TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 17 cze 2019, o 12:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 maja 2019, o 07:10 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR
XVS napisał(a):
Tak też sadziłem, o czym zresztą wcześniej pisałem.
@dziadek_tadeusz. Zawsze wciśnij po wymianie klocków kilkukrotnie pedał hamulca.
W każdym chyba samochodzie idzie odblokować ręczny, tylko trzeba się nakręcić imbusem, więc nie popadaj w panikę Karus. Jedyny minus, brak ręcznego.
Z tego co widzę na zdjęciach w sieci, Astra ma również podobne rozwiązanie co w Avensisie, czyli linki na zaciskach, które ciągnie i puszcza silniczek, a tłoczki wciska się identycznie jak w AVE https://www.youtube.com/watch?v=LM1_qciF4po
Żałuję, że nie skusiłem sie na zrobienie filmiku jak wymieniałem klocki w mojej AVe, może dlatego, że nie mam tak czyściutkiego, wręcz nowego zestawu Proxxonów, tylko stare i mocno używane :hahaha:

A tak przy okazji, co siada w naszych Parkingach ?

W przdliftowych na potęgę padają te moduły od ręcznego, które są tak drogie, jest podejrzenie że są nieszczelne a umieszczone w miejscy gdzie dostają błotem itp. i pada elektronika.
W poliftowych podobno to poprawiono ale też są wątki z problemami w poliftowych.
Przed wyjazdem muszę (na wszelki wypadek) rozkminić jak ten ręczny się odblokowuje imbusami, nawet nie wiem czy mam taki imbus i te otwory muszę w bagażniku wyczaić bo jakoś nigdy mi się w oczy nie rzuciły.
pzdr

PostNapisane: 31 maja 2019, o 19:50 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 13
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 2.0 Pb 3 ZR FAE
Imbus jest w bagażniku, ale jak nie masz, to długi, rozmiar 5.Z lewej strony, w bagażniku. Jutro zrobię fotkę i wrzucę

PostNapisane: 3 cze 2019, o 16:59 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 13
Model: Avensis T27 FL
Silnik: 2.0 Pb 3 ZR FAE
viewtopic.php?f=59&t=10520&p=508820#p508820

ów korek, który trzeba wyjąć na samym środeczku

Obrazek

swoją drogą, wolałbym odkręcić szynę do mocowania bagażu i jedną śrubę mocująca to korytko i mieć pełny dostęp. W daleką podróż biorę z sobą wkrętarkę ;-)

PostNapisane: 3 cze 2019, o 18:59 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Model: Avensis T27
Silnik: 1.8 2ZR
Dzięki XVS, rzeczywiście znalazłem imbus i ten koreczek.
Odebrałem dziś swoją po prawie tygodniu walki z wymianą tarcz i klocków. W aso skasowali ten błąd i skalibrowali hamulec, wygląda, że jest ok. Muszę potestować przed trasą na wakacje.
Ps. Do czego doszło by z wkrętarką w trasy jezdzić (:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]