ,nie odbija ,zauważyłem ze prawa w kole tarcza jest cieplejsza od lewej ,rozebrałem hamulec ,jedna z prowadnic odbija na gumie a druga nie ,pytanie czy muszę kupić nowe albo trzeba w jakiś sposób coś zrobić żeby zaoszczędzić kasę,,,, dzięki za pomoc .jeszcze jedno na lewarku jeśli zakręcę kołem słychać tarcie

Rozebrać, wyczyścić, sprawdzić gumkę czy nie dziurawa, nasmarować i złożyć.
Może pojeździ ale jak się jakieś wżery zrobiły to lipa. ;-)

PostNapisane: 23 kwi 2014, o 21:13 
Stara się...
Stara się...

Model: AVENSIS
Rocznik: 2006
Silnik: 2AD-FTV 150 kM
Ja ostatnio miałem problem z nieodbijającą prowadniczką. Rozbierałem, czyściłem i ciągle był problem. Przy wyciąganiu prowadniczki z gniazda, trzeba było użyć dużo siły. Wtedy postanowiłem wymienić gumkę która jest na prowadniczce. Po tej operacji wszystko działa jak należy.
Obrazek

PostNapisane: 26 kwi 2014, o 12:57 
Stara się...
Stara się...

Model: avensis t25
Silnik: 1.8
dzeki za szybka odpowiedz przyczyna nie jest chyba w gumkach bo je przełożyłem i było tak samo ,czyli nie ma smarowania muszę tylko ten smar kupić ,hi

PostNapisane: 14 cze 2016, o 23:50 
Coś wie...
Coś wie...

czesc, zakladajac ten watek kilka lat temu pisalem o dziwnym tarciu, ocierala ta krawedz ktora jest miedzy tarcza a bebnem od wewnetrznej strony. Po ok 5 latach, dwa tygodnie temu wymienilem tarczobebny z Delphi na Brembo. Na tych nowych tarcia nie ma, wydaje mi sie ze chlopaki z delphi zrobili fuszerke produkujac ta czesc, dziwne poniewaz majac wymiary powinni zrobic ja jak orygninalna. A ja uzywalem mlotka zeby "dopasowac" nowe czesci. Mozna zrobic z gorszego materialu ale wymiar powinien sie zgadzac, no coz kontrola jakosci u nich znaczy sie tez lezy. Troche to taki odgrzewany kotlet ale moze komus sie przyda. Pozdrawiam!

PostNapisane: 16 lip 2016, o 16:17 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 52
Silnik: 1AD+V-tech
Nie tylko delphi. Wczoraj zamontowalem tarcze zimmermann i slysze ze cos ociera w zakretach, w tygodniu oslona tez dostanie pare mlotkow.

PostNapisane: 16 lip 2016, o 20:35 
Moderator
Moderator

Jak oslona jest juz skorodowana to mlotkowaniem doprowadzisz do jej zupelnego rozpadu. pozdr

PostNapisane: 16 lip 2016, o 20:50 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 52
Silnik: 1AD+V-tech
Moja oslona wyglada jak na zdjeciach powyzej. Skorodowana nie jest, od tarcia przez tarcze nawet sie blyszczy:-)

PostNapisane: 4 sie 2016, o 08:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2008
Hej
Wczoraj wymieniałem w mojej avce tylnie tarcze i klocki na BOSH`a , czyli niby takie jak w fabrycznym montażu i co.... podobnie jak u kolegi mike-1982 zaczęło coś trzeć. Odkręcałem koła z 3 razy i okazało się że jest identycznie jak u mike-1982, tak samo "zeszlifowana" osłona wewnętrzna tarczy. Z jednej strony użyłem młotka i jest trochę ciszej, a dopiero przed chwilą okazało się |( po przyjeździe do pracy i sprawdzeniu czy ktoś miał podobne objawy na forum) że i druga strona głownie przy skręcaniu trze. Pewnie dzisiaj powtórzę manewr z młotkiem.
Co najciekawsze po zdjęciu fabrycznej jeszcze tarczy z lewej strony to częśc osłony była już wytarta (nie otarta tylko juz wytarta) tak jakby od nowości na dzień dobry był problem już z idealnym dopasowaniem. Tak więc troche mi ulżyło że i koledzy używają do tego młotka (już nie będę się obawiał że coś uszkodzę).
Reasumując chyba nie jest ważny producent tarcz tylko po prostu jakiś błąd konstrukcyjny ....taaaaaa
Pewnie po jakimś czasie lekkie tarcie przestanie być słyszalne .. kiedy ta osłonowa blaszka się zetrze :-)

PostNapisane: 4 sie 2016, o 09:37 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Model: Avensis
Silnik: 1AD-FTV
Co za bzdura :glupek: jaki błąd konstrukcyjny ??? po prostu przy demontażu przyginasz tą blachę świadomie lub nie i cały sekret niby "niewłaściwie" wykonanych tarcz.

PostNapisane: 4 sie 2016, o 12:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

O tak bzdura :hahaha:

Więc powiedz mi kolego dlaczego pod nigdy nie zdejmowaną fabrycznie założoną tarczą była całkowicie wytarta blacha , na wylot!!!. Mimo że od montażu w fabryce nikt tego nie tykał???? i nie mówimy tu o klockach, że niby muszą sie dotrzeć itd. tylko o osłonie ręcznego która ta osłona ma przecież jeszcze jedną większą dodatkową osłoną całej tarczy....

Sorki ale coś tu się nie zgadza

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]